Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Presne. Jeden ide 120 druhy 125 treti za nim ide na narazniku lebo chce ist 130. Potom sa ten prvý zobudi a chce ist 130. Vkuse svietia nejake brzdove svetla, odstupy tak pol sekundy... A ty davas pozor ci sa ten z prava nechce preradit, ci pred tebou nebrzdia a si nervozny z auta vo spataku...

Tak ich trhnes vsetkych naraz a zase mas prazdnu cestu a volant pridrziavas dvoma prstami.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa wingo »

Občas mám pri vašich rečiach pocit že jazdím v úplne inej krajine. A myslím že toto skôr patrí do všeobecnej tak pokračujte tam ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

stefan222 napísal: Pi 14. Júl, 2023, 23:37 tak ale Sko? ved to vo vybave stpji nad 100tis,. a ze sa daco pokazi? ved to ten zakaznik si uz dalsi medak proste nekupi. ta znacka ide do prdele.
No to som si hovoril viac krát už, ale nakoniec kúpi, lebo moc nie je čo iné... Všetky nemecké prémiové vzducholode sú proste náročné na spolahlivosť, jedno či je to 7er S alebo A8. Možno Lexus by bol ešte stále spoľahlivý, neviem.
A po-opravím ťa, nie len tá značka ale celý svet :rofl:
beardie napísal: So 15. Júl, 2023, 08:07 najvyšší čas vyskúšať ozajstnú premiovku, novú 7?
Ani nie, videl som to, sedel som tom a to je tak všetko. Poslednú 7er som mal tak pred 12-13 rokmi a ani k tejto novej ma to vôbec neťahá.
Aby si chápal vôbec ma to neťahá ani k BMW, mám rád MB, ale tak v podstate v tejto kategórií vozidiel, sú určite obidve alternatívy porovnateľné, a pri tej obstarávacej cene je to len o osobnej preferencií. Posledný Bayer čo ma ako tak zaujal bola M3 Touring, ale tam už tá cena tiež išla v tejto generácií úplne inde ako je zdravé pýtať za 3ku...

Za mňa G70 vyzerá proste zle z vonka, a tým nemyslím len to, že je to "kontroverzný dizajn" alebo ako by niekto povedal rovno hnusné.
Je to dosť neprehliadnuteľné, "in your face" auto, a to za mňa nie je vždy úplne výhoda, keď niekam prídeš, aspoň teda pre mňa, niekomu to možno vyhovuje.

Keby bola debata i7 vs EQS tak tam je tá i7 určite lepšia, lebo EQS je úplná tragédia.

Ale pokiaľ sa bavíme o spaľovacích motoroch / mild-hybride, tak je na tom S v každej kategórií lepšie ako nová 7, od ekonomického dieselu, až po high-performance / "hyper ultra uber" luxusné verzie.

G70 má asi za mňa len dve výhody, a to je že je v prvom rade o dosť lacnejšia, nevraviac o tom, že v BMW sa stále dá dostať dosť tučná zľava oproti MB. Za druhé tam ešte vieš kúpiť relatívne normálnu záruku predĺženú, nakoľko MB a 6 ročné záruky sa rušia a poskytovať sa bude len 6/160k servis so štandardnou zárukou.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

No okej, ale potom sa sťažovať, že v Sku nejdu po mesiaci 4 veci...
Proti gustu žiaden disputat :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stiv »

Lebo v novej 7micke to bude lepsie. :D
Videli sme ako ani geo nevedeli na novej x7 a volant krivo.
.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

aj k tomu budes mat nejaky inteligentny komentar?
keby som chcel odber linkov, tak si zapnem RSS citacku
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Aky je s tym problem? Proste definujeme standard (ktory v at v podstate uz teraz je)
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie je s tym ziadny problem. Ano jasne uz teraz je standard ze mame 2800 kW nabijacky pre autobusy nakladiaky kazdych 60km. Prosim podte ma povozit od Salzburgu do Warsavy a ukazte mi dve take, dobre ?



>> aj k tomu budes mat nejaky inteligentny komentar?

davam to len do pozornosti nestastnikom, ktori nie su zdaleka taki dokonali (mnozne cislo, makke i) ako je Vase Velicenstvo.
Co si na mna vybehol, mas nejaky psychicky problem ? Uz som to pisal - postnem pozitivnu spravu, je zle ; napisem nieco negativne, je zle. No strč si.

Cele toto forum mozeme zavret, lebo si na vsetko nahodis RSS citacky a odvsade budes mat vsetky informacie.

Preco si nereagoval rovnako na Tronovu linku zo Zive, co si dovoluje Brusel ? Preco na mna vybehnes a na neho nevybehnes s RSS citackami alebo inak ?
Mas psychicky problem ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vsetko sa da ked su peniaze.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Pre lkw nemáme, pre pkw je základná siet už celkom schopná. Lkw ma aktuálne mizerne rozšírenie. Ale v princípe je toto správne, definuje to štandard, ktory chceme dosiahnuť. Firmam to vraví, ze takto to v budúcnosti chceme mať, dáju sa lepšie plánovať investície
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Lkw nemá vybudovanu siet ani pre spalovaky :D Spytaj sa kamionistu kolko krat sa mu podari mat prestavku aspon na odpocivadle a nie len niekde na krajnici/odstavnom pruhu.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: St 26. Júl, 2023, 22:28Preco si nereagoval rovnako na Tronovu linku zo Zive, co si dovoluje Brusel ? Preco na mna vybehnes a na neho nevybehnes s RSS citackami alebo inak ?
sice satiricky, ale okomentoval
ty si sa nezmohol ani len na to
Mas psychicky problem ?
vtipne, ze prave toto napise clovek, ktoreho asi znasilnoval diler Tesly, kedze pri kazdej zmienke o EV pise blaboly ako zmyslov zbaveny :laugh:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vidis, svet je srandovne miesto. Nejaky inteligentny komentar mas k tomu, preco si na moju linku vyletel a na absolutne rovnaky system od Trona nie ?
Kludne napis ze na mna reagujes prchko ako ja na Tesla dílerov, a ze si si neuvedomil ze takto polahky ta nachytam na hruskach - to je v poriadku.

Ozaj, ked sme uz pri tejto znacke : uz volakto videl tie Tesla kamiony co tak mohutne seriovo vyrabaju od decembra ? Lebo sa mi zda ze okolo toho zostalo prilis velke ticho. By som ocakaval daleko vacsie pocty na cestach, nejake seriozne recenzie, ale absolutne ticho. NDA ako vysite ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"