Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uprimne, ak by som sedel na mieste vodica a nie spolujazdca tak asi by som to zachranil aj ja. Osobne si davam kusok vacsi pozor na krizovatkach a idem cez ne akoby som mal cervenu...

Hlavne v Presove sa citim niekedy ako v Grecku :D Ze na zelenu 3sekundy cakas kym preletia z ineho smeru a az tak mozes ist ty.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

SKiLEX: Vtip je v tom, ze havarijne poistenie nevies uzavriet na stare vozidla (maximalny vek je 15 rokov). Niektore poistovne maju dokonca max. vek 10 ci 12 rokov. Chudak Jeep uz je za hranicou a Mitsubishak tam bude za 2 roky. Tu sa bavis s chudobnym IT-ckarom z hlavneho mesta. Nemam moznosti zamoznych vychodniarov s <10-rocnymi autami. Nove auto, to je nerealna vec. Nehovoriac o tom, ze pri starom aute ta cena havarijneho poistenia zaplati cele auto pomaly za 3-8 rokov.

A inak ja som rad, ked je taky "vodic" ucastnikom havarky. Nie je to samozrejme dobre pre jeho okolie, ale mna najviac vie dozrat, ked nejake jelito urobi totalnu hovadinu a ani len netusi, ze nieco zle urobil. Za nim brzdia auta, vyhybaju sa, vybuchuju filmove ohnive gule, ludia sa hadzu do stran a on - debil - si ide dalej a je cely spokojny so sebou, ako to soferovanie za dnesny den zvladol. Takto je aspon dotycny clovek konfrontovany s vlastnou hlupostou a ma z toho neprijemnosti. To je vychovny prvok a v idealnom pripade to povedie k zlepseniu sustredenia na ceste, lebo toto nebolo o nejakom skille ale len o nepozornosti. Zastat na cervenu vie cvicena opica a mozno aj potkan. Ona tam ladila radio, rozpravala sa, kukala do blba, pudrovala si nos alebo hocico ine, len sa nedivala na cestu. Mozno si tymto niekomu zachranil zivot v buducnosti. Jeden nikdy nevie.
Naposledy upravil/-a zoom v St 29. Nov, 2023, 01:43, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale ved to je uz taky standard. Akoze obloha je modra.

Minule som siel za nejakym nastrocnym faganom z KE do PO. On siel v Lade Vesta sw cross. Vpodstate sa drzal nad 170-180(proste Vmax toho auta). Cely cas si to natacal rukou na mobil, telefonoval, pisal do mobilu, vobec sa nevenoval riadeniu. Jazdil jak kripel. Vlavo vzadu mal dojazdove koleso. Za 30km sa skoro 5x zabil. Obehoval z prava sposobom ktory nemoze vyjst dobre. Obehoval cez odstavny pruh tak ze nemohol vidiet co v tom odstavnom pruhu je. Este pri vyjazde na dialnicu(to som nevedel s kym mam to docinenie) mi vosiel do pruhu az sa mi pustili vystrazne od brzdenia.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.

asi to mal studene, tak zahrieval.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to musel byt sabinovcan. SB zacina soz a to znamena sluzby Bozie
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

nn, bratislavska znacka.(fotka ktoru som nasiel na nete)
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa fallenblue »

Máte nejaký tip na dobrú škrabku? Doteraz som mal toto:
https://www.alza.sk/auto/fiskars-snowxp ... 852945.htm
Ale nejako ju neviem nájsť, tak potrebujem niečo splašiť. Je niečo vhodnejšie, či vezmem rovnakú?
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Festro1991 »

SKiLEX napísal: St 29. Nov, 2023, 22:28 Obrázok

nn, bratislavska znacka.(fotka ktoru som nasiel na nete)
Pána však ty si šiel už 180 :D to on hnal to auto asi na limity sa čudujem že nebol v novinách.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je uplne standartna rychlost medzi Presovom a hocičím. Vies, mlady, nesmrtelny, najmudrejsi. Povolene, legalne, bezpecne, kde je problem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

a hlavne tam nikto nikoho neohrozuje vsak
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale kdeze, standard je ist bezpecne 110-130, tukat do mobilu, kluckovat od ciary k ciare a ignorovat pri tom okolie.

Bonusove body za bezpecnost ziskavas ak si agresivny na auta ktore ta obehuju z prava.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nikto moc netvrdil ze kukat do Tamagoči od Vranova do Ziliny je to najlepsie co sa da urobit - ale jazdit >160 vzdy a vsade tiez vyvolava zopar konfliktnych situacii, ci uz sa preraduje Audi ktore necaka ze nejaky mlady perspektivny to páli minimalne 180 (jasne, nesmie ohrozit a obmedzit ale to proste necaka a zrazu mame konflikt so slabsim vodicom na svete uplne zbytocne), alebo sa preraduje nejaky tamagočči bubliňák alebo nejaky mlady poaknovany zohrieva Ladu Vestu alebo...

cokolvek.


pozri, takto ti poviem : v Bubline s desiatkami tisic aut a pri cestovani do Mnichova som za poslednych 10 rokov nezazil tolko konfliktnych situacii ako ty vystavis tutok za mesiac a to samozrejme nevystavis zdaleka vsetko. Namet na zamyslenie ? Kdeze, čo si šiši...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Tak ono vyrobiť konfliktné situácie je to najmenej. Tuná v Bubline by som ich vedel za 20 minútovú cestu do roboty vyrobiť aj 10, lebo ľudia nepoužívajú smerovky, zrkadlá, rozum ... len ono to po čase prestane baviť a radšej pribrzdím, uhnem, netrúbim, neriešim. Lebo to jednoducho nemá zmysel. Ako raz za čas ujde aj mne a rozhodne to prospeje občas vypustiť zlosť, ale rozhodne to nie je moja každodenná terapia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja konflikty zo slabsimi vodicmi nemam. Bolo by kusok neinteligentne porusovat pravidla a ocakavat ze s tym bude 100% okolia pocitat :) Niet sa comu cudovat ak v takych situaciach musis prudsie brzdit. Ani s tou ladou som nemal konflikt. Sice ma zdrzoval, ale na druhej strane bola sranda z bezpecnej vzdialenosti sledovat ci sa zabije alebo nie.

Obcas sa niekomu nepozdava ked ho obehnem(povedzme raz do tyzdna). 95% len blika zozadu, obcas niekto zatrubi... to ignorujem. Je to jeho osobny problem ktory sa mna netyka.

Obcas(povedzme raz za polroka) niekto dostane napad hrat sa na policajta. Vacsinou uz na pohlad nejaky neuspesny gadzo z lesa. Typicky cierne auto s ciernymi foliami. Nalepky na kufri su tiez silny indikator kretenizmu... a hlavne, vzdy maju ruku vylozenu na dverach :D

Nastastie s jednou rukou na 12hodine este nikto nikdy dobre nesoferoval, takze aj ked sa velmi snazia tak do minuty, maximalne minuty a pol sa pred neho tak ci tak dostanes a v najblizsej zakrute sa mu stratis z dohladu, cim je konflikt ukonceny.
Obrázok
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ani s tou ladou som nemal konflikt. Sice ma zdrzoval,

pravda, pravda, vmax Lady je len 170 takze vsetkych normalnych zdrzuje :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"