Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Dunar »

Co mi na na kom vadi? Na Kiskovi? Ved je to kriminalnik, danovy podvodnik. Tebe to nevadi?

A ak nie si ochotny, schopny si tie veci dohladat, tak nerozumiem ako mozes niekomu oponovat. Bezohladu na to ci ma pravdu ci nie.

Nechapem co ma subjektivny parameter spolocne s argumentom. Argument je fakt, dokazatelna, overitelna, objektivna vec. Najprv by bolo dobre pochopit rozdiel.
Naposledy upravil/-a Dunar v Pi 02. Mar, 2018, 10:47, upravené celkom 1 krát.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Dobre dal si tu to co ti vadi. Ale ja cakam ukazku toho kde nehaji zaujmy vlastneho statu (a neriesme teraz peniaze na kampan).


Mne skor asi len vadi styl akym podavas informacie.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako pisal broslo, zaklad je nezabudnut.

Nikoho nezaujima zopar skandujucich ludi? Hold, kazda revolucia zacinala takto. netesim sa ak sa tak stane ale citi mze nastava cas aby zopar ludi vypadlo z okna verejne, nech sa opat vyrovnaju vahy pochopenia kto tvori stat (a teda jeho obcania).

uvidime :)

Ja svojim malym prispejem tak ze pojdem po robote na prechadzku v mene obete, to je najmenej. lebo ludia casto hovoria ze s tym sa nic nespravi a hlavne ti, co sedia doma a nic s tym nerobia.

Doba indivdualizmu ,je nam az trapne zapojit sa do niecoho spolocneho :)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Dunar napísal: Pi 02. Mar, 2018, 10:35 Co mi na na kom vadi? Na Kiskovi? Ved je to kriminalnik, danovy podvodnik. Tebe to nevadi?
Aky danovy podvodnik? Do uctovnictva zauctoval veci, ktore mu tam danovy urad neuznal. Nehadal sa, doplatil dan aj pokutu, uzavrelo sa to. Takyto problem ma takmer kazdy jeden podnikatel, DU ti najde vzdy nejaku blbost (mensiu alebo vacsiu), ktoru ti neuzna. Je potom kazdy podnikatel danovy podvodnik?
FVE 12.45 kWp V/Z
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

:D maniak krasne zhrnutie, ved vlastne o nic neslo...z toho co som pocul/ cital to bolo skratenie dane ako vysite

danovy podvodnik je ten co si umyselne zauctuje nieco na nema narok :) bud nechapes alebo nechces pochopit ako to funguje...

je veeeeeelky rozdiel ci ti danovy urad neuzna opravneny vydavok alebo nieco "fiktivne/ bez pravneho naroku" - to je ten zakladny rozdiel vs trestnopravna rovina.

ked si ja dam do uctovnictva fakturu za opravu tvojho auta tak po 1. mam na to narok a je to opravneny vydavok alebo 2. neni to opravneny vydavok lebo nesuvisi s mojou podnik. cinnostou ? atd atd atd... pointa je jasna....
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

quicky: myslim, ze Kiska to dostatocne zdovodnil. Uctovnici mali nazor, ze spominane naklady boli danovo-opravneny vydavok. DU mal iny nazor. Ake su nasledne moznosti:
* hadat sa s DU, ist na sud, etc.
* uznat nazor DU, doplatit dan a uhradit pokutu.
Natahoval si sa niekedy s DU? Ja som sa sam priznal, ze som zabudol odviest dan, opravil som danove priznanie (neuhradil som doslova jednotky eur DPH mesacne) a za kazdy mesiac som dostal 33 eur pokutu. Ani sa nemienili bavit o tom, ze by to zlucili do jednej pokuty. Ano, aj ja som potom danovy podvodnik. Aj kazdy podnikatel, ktory si da do nakladov vec, ktoru si mysli, ze si moze odratat a DU mu ju pri kontrole neuzna (skoda na dani napr. 5 eur). Chyba je aj na strane DU / MFSR, neexistuje ziaden zoznam takzvanych danovo uznatelnych vydavkov. Ked si DU zmysli, ze sa mu nieco proste nepaci v tvojich vydavkoch, tak ti to neuzna. No sud sa kvoli blbostiam s nimi, ked nase sudy trvaju roky.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Kto chce psa biť, palicu si nájde ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

chyba nie je na strane DU/MFSR ale ludi co si myslia,ze zakony su len tak pre zabavku a potom vyplakavaju aky je svet kruty...

vies kolko mi trvalo najst definiciu danoveho vydavku ? asi 2sekundy kym som to v hlave nalistoval a 20 sekund prakticky cez google ...tak ta obohatim § 2 písm. i); § 19, §21 Zakon o dani z prijmu.

Takze nie neni to len o tom, ze je zakon zly je to o ludoch chcu optimalizovat evidentne vecami,ktore tam nemaju co robit :) takze ano ked to tam davas umyselne a evidentne to tam nema co robit tak sa blizime k min priestupku/tc.

Takze nie negeneralizuj podnikatelov ani pristup ludi k zakonom a ich povinnostiam...ano hadal som sa s DU a ano obcas je to o drzku a clovek sa na to radsej vykasle kvoli 20eur... asi sme trosku OT takze sry.

v kazdom pripade nemam kisku rad,neni mi sympaticky a nie neverim mu tu jeho "anjelsku dusu" a jednym dychom dodam,ze moc na svk na vyber nemame, co je smutne
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky, preco potom existuju danovi poradcovia? Zeby preto, ze zo zakona nie je presne jasne co sa moze dat do nakladov a co nie? Som si isty, ze aj ti danovi poradcovia sa nie vzdy zhodnu na vsetkcyh polozkach, ktore sa daju a nedaju dat do nakladov.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Dunar »

maniak napísal: Pi 02. Mar, 2018, 11:15 Aky danovy podvodnik? Do uctovnictva zauctoval veci, ktore mu tam danovy urad neuznal. Nehadal sa, doplatil dan aj pokutu, uzavrelo sa to. Takyto problem ma takmer kazdy jeden podnikatel, DU ti najde vzdy nejaku blbost (mensiu alebo vacsiu), ktoru ti neuzna. Je potom kazdy podnikatel danovy podvodnik?
Spachal trestny cin a o nic neslo.
Este to budes obhajovat. Tie veci tam zauctoval len omylom, vsak?
Okradnem ta a poviem ze som sa len pomylil. To bude ok? :-)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Dunar:Danovy trestny cin je uz od 266 eur. Kolko podnikatelov bude mat umyselne/neumyselne kratenie dane o 266 eur? Ked sa posnazi kontrola DU, tak skoro kazdemu najdu vydavky, ktore mu neuznaju.
Z druhej strany, mas velku firmu, ktorej si konatelom. Na uctovanie mas uctovnikov, danovych poradcov a pravnikov. Ak ti tito ludia povedia, ze si myslia, ze to mozu vlozit do uctovnictva, tak im asi doverujes (ja neviem, ako podnikatel som nemal nejak extra vela casu sa venovat uctovnictvu, poradil som sa s uctovnikom, doveroval som mu).
Stala sa chyba (podla nazoru DU), doplatil dan aj pokutu. Prosim povedz mi, aka skoda vznikla statu? Mas pocit, ze sa vykrucal zo svojej povinnosti? Dlhuje nieco niekomu? Ako kludne ho nemaj rad, ale netvar sa ako svaty, ktory by chybu v uctovnictve nikdy nespravil.
FVE 12.45 kWp V/Z
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Dunar podnikal si? viedol si niekedy účto?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa stiv »

Dnes mal Fico pekny prihovor. Som zvedavy este kolko dni budem z kazdej strany pocuvat/citat o tom investigativnom novinarovi s dlhorocnou praxou co ako jediny “odhalil” taliansku mafiu na Slovensku.

Celkom lutujem tu “taliansku mafiu”. Zasahovka, mena v novinach, pofotene domy, adresy a pod. Hlavne to pospinenie mena.

Najlepsie su fotky a videa z pohrebu, rakva na titulke, rozhovory z pohrebu... hlavne ze to generuje zisk.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

este dlho, neboj
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

lenze nikto z pozostalych si neziadal takuto pozornost. a to ze beries Fica, ako spravneho, pravdiveho a doveryhodneho cloveka, je tvoj problem a naivita.
Nikto netvrdi, ze ten novinar ma dlhorocnu prax (na tom ani nezalezi). I jeho nadriadeni, i ti co s nim pracovali, hovoria o nom, ze robil novinarcinu nie dlho.
Ale hovoria o nom taktiez, ze bol velmi sikovny a talentovany, ze videl logiku tam, kde uz vsetci ostatni zlyhavali.
Stiv, to ze citas zo zdrojov, ktore podsuvaju nepravdy, klamstva je ale len tvoj problem.

Nechapem, ako rf a rk moze este niekto verit po tomto vsetkom a z takeho ak sa ide kazdy posrat.

vsetci novinari, a vsetci co sa k tomu v piatok 2eho marca vyjadrili (uz len svojou pritomnostou), su za spravne vysetrenie, chytenie vrahov a ich pripadnych objednavatelov a riadne potrestanie. Vsetci novinari, a vsetci co ich podporuju chcu toto.
O nic ine nejde.
Tych par prepatych provokaterov, co tam kmasali tou branou na urade vlady. Nuz. Kkti su vsade.
A to ze si na tom teraz vsetci do jedneho z parlamentu politicky honkaju kvoli PR, opakujem, kkti su vsade.
ked si ja dam do uctovnictva fakturu za opravu tvojho auta tak po 1. mam na to narok a je to opravneny vydavok alebo 2. neni to opravneny vydavok lebo nesuvisi s mojou podnik. cinnostou ? atd atd atd... pointa je jasna....
quicky presne. a ty vies presne, ako mas co uctovat? vedeli by to v tvojej firme, do ktorej si si ty najal mozno prave absolventa uctovnika?
a bol by si uplne v pohode s tym, ze za chybu niekoho ineho (a trebars aj tvojou vlastnou), by si bol ty oznacovany za kriminalnika? Presto vsetko, ze si to po zisteni DU riadne zaplatil?
A este mi niekto vysvetlite, na co by to ten prezident akoze robil? Kazit si meno kvoli 15k? LOL. To je rovnaka voda v kosi, ako to ogrcane lietadlo.
To fakt, nemozete mysliet vazne.

Takto kadrovali urady doteraz v minulom rezime. Treba na to troska ludskejsi pristup, kedze ide o ludi a pri ludoch treba ratat s naozaj vsetkym. Stat sa nemusi ist hned posrat, ze niekto nezaplati 10-15 TISIC eur dokazal totiz vykryt milionove vratky.
A na tieto zalezitosti, ma paky, ako si ich vymahat uplne normalne, slusne, tak ako sa na normalny, civilizovany, PRAVNY stat v 21. storoci patri.

k dunarovy neni treba vobec reagovat, to je uplne verklikovanie hejtu z internetu, instantych obyvackovych historikov a vysetrovalelov, ktori sa tu zacali objavovat odkedy je internet pristupny kazdemu a vsade.
ziadny posun.
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Debata o všetkom"