Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Tak zásielka prišla dnes, platil som 2 € (čiže poplatok Slovenskej pošte, žiadna daň). Na balíku je takáto nálepka:
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Hmm fakt by ma zaujímalo, že začo pošta vlastne vyberá ten poplatok. Ak dobre chápem procesu, pošta s tým nemá žiadnu prácu navyše.
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Platil som minimálny poplatok ktorý pošta môže vybrať, tu sa o tom niečo píše: https://chinaplanet.sk/toto-su-nove-pop ... kej-posty/
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Cisto slovenske chrapunstvo a nenazranost lebo IOSS ma fungovat tak aby som ja ako koncovy zakaznik uz nic neplatil.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5382
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

To je dobry odrb, proste posta si sama da nejaky poplatok len aby sa na tom nabalila. Ku*vy po*ebane.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa spencer »

kokos , nalepka za 1.40e a pošta si na to jebla nalepku že ešte 2e chcu navyše no čuráci
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Na stránke finančnej správy sa dá dočítať aj toto (takže tie poplatky čo si účtujú poštovné spoločnosti sú v poriadku, je to teda na niech čo a kolko si vyúčtujú):
UPOZORNENIE
V prípade, ak si podáte colné vyhlásenia sami za seba, upozorňujeme Vás na to, že prepravná spoločnosť môže od Vás vyberať aj ďalšie poplatky za manipuláciu s Vašou zásielkou (napr. jej uskladnenie po príchode do SR, poskytnutie potrebných informácii k precleniu zásielky a pod.). Tieto poplatky nijakým spôsobom nesúvisia s colnými poplatkami, ktoré vyberajú colné orgány. Finančná správa žiadnym spôsobom tieto poplatky nevyberá a ani neurčuje. Ide čisto o poplatky za služby poskytnuté prepravnými spoločnosťami vyčíslené podľa aktuálneho cenníka ich poskytovateľov.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5382
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

zaujimave ze doteraz ziadne poplatky posta nebrala. velmi velmi zaujimave.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1811
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

Budte radi že sú to sprosté 2-3€ miesto 9€ o ktorých sa písalo pred zavedením...

Ja som teraz platil UPS (u nás SPS) 36€ za colné služby a to im do p<>e trvalo 2 týždne až vyriešili jedno colné konanie a to nevravím že pani Ožvaldová čo to riešila mala týžden dovolenku a za ten týžden sa toho NIKTO NECHYTIL...
Volal som do SPS, kde mi povedala iba že to nie je vyriešené a mám kontaktovať colné oddelenie mailom. To som urobil dva dni pred volaním do SPS a žiadna odpoved neprišla...
Keby som bol nejaká firma, že mi prišla zásielka rôznych komponentov, povedzme 20 rôznych položiek. Ale ja som mal jednu jedinú položku, priložená faktúra so sumou, doložil som doklad o platbe z banky a aj tak to trvalo 2 týždne

PS: a to som nadával na slovenskú poštu že colné konanie riešia 3-4 pracovné dni...
Naposledy upravil/-a Ivko v Št 05. Aug, 2021, 21:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

len skoda ze tie 2€/4€ su zavedene len na kratky cas. Uvidite ako budete plakat ked vam zacne chodit doplatok 4€/9€ za ochranne sklo alebo obal v hodnote 1€
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale v principe to je riadna vtakovina. Hovorilo sa na zaciatku o plateni DPH aj za tovary pod 24€, hned na to sa pridal colny poplatok a potchu sa ku tomu pridali dorucovacie podniky a plati sa zrazu za ulozenie zasielok. Ja rozumiem, ze dorucovanie sa spomali kvoli colnici a treba tie baliky niekde skladovat, ale vidim v tom aj to, ze kazdy kto moze sa na tom chce priziviz. Nenapadne sumicky ktore vacsinou asi nedosiahnu 9€, ale ked sa to vsetko zrata, tak miestami to od tejto sumy nebude daleko

a to se este len na zaciatku. Ratam ze sa este kopec balikou popusta, lebo sa nastavuje logistika a proceser toho celeho. Takze uvidime v buducnosti ci ostaneme pri takto nizkych sumach
NB: Asus ROG Strix G16
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Takže to čo @loleqboleq tu písal zjavne je nanič, a pochybujem, že by nejako pomohlo u pošty riešiť a dokladať faktúru aby som neplatil 2€, pošta si určite nájde niečo aby sme jej zaplatili výpalné. To je také slovenské brať poplatky aj za to, že ti nalepia nálepku "automaticky prepustené" a tá nálepka stojí asi podľa nich 2€ a neskôr 4€. A to nehovorím, ak by som to aj riešil s poštou to by bolo na veľmi dlho, že by som aj tak asi zaplatil im tie dve eurá aby som to mal čo najskôr :D

@Ivko sprosté 2€? (neskôr až 4€!) Však keď je to nič pošli mi to pri každej zásielke čo mi príde keď sú to sprosté dve eurá. Kto si objednáva málo, raz za mesiac jednu vec alebo takto fajn, vyprnúť sa na dve eurá, ale kto pravidelne naobjednáva toho viacej tak sa nedoplatí na výpalnom. Inak taktiež tu ide o to, že má pekne fungovať IOSS keď ho Aliexpress zaviedol, ja zaplatím objednávku na Ali z DPH a dovi dopo, pošta nemá dôvod odomňa pýtať.

@HellAngel mali ostať pri platbe DPH a hotovo. Čo tam špekulovať zrazu s poplatkami. Vidno, že sa chcú nabaliť, a to tiež čo je akože, najprv 2€ v zľave a od septembra 4€? To je trošku choré a veľa.
loleqboleq napísal: St 04. Aug, 2021, 17:10
Rasto napísal: Ne 01. Aug, 2021, 16:33na colnici jednoducho NEVEDIA že daná zásielka je objednaná z ALI (nikde to na balíku neni napísané)
To bude všetko v rámci elektronických systémov, bude to viazané na podacie číslo. Ja by som naliehal na podporu pošty, že prečo sa rieši clo, keď ty si colné poplatky už zaplatil predajcovi, ktorý je v programe IOSS. Môžeš im poslať faktúru (budeš ju mať v zozname objednávok pri danej objednávke).
Si si na 100% istý, alebo len si to ty myslíš, že to tak je? Lebo ja pokiaľ viem minimálne z GE sú to balíky kde nie je čiarový kód, mohlo sa to zmeniť, ale predtým ako toto začalo tam žiadny nebol... Zároveň by som chcel vidieť, či to skenujú, lebo pokiaľ sa nemýlim tak takéto balíky sa triedia ručne a to je tak všetko. Aj to keď mi prišiel do schránky žltý lístok ak bola zásielka z Číny tak napísali do lístka, že Čína a žiadne sledovacie číslo tam nikdy nepísali.
loleqboleq napísal: St 04. Aug, 2021, 17:10
JacobSteven napísal: Ut 03. Aug, 2021, 10:53 Druh dopravy to aky bol? Inak som po precitani jednej skusenosti som zistil ze cez China Post Registered Air Mail tam aj ked DPH zaplatime tak aj tak minimalne 2€ vypytaju.
Po prečítaní jednej skúsenosti? Nie, nič platiť nemáš, ak majú problémy, doručíš im faktúru, kde si predajcovi, ktorý je v IOSS programe platil daň.
No tak viacej ich ešte nie je, poriadne nikomu neprišli ešte zásielky, ešte je skoro. No keď hovoríš o faktúre, videl si takú faktúru? Ja som si ju stiahol a NIE JE tam číslo IOSS čiže ako by to zistili, že je v tom systéme, hmmm?
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5382
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

No chlapy treba hromadne demonstracie, idealne pred sidlom Slovenskej Posty a zablokovat co sa da. Ale to sa nikdy nestane a ludia si povedia "vsak sproste 2€", no fajn vsak co uz.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano, malo to ostat pri tom DPH. Plne to schvalujem a nemam stym absolutne ziadny problem. je vidiet ze implementovat DPH pri nakupoch nie je ziadny problem. Zrazu tu mame colne konanie a nakoniec este vyskakuju aj dorucovatelske sluzby ze chcu nejaky poplatok za uskladnenie zasielky, kym bude dorucena. Moja otazka je naco tie 2 posledne subjekty. Posta na dorucovani balickou z ciny dobre zarabala aj predtym

kllr007: kvoli tomuto sa do ulic nepojde, mozno tak Kotleba :D . Obmedzi sa nakup z ciny, lebo zrazu tovar v hodnotach par eur sa vysplha takmer na ceny co su aj tu a nemusis na to cakat mesiace
NB: Asus ROG Strix G16
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

kllr007 napísal: Št 05. Aug, 2021, 21:01 zaujimave ze doteraz ziadne poplatky posta nebrala. velmi velmi zaujimave.
Ale brala, ale len v tom prípade ke´d to bolo nad 22, čiže keď sa to zdaňovalo.

Návrat na "Debata o všetkom"