mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

mate kvazi obaja pravdu vo svojom vakuu kde zijete a tak, suhlasim s obaja v urcittych veciach a ste super, ze mi poradite, vazim si to, rad kademu vezmem pivo, turbo v sebetu nedelu som v BA, a screma napis, v ke som zajtra.
dnes som volal do toyoty kosice a som smutny:
v 2014 dedo tam bol a mal 40tis km, 2015 tam dedo bol a mal len 36tis km(sama tetka v telefone bola prevkapena ) a ze mi k tomu nema co viac povedat a nevie co sa v aute menilo okrem oleja.
Vcera som s nims edel na obede a (cvakol som ho) a bavil som sa s nim ako clovek a aj spominal som mu ze mam rodinu a tak, Dedo len nadaval ako on nebude platit zlodejom v servise a ficovi dan a on si aj toto nove odpise, atd. niet divu ze dnu bol bordel jak v tanku, ked to auto si zazilo svoje a moze mat kludne teraz aj 200k km. cize idem brat tu v ziline. vybavu v roku 2013 mala 6tka len 4 stupne a ponukana ma 4 stupen,ze full a plus:
Dobrý deň pán Kovaľ,
Aktuálne máme od zákazníka, ktorý si zakúpil úplne nové vozidlo, vykúpené vozidlo Mazda 6, ktorú ponúkame k odpredaju.
Cena daného vozidla je 15 800 € s DPH.
Cena vozidla je adekvátna k stavu opotrebovaniu predmetného vozidla, a je v tej istej výške ako bolo vozidlo vykúpené od klienta, takže je pevne stanovená.
Je to Mazda 6 SDN 2,0i (165k) benzín s manuálnou prevodovkou v najvyššej výbave Revolution so svetlým interiérom vo svetlej koži.
Vozidlo má nadštandarnú výbavu extra zliatinových diskov 19“ originál Mazda v tmavo šedej farbe, takže je navyše sada pôvodných 4 ks strieborných zliatinových diskov 19“ originál Mazda, na ktoré je možné dokúpiť a obuť zimné pneumatiky.
Navyše je vo vozidle oproti štandardnej výbave doinštalované i automatické sklápanie zrkadiel, podsvietené prahové lišty s logom Mazda, uvítacie osvetlenie nôh vodiča a spolujazdca, predné a zdané zásterky, vanička do kufra, sieťka do kufra na upevnenie batožiny, dojazdové sada rezervného kolesa vrátane zdviháku a kľúča na kolesá.
Dátum prvej registrácie vozidla je 23.07. 2013.
Vozidlo má aktuálne najazdené cca. 138 000 km.
Vozidlo je pravidelne servisované v autorizovanom servise Mazda (viď. výpis z elektronickej servisnej knižky v prílohe tohto e-mailu).
Prajeme Vám pekný deň.

Servisku som pzoeral a panko robil 40tis km rocne, 2x do roka bol v service, posledny krat min mesiac 19.4 2017,

uz len teraz som na pochybach dat 15800e za 4 rocne auto s 140tis km, nove zo showroomu nechcem ziadne ale uz dumem ci za tu sumu nenajdem daco lepsie ako amzdu 6. ale ine sa mi nepacia a viac ako 120kw ani enviem najst so servisom. a chris, nema to Automat,
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Krasne auto si nasiel, urcite brat z mazdy je vacsi klud.

No hold nezavidim ti, takto si robis sedive vlasy a pridavas naklady na lieky do dochodku zo stresov :D Ked zacnes predumovat este ci ine auto uz sa uplne zosalis, neviem naco to je dobre. Ta 6 znie luxusne.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa icefire »

Takze dedko bol vybaveny od zaciatku. Ani nie som osobne prekvapeny, tipoval som nieco v tomto style. No typicky humus, aky je na Slovensku. Dobre, ze som bol mega paranoidny, ked som kupoval posledne auto (prehliadka v autorizaku, moja prehliadka s technikom, overenie na nete/u kamarata a podobne). Dnes uz fakt nikomu neverit.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Potom jedona volba je mazda z mazdy, dedo je vyjebavak. Ak chces benzin tak okrem avensisa a accorda moc volbu nemas.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

BTW dedko co na ten stav jeho tachometra? spominal preco naco zaco? ci nechce sa ti mu to plieskat o hlavu? lebo logicky nebol uprimny pred predajom.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Sral by som na neho. Zas len nejake vyhovorky
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V ramci srandy. ja mam celkom rad ked podchytim niekoho co ma chce ojebat. je prijemne vidiet ako zvadzaju vnutorny boj miesany s hnevom z toho ze si na to prisiel a hanbou (ked poznaju take nieco).
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zaujimavy pribeh :( Stevo nebudem ja k dispozicii cely vikend, bohuzial, ale to pivko aspon virtualne treba vypit aj za mna :)

nejdem dedula obhajovat, bol som to ja prvy co naratal ze niekomu kúruje na gebulu, ale chcem povedat drobnost : mozno v tych 40k a 36k km je len jednoducha "chiba" za ktoru dedulo nemoze osobne. Moznoze tam bol s 30k km a 36k km, nejaka teta sa preklepla v pocitaci a uz je. Alebo to mohlo byt 40k a 46k km, proste rozumiem co ja chapem.

Ci je MFP alebo neni MFP, ci sa necha alebo nenecha okradat doktorom Robertom a druzinou, ci japonci na nom zarobili alebo nezarobili masne prachy ked si sudruh obcan kupil novu sestku, ci ho okradali alebo neokradali ti japonci - moznoze nova sestka ma stat 16.082 namiesto 29.281, cojaviem... to uz necham na posudenie inym.


Keby ti japonci neokradali... mohla byt nova Sestka za sestnast :) ozaj, predajca kde ju kupil ho neokradol ? Co ked namiesto 29281 mohla byt len za 27890 ?

Milujem niektore typy ludi. Neprijebes, nevysvetlis. Ked sa s nim nahodou este budes rozpravat, pytal by som sa ho tie otazky s japoncami a predajcom kde to kupil nove :) ci mu aspon zasvieti ziarovecka, lebo vyzera to tak ze slabo. Asi nie.

Potom sa ho opytaj ci nahodou on neokrada svojich klientov, ci by jeho sluzby namiesto za 59,-eur nemohli byt za 23,-eur. Namiesto sestky by jazdil na fabii jednanula, ale jeho klienti by nefrflali ze ich...

OKRADA.

Co ked... co ked su aj ti toyotaci v servise zlodeji a okradaju ? Co ked Jano v garazi ma mensie sumy nez toyota servis ? Co ked Jano okrada, a mohol si to spravit sam ?

S niektorymi chorobami sa zije lahsie, s niektorymi tazsie.

Vzdy by som bral tu lepsie vybavenu z Mazdy original ako ukrutne slabsiu od dedula, aj napriek penaznemu rozdielu. Tak sme ti tvrdili hned od zaciatku, take je nase vnimanie.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 31. Máj, 2017, 13:37, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

to by bola len skodoradsot kamo, to je mimo mna, ja uz s tym dedkom nemam o com, aj som myslel ze mu zavolam, a mozno sa stal preklep(to cvirikala po chvilke aj ta pani v toyote ze ehm neviem no mozno preklep) kazdopadne aj ked mal 201436/40tis tak za 3 roky neurobil 20, dedulo, ked sa ozve opytam sa ho na to s chladnou hlavou a ako amnzelka vravi, dedko uz mozno klame ne jeden rok ze zase mi len daco povie comu samo mozno nebude verit. to uz asi zbyytocne. skor sa podme orientovat na budget 15800e, ze co benzin okrem acord a avensis, hell to isto chape :D

ale jednoduska, link na inzerat tu je, cislo na majitela tam je, ak mas chut, smelo si tam cinkni ze si nasiel jeho voz v database toyoty a nesedia ti prehliadky, aj by som bol zvedavy co povie dedulo. a toho swifta mi more kedy ukazes? jutre som v KE.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prepacte, este jedna vec ale to uz asi fakt mimo misu : dedulo realne vyhodil von 29.000 eur na to, aby si vo firme odpisal 29.000 ako danovy zaklad a vdaka tomu znizil dan o... priblizne 6.000 eur.

Este raz : dedko realne vyplazil von 29.000 penazi aby na daniach zaplatil len o 6.000 menej (v porovnani so stavom kedy by auto nemal).

Prenesene, okradol sa sam. Mohol mat daleko viac penazi keby si nekupil Sestku, neodpisoval na firme a jednoducho zaplatil tie hnusne dane. Ale rozumiem ze taketo rozmyslanie je uz prilis moc od tejto skupiny. Dovod je jasny, kupis vec za X penazi a o tieto cisla znizujes danovy zaklad, dan sa ale neplati v plnej miere ale len male percento z toho. Cize matematika tvrdim ze keby dedulo nechal 29k vo vacku a zaplatil 6k na daniach, tak by mal dnes o 23k vo vacku viac. Po zaplateni tych zvysenych dani ktorym sa "efektne vyhol".

Prosim tuto tematiku dalej nerozvijajme lebo je to naozaj offtopic a nepodstatne. Ja len tak. Okrada sam seba, ked je ujo chudobny duchom.

Drzim palec v hladani, ale fakt asi nehladaj. Zober si masinku ktora sa ti paci, nad ktorou si uvazoval, a Turbove rypave reci o tom ze Lancja mala lepsiu vybavu ukrutne lepsi motor atakdalej - uz je samozrejme predana - si len tak s usmevom prezri. Nic viac. Zacnes teraz spekulovat nad Ocktavkami lebo su k dispozicii za 16 ? Preco, ked sa ti paci Skyactiv design tak naco budes kukat Superba...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 31. Máj, 2017, 13:50, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Swifta hocikedy aj ked prave zajtra ide na dokoncenie cely den bude prec bude ho typek cistit zvonku zvnutra. Broslo vie kde byvam matu kamosa a foti sa pred mojim blokom castejsie ako ja :D

Swift bola super kupa ale to je ina kategoria no. Ja neviem, mas take podmnieky kupy ze ten budget 16k ak mas moznos tkupit mazdu priamo od dealera so zarukou. neviem ci najdes nieco lepsie. teda najdes, ale starsi rocnik a vyssi najazd, proste dookola ta ista pesnicka. poddmienky ked nepustia tazko vyberat. (ale tu ja sa nerientujem v kategorii nad 1200KG :D )

EDIT: pises dobre, dedko uz nestoji ani za chvilku casu je to jeho vec preco je taky. ale ked ma clovek chut a energiu tak je pekne vidiet puknut tu bublinku. ale hej, ja tiez by som to kaslal.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

benzinovu volbu fakt nemas v tejto triede, teda este okrem amikov, to ti uz ale linkoval mp3, ale chrysler 300cc. Lenze neviem ci pri tom rozpocte dokazes najist kusok podla tvojich podmienok, nizky rocnik, maly najazd. Podla mna si si nevybral zle, aj ked lepsia alternativa urcite je, len by to chcelo rozpocet trochu posunut. No stale som presvedceny, ze to co ti ponukla priamo mazda je dobra ponuka a verim ze sa tam dlho neohreje.

Na deda dlab, od zaciatku mi to nedavalo logigu, a je jasne preco, lebo na 90% odrbava, respektive chce odrbat. Ak mal este aj hnej v aute, tak to je len ukazka toho, ze to auto mal na zodratie, ziadna normalna starostlivost
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa scream »

No Acorda som za 37000E nekupoval, kupil som ho ked mal najazd 299xxx km. Lebo to boli casy, ked sa robili normalne auta kde kilometre riesit netrebalo, ak to auto jazdilo normalne cesty, tak podvozkove a hnacie diely sa menili v ramci udrzby tak po 250tis km, lebo honda, BMW, mercedes nebola kvalitativne ako skodofka. A aj vtedy sa nasli motory, ktore boli vyslovene nepodarene a nedozili ani 150tis aj ked to bol atmo benzin bez DI.

Dnes tu mame priamovstrek + male turbo + 30tisicove intervaly na olej. Uz by som nekupil take auto ani po 100tis km nieto este 200+ . Doba sa zmenila, km su smerodajne. Ked clovek kupi auto s 50tis km a nabehne na normalny interval, je sanca, ze mu to auto posluzi a nejak tych prvych 50tis rozdycha.

Vidim, ze paranoja pokracuje. Najprv bolo neuveritelne, ze Dedko chodil do toyoty s mazdou v zaruke... Zarazu ma toyota realnu evidenciu, ze tam auto bolo. Neuveritelne je faktom. Udaj v serviske. Tak ti poviem, Pred dvoma tyzdnami som kupil auto.
Na budiku 65750km, v servisnej knizke posledna prehliadka pri 66500 ( november 2016). Bol som priamo v autorizaku aj s byvalym majitelom. Pytam sa jak to je mozne. No jednoducho, majitel proste NADIKTOVAL udaj pri okienku a bez overenia to tam napisali.

Keby to auto malo 200 bomby, tak to vidis... alebo aspon skuseny clovek to vidi. A a aj keby malo a vyzera jak nove, tak konkretne pri mazde 6 je to asi aj jedno. Ked je auto starane, tak v tejto triede okolo 150tis nemozes vidiet ziadne opotrebenie. Ak to niekto katoval mestom, moze to mat 80K a bude to vyzerat jak rit.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no kamo aka paranoja? ako vies ze malo 36/40tis v prehliadke v toyote ked pani videla len ano bolo tu auto, ako vies ze tie km aj overovali? si hrdina v autach a respekt ale tak isto to predsa robia vsade ze cislo proste opisu z tahaca. mna sa tiez v mazde pytaju kolko mam km ked idem na servis a ked poviem neviem presne ide sa "pozriet" a to zapise, samozrejme uz dedo prisiel na prvu prehlaidku do toyoty s 75tis km ale den predtym si anstavil na 40/36. potom dalsi rok mal tolko a o 2 roky ma 60, ked zatajil km, straca doveryhodnost, ziadna paranoja, ale podozrenie. a ze si milovnik velkych cisel na tahaci je zavideniahodne a isto je turbove auto s 1.2mega km tvoj sen vlastnit.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6773
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa molnart »

ja ked som bol v servise VW a nevedel som kilometre tak len vlozil kluc do takej citacky a odtial to vycital, celkom som kukal ze nieco take je mozne, neviem ako by to bolo kebyze auto stocia, ci by vznikol rozdiel alebo len sa resynchne pri dalsom startovani (asi to posledne, kedze sa musi pocitat s tym ze auto paralelne pouzivas s dvoma klucmi).
kazdopadne tiez mi predstava ze 65 rocny typek by stacal auto nejak nesedi, co by tym mohol ziskat, tisicku navyse pri predaji? to uz potom skor ze je to biely kon a na aute ani v skutocnosti ani nejazdil on. ale vobec vobec nehovorim ze si to mal zobrat, taka mala pochybnost vie cloveka nahlodat a potom by si chcel 6ku co najskor predat kym tam nieco nerupne a kupovat opat overenu trojku. s tou z mazdy mas dobry kauf, imho.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"