Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2526
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa isildur »

Posielam novú verziu.

http://s10.postimg.org/ajntjfwo9/navrh_page_001.jpg

Moj otec trvá na tom aby bola aj tzv. technická miestnosť (niečo ako špajza + priestor na vysavač, a hlavne na severe). Rozmery domu su 12mx10m.

Umietnenie domu:

http://s29.postimg.org/yuqh2jp2f/pozemok.png

v pivniciach v predu je dvoj garáž, preto sa nedá hýbať s obvodovými múrami.

Píšte nápady pripomienky.
Používateľov profilový obrázok
Curuj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2010, 17:33
Bydlisko: Laugaricio/Brno

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa Curuj »

tvoj otec má pravdu :) inak sa dá využiť aj priestor pod schodiskom na tieto účely
CPU: Intel Core i7 4930K | CPU-COOLER: Noctua NH-D14 | MB: GIGABYTE X79-UP4 | RAM: Kingston HyperX Beast 4x8GB 2133MHz | SSD: Crucial M500 240 GB, OCZ Vertex 2 60GB | HDD: SaMSUNG 1,5 TB + 2TB, WD black 1TB, Seagate 3TB | PSU: Corsait RM850i 80 Plus GOLD | CASE: FRACTAL DESIGN Define R3 (3 x 120mm fan, 1x 140mm) | VGA: ASUS GTX680-DC2T-2GD5 | SPEAKERS: Homemade | HEADPHONES: Audio-Technica ATH-T500 | LCD: 2xHP ZR24w 24" (1920x1200)| KEYBOARD: LOGITECH Wave | MOUSE: Razer DeathAdder Black Edition | OS: MICROSOFT Windows 7 Professional 64Bit
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa HaDeS »

na moj vkus nejako dispozicne prekombinovane a prechodbovane. Prepac, necital som to cele, ale je nejaky strasny dovod preco mas vstup z druhej strany ? Preco nemozes mat vstup od ulice a k ulicnej fasade nasekat teda kuchynu, vstup+zadverie, tech miestnost (ak to nebude pod schodami), kupelnu, komunikacne priestory a privatnu cast si dat do zahrady? Trosicka mi ten navrh pride zmateny (pravda nepoznam podrobnosti - ides na novo stavat ci je to rekonstrukcia?).


- spalna - necelych 3000 je podla mna dost na hrane, manzelska postel pri skromnosti bude mat 2100, oproti skrine 600 (ak sa bavime o standarnych veciach) na prechod okolo mas rataj so mnou menej nez 300. Ak dobre ratam z kot, tak to je 240 co je uz imho cele zle. Mozes to ojekabatit plytsimi skrinami, ze das iba 40tky na mieru vystruhat (zas vesanie ti zostane na plocho), tam spravis dvacku k dobru, ale za cenu ubratia baj oko 2 kubikov skrinoveho priestoru
- kupelna - preco dve okna ?
-kuchyna - preco dve okna ? likvidujes horne skrinky + digestor a uz aj tak malicku linku este zmensujes. (kde je potravinova skrina? chodit cez pol baraku pre suroviny do spajze/tech miestnosti nie je zrovna pohodlne.
- detska - preco dva otvory?
-obyvacka - preco tolko otvorov a tak rozhadzanych ? juhovychodny roh obyvacky pouzijes akurat ako skladisko prachu. Nebolo by jednoduchsie v obyvacke zrusit otvor pri vstupe, a vysklit napriklad iba JV roh aj za cenu stlpu ?

celkovo na margo otvorov, ako vyzeraju fasady?

Myslim, ze si zbytocne komplikujes zivot s vodarinou a odpadmi mas tam odpady v podstate v protilahlych rohoch stavby (ano spravit sa to da, ale preco si komplikovat zivot dalsimi reviznymi dvierkami a pod) - ako vyzera horne podlazie ?
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2526
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa isildur »

HaDeS napísal:na moj vkus nejako dispozicne prekombinovane a prechodbovane. Prepac, necital som to cele, ale je nejaky strasny dovod preco mas vstup z druhej strany ? Preco nemozes mat vstup od ulice a k ulicnej fasade nasekat teda kuchynu, vstup+zadverie, tech miestnost (ak to nebude pod schodami), kupelnu, komunikacne priestory a privatnu cast si dat do zahrady? Trosicka mi ten navrh pride zmateny (pravda nepoznam podrobnosti - ides na novo stavat ci je to rekonstrukcia?).


- spalna - necelych 3000 je podla mna dost na hrane, manzelska postel pri skromnosti bude mat 2100, oproti skrine 600 (ak sa bavime o standarnych veciach) na prechod okolo mas rataj so mnou menej nez 300. Ak dobre ratam z kot, tak to je 240 co je uz imho cele zle. Mozes to ojekabatit plytsimi skrinami, ze das iba 40tky na mieru vystruhat (zas vesanie ti zostane na plocho), tam spravis dvacku k dobru, ale za cenu ubratia baj oko 2 kubikov skrinoveho priestoru
- kupelna - preco dve okna ?
-kuchyna - preco dve okna ? likvidujes horne skrinky + digestor a uz aj tak malicku linku este zmensujes. (kde je potravinova skrina? chodit cez pol baraku pre suroviny do spajze/tech miestnosti nie je zrovna pohodlne.
- detska - preco dva otvory?
-obyvacka - preco tolko otvorov a tak rozhadzanych ? juhovychodny roh obyvacky pouzijes akurat ako skladisko prachu. Nebolo by jednoduchsie v obyvacke zrusit otvor pri vstupe, a vysklit napriklad iba JV roh aj za cenu stlpu ?

celkovo na margo otvorov, ako vyzeraju fasady?

Myslim, ze si zbytocne komplikujes zivot s vodarinou a odpadmi mas tam odpady v podstate v protilahlych rohoch stavby (ano spravit sa to da, ale preco si komplikovat zivot dalsimi reviznymi dvierkami a pod) - ako vyzera horne podlazie ?
Idem postupne:
1. Vchod zo zadu je z týchto dôvodov: pod domom sú pivnice, to znamená, že budem vo výške 2.5 metra. Chalupa ide do stupajuceho svahu (z predu vchod nie je reálny), po oboch stranách sú susedia + musel by som riešiť schody. Vzadu bude terén zarovno s prízemíí, takže je to zatial najlepšia alternatíva. Bude to novostavba.
2.Čo sa týka okien tak tie som nedával s rozumom, ale dal si mi veľa dobrých pripomienok.
3.Vchod by teoreticky mohol byť ešte aj z južnéj strany + schody. Problém je , že by som si dal vchod na najlepšiu stranu. Problém je jednoznačne dvojgaráž, pretože nosné múry musia byť dodržané aj na prízemí.
4. Čo tým myslíš otvorov ? Ak vstupy tak jeden je z chodby a druhý do kuchyne. Moja sestra navrhla zrušiť vstup do kuchyne a dať tam špajzu, tým by sa zväčšila aj miestnosť na severe. Ale zasa by špajza nebola vetraná a chodilo by sa do kuchyne cez obývačku.
5. Plánujem riešiť aj poschodie, takže dve izby dole ber s rezervou. Môj názor je taký, že radšej menšie dve izby (detská a dočasná spálňa resp. hosťovská) ako jedna veľka.
6. Všelijak som sa snažil niečo vymyslieť ale tento návrh rozloženia miestností je zatiaľ najreálnejší. Zo severnej strany dávať obývačku a kuchyňu je problém kvôli susedovi (pozeral by som mu presne na dvôr a vchod), južná strana je v tomto ohľade omnoho lepšia. vchod zo severnej strany by bol takisto problematický kvôli susedovi. Zachviľu doplním pivnice + prízemie.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa scarinko »

skus precitat toto, mne to dalo pomerne vela informacii

http://www.domzamilion.com/index.html
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa Chris »

Scarinko: vyzera to zaujimavo, dik :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa scarinko »

v poho, ja tiez teraz nieco podobne riesim a asi pojdem do 104 alebo 120tky co tam je

hlavne ten typek ma velmi dobre poznamky k tomu vsetkemu, co kde ako preco atd
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa quicky »

ach mne sa strastie "taketo" domceky nepacia, a ked si predstavim,ze by som mal cely zivot v takomto zit tak ma chyta panika :O
chystate sa to tu niekto riesit aj sposobom svojpomoci?:)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja, ale zase nie moc.
pod 170m2 stavat nebudem, to je skoda sa zahadzovat s papiermi a uradmi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa LordKJ »

[velky] dom ti treba len par rokov, kym su deti male (< 20), potom to uz je imho zbytocne

to vidim doma, ako sa rodicia mozu v dome nahanat dvaja, kedze vsetci traja surodenci uz sme prec :D
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa scarinko »

Pozri, každý môžme vyskakovať podľa svojich možností, neviem na čo by mi bol 170m² barak, kto by to upratovali kuril atď a hlavne by to stálo oveľa viac čo nemám alebo nechcem. Asi mám menšiu výplatu že.

Quicky, predpokladám že tebe sa páčia také tie moderné s rovnými strechami krížom krazom prekladané. Ztoho sa ja idem pogrc... No však viete čo. Kazdy máme iny vkus.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa quicky »

mne sa pacia trhly zelen kam drevo:) toskansko spanielsko a pod architektura :) ale aj hype moderne sa mi pacia aj ked posobia dost neosobne asi ako moj byt:)
turbic vystihol... nevravim ze o vkuse ale to su take tuctove kocky bez stipky napadu resp sebarealizacie ---iba moj nazor!;)
Používateľov profilový obrázok
Curuj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2010, 17:33
Bydlisko: Laugaricio/Brno

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa Curuj »

tie domy sú orientované skôr prakticky. to nie je architektúra. ale každému podľa chuti :)
veľký barák prečo nie? 20 rokov pobudnúť s rodinkou a ked sú decká veľké, tak im prenechať poschodie alebo aj celý dom a presťahovať sa na staré kolená do bytu. nech si užijú veľký dom na ktorý už starý rodičia nemajú sily a ani moc peňazí :) tak nejako to plánujem ja :) až budem veľký (až budú koruny :D )
CPU: Intel Core i7 4930K | CPU-COOLER: Noctua NH-D14 | MB: GIGABYTE X79-UP4 | RAM: Kingston HyperX Beast 4x8GB 2133MHz | SSD: Crucial M500 240 GB, OCZ Vertex 2 60GB | HDD: SaMSUNG 1,5 TB + 2TB, WD black 1TB, Seagate 3TB | PSU: Corsait RM850i 80 Plus GOLD | CASE: FRACTAL DESIGN Define R3 (3 x 120mm fan, 1x 140mm) | VGA: ASUS GTX680-DC2T-2GD5 | SPEAKERS: Homemade | HEADPHONES: Audio-Technica ATH-T500 | LCD: 2xHP ZR24w 24" (1920x1200)| KEYBOARD: LOGITECH Wave | MOUSE: Razer DeathAdder Black Edition | OS: MICROSOFT Windows 7 Professional 64Bit
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa LordKJ »

ked budes mat to stastie a budu chciet zostat doma :)

neviem, ak tie deti budu mat peniaze, tak silno pochybujem, ze budu chciet zostat doma v 20 rocnom dome
Používateľov profilový obrázok
Curuj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2010, 17:33
Bydlisko: Laugaricio/Brno

Re: Stavba domu 2017

Príspevok od používateľa Curuj »

ak sa nebude rozpadať, tak prečo nie? aj dnes sa rekonštruuje. plus k nemu bude všetka dokumentácia
jasne, ked budú mať prachy, nech si robia čo chcú. ale beriem to realisticky. z pár detí jedno z nich nebude mať dosť peňazí :laugh:
CPU: Intel Core i7 4930K | CPU-COOLER: Noctua NH-D14 | MB: GIGABYTE X79-UP4 | RAM: Kingston HyperX Beast 4x8GB 2133MHz | SSD: Crucial M500 240 GB, OCZ Vertex 2 60GB | HDD: SaMSUNG 1,5 TB + 2TB, WD black 1TB, Seagate 3TB | PSU: Corsait RM850i 80 Plus GOLD | CASE: FRACTAL DESIGN Define R3 (3 x 120mm fan, 1x 140mm) | VGA: ASUS GTX680-DC2T-2GD5 | SPEAKERS: Homemade | HEADPHONES: Audio-Technica ATH-T500 | LCD: 2xHP ZR24w 24" (1920x1200)| KEYBOARD: LOGITECH Wave | MOUSE: Razer DeathAdder Black Edition | OS: MICROSOFT Windows 7 Professional 64Bit

Návrat na "Debata o všetkom"