Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa castelL »

Cez plnú čiaru na konci sa mu tam rovno hodiť bolo k čomu? Ale klasický dilino, ktorý nevie čo robí na ceste.. smerovky nič, väčšinou to je vidieť u BMW/Mercedesu ale u oktávky mi to je novinka.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

A ak mu vyplo blinker? Trochu blbe od teba. Este si si to svihol nakriz na druhu stranu cesty. Cize si ho skrizil. Necuduj sa ze trubil a bol nasraty. A vyhovorka v pripade nehody o nevsimnuti si znacky by asi nepresla
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Suhlasim s tym ze to bolo trochu blbe. Ale ta znacka by tam v pripade nehody nic neznamenala. Chcel som ist vpravo, dal som smerovku doprava, zaradil sa doprava, nic som neporusil. On nemal ani smerovku ani nestal vpravo. Ak je jedinym znakom toho ze chces odbocit prikazova znacka, tak si asi nieco pokazil nie?



A to hodenie sa do neho bolo dobre na to ze ma na konci pruhu nevyblokoval o obrubnik a nevybrzdil. Stylom akym spoza mna vystartoval(pockal kym budeme pred koncom pruhu, par cm okolo mojho auta) bol jeho zamer jasny ako facka...

Takto som si vytvoril priestor naviac... + Ludia ta nevybrzdia ak si myslia ze do nich pri tom naburas :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Zmenilo sa nieco na tom, ze ak je prikazany smer znackou, tak mi staci vyhodit smerovku a mozem ist inym smerom ako prikazuke znacka? Akoze v tomto pripade je smerovka irelevantna, nakolko smer jazdy bol prikazany
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uhm, a ako ten zakon teda zneje? Pochybujem ze v zakone o cestnej premavke najdem nieco na styl "Ak je pritomna prikazova znacka C2 vodic sa smie postavit do stredu krizovatky bez pouzitia smerovky a nikto sa pri tom nesmie zaradit vpravo..."

Co sa tyka tejto situacie vidim tam len:

§ 19 Zakona 8/2009 O cestnej premavke:
(1) Pred odbočovaním a počas odbočovania je vodič povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Vodič pri odbočovaní nesmie ohroziť vodiča idúceho za ním. Vodič je povinný pri odbočovaní dbať na zvýšenú opatrnosť. Vodič vozidla idúceho za vozidlom, ktoré odbočuje, musí dbať na zvýšenú opatrnosť a svojou jazdou nesmie ohroziť vodiča odbočujúceho vozidla.

(3)Pred odbočovaním vpravo vodič je povinný zaradiť sa čo najbližšie k pravému okraju vozovky. Ak pritom musí s ohľadom na rozmery vozidla alebo nákladu vybočiť zo smeru svojej jazdy vľavo, vždy dáva len znamenie o zmene smeru jazdy vpravo. Pred odbočovaním vľavo vodič je povinný zaradiť sa čo najďalej vľavo v časti vozovky určenej pre jeho smer jazdy s ohľadom na rozmery vozidla alebo nákladu a šírku vozovky; to neplatí pre cyklistu. Ak vodiči protiidúcich vozidiel odbočujú vľavo, vyhýbajú sa vľavo.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

inac led rad citujes zakony ist 120 na 80tke sa nepise nikde v tych tvojich oblubenych zakonoch? len tak no zeby rec nestala.sam velakrat idem nad limit ale ak mas po ruke neaky zakon tak sa poucim aspon.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pise

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

pekne ak ta nameraju tak mozes ratat s min 200 ecok.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

On nevyhodil smerovku, mozno mu ju vyplostava sa. Ale ok. Ty si mu ale zkrizil cestu jazdou z prava do lava, co je v tomto pripade viac ohrozujuce, ako jeho nevyhodenna smerovka, nakolko iny smer jazdy ako v pravo tam nie je mozny. Obhajuj si to ako chces, on nemal smerovku, ty si ale tiez spravil cbybu, dokona zavaznejsiu. Nabuduce staci len lepsie ppzerat znacky, neriesit to s horucou hlavou a nevesat hned video na net, ze aky chuj :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

To SKiLEX
no ja som si to musel pozriet aspon 3 x pokial som pochopil, ze co sa stalo. Takze viem urcite povedat ze 1 auto modra skoda, stoji zle. Dalej vidim, ze ak chces prejst do protismeru tak by si nemal ist k najblyzsej krizovatke, lebo je zakazne prejst niekolko jazdnych pruhov. Mal si pokracovat v pravom pruhu hned, prejst do stredneho ruhu tak, aby si nikoho neohrozil a nasledne do laveho pruhu k najblyzsej krizovatke sa otocit ak. Obaja ste spravili hlupost podla zakona. Samozrejme ak je dalsia krizovatka 5 km tak to chapem, ale podla zakona to malo byt asi takto neako.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ani raz som sa nevyjadril v zmysle ze "aha aky chuj". Jedine co mi nebolo pochuti je to ze situaciu ktora bola max tak na kyvnutie rukou vyhrotil skoro do bitky. Popritom si za to z velkej casti mohol sam.

Nie je mi jasne o akom krizeni cesty vravis. Obycajne prechadzanie z pruhu do pruhu, pri ktorom davas prednost vozidlam iducim v jazdnom pruhu do ktoreho prechadzas. V pruhoch do ktorych som prechadzal sa nenachadzal nikto.


To s tym "je zakazne prejst niekolko jazdnych pruhov." sa asi ani nema cenu vyjadrovat.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

No ja som skoncil v spravnom konani s tymto. Naozaj je zakazane krizit jazdne pruhy. Tam mi to chlapci pekne vysvetlili. Odmietol som zaplatit 20 ecok pokutu za to, ze som zastavil na patronke a vylozil mamu na autobus. A potom som zo zastavky si to supol uplne do lava na odpocovaci pruh na kramare. Bolo 6:10 rano. Nikoho som neobmedzil, neohrozil rovnako ako ty. Ale podla zakona si povinny sa radit do najblyzsieho jazdne pruhu pri odboceni do prava. To si neurobil, lebo zo zaznamu je jasne, ze si sa hned supol do stredu a nasledne do lava, toto je zakazane. Mna to stalo nakoniec 180 + 250 pravnik. Akrugment, ze MHD to robi tiez nepresiel. Teraz je tam bus pruh a cele zle prerobene.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jaaa si myslim ze ta neurobili na tom ze si presiel cez 2 pruhy(pretoze taky zakon neexistuje), ale na tom ze si nevyuzil pripajaci pruh. Co je uplne rozdielna situacia. Kedze v mojom pripade pripajaci pruh neexistuje.

Nepoznam patronku, ale podla starsich satelitnych map tam naozaj pripajaci pruh bol. Ak tam bol a nevyuzil si ho, tak je to uplne legitimny dovod na pokutu.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Aky pripajaci pruh ?? take tam nikdy nebolo. Bol som na zaciatku zastavky rozumej kde je znacka ze co vsdetko tam stoji a potom som sa supol hned do lava odbocit, ako to robia autobusi. tam ked pojdes rovno akoze na tvoj pripajaci pruh, tak potom nemozes pokracovat ani rovno, ale odbocit iba do prava, nakolko hned zacina buspruh rovno. Cele zle to tam bolo predtym a aj teraz. Tam je to iba zle naznacene, lebo prerusovana ciara ktora tam je nakreslena obchadza aj zastavku, kde je zase zltym ze bus. To akoze zastavka, ktora je tam 50 rokov je stale iba docasna ?? ;) Ako vravim, cele zle. Mne to tak pride, ze to miesto zastavky akobi bolo miesto mimo cesty.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok


O tomto tu sa bavime?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"