Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa cuculka »

Ja si myslim ze by za kazdy umyselny trestny čin mal byt trest smrti.Gulka do hlavy a hotovo. :x
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Jasné. A až ťa krivo obvinia a odsúdia, tak aj potom by si mal rovnaký názor, že?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa cuculka »

Hovorim o umyselnom a na 100% dokazanom pripade.Zober si ze by sa daval trest smrti za to ze odplujes zuvacku nazem...Asi by si to neurobil.. :)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ach jaj :) Poďľa akého kritéria sa prípad posudzuje ako 100%-ne dokázateľný? Nič nie je na 100% dokázateľné. Vždy je šanca, že môže byť napr. aj tá najbizarnejšia verzia pravdivá. Alebo sa po rokoch zistí, že boli dôkazy sfalšované? Hm? Potom povieš "sorry, stáva sa"? Trest smrti jednoducho nemá čo existovať, ľudia nikdy nebudú na 100% spravodlivý. Okrem toho - je spravodlivé dať niekomu trest smrti (povedzme za vraždu)? Akože niečo za niečo? To by viedlo len k tomu, že o chvíľu by sme sa takto vykántrili všetci. A čo keď sa ten človek chce napraviť? Napríklad bol celý život príkladným občanom, vyhodili ho spráce, on sa od nešťastia napr. spil, išiel domov(autom) a niekoho zabil...a teraz ho zabime aj my? Prepáč, ale trest smrti je neobhájiteľný.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa shiro »

Shatterhand napísal:To by viedlo len k tomu, že o chvíľu by sme sa takto vykántrili všetci.
nie vsetci ale len to "smetie" ktore pacha trestne ciny.
Shatterhand napísal:A čo keď sa ten človek chce napraviť? Napríklad bol celý život príkladným občanom, vyhodili ho spráce, on sa od nešťastia napr. spil, išiel domov(autom) a niekoho zabil...a teraz ho zabime aj my? Prepáč, ale trest smrti je neobhájiteľný.
v takomto pripade ano, ale ak bol ten clovek dlhodobo chuligan, tak papa.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa cuculka »

Bolo to obrazne povedane.Keby boli take tvrde tresty,tak by bolo asi aj menej zlocincov.
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

dalsi kandidat(ka) na miesto blbec dna
http://www.aktuality.sk/clanok/161012/n ... motorkara/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Jofo »

Pokracujeme....

http://zpravy.idnes.cz/na-dalnici-d1-ut ... _krimi_cen" onclick="window.open(this.href);return false;
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1923
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa zodiaq »

Na silvestra 2008/2009 jeden znamy pod vplyvom šoferoval, bolo aj namrznute, v dedine isiel okolo 100km/h, nezvladol zakrutu vletel do dvora jedneho rodinneho domu, zobral branu, preletel nejakych 5cm od plynoveho zaveru a vpalil to do domu, do izby kde spali 2 deti. V ten vecer sa nikomu nic nestalo, akurat spolujazdec mal nieco s nohou. Prisli palicajty , jedno s druhym a skoncil bez vodicaku. Do konca roku ho mal naspet, a robi taxikara. Ako je taketo nieco mozne? Ma rodinu na policii. Takto bohuzial funguje cely tento štát.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Podobne nieco sa stalo aj u nas. Chlapik totalne zhulakany nabural do domu.Medzi jeho autom a domom vsak skoncila zena.Trvale nasledky..Chlap dnes jazdi veselo..
Dalsie..policajti skoro zabili kamaratovych rodicov ked sa s ich autom zrazili..Odmietli im zavolat sanitku a napokon aj museli celu skodu zaplatit jeho rodicia..Jedina vec bola ze kamarat si jedneho poliacajta odchytil ked bol v civile nalamany a zahral utok v sebaobrane..
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A hlavne že "pomáhať a chrániť". Aj by som dal smajla šúlajúceho sa na zemi, ale nie je sa na čom smiať.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Môj kamoš na ceste chytil šmyk na popadanom lísti v búrke v zákrute mimo dediny. Nabúral do stromu, zničil vlastné auto. Neprekročil rýchlosť, jednpducho len neprispôsobvil rýchlosť povahe vozovky, ale kto mam vidieť popadané lístie v búrke? Nič sa nestalo a výsledok: Vodičák preč na rok + 360E pokuta... Spravodlivosť?
ANONYM_a7

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tych 360e to za ten strom?
Vodicak prec za co?Imho za burky aj ked ides 40, podbehne ti zajac a nemas sancu ho videt a hned si minimalne v jarku :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa J@nik »

Pridam aj ja. Mojho oca byvaly sef, velky podnikatel, si kupil nove audi A6. Kedze velmi rad pil, samozrejme aj jazdil v podnapitom stave, tak bola len otazka casu, kedy nieco urobi. No a nezahrial ani nove auto, dva tyzdne po kupe narazil v cca 220km rychlosti do oproti iduceho auta Skoda felicia, v ktorej bola mlada rodinka (muz, zena + male dieta) vsetci traja na mieste mrtvy a ten debil mal tolko airbagov, ze sa mu v podstate nic nestalo. Tato tragedia sa stala pred 3-4 rokmi a myslite ze sa nieco zmenilo. Aj ked dostal 2-3 roky sediet (to neviem len co ludia hovoria) stale nesedi vzdy posle pravnika s papierom od nejakeho lekara, ze sa nemoze dostavit a ze ma hrozne zdravotne problemy ... kedze mu zobrali vodicak zaplatil si sofera, ktory ho vozi sem a tam a on dalej spokojne pije a uziva si zivot absolutne ho to nepoznacilo... proste svina, uz aj zena od neho utiekla s detmi.
Apple Macbook Pro 14 M1, 32GB RAM, 512GB SSD
Samsung Tab S8+ / Samsung Note 20 Ultra 5G
Analog: Xtension 9 S-Shape on Carbon Ground It + LPS RixAudio, EMT JSD6 G, Phono RS RixAudio (Burson Audio V6 Vivid) + LPS RixAudio, Hexmat * Hifi rack: Neohighend Tripod * Filter: NA Sunrise v3 * Preamp/Koncak: SPX 2010 TA+ SPX A40 * Repro: STH12 * DAC: Gustard X18 * Kable: Yannis SilverPlusXLR, BTR SPX, RixAudio SPC, NA Zephyr N, Viborg ...
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa PatrikL »

mňa dosť serie napr. toto http://korzar.sme.sk/c/5295061/za-smrt- ... ienku.html" onclick="window.open(this.href);return false; :furious:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"