Nové PC cakat vs. kupit

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové PC cakat vs. kupit

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@autorovi témy: Jo, tak ešte raz - potrebuješ virtuálne jadrá? Stojí to za tých 10-15 sekúnd zrýchlenia v aplikáciách oproti i5, ktorý sa dá aj taktovať? Pretože vieš o tom že 5xxx 8 jadro je rýchlejšie aj od i7-4790?
Riešiš somariny a v kopec aplikáciách stále viac ako 4 jadrá nepotrebuješ. Frekvencia stále zaváži nad 4 jadrá viac ako navyšovanie jadier, stačí si pozrieť testy. Aj starý 32 nm 6-jadro xeon čo mám doma ti ten tvoj po vytrepe až sa rozhodnem taktovať. A to som nedal zaňho ani polovicu toho, čo sa za ten mega-xeon chystáš vyliať ty. Však ale komu niet rady... :-)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Nové PC cakat vs. kupit

Príspevok od používateľa Asnod »

Az na to ze ta i7 ma okrem vyssej ceny o cca 20+% vyssi baseclock aj turbu bez ohladu ci ty to taktovat chces alebo nie. :hysterical:

Ako bolo povedane tak nechod do Z chipsetu s xenonom, prinesie ti to hovno a nic.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nové PC cakat vs. kupit

Príspevok od používateľa scream »

No ono xeon bol odporucany ako alternativa k non-k i7 s cielom usetrit na doske....

Jedinou podmienkou zadavatela bolo:
Jedine co som asi na 90% rozhodnuty je, ze by to mala byt i7.
...predpokladajme, ze vie preco.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Nové PC cakat vs. kupit

Príspevok od používateľa castelL »

Asrock B85M Pro 3 je kvalitatívne doska ako aj B85 doska za 80-90 €. Jednoducho ide o to, že ti ku Xeonu netreba žiadne Z97 a neviem aké chipsety. Iné to je, ak by si mal špecifickú požiadavku napríklad na 8 diskov. B85 dosky s viac ako 6x SATA (4x SATA 6G a 2x SATA 3G) niesu.

Xeon/i7, ak chceš silou mocou i7 bez K, môžeš taktiež zobrať AsRock B85m Pro 3, tu ide o to, že doska procesory podporuje od prvej verzie biosu a ponúka dostatok kompromisu v tej cene. Tie procesory nebudeš taktovať. Ja sa nesnažím nanúcať tú dosku, možno je niečo podobné, čo podporuje tieto CPUs od prvej verzie, ale hľadať sa mi veru nechce. V tejto cene je to jasná výhra.

i5 K/i7 K alebo Xeon

Návrat na "Nákupná poradňa"