Orange VDSL

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
svito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 19. Jún, 2014, 20:54

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa svito »

Takže v tom mojom prípade bol nakoniec len problém v tom, že ešte ta rýchlosť nebola pustená v čase testovania. No ale aj tak som musel požiadať o zmenu toho profilu.
svito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 19. Jún, 2014, 20:54

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa svito »

Tak zatiaľ žiadna zmena ale chcel by som sa opýtať či už niekto skúšal to pripojenie USB na tom ZyXEL P-2812 ....

Ja keď tam pripojím USB kľúč tak síce píše s statuse, že je dostupný ale ak ho chcem dať zdielať tak napíše, že nie je nájdené žiadne zariadenie.
buk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 20:04

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa buk »

Pre správne fungovanie zdieľania súborov na routry Zyxel treba mat USB disk naformátovaný na FAT32.
buk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 20:04

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa buk »

Pre správne fungovanie zdieľania súborov na routry Zyxel treba mat USB disk naformátovaný na FAT32.
svito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 19. Jún, 2014, 20:54

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa svito »

buk napísal:Pre správne fungovanie zdieľania súborov na routry Zyxel treba mat USB disk naformátovaný na FAT32.
Diik pomohlo :).
svito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 19. Jún, 2014, 20:54

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa svito »

A mám tu ďalšiu otázku pridruženú k VDSL, je nejaká prepäťová ochrana, ktorá môže byť použitá na linke kde je VDSL.
Nakoľko tu čo mám ruší, potom sa modem nepripojí a celé to blbne.

Pozeral som niečo takéto:
http://access-pointy-routery.heureka.sk ... AwiZ_D_BwE

Lenže to je na ADSL, takže neviem či bude fungovať.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

co ti pise presne v routri

inac skus si zmenit na VDSL cez web ORANGE..

kazdopadne vzdialenost je az druhy faktor.. prvy je to, ci VDSL je vobec v ustredni a ci su tam volne porty... 20mbps VDSL sa da pretlacit aj na 2km, ak je kvalitny a hruby vodic.. Vzdialenost je len priblizny faktor...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

co ti pise presne v routri

inac skus si zmenit na VDSL cez web ORANGE..

kazdopadne vzdialenost je az druhy faktor.. prvy je to, ci VDSL je vobec v ustredni a ci su tam volne porty... 20mbps VDSL sa da pretlacit aj na 2km, ak je kvalitny a hruby vodic.. Vzdialenost je len priblizny faktor...
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa frenky55 »

Orange asi blokuje prechod z adsl na vdsl, volal som na 905 3x za posledné 3 mesiace a furt ze sa nedá nema pokrytie a pritom sused ma 50/5. Mal som adsl 20/1 a chcel som prejsť na 20/2 kôli cene, podarilo sa to az ked som orange zakaznicku zonu zadal zmenu programu ALE

Odpojili mi adsl bez upozornenia, volam na 905 nahlasil som ze mi nesvieti dsl dioda na mojom gliteli.
Odpoveď bola nemame odozvu z vašej linky posuvame to technikovi na riešenie.

O den prišiel technik telekomu a povedal mi ze včera ma prepojil na vdsl a linka je v poriadku:)
Vytiahol som vdsl router z policky, zapojil a ficim v pohode..
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

vravel som ti.. treba cez web

pri migracii cez web je to AUTOMATICKE
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa frenky55 »

Mne síce nie ale tomu predomnou:) a potvrdzujem,ze je to dobrá rada.

Pridam ešte jednu kúpil som VDSL Huawei HG622u na bazos.cz za 26€ s postou.
Kto chce lacný vdsl router nech prejde ceske inzeraty..ale pozeram ze na bazosi uz nieje ani 1
limki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 02. Okt, 2012, 13:45

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa limki »

Pridavam moju skusenost s orange VDSL:
Koncila nam viazanost na DSL, tak nam volali z linky 905, ze ci si nechceme predlzit, lebo uz platime viac (neobmedzene data mimo viazanosti sa platia), tak som podakoval za informaciu a isli sme do pobocky
tam sa pani pri spisovani zmluvy nepodarilo vyklikat zmenu linky na VDSL, tak poradila aby sme si dali normal a VDSL je len sluzba a da sa dodatocne aktivovat, tak to skusia neskor + nechala ten dojem, ze prechod sa udeje s dalsim fakturacnym obdobim ... NIE
cez web som v piatok (22.8.) aktivoval sluzbu 20/2 a hla, ziadny problem; koniec mesiaca sa blizi, tak je nacase poohliadnut sa po routri (nechcem prenajimat backdoor), ale este sa informujem u t-com, ci ma zmysel hladat zariadenie s g.imp a g.vector (do dnesneho dna som nedostal odpoved) ... tusim na vector treba 2 pary kablov + podporu ustredne, takze mozem zabudnut
Samozrejme v pondelok prideme domov a internet nejde, pozeram zakaznicky portal orange a mame sluzbu 20/2 aktivnu, hor sa kupit router co najskor
Mal som vyhliadnuty zyxel 2812, kedze {ma vector}ho dava aj telecom, tak budu mat aj lepsi support + ma v sebe voip (doteraz som pouzival PAP2T) a dosiel vo stvrtok ... nesiel (btw origo zyxel ma nan fw z roku 2011, no telekomacky sa da bez problemov nahrat)
[ja] debil stravil 8 minut na expert linke orange, dal spravne nastavenia, neslo, tak operator napisal support ticket do telekomu
po polozeni internet nabehol a nejak isiel az do restartu zariadenia, potom nim drblo
Net zacal fungovat v sobotu (30.8.) vecer naplno (speedtest 20/2), profil ~21000/2100 drzi stale, no hned dalsi den siel net len ~12/0.2, co spravil dalsi hovor, tentokrat na 905 + "zasah telekomu" a voila, mame 20/2
Ten zyxel je celkom fajn, ked ide linka; ked linka nesla, log vyzeral takto : pripojenie plnou rychlostou profilu, ziskanie IP, DNS servre, odpojenie a dookola, az kym kvoli chybe vo FW sa zyxelu nezaplnila RAM (asi za 2 hodiny) a prestal reagovat na HTTP (->reset)
cely ~ tyzden sla domaca siet cez tethering + wifi client a keby sa steam prave nechcel aktualizovat, tak 250mb limit na den stacil na lahky browsing
urna
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2014, 18:07

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa urna »

Idem sa podelit o moje najnovsie skusenosti. Par mesiacov som nebol doma tak som poziadal o znizenie ryclosti na 20/2 ze nemusim platit 50/5. A tu sa zacali moje problemy s orange. Znizenie rychlosti prebehlo za par dni ale profil bol cca 16,5/1,5 Mb tak som zavolal na orange linku nech mi nastavia profil linky na 21000/2100. Odpoved bola ze mam 60% z linky a ze je to v poriadku. Takato odpoved ma vytocila a ze to nieje v poriadku ze im tiez budem platit 60% z ceny!!! Panko sa stale vyhovaral a ze teraz maju stale taketo odpovede z Telekomu a ze mam ist na pobocku a spisat reklamaciu. Tak som a aj spravil ale odpoved prisla ze je vsetko v poriadku. Tak som to dalej neriesil a odcestoval som.
Ked som sa vratil na slovensko opat som poziadal o zvisenie rychlosti na 50/5. Za par dni zacal ist internet rychlejsie tak som skontroloval router a tam profil 38,5/3,5 Mb. Znova telefonat na linku a opat odpovet typu 60% z linky....
Zaziatkom mesiaca mi skoncila viazanost tak som si povedal kaslem na orange prenesiem internet do Telekomu ze sa budem hadat priamo a nie sprostredkovane.
Prvy sok bol ked mi povedali v Telekome ze linku nevedia preniest ze musim poziadat o nove pripojenie???!!! Tak som v telekome spisal novu zmluvu a hned som v orange poziadal o zrusenie linky. Za tyzden odpoved z telekomu ze linku nevedia zriadit z kapacitnych dovodou.
Tak som hned volal do orange a dal som storno - storna(aby mi ostala linka v orange).

Poradte mi prosim ako postupovat aby mi nastavili profil ktory bude odpovedat objednanej a platenej sluzbe 50/5.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

ten 50/5mbps internet poslednu dobu zial casto nastavaju na tych cca 38mbps... holt kapacity nestacia...
skus zmenit rychlost cez ten web..
rene.55555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 17:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa rene.55555 »

Čauko. Potreboval by som poradiť - nemám v tom veľmi prehľad ako je na tom moja linka. Mám VDSL od Orange s rýchlosťou 20/2. Reálne mi to nesťahuje až takou rýchlosťou, aj keď mi to postačuje, no chcel by som využiť "zaplatený potenciál" mojej linky. Vďaka za pomoc a info...

Návrat na "Siete"