Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Práveže to je viac ako 14 dní, pôjdem sa tam informovať, či je to možné, keďže to bolo kupované ako dar na Vianoce :cry:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

keď na stránke majú, že ak sa v nedeľu do 11tej objedná, tak v pondelok to je a ja som idiot o tom nevedel a objednal asi o pol druhej, no mi už prišiel email, že objednávka alebo jej časť bola expedovaná na pobočku (Košice) s tým, že je tam vždy napríklad "očakávaný termín je zajtra", no teraz je, že "Očakávaný termín doručenia je začiatkom budúceho týždňa"; mohlo by to teoreticky byť už zajtra ? utorok je sviatok a do stredy sa mi naozaj čakať nechce...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nemusis mať bloček ani nič len si klikni v moja alza na vratenie tovaru a zadaj to do systému. Následnovne len prines tovar - ak sa ťa náhodou budú pýtať čo sa asi nebudú, stáčí ak povieš že nevyhovuje - v poslednej dobre som dosť vracal mal som dáku smolu na vadný tovar :/ a bez problému.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Broslo - ja som vracal novy Philips monitor, ktoremu od novoty nefungovalo tlacidlo na OSD. Pytali sa ma, ked som to vracal, na dovod vratenia. Ak by bol chybny, slo by to na 30 dnovu reklamaciu podla ich vyjadrenia. Tak som uviedol dovod nespokojnost a potom tak ci onak zacali monitor testovat pred vratenim, ci som tam nieco neporobil - to tlacidlo ale neskusali.

Ak im povies, ze tovar je chybny, normalne to od teba zoberu?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

to je presne to, že na jednu stranu nie je dobré, ak niekto zatají dôvod, ak bolo niečo vadné, no na druhú stranu oni idú proti zákazníkom s tým, že by to potom nemohli zobrať, no dať na reklamačku a tam už neviem, či by proste nebola výmena alebo možno dokonca zamietnutie
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Hej, prave preto sa aj pytam na to. Pre mna bolo jasne, ze monitor bol chybny od vyroby a chcem to proste vratit a kupit ihned dalsi (funkcny) a nie cakat 30 dni, zreklamuju to a znova to budem vracat.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Určite nie, neviem v ktorej pobočke si bol, ale tento postup nie je správny. Ak zákazník tvrdí, že mu tovar prišiel s chybou, predajca mu ponúkne výmenu za nový tovar (zvyčajne dostupný na druhý deň na pobočke), prípadne vrátenie peňazí, ak o nový tovar nemá záujem. Na reklamáciu sa tovar posiela zvyčajne len na žiadosť zákazníka, keď si chce nechať konkrétny kus tovaru, no chce ho mať plne funkčný. Koniec koncov, aj keď by reklamáciu uznali, ty by si už nárok na vrátenie peňazí nemal, ak by tovar opravili. Tiež to prehnané testovanie vracaného tovaru sa mi zdá čudné, asi mali na konkrétnej pobočke nejakú zlú skúsenosť.
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Moja skusenost bola s centralou v BA, pracovnik mi povedal, ze ak je tovar chybny, tak sa reklamuje (i ked som to vracal behom 2 hodin od prevzatia, prisiel som domov, rozbalil monitor, zistil ze je zly a vracal ho) a musim cakat. Preto som to radsej vratil bez komentara k chybe.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ja som mal rovnakú skúsenosť ako icefire
bolo by dobré zistiť ako to je v zákone
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tam je ten problém, že už to nie je možné vrátiť, 14 dní prešlo, bolo to kupované na Vianoce ako darček, volal som do Alzy, bolo mi povedané, že mám ísť skúsiť sa opýtať na pobočku, že možno to vezmú, ale nevie mi to garantovať. Tak som zvedavý. Ale nedávam tomu veľkú šancu. Ak to ale nevýjde, tak aj tak nevadí, je to moja chyba a moja blbosť.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak to predáš, nebude tam až taká strata
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

cely ten system je nastaveny zle uz v zakone...

tiez som to tu minule riesil, ako je to so zlym tovarom.

ja ho vratim po hodine ako dobry ale nespokojny s tovarom, oni ho testnu, zistia ze je pokazeny, a este mozu odomna pytat love za poskodenie a pod.? prip. ked idu love na ucet stiahnut ciastku? v KE nikdy nemaju na vratenie cash, iba na ucet. uz dvakrat na mna isli s tym ze ak mam 80eur im vydat ze maju len stovky. hlavne ze ten automat ma tisice eur v drobnom :D

Jasne, ze ked daco vratim, nebudem to reklamovat a cakat /ved preco by som mal/ ale chcem hned cash. Mali by byt tri priciny vratenia tovaru: nespokojnost, tovar je zly od vybalenia, chcem tovar a reklamujem ho. Prve 2 sposoby by mali riesit vratenim penazi /druhy aj vymenou ak chce zakaznik/.
Ale asi je im to jedno, a x tovaru co sa vrati ako nespokojny zakaznik a je ZLY bud nekontroluju a daju opat do obehu ako Otvorene, Rozbalene a neviem co a ani o tom nevedia.
Vid posledny vypredaj 70% - vacsina tovaru tam bola oznacena ako pouzite, rozbalene a pod.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

pochybujem, že napríklad grafiky pri vrátení do 7 dní nedajú späť ako nové

ináč, včera čo som objednal 970tku, tak ráno mi už prišlo, že si môžem reedemnúť ten kupón...ešte som nezaplatil :facepalm:

p.s.: tá ich drzosť dávať do žltého (akcia) použité a tieto smašky je už fakt drzosť :laugh:

nakoniec...zajtra majú otvorené pobočky ? akosi nevidím nikde oznam na stránke, že majú zavreté, či to len mne sa zdá, že každý sviatok tam je, či a kde majú otvorené?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Mne včera svietilo že dnes 6.1. sú otvorené všetky pobočky, dnes mi to už neukazuje :D Myslím že hore na stránke v žltom rámčeku..
Čo sa týka predávania rozbalených vecí, v tomto konanie alzy vnímam ako plus - že ich tak označí a ponúkne so zľavou. Iné e-shopy vrátený tovar smelo predajú znova ako nový, majú s tým oveľa menšie náklady keď im to niekto z času na čas kvôli tomu vráti (rozbalené balenie), ako by to mali predávať všetko so zľavou.
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ty myslíš, že alza všetko vrátené v rámci 7 dní dáva už ako "rozbalené" a podobne ? :laugh: pochybujem...

ináč mne tam svieti na stránke, že všetky predajne sú otvorené...chválabohu, budem stále žmurkať na telefón, či už tam nemám objednávku, ani nechcem pomyslieť, že ju budem musieť vrátiť :facepalm:
edit://
spomeň čerta a je tu sms :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"