GTA IV #2

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa CageJ »

presne tak... ale ta aktivacia s limitom 15 je blbost...
Používateľov profilový obrázok
slaviq
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2011, 00:11
Bydlisko: Bytča

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa slaviq »

počujte nevieťe prečo mi hra "spomaluje?" keď som mal procesor AMD phenom x4 9555 a grafiku ati 4850 GTA IV mi išlo uplne lážo plážo plynulo , upgradoval som na i5 2500K a začal sa vyskytovať tento problém , FPS neklesne pod 40 no hra ako keby spomaluje a da sa do normalu a dookola , robí to hlavne pri rýchlej jazde autom.
update mam najnovší, myslíťe že to je grafikou že by až moc brzdila CPU? pri hre je záťaž cpu okolo 30% a grafa 100%.

Nejaká pomoc? Ďakujem
Macbook Pro 13" late 2013
iPhone 5S
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa Fullesh »

S novsim patchom to ide horsie, ako so starsim. Pretoze tie nastavenie detajlov su potom pomenene a to co si mal nastavene predtym, nieje zhodne stym, co nastavis s najnovsim patchom.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa CageJ »

framedropy ?
Ak mas GPU HD4850 tak je to jasne... Na pochopenie, INTEL P4 3,0GHz vyuzije Radeon 9200 naplno a potom az do 9800.. Vykonnejsie karty su uz brzdene a tvoj pripad, Phenom vyuzil GPU naplno, uz ta HD4850 ho brzdila a teraz ked si upgradoval na CPU co je o 20% vykonnejsi, tak ako minimum by som povazoval GTX 560 aby CPU bol plne vyuzity....
Používateľov profilový obrázok
slaviq
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2011, 00:11
Bydlisko: Bytča

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa slaviq »

no hej len robi to v gta IV nikde inde všade sa FPS zvýšil.
Macbook Pro 13" late 2013
iPhone 5S
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa FEAR »

mozno je to preto ze tato hra je aušus storocia ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa dendroid »

Hlupost, je nemozne aby karta spomalovala CPU. Ak ti to slo s pomalsim CPU v pohode, musi ti to ist s vykonnejsim rovnako dobre. Jedine mozne vysvetlenie je to, ze predtym tu kartu brzdil procesor, mal si nizsie fps a prepady neboli, teraz ti kartu uz CPU nebrzdi a tak sa objavili prepady, ktore si si predtym nevsimol. Ono aspon podla mna je subjektivne lepsie ked hra bezi hoci aj na 35 fps stabilne, ako ked fps kolisa z 50 na 35, tie prepady mi lezu na nervy :) Teda myslel som to tak, ze sa objavil limit karty a fps sa prepadava kvoli karte. Predtym sa fps neprepadavalo, lebo karta nebola vyuzita naplno kvoli CPU. Ta hra je extremne narocna na CPU, mne Q9550 na 3.4 Ghz miestami nedokazal nakrmit GTX260 a vytazenie bolo aj okolo 75-80 percent miestami.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4783
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa hulo92 »

hlupost? ta hra mi isla z 9800GT na 560ti o 5 fps lepsie :)
Používateľov profilový obrázok
slaviq
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2011, 00:11
Bydlisko: Bytča

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa slaviq »

ono to ide stale nad 40FPS čo ukazuje v grafoch na Afterburneri, niesu to prepady FPS :(
Macbook Pro 13" late 2013
iPhone 5S
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa CageJ »

dendroid napísal:Hlupost, je nemozne aby karta spomalovala CPU. Ak ti to slo s pomalsim CPU v pohode, musi ti to ist s vykonnejsim rovnako dobre. Jedine mozne vysvetlenie je to, ze predtym tu kartu brzdil procesor, mal si nizsie fps a prepady neboli, teraz ti kartu uz CPU nebrzdi a tak sa objavili prepady, ktore si si predtym nevsimol. Ono aspon podla mna je subjektivne lepsie ked hra bezi hoci aj na 35 fps stabilne, ako ked fps kolisa z 50 na 35, tie prepady mi lezu na nervy :) Teda myslel som to tak, ze sa objavil limit karty a fps sa prepadava kvoli karte. Predtym sa fps neprepadavalo, lebo karta nebola vyuzita naplno kvoli CPU. Ta hra je extremne narocna na CPU, mne Q9550 na 3.4 Ghz miestami nedokazal nakrmit GTX260 a vytazenie bolo aj okolo 75-80 percent miestami.
75-80% vytazenie GPU je normalne.. keby ti sla 90%+ tak ti odide bud velmi skoro ale je nepouzivatelny system.. Iba Burnery vytazia na 90%+... HD 4850 nie je dostatocne vykonna na procesor a brzdi ho...tvrdenie, ze GPU nemoze brzdit CPU je milne.. S vykonnejsim CPU mu to vsak musi ist aspon tak ako doteraz, ale uz vtedy mu kartu procesor dokazal vyuzit... Skor to bude nejaky bug.. Na hru treba velmi vykonny CPU ale i GPU... HD4850 je 2-roky stary vyssi mainstream... ziaden high-end..
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa dendroid »

Nie, nie je to pravda, inde mam vytazenie kludne aj 98-99 percent, teda vacsinou, tam, kde klesa vytazenie na 80 percent, tam pada aj fps. A je to hlupost, ze ti karta brzdi procesor, neviem odkial si to nabral.Ked mam kartu a k nej adekvatny CPU, tak pocet fps ovplyvnuje uz len karta, pocet fps sa nemeni, jedine pri vykonnejsom CPU klesa jeho vytazenie.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa CageJ »

brzdenie mam na mysli v zmysle, ze viac FPS s danou kartou nedostane, o vypoctovou vykone som nic nespominal... Bez ohladu nato co za cpu tam je. Osobne som mal HD 4850 512MB a na GTA IV nestaci... Hraval som na medium-high 1280x1024 a potom 1600x1200 a islo to ledva 35fps... Teraz mam HD 4870 1GB a potiahne aj FHD pri high pri dobrych 45fps... Hlavne tie episodes su optimalizovane..
Používateľov profilový obrázok
Courage_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 19:52
Bydlisko: Považská Bystrica - Rozkvet

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa Courage_SK »

CageJ napísal:framedropy ?
Ak mas GPU HD4850 tak je to jasne... Na pochopenie, INTEL P4 3,0GHz vyuzije Radeon 9200 naplno a potom az do 9800.. Vykonnejsie karty su uz brzdene a tvoj pripad, Phenom vyuzil GPU naplno, uz ta HD4850 ho brzdila a teraz ked si upgradoval na CPU co je o 20% vykonnejsi, tak ako minimum by som povazoval GTX 560 aby CPU bol plne vyuzity....
CageJ napísal:75-80% vytazenie GPU je normalne.. keby ti sla 90%+ tak ti odide bud velmi skoro ale je nepouzivatelny system.. Iba Burnery vytazia na 90%+... HD 4850 nie je dostatocne vykonna na procesor a brzdi ho...tvrdenie, ze GPU nemoze brzdit CPU je milne.. S vykonnejsim CPU mu to vsak musi ist aspon tak ako doteraz, ale uz vtedy mu kartu procesor dokazal vyuzit... Skor to bude nejaky bug.. Na hru treba velmi vykonny CPU ale i GPU... HD4850 je 2-roky stary vyssi mainstream... ziaden high-end..
Ty také kraviny píšeš, že sa až rozum pozastavuje :facepalm: Že graf. karta Brzdí procesor :facepalm: Že keď je karta vyťažená nad 90% tak velmi skoro odíde :facepalm:
CPU AMD Phenom II X4 955@3,9GHz + Gelid Tranquillo Rev.2
MB Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.1) GPU MSI GT 9600 512MB 700MHz@750MHz
RAM
Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
PSU
Coolermaster 600W SILENT Pro Mouse Logitech MX 518
Fan regulator
Zalman Fan Mate 2 Wheel MOMO Racing Force Feedback
LCD
Dell U2312HM
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa FEAR »

Preto ja hrajem crysis 2 a podobne VGA na 99% takmer nonstop len 5min a potom 30min prestavka a zas trosku zahram :D jo jo niekedy sa tu docitas kvalytnej muky .. :D


cip nieje mozog ze ked pojde nonstop na 100% ze mu preskoci .. je to el. obvod ... znicit ho moze akurad teplota alebo prierazne napetie .. takze ked pojde graficky cip pri adekvatnych podmienkach (teplote a napeti) na 100% vkuse tak pojde na 100% aj 20rokov ..(a ak su dnesne VGA dimenzovane na pracu pri cca 90C tak urcite nie na pol roka ... )
najvecsim "nepriatelom" tychto kariet a elektroniky vseobecne je teplota .. u grafi kde su vykyvy teplot velmi caste a velkych rozdielov hlavne, takze nejde priamo ani o jadro ale o kartu ako celok .. neustale vykyvy teplot medzi 50-90C proste robi z polovodicmy svoje taktiez z PCB tie spoje dostavaju zabrat a presne toto je hlavny aspekt ktory sa podiela na zivotnosti samotnej karty ..

dnesnymi hrami nieje problem vytazit VGA dlhodobo na 99% ... crysis, stalker, a podobne
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa CageJ »

Courage_SK napísal:
CageJ napísal:framedropy ?
Ak mas GPU HD4850 tak je to jasne... Na pochopenie, INTEL P4 3,0GHz vyuzije Radeon 9200 naplno a potom az do 9800.. Vykonnejsie karty su uz brzdene a tvoj pripad, Phenom vyuzil GPU naplno, uz ta HD4850 ho brzdila a teraz ked si upgradoval na CPU co je o 20% vykonnejsi, tak ako minimum by som povazoval GTX 560 aby CPU bol plne vyuzity....
CageJ napísal:75-80% vytazenie GPU je normalne.. keby ti sla 90%+ tak ti odide bud velmi skoro ale je nepouzivatelny system.. Iba Burnery vytazia na 90%+... HD 4850 nie je dostatocne vykonna na procesor a brzdi ho...tvrdenie, ze GPU nemoze brzdit CPU je milne.. S vykonnejsim CPU mu to vsak musi ist aspon tak ako doteraz, ale uz vtedy mu kartu procesor dokazal vyuzit... Skor to bude nejaky bug.. Na hru treba velmi vykonny CPU ale i GPU... HD4850 je 2-roky stary vyssi mainstream... ziaden high-end..
Ty také kraviny píšeš, že sa až rozum pozastavuje :facepalm: Že graf. karta Brzdí procesor :facepalm: Že keď je karta vyťažená nad 90% tak velmi skoro odíde :facepalm:
Take kraviny tu pisete ale vy...

Návrat na "Hry a problémy s nimi"