Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

no, kedze som cital veriu co maju v skole mozno sa to odtedy zmenilo, to by som bol ochotny pripustit :)

ale je to jedno...
inak, Snake, tato konkretna cast nie ale ako celok to ma spolocne vela...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

landrower napísal:inak, Snake, tato konkretna cast nie ale ako celok to ma spolocne vela...
Nejak som nepostrehol že by sme prijali medzi seba nového moderátora. Do SS čo to má spoločné s témou.





.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Snake napísal: Toto je úplne alibistické, mne sa hodinku dozadu stalo toto isté čo tomu chalanovi (akurát som šiel 40 miesto 130, a jediné čo malo ujmu bol môj ritný otvor jak bol stiahnutý (ani vlas by tade neprešiel!)). Obviňovať niekoho že si zapáli, alebo že chytí mikrospánok, ako, nehnevaj sa na mňa, to sú veci ktoré proste neregistruješ. Proste tma a savas. Ty tu ideš obviňovať niekoho z toho že dostal mikrospánok?

Tss, to nemáš moc odjazdené potom. Kamionisti sú iný prípad, mám bratranca kamionistu, je to vec zamestnávateľa, prečo? Nutia ich vyhýbať sa diaľniciam, ťahať dlhšie šichty, atď. Nepodriadiš sa? Prídeš o robotu. Nájdi si v dnešnej dobe robotu, to, že je to sviňárna nespať vedome a ešte s takou 12 tonkou, ano, berem, ale buď si vyberieš, odjazdíš si 8-12 hodín naviac a máš čím uživiť rodinu, alebo ťa proste vykopnú, a ty si budeš rok zháňať robotu a žiť na podpore. Nice čo?
reagoval som presne na to co je 2 casti (kamionisti). otazka je - na kom je bremeno viny, ak rozospaty kamionista sposobi smrt ?
firma bude prva, co da od toho ruky prec.. vylize si kamionista

ten mikrospanok beriem spat (ciastocne)- aj ked boli debaty o tom, ze sofer by nemal robil za jazdy veci ktore odvadzaju pozornost ..
a cudujme sa, telefonovanie za jazdy bez HF je zakazane.. nebudem sa cudovat ked pride na rad fajcenie za volantom (jedenie)
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Scorp »

landrower napísal:no, kedze som cital veriu co maju v skole mozno sa to odtedy zmenilo, to by som bol ochotny pripustit :)
mňa by už ani nebavilo skúšať niečo s rokom 1992, už nebudem zlý :))
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Pietro sk napísal:ten mikrospanok beriem spat (ciastocne)- aj ked boli debaty o tom, ze sofer by nemal robil za jazdy veci ktore odvadzaju pozornost ..
a cudujme sa, telefonovanie za jazdy bez HF je zakazane.. nebudem sa cudovat ked pride na rad fajcenie za volantom (jedenie)
Ja som to tu napísal jasne, a mám uplne v zadnici či ma niekto za to ukameňuje aký som hajzel.

Keď prestanú rádoby menežéri v BA na firemných fóbijách/prassatoch telefonovať za volantom, ja prestanem fajčiť.

Firemný Superb, s Columbusom s BT, DSGII, a ten chumaj si to ani nevie tam zapnúť? Môžem vieš čo.





.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Scorp napísal:
Pietro sk napísal:si robiš srandu ? vedome isiel do RIZIKA a vedome porušoval zákon (max rychlost)..
co učia v autoskole na zaciatku ? SOFER MA PREDVIDAT !
zákony ti ale neprikazujú mať v aute čarovnú guličku
stále je to nedbalosť, aj keď vedomá, nesadal do auta s tým, že niekoho sepáli... aspoň mu to ťažko dokážeš
co to ma spolocne s magickou gulickou..? :laugh:
ja by som situaciu nezlahcoval, porusil viacero pravidiel
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/253909/D ... 0-tka.html
§ 14 Obchádzanie
(2) Vodič je povinný pri obchádzaní stojaceho vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb prihliadnuť na možnosť vbehnutia osôb na vozovku a jazdu prispôsobiť tak, aby neboli ohrozené; to platí aj pre vodiča vozidla jazdiaceho v protismere. Osobitnú pozornosť musí vodič venovať, ak ide o autobus označený ako autobus prepravujúci deti.


§ 4 Povinnosti vodiča
(1) Vodič je povinný
f) dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť,


§ 16 Rýchlosť jazdy
(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.
(4) Vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 km.h -1, a ak ide po diaľnici v obci alebo po rýchlostnej ceste v obci, najviac 90 km.h -1.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Scorp »

[admin]Dlhé príspevky sa necitujú![/admin]

veď hej, celé, čo urobil bolo, že mal v p*či...
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Scorp »

mi nejde edit teraz...

...tá gulička, lebo na súde je jedno, čo ťa niekto učil v autoškole... šofér má predvídať v zmysle "aha, rozd*baná cesta, pôjdem pomaly" a nie "aha, dedina, budú deti"... na deti v dedine sú tie tabule s pajácmi, potom môžem predvídať
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Scorp napísal:šofér má predvídať v zmysle "aha, rozd*baná cesta, pôjdem pomaly" a nie "aha, dedina, budú deti"... na deti v dedine sú tie tabule s pajácmi, potom môžem predvídať
Sprostosť jak lopata pre róma.





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

tak pardon ak niekto nepredvida ze v dedine su ludia tak to je uz zle :rolleyes:
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Snake napísal: Keď prestanú rádoby menežéri v BA na firemných fóbijách/prassatoch telefonovať za volantom, ja prestanem fajčiť.
Firemný Superb, s Columbusom s BT, DSGII, a ten chumaj si to ani nevie tam zapnúť? Môžem vieš čo.
s tym fajcenim je to este by som povedal ok, v krizovej situacii sa da "dlhsie podrzat ciga" v ustach..
ale chcem vidiet ako pani manazerka odhadzuje (drahy) telefon z ruky.. asi velmi tazko
tesim sa kedy spravia raziu na "telefonistov", alebo iba ja mam take stastie na nich ??
-----------------------
nechcem byt protivny Scorp , ale vyznieva to akoby si toho chuligana obhajoval...
Obrázok
myslim že ten náčrt hovori jasne
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Scorp »

Snake napísal:
Scorp napísal:šofér má predvídať v zmysle "aha, rozd*baná cesta, pôjdem pomaly" a nie "aha, dedina, budú deti"... na deti v dedine sú tie tabule s pajácmi, potom môžem predvídať
Sprostosť jak lopata pre róma.
jo, špatne... neviem inak vysvetliť predvídať a "predvídať"

chuligána neobhajujem, hovoril som, že mu usekať prsty... hovorím, že tie zákony tak špatne vymyslené nie sú
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Predvídací zákon je niečo na spôsob alá prispôsobenie jazdy a stavu, povahe vozovky bla bla bla. Čo je tiež sprostosť. Nie, teraz nemyslím to, že keby to nebolo sa niekto môže vyhovoriť na to, že na ľade si to rúbal 80, ale na to, že z vleku tatrofky sa vysype štrk, vyrúbeš sa naňom, a zvalia to na toto. Job done.





.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Pietro sk napísal:...
tesim sa kedy spravia raziu na "telefonistov", alebo iba ja mam take stastie na nich ??
...
Nie si jediny, mam taky pocit, ze to je nova moda, kto netelefonuje, nie je IN.

Dnes po ceste z BA do Serede som ich chcel pocitat, ale pri 20-tke ma to prestalo bavit.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

ono aj s telefonovanim to mas podobne ako s rychlostou ;)
... a teraz podte do mna!
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"