Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Shatterhand »

To je naozaj zaujímavé...to sa smrť v tomto štáte tak slabo trestá?! A ekvivaletne k tomu - to sa tak málo váži ľudský život?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 792
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa J@nik »

PatrikL napísal:mňa dosť serie napr. toto http://korzar.sme.sk/c/5295061/za-smrt- ... ienku.html" onclick="window.open(this.href);return false; :furious:
akoze nemam slov ...
Používateľov profilový obrázok
Sphyn0x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1944
Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Sphyn0x »

Pridám sa aj ja:
Mama s otcom išli v roku 2004 z Nízkych Tatier na Felicií domov.Mladý 24 ročný pánko na Avií si ich nevšimol v protismere(pričom Avia ma kabínu omnoho vyššie ako Felicia)a narazil do nich.Následky?Zdemolované auto, otec mal len zlomenú nohu, mama zostala na doživotie na vozíku (celú pravú stranu tela má ochabnutú, a ľavá strana tiež nie je boh vie aká výhra) a súd sa ťahá už 6 rokov.Hrúza tie Slovenské súdy.A pánko si dnes vykračuje akoby nič.Však čas sa mu už kráti.By som ho najradšej posadil do konca života na vozík.
///
Spoiler: ukázať
Intel Core i5-750@4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Bird »

cuculka napísal:Ja si myslim ze by za kazdy umyselny trestny čin mal byt trest smrti.Gulka do hlavy a hotovo. :x
k tomu trestu smrti, niekde som cital podla mna dobry nazor na toto: nemal by si nikomu zobrat zivot aj ked si to zasluzi, niekto kto zomrie si mozno zasluzi zivot, mozes mu ho dat ?
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Tomco85 »

Golfik 2004 2,0L TDI automat prevodovka... velmi mierne ho tunujem, ale nic vazne ;) Tu personalizovanu znacku sa nakoniec zadarilo vybavit :-)

http://yfrog.com/bclighttuningj" onclick="window.open(this.href);return false;
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa scpeter1 »

ja osobne milujem tieto vyroky typu: nikto si smrt nezasluzi,nikto by nemal zomriet za to co spravil atd.....
Som zvedavy,co by si robil,keby sa tebe,nebodaj nieco stalo....alebo tvojej rodine.Nic nechcem samozrejme privolavat,ale chcel by som vidiet tvoju reakciu.... :x .Zmenil by si potom nazor?urcite ano....
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Pomsta nie je spravodlivosť, ale na druhej strane doživotné ubytko zadarmo so zlými susedmi a malou izbou je niekedy až prílišne slabý trest...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Shatterhand »

scpeter1 napísal:...
Ja viem, že v takej situácii by to bolo asi hop alebo trop, ale stále si myslím, že trest smrti jednoducho nie je akceptovateľný(vojnový stav tam nerátam). Ty si tomu človeku život nedal, tak mu ho ani neber. A keď tu budeme chcieť fungovať "oko za oko, zub za zub", tak sa nanajvýš vrátime do praveku, respektíve svet bude jedna veľká džungľa, kde prežijú len tí najsilnejší. To by si chcel? @Timeshifter: To len demokracia je taká sprostá, že necháva väzňov takto vegetiť. Prečo by to nešlo napr. aspoň takto? - http://www.ulozto.cz/4545017/att00019-1-.doc - odporúčam prečítať!(ako riadi šerif z Arizony väznicu) :good:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

OT:Mne je jedno ze pravek ci co,ale za planovanu a premyslenu vrazdu by som dal automaticky smrt..za smrt v afekte urcite nie...ked uz sme teda zmenili temu na temu trestu smrti
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa Bird »

scpeter1 napísal:ja osobne milujem tieto vyroky typu: nikto si smrt nezasluzi,nikto by nemal zomriet za to co spravil atd.....
Som zvedavy,co by si robil,keby sa tebe,nebodaj nieco stalo....alebo tvojej rodine.Nic nechcem samozrejme privolavat,ale chcel by som vidiet tvoju reakciu.... :x .Zmenil by si potom nazor?urcite ano....
nie trest smrti urcite nie ale ako pisal matusak, by som ho zmlatil tak ze sa sam v zrkadle nepsozna.
a keby nahodou teba odsudili na trest smrti za nieco co si neurobil napriklad bol si iba v nespravny cas na nespravnom mieste ?
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa materik »

trest smrti, no to je ako s vtipom o logike: Janko si na hodine prdne, a zato ho vyhodia na chodbu. On len poznamena: "Je*em ja taku logiku, oni zostanu v smrade a mna vyhodia na cisty vzduch!"
takze vlastne, co z toho, ze niekho popravis ked hned v tej chvili sa koncia vsetky jeho starosti, problemy, choroby... je to trochu morbidne, ale z isteho uhla pohladu je na tom odsudeny lepsie.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa citronik44 »

Suzuki swift, modra perlet, rv.2008 1,3cm3, 92- koni full vybava
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa jaffar »

materik napísal:takze vlastne, co z toho, ze niekho popravis ked hned v tej chvili sa koncia vsetky jeho starosti, problemy, choroby... je to trochu morbidne, ale z isteho uhla pohladu je na tom odsudeny lepsie.
Veru, radšej ho najbližších 40 rokov živiť v base. Aké sú náklady na väzňa a deň? Cca 100E krát 40rokov, no ďakujem pekne teda :rolleyes:
Koľko stojí jeden náboj? Alebo nech sme humánni, tak 2. náboj do rezervy...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa materik »

Veru, radšej ho najbližších 40 rokov živiť v base...
ako matika nepusti, to je jasne, gulky su lacnejsie :-) Len pri zamiesani nabozenstva do problemu je sanca, ze sa po smrti dostane do lepsieho, co nikto nevie na isto, ale moznost tam je.... ;)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Ludska tupost kazdodenna

Príspevok od používateľa galen »

materik napísal:ako matika nepusti, to je jasne, gulky su lacnejsie :-) Len pri zamiesani nabozenstva do problemu je sanca, ze sa po smrti dostane do lepsieho, co nikto nevie na isto, ale moznost tam je.... ;)
na vidis, posadit za to nabozensky podton, pre vaznov s aspon 0.5 roku na tvrdo (aj kremacia nieco stoji, tak aby to bolo rentabilne), ze si mozu vybrat zastrelenie, pre skresanie nakladov tohoto statu, a nasledne sa tak dostat do neba :cool:
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"