Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja som vyskusal asi vsetky nasadky od Philipsu a za mna jednoznacne tie "original" W2, pripadne este Sensitive. Rozdiel v cisteni zubov na tej istej kefke oproti DMkovym hlaviciam je citelny. Ked je akcia, kupis 8ks tych Philips za 32e, co sice nie je lacnejsie, ale kvalitativne je to fakt nieco ine. Naposledy bola akcia na Notino, ale tie akcie byvaju pomerne casto a osobne by som tie hlavice za viac ako 32e ani nekupoval :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Za mňa tie DM-kove tiež nie sú vôbec ideálne. Raz som ich kúpil kvôli tej níznej cene, a to len iba raz. Oproti originálu sú oničom :D

Zároveň aj keď je cena za Philips vyššia, vždy som si radšej potom priplatil, predsalen aj tak to dokáže vydržať jedna 3 mesiace, čiže už len balenie 4ks vydrží na jeden rok :D

Inak pridám aj jednu skúsenosť pri mojej Oclean X Pro Elite. Kupoval som celkom výhodne na Aliexpresse neoriginálne hlavice, tuším cena bola 8€ za 12 ks. Nečakal som od toho veľa, už len pri tej cene, zároveň oproti originálu napríklad nemajú takú pogumovanú zadnú stranu alebo ako to popísať ako originál, ale to mi nevadilo vôbec. Najviac ma však prekvapili svojou výdržou, keď teraz porovnám, originál hlavicu čo som dal pred 20 dňami, tak je akosi viac zodratá ako tá neoriginálna za tie 3 mesiace. Ale ani v kvalite čistenia som nespozoroval rozdiel, možno by to niekto dokázal a rovno povedal, že tie neoriginálne sú shit, ale ja ako laik som to nejako ani nerozoznal.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ked sa tu uz rozoberaju hlavice na Oclen kefky (mam tu zakladnu kefku Air2) aku hlavicu odporucate idealne aj odkialsi kde nebudem cakat mesiac
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Oclean original hlavice su drahe, lebo pouzivaju "brandovane" nylonove vlakna, zatial co kopie pouzivaju co maju prave poruke. Moze to byt kludne vlakno z rovnakej fabriky, ale tiez zo zdravotne zavadnych materialov, co samozrejme nezistis inak ako laboratornym testom, lebo ved kto by riesil nejaky zdravotny problem po par rokoch ..ani ta nenapadne, ze by to mohlo byt z kefky :D na Ali som nieco take cital k niektorym hlaviciam, ale zatial som nemusel kupovat.

PS: Oclean X Pro Elite original hlavice mi vydrzia tak polovicu toho, co mi vydrzia Philips hlavice. Zaroven ale mam pocit, ze Philips cisti lepsie.
PS2: @JacobSteven vies dat link na tie co si kupoval? Mna ta pogumovana cast v podstate vytaca od zaciatku :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ved prave alimu sa chcem pri takychto veciach vyhnut otazka je co ke drahah hlavice oral B ani Phillips asi nemaju lacnejsie
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@lepermessiah - toto sú oni: https://www.aliexpress.com/item/1005003317010869.html cena trošku stúpla, už stoja 10€/12 ks, ale aj tak si myslím, že super deal. A aj tak tie originál aj keď sú drahé tak na Slovensku neviem o tom, že by sa poriadne dali niekde zohnať vôbec. Síce taká Alza ich má za 15,58€/2ks, aj to nedostupné :D

Len ako fakt negarantujem, že budú kvalitné, možno len fakt mne príde, že sú totožné k tým originálnym, ale úprimne mi to postačuje a zároveň fakt keď vidím rozdiel vo výdrži oproti originálu som až prekvapený :D

Inak na Aliexpresse v recenziách takáto fotka:
Obrázok
Naľavo je originál :D :D úprimne by som rád vedel čo robil s tou kefkou, či si doslova drhol niekto zuby alebo čo :D takto zničenú som ešte nikdy nevidel :D takže aj keď sú tie vlákna zjavne drahé, tak prd z toho keď to takto dopadne :D
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lopo1 »

no ja som ich nasiel tu na stranke cena za mna v pohode za 2 kusy otazka je ci je to original alebo nie https://www.mistores.sk/produkt/oclean- ... ce-2-kusy/
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Niekto už skúšal tú DM pastu čo skončila ako “najlepšia”?
Dlhodobo používam Elmex, ktoré tiež tá osoba odporúča, no cenovo stoja tak 4-5€ a táto DM asi 1€ 😀
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pozeram kefky Oclean. Ktoru by ste doporucili pre dospeleho. Rovno ist do Pro, ci staci aj ina verzia?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2705
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja by som odporucil ist do Oclean X10 ak nevyzadujes qi nabijanie kefky. X10 ma ale skoro 2x taku vydrz a nabijes ju z rovnakej nabijacky ako telefon. Zatial co Pro Elite nabijas cez qi, pripadne reverse charge z mobilu a trva to dlho :D ALE, Oclean vibracie su ine ako vibracie Philipsu, hladal som ci niekto nerobil porovnanie "laboratorne" ale nejako som nenasiel nic relevantne. Pocitovo Oclean cisti na maximalny vykon tak, ako Philips na Sensitive rezim. Slovami jednej kolegyne - z takych vibracii nema nic, len ciste zuby :D

@JacobSteven no, nemal by som fotit kefku mojej zeny, lebo ta vyzera podobne .. napriek tomu, ze pouziva Sonicare (stale tu istu kefu, 4x opravovanu mnou :D ) nieco cez 10 rokov. Mam pocit, ze ona proste tym hlaviciam dopraje viac ako 3 mesiace (vlastne aj ja, ale moja ani po 4-5 mesiacoch nevyzera znicene, len je potom citit rozdiel po prechode na novu, tak to proste menim preventivne po 4 mesiacoch max.)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Miso122 »

scream napísal: Ne 12. Mar, 2023, 11:05Ja som presiel na rok na prirodne pasty bez fluoridu a mozno nahoda ale zacali sa mi nejako rozpadat plombovane zuby.
Fluor je zdraviu skodlivy a preto treba poriadne vyplachovat a detom davat pasty bez fluoridu, idealne take, co chutia zle.
Fluor nie je fluorid... Zuby fluorid potrebuju, takze uplne ho vysadit je dobra rada ako si ich velmi rychlo znicit.
ITX >>> ATX
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ja pouzivam https://www.nazuby.eu/philips-sonicare- ... 54-33-4-ks a som spoko

+ biela perla co mam prave po ruke
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

HellAngel napísal: Po 13. Mar, 2023, 08:25 Pozeram kefky Oclean. Ktoru by ste doporucili pre dospeleho. Rovno ist do Pro, ci staci aj ina verzia?
Záleží čo od toho potrebuješ, ja som napríklad rovno zobral Oclean X Pro Elite. Aj keď pravda, že aj keď má displej, tak by mi nevadilo keby nemal, predtým som mal lacnú Sonicare bez displeja a stačila mi. Ani napríklad tá možnosť nabíjať cez QI by mi nechýbala, aj keď je to dobrá vec, keď sa pokazí nabíjačka tak stačí kúpiť hocijakú QI.

Ja som si, ale zároveň teraz kúpil na cestovanie nejaký asi nový model Oclean Endurance, z Aliexpressu za nejakých 16€ aj s doručením z EU skladu. (objednával som v piatok a už mi prišla dnes info, že zajtra príde kuriérom SPS). Podľa všetkého ako som pozeral, tak hlavice sedia na to tie isté ako aj na tú moju Elite, čo je len výhoda. Tak som zvedavý čo bude zač za tú cenu, keďže u nás napr. v Alze stojí niečo okolo 29€. A to na Aliexpresse je normálne originál, no síce bez záruky, ale to mi vôbec nevadí.

Ale snáď bude lepšia ako aktuálne čo som si dávno pred pár rokmi kupoval nejakú tiež od Xiaomi a to Xiaomi Mijia T100, nejakých 10€ stála, a ako nie je to až tak zlé, ale cítiť tam rozdiel, že je proste slabšia a na to, že tak hučí tak neumyje tak kvalitne zuby ako drahší model. Aj jej nabíjanie nie je zrovna ideálne ešte starým Micro USB. Tá Endurance má našťastie aspoň už USB-C. Uvidíme, teda, čo bude zač, ozvem sa keď ju vyskúšam :D

@lepermessiah - no pekne teda :D :D ja zase max. tie 3 mesiace respektívne 90 dní. Čo je super v aplikácii od Xiaomi tak pekne si pozriem koľko dní využívam tú hlavicu a potom si jednoducho len to vynulujem a znova sledujem. Ale ten rozdiel medzi originálnou hlavicou a neoriginálnou ma fakt prekvapil, aký je tam rozdiel vo výdrži tých vlákien.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa HellAngel »

ta endurance vyzera zaujimavo. Aj cenovu predstavu splna. Akoze na Ali 16€ je fakt smiesna suma. Ak budes s nou spokojny, idem do nej ;)
NB: Asus ROG Strix G16
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Pietro sk »

JacobSteven napísal: Ne 12. Mar, 2023, 21:12
Inak na Aliexpresse v recenziách takáto fotka:
Obrázok
Naľavo je originál :D :D úprimne by som rád vedel čo robil s tou kefkou, či si doslova drhol niekto zuby alebo čo :D takto zničenú som ešte nikdy nevidel :D takže aj keď sú tie vlákna zjavne drahé, tak prd z toho keď to takto dopadne :D
najprv motor potom zuby
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..

Návrat na "Debata o všetkom"