Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Jop presne, ked si pozries stare znacenie, prerusovana ciara zacina este pred zastavkou patronka.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No ja si stale myslim ze sa ten odbocovaci berie aj ako pripajaci zo zastavky. Preto tam aj bola nastriekana na zemi V2b a nie V2a ako v ostatnych pruhoch. To je jediny pripad ked "musis" vyuzit najskor ten pripajaci a az nasledne prejst do dalsich pruhov.


Keby platilo to co si napisal tak sa v KE nikdy nikam nedostanes :D Len za posledne 2hodiny som tak siel mozno 6x.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa opto »

SKiLEX napísal: St 19. Júl, 2023, 20:21 Presne. Jeden ide 120 druhy 125 treti za nim ide na narazniku lebo chce ist 130. Potom sa ten prvý zobudi a chce ist 130. Vkuse svietia nejake brzdove svetla, odstupy tak pol sekundy... A ty davas pozor ci sa ten z prava nechce preradit, ci pred tebou nebrzdia a si nervozny z auta vo spataku...

Tak ich trhnes vsetkych naraz a zase mas prazdnu cestu a volant pridrziavas dvoma prstami.
V produktívnom veku som na diaľnici omylom trúbil na policajtov lebo mi zavadzali v ľavom prúde. Dnes jazdím po diaľnici polovičnou rýchlosťou ale nevadia mi ľudia ktorí jazdia veľmi rýchlo pokiaľ dodržiavajú veliký odstup. Ja keď vidím za sebou rýchlejšie auto tak sa mu vyhnem oveľa skôr ako príde až ku mne. V takom prípade dokonca oželiem aj LPG a zrýchlim z 90 napr. na 130 len aby som sa mu mohol čo najskôr vyhnúť.

Určite mu nechcem dopriať radosť z toho že ma dokázal vytlačiť a navyše ochránim aj bezpečnosť iných .
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: St 19. Júl, 2023, 22:41 Vcera som sa dostal do sporu ani neviem jak :D Pozeram, octa stoji v strede krizovatky ako ked ides rovno, smerovka nikde, este aj cakal ked po hlavnej nic neslo(myslel som ze kvoli premavke na kolajniciach)... Automaticky som to bral tak ze ide rovno, a postavil sa vedla neho napravo. Z nicoho nic klakson, typek paste hore, pena okolo ust, cerveny... Po mne blika snad 20sekund vkuse. Totalny naval agresie. Este sa ma nakoniec pokusil zavriet v tom pripajacom pruhu :rofl: Nastastie vcas pochopil ze na 15r dacii s havarijnou poitkou neplanujem brzdit ani uhybat :D Ani som nevedel ci sa smiat alebo byt nasraty.




Skoda ze dalej na krizovatke radsej zdrhol. Mal som chut sa rozpravat.
Tvl odpadnem original :hysterical: Tak ty sa naseres ku autu, ktore podla znacky nema kam inde ist, este sa aj pohne skor ako ty, zatrubi na tebe, ci ti neeebe a ty miesto toho aby si ostal stat, tak das podlahu a najskor ho uz tam zavres cez dva pruhy. Potom sa mu naseres cez plnu do cesty lebo ta s vykonom co mas v dacii vyrobil jak male dieta. 100 bodov original. Cakam kedy ta dakto vybere z auta a na pohotovosti budes vysvetlovat, ze nedal smerovku...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Znacku som si vsimol az ked sme sa pohli. Moja chyba, nezvyknu sa mi taketo veci stavat.

Mimo nej nic nenasvedcovalo ze odbocuje. Stal akoby siel rovno, smerovka nikde, kolesa mierne dolava, cakal ked mal na hlavnej dost miesta, denne tam takto prejdu desiatky aut...Ani 1% pochybnosti som nemal o tom ze ide rovno.

Odrazu pozeram, smerovka doprava a klakson. Si hovorim asi mu zaebalo. Bol som z toho viac prekvapeny ako on. Davam podlahu, pocas toho pozriem doprava a pod stopkou vidim prikazany smer. Tak si vravim ze hmm. Normalne by som mu blikol vystraznymi na ospravedlnenie. Ale vidim jak za mnou zbesilo blika, gestikuluje, lepi sa... V kombinacii s tym ze v tej krizovatke stal ako taky kripel. Presla ma chut sa mu ospravedlnit.

Prejdeme cez kolajnice, vyzera uz byt klud, odrazu vystartuje cez plnu ciaru tak aby ma blokol v zbiehani. Neplanujem tam kvoli nemu davat plnu brzdu. Tak idem cez plnu subezne s nim, nech vie ze pokusy o nejake vybrzdenie nedopadnu dobre.

Inak pohoda, sedel tam sam, mal tak o 20cm menej a o 30r viac. Slusny pivny pupek. Vacsinou staci cloveku dostat do nosa raz na to aby si taketo veci zacal overovat.


Mimo toho ze som si znacku mohol vsimnut skor, z mojej strany som nemal velmi co lepsie urobit.
Naposledy upravil/-a SKiLEX v So 22. Júl, 2023, 14:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Tiez by som cakal podla toho kde stal, ze neplanuje bocit. Ale zase ked znacka prikazuje smer, tak sa postavim ako clovek, nie podivne do stredu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak zas ludia zvyknu neakceptovat znacky no. mna len prekvapuje ze kazdy dement/retard zrazu vyzdravie ak prejde znacku do rakuska. nerozumiem tomu, ale kazdeho osvieti v rakusku a sprava sa inac. v usa ta zastavia. vezmu do basy, auto nechaju na dialnici a nebavi sa s stebou nikto. dnes ma medacik asi 200kou fukol.na dialnici a sak why not... sak.dialnica, sak 800€ max, znacky neznacky, treba brat viac ohlad na toho predsebou.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Netreba mat predsudky k znackam.. 200 ta fukne aj firemna octa alebo hocaky polsky passat. :D
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

no minule uz davnejsie ma kruto zdula biela audi ale ta ten siel asi 300 lebo to len strelil vedla mna kruto ze som sa sam v aute zlakol ze co to aka raketa leti. mozno mu trebalo srat, mozno zena rodila, neviem len mi pride ze v rakusku nettreba nikomu srat a ani nikto tam nerodi no. a prejdes hranice a extaza a hell yeah jedeme bomby
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vsetko je to len o zvyku. Zvezies sa par km 230tkou, spomalis na 180-190 a mas pocit ze stojis na mieste. Rovnako ako ked si zvyknuty 140 a spomalis na 110.


200 fakt jazdi kdejaky obchodak na 110kw octe. A to ani vobec nemusi byt na dialnici
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neboj, vyfasuju elektroňemobily a taketo nadobro skoncilo :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale to je inac dobry postreh. ak baterka ma dojazd 400km tak rataju s dialnicnou rychlostou tych 400km ze ked pojde 200 ta apdne baterka o polovicu? to by teoreticky mohlo obchodakov trosku skludnit.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fyzika. Hotovo.

kdeze 400km pri 200km/h... to by si musel mat ~160kWh baterky a to nehrozi pri sucasnej cene ani zajtra, ani pozajtra.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Stefan: dojazd je len prepočítaná spotreba podľa veľkosti baterky. A spotreba sa meria tým istým wltp cyklom ako u ICE, cize do to identicky skreslené data.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ste zabudli ze nam chce EU nanutit citanie znaciek = ak zaznamena auto 50 tak rychlejsie nepojdes. Pokial sa to nezmenilo tak firmy maju nariadene elektro auta od 2030. Takze obchodaci dolietali.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"