Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

v mobile hej, ale ked ma auto navigaciu, tak nebudem pouzivat mobil :)
ani stojan nemam na mobil. vyzeralo by to divne :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Android Auto / Apple CarPlay rovno na displej v aute?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

G31 2017 ma len CarPlay, AA az od 2021
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Bezdrotovy Carplay/AA je cesta. Osobne uz par rokov nepouzivam zabudovane navigacie, lebo casto maju neaktualne mapy, nemaju online pripojenie na aktualne obmedzenia a pod. Zabudovane navigacie povazujem za nieco podobne ako tlacidlove telefony v dnesnej dobe. Skor je hanba, ze vyrobcovia aut tak dlho ignorovali Carplay a AA. Nehovoriac o bezdrotovom pripojeni, ktore nie je zdaleka samorejmostou. Pritom znackove head unity mame na trhu niekolko rokov a funguju perfektne. Kto chce usetrit, tak aj cinske su uz na velmi pouzitelnej urovni. Takze preco by to nezvladli inzinieri v automobilkach ... ano, peniazky, biznis. Potom sa dinsaury cuduju ked pride cinan a naseka ludom extra featurky za zlomok ceny.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Radsej si hodim mobil random do priestoru a obcas pozriem na waze aj kde (mozu merat) ako zapnut navi v aute. Keby sa to dalo vyskrnut tak im ju vratim za tu cenu co to ponukaju. A aj ked niektora ma pripojenie na net, tak radary od uzivatelov tam nemas.

Taktiez mame virtualne kokpity ale waze si tam nevies dat, len mapu kde nic nie je. Tak radsej si uzivam budiky.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja som uz rezignoval a proste dal do kazdeho auta magneticky drziak na mobil. Jedine funkcne riesenie ktore som nasiel.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Co som mal pozicane Skodovky, tak tam mi za poslednych 4-5 rokov fungoval Carplay bez problemov. VW to iste, ale tak je to koncern takze pohoda... BMW je trapne, hlavne auta predavane cez oficial SK distribuciu nemali moznost aktivacie, jedine cez AT servisy. V Navare mam 2-din head unit od cinana a funguje prekvapivo dobre. Start je dlhsi - cca 15 sekund od otocenia klucika, ale beriem to tak, ze zatial si motor zavrci na volnobehu, natlaci si olej kde je treba a mozem vyrazit na cestu. Jedine co mi na tom chyba je bezdrotovy Carplay a automaticka zmena hlasitosti podla rychlosti auta. Inak v zasade nemam tej hracke co vytknut, hlavne to bol taky pokus a vyslo to fakt dobre.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

SKiLEX napísal: Št 02. Nov, 2023, 21:50 Ja som uz rezignoval a proste dal do kazdeho auta magneticky drziak na mobil. Jedine funkcne riesenie ktore som nasiel.
nad magnetovym.rozmysl.sam ale nesere ten magnet dlhodobo neako.mobil? ze napr idem 5h alebo 8h v aute a mam na magnete mobil ci tie magneticke vlny neako neposeru mobil alebo jeho baterku
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neposeru... len cim dlhsie tam mas ten mobil pričapený, tym bude tazsi - pretoze tie magneticke vlny sa nazbieraju vnutri. Chapes, cim ich je viac, tym tazsie.

To mas rovnaku vec ako s harddiskom v pocitaci : cim je tam viac udajov zapisanych, tym je tazsi. Ako hovoria v Rakusku : Ganz lógisch.

Ale vyhodu by som predsalen nasiel : ked uz bude ten mobil strasne zmagnetizovany po par mesiacoch pouzivania, mozes s nim odtlacit auto. Ked ti dojde palivo alebo tak, chapes - proste len vytiahnes z gati (mobil), prilozis k zadnej casti vozu a ten silny magnetizmus z tych nazbieranych magnetickych vln bude auto posuvat dopredu. Doporucuje sa nechat trosku pritiahnutu rucnu brzdu aby ti auto nezdrhlo ! A cim viac by si za nim utekal, tym by si vyzeral viac bars jak huj bo to auto by ti rychlejsie utekalo...

chapes, hej ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kompas v mobile mi ukazuje 90° do strany ked je v drziaku. Ak ho vyberiem tak je vsetko ako ma byt.


Viem o typkovi co servisuje MRI. Robi pri tom fotky mobilom. V blizkosti to dokaze rozostrit fotak alebo stmavit displej. Dlhodobo nic.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ale vacsina built in navigacii ma traffic a obmedzenia. Ale nepouzil by som to pravidelne, carplay/aa je inde. Dokonca po tom novom aa update je imo aa lepsi jak cp
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

a neaky drziak do vyduchov mi viete poradit? donedavna som mal z pepca a hajzli uz taky nemaju :(
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

drziak do vyduchov nam na Tourane vylamal lamely
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Mne ostalo po predoslom majitelovi nieco taketo na palubovke https://www.nethit.sk/Wozinsky-Magnetic ... d97886.htm

Celkom decentna vec, kupil som len v magneticke pliesky v alze, daju sa bud nalepit na telefon alebo len vlozit pod silikonovy obal. Ja to nemam nalepene, lebo cez to nefunguje bezdrotove nabijanie.

Do buducna musim kupit drziak k tomuto https://www.datart.sk/kryt-na-mobil-tgm ... ladny.html
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

drziak do lamiel/prieduchov je vtakovina. Telefon mi tam nedrzal a caso prichadza aj k vylamaniu lamiel. Predsa len telefony nieco vazia
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"