COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

ale jasne, ze premorenie pomoze, ak mas imunitu (nie protilatky v krvi!), tak aj ked znova ochories, mas mierny az asymptomaticky priebeh
iba zanedbatelne promile ludi ma v druhom a dalsom behu tazke priznaky, povacsine prave preto, lebo prvy beh bol false positive

nejake linky:
https://www.cell.com/cell/fulltext/S009 ... 20)31235-6
https://www.cell.com/immunity/fulltext/ ... 20)30181-3
https://www.cell.com/immunity/fulltext/ ... 20)30445-3
https://directorsblog.nih.gov/2020/07/2 ... -covid-19/
https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 1.362319v1
https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 5.383323v2
https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 7.433180v1
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1363
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

No ocividne samotne premorenie (prekonanim Covidu) samo o sebe nefunguje, kedze sme tu mali xy pripadov miest (ako Manaus), kde pocas prvej vlny bolo nakazenych 60-80% obyvatelov a dalsia vlna v ktorej cirkuloval odlisny variant dokazala polozit nemocnice na kolena a sposobila mnozstvo reinfections. Okrem toho, vedci stale nevedia konkretne aky pomer sil je pri T-cells vs. antibodies, ak sa clovek s virusom stretne 2. krat.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Manaus je len medialna hysteria
IFR je 0,4 % presne, nic, co by sa vymykalo beznym znamym cislam

rovnako bol hype okolo Indie, ale ked sa clovek pozrie na cisla, tak su davno premoreni
ze sa to teraz dostalo do oblasti, ktorym sa to predtym vyhybalo, nie je nic nezvycajne
india1.jpg
india2.jpg
india3.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Mani: Podla Drostena nebol Manaus premoreny pred druhou vlnou variantu P.1. On odhadol premorenie max. na uroven 20-30%. Ak by bol premoreny na tych ca. 70%, tak by druha vlna mala byt lahke infekcie, nadchy, ...
IMHO, India mala celkom pekny plosny screening protilatok, ktory ukazoval tak na max. 25% premorenie. S postupom casu a s tym, ze Delta obsahuje aj immunity escape mutaciu, tak akoby bola premorenost niekde okolo 10-15% max (opat Drostenov podcast). Aky bude terajsi stav, tazko povedat. India mala istotne nadmernu umrtnost sposobenu nedostupnou zdravotnou starostlivostou. Ale ci toto vytiahne premorenost niekam k 60+%, to pochybujem.
FVE 12.45 kWp V/Z
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

ak pocas prvej boli opatrni a sirenie bolo nizke , tak potom akoze druha vlna je vlastne prva, a vyzera to hrozne.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

mensi sumar:
- v aprili 2020 sme sa uspesne vyhli prvej vlne, tak vyznamne sme splostili krivku, ze sa pocas leta takmer nikto nepremoril
- nanutene lockdowny a obmedzenia virus v populacii takmer uplne eradikovali, miesto toho, aby bol udrziavany nejaky vhodny pocet ludi v nemocniciach uz pocas leta
- nasledky sme mohli vidiet pocas druhej vlny, vdaka ktorej je na Slovensku 12500 mrtvych na covid
- v sucasnosti sa sice v nemocniciach nikto nenachadza (YTD 133), napriek tomu stale nie su uvolnene opatrenia pre vsetkych a vsade
- opat je najlepsia moznost premorit obyvatelstvo, ale kompetentnym to nedochadza
- naopak, nerizikove skupiny su tlacene do ockovania a v ockovani starych a chorych sme na chvoste EU
- este stale sa masivne testuje, za poslednych 24 hodin bolo vykonanych 804 PCR testov a 26610 AG testov, pricom pozitivita je 1,8 % v pripade PCR, resp. 0,0067 % v pripade AG - to nie je preklep!, co samozrejme stoji desiatky milionov EUR, napriek tomu, ze prinos je otazny, kedze pozitivny clovek neznamena chory a to uz vonkoncom neznamena, ze by mal zomriet
- namiesto velkych ockovacich centier stale nie je uprednostnovane mobilne ockovanie rizikovych skupin, takmer imobilne babicky z lazov naozaj do najblizsieho okresneho mesta nepridu, nemaju ako, som zvedavy, co sa stane, ked sa tych zostavajucich 60k prvodavkarov da zaockovat
- kedze sa nerizikove skupiny nechcu dat zaockovat, stat ich do toho chce nutit obmedzeniami, spravit z nich obcanov druhej kategorie, niektori tomu este tlieskaju, media v tom stat vrchovato podporuju
- nadpracu robia hlavne komentatori, ktori maju az trapne nizke povedomie o epidemiologii, protirecia si, pripadne priamo zavadzaju ci klamu

predpokladany vyhlad do buducna:
- delta mutacia sa rozsiri po Slovensku po lete
- ani v septembri nebudu rizikove skupiny stale zaockovane, zato vsetci, co chceli ist na dovolenku, uz budu mat za sebou i 2. vakcinu, povacsine mladsi, ktorym covid nic nerobi
- od konca septembra zacnu stupat hospitalizacie, predovsetkym rizikovych skupin
- tretia vlna bude sice slabsia ako ta druha, ale zomrie priblizne 2000 ludi (od oktobra 2021 do marca 2022), podobne ako pocas prvej vlny, drviva vacsina z nich budu stari a chori, samozrejme neockovani
- vlada zacne na konci leta zbytocne buzerovat na hraniciach, i plne ockovanych
- zacne sa medialny tlak na ockovanie deti 12+, i ked je to az na vzacne vynimky uplne, ale naozaj uplne zbytocne
- vlada sa zase bude snazit virus eradikovat, uz od konca septembra predpokladam obmedzenia, postupne utahovanie a v decembri dalsi lockdown, pretoze ved aj ockovani mozu virus rozsirovat (ako keby sa to doteraz nevedelo)
- bude sa pretlacat narativ, ze musime stoj co stoj zachranit aj tych ludi, ktori o to nemaju zaujem (lebo sa nedali zaockovat), napriek tomu, ze podla prieskumov to tak vacsina spolocnosti nebude chciet, ale hlucna mensina v cele s Magorovicom zase obsadi internet a medialnu sferu
- medialne znami epidemiologovia budu neustale strasit verejnost takou a onakou mutaciou, ktora sa na zaciatku bude tvarit hrozivo, ale v skutocnosti bude mat rovnaky dopad na spolocnost ako tie predchadzajuce, len sa bude rychlejsie sirit (cize presne to, co sme uz videli s alfou a deltou), co je uplne standardny jav, o ktorom som tu uz viackrat pisal, ale dostatocne to nezarezonovalo
- po lete sa bude znova masivne testovat, lebo niektorym s rozhodovacou pravomocou to pride financne vhod
- inflacia bude atakovat 4+ %, lebo kvoli neodovodnenym obmedzeniam sa prepustalo a na znova rozbehnutu spolocnost v lete nema kto makat po krachoch malych prevadzok, co logicky povedie k zvyseniu ceny materialu (co uz mozeme vidiet teraz, staci pohlad do stavebnin) i sluzieb
- postcovid dopad pod rozlisovacou urovnou
- zopar umrti mladych a zdravych kvoli vakcine
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Je to proste parodia. Inak z rodiny onko sa dala ukecat lekarom na ockovanie. Stratila tym kompletne imunitu a hrozi jej, ze to teraz neda, lebo nemoze podstupit chemo, v podstate nic. Samozrejme to nemozem pausalizovat a stavat to cele na jednom priklade. Len obcas mam pocit, ze starat sa sam o seba, prevencia, neverit lekarom vsetko, je to najlepsie co mozem spravit :) Proste sa nejak vytraca zdravy rozum ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1363
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

Starat sa sam o seba a neverit lekarom - najlepsie co mozes spravit? A na zaklade coho/koho chces robit rozhodnutia co sa tyka svojho zdravia, ak nie po porade s lekarom? Internety lepsie poradia?

Este by ma zaujimalo, odkial si prisiel na to ze onko pacient by mal prist o imunitu prave kvoli vakcine proti C19. Kompetentne institucie (NHS, CDC, ECDC,..) sice spominaju ze u onko pacientov sa sice vakcinou moze vytvorit slabsia imunitna odpoved ako u zdravych jedincov (kvoli chemo), ale napriek tomu odporucaju ockovat (ak dotycny nema ine kontraindikacie).
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Mani fakt? …
Precitaj si este raz a poriadne co som napisal. Inak tu info ma od lekara co ju ma na starosti nejaky ten piatok. Tak a teraz si vyber comu vlastne chces verit … :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1363
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

Nieco zle citam? Ak hej, tak ma oprav. Ci co konkretne si tym chcel povedat?
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa 16cmfan »

skor tam ta imunita nebola prave kvoli chemo uz predtym...
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa dendroid »

Veru tak, s internetom sa poradis v mnohych pripadoch lepsie ako so slovenskym lekarom, ktory velmi dobre vie, ze ho nikto zalovat nebude na Slovensku. A pokial nie si vyslovene na prvy pohlad poloinvalid, tak sa na teba vyprdne.

Za posledne dva roky som mal styri problemy - v troch pripadoch zo styroch mi lekar nepomohol a musel som si pomoct sam pomocou internetu a veru som si aj pomohol. Asi najlepsi priklad bol, ked som mal problemy so zapastim. Pytam sa ortopeda s vysoko kladnym hodnotenim na internete, ako casto mam nosit ortezu. Povie ti noste podla potreby. Poviem mu, ze uz jednu ortezu mam, ale neviem, ci je spravna. Chvilu pozera na nete, tak 10 sekund, nic nenajde narychlo. Povie ti preto, ze mali by ste mat taku spevnovaciu. Ze som mal na tu ortezu narok a preplatila by mi ju poistovna a ze mi ju mal predpisat (a prinajhorsom by som si ju neprebral, ak ju uz fakt mam), to mu ani vo sne nenapadlo. Tak som sa na dementa vyprdol a pozrel na nete, co mam robit a pomohol som si viac. Samozrejme, jemu to je jedno, k nemu sa pacienti objednavaju dva tyzdne dopredu. A ak mi nepomoze, bude z toho len profitovat. Ved prinajhorsom ma posle k znamemu na operaciu, z coho bude mat tiez najskor nejake tie provizie. Pritom slo o uplne banalny problem bezny, totalne to odflakol a mozno aj zamerne. Co je to za idiota, co ti nedokaze povedat, ze noste taku a taku ortezu a noste ju nie podla potreby ale co najviac sa bude dat ? A neposle ta na rehabilitacie ? Stacilo by jedno - dve sedenia, nech ti ukazu jednoduche cviky. A to je prosim pekne udajne jeden z tych lepsich ortopedov, aspon podla hodnoteni na nete.

K teme, je to krasa no, zdevastovat si spolocnost kvoli zopar idiotom, co sa odmietaju ockovat. Aj ked riziko trvalych nasledkov pripadne smrti maju X na druhu nasobne vyssie z Covidu ako z ockovania. Vcera som bol v praci, mame tam povinne respiratory, vysiel som z budovy. Ide okolo podobny retard tak 60 - 70 a nezabudne na posmesne heh, ked idem okolo. Tak som mu povedal, co si myslim o vypatlancoch ako su jemu podobni a ze ten respirator som mal povinne.

Uz som to tu raz pisal, tato kapitalisticko liberalna spolocnost spadne (a uz pada) na tom, na com je postavena. Chorobna honba za ziskom. A Nekonecne slobody pre kazdeho. Mame tu vojnovy stav, umreli miliony, komplet cele staty mesiace zavrete, co nebolo ani za svetovej vojny. A ludia budu spekulovat, ci sa dat ockovat. Mi to pride ako uplny nonsens. To keby nastal povedzme globalny konflikt, tak sa budu vojakov pytat, ci su ochotni vystrelit ?
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1363
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

@dendroid Tak zas to co s tym ma "kapitalisticko-liberalna spolocnost" je diskutabilne a trosku off-topic. Ak by si nemal vidinu osobneho prospechu/zisku, nechodil by si do prace a mnoho inovacii by vo svete ani nevnziklo, keby tam nebola incentiva zisku/uspechu.

Mna osobne v tomto ohlade skor irituje, ako v spolocnosti maju uplne vypatlani a hlupi ludia pocit, ze su mudrejsi ako expertne skupiny a odbornici. A zial, hlupych ludi je v tejto krajine väcsina. Pandemia to cele len urychlila. Pred tym to boli takí ti rychlokvaseni experti na hokej, zahranicnu politiku, ekonomicke reformy ... teraz sa k tomu pridali prirodne vedy, epidemiologia a statistika.

Aj ked mozem povedat, ze som z velkej casti obklopeny bublinou ludi ktori nemaju potrebu mudrovat a hrat sa na mudrejsich ako je vedecka komunita a kompetentne institucie, stale pridem do kontaktu s ludmi "z druhej strany". Znama robi kadernicku, z toho co rozprava, vacsina jej zakazniciek pocas strihania nonstop trepe o tom ze si nedaju pichnut "jedovatu rychlokvasku" (30-40 rocne mamicky s ledva ukoncenou strednou skolou, hlupe ako tago, ale myslia si ze maju dostatocny kredit hodnotit zlozenie vakcin). Dalsi kamarat vo volnom case jazdi Boltom, detto kazdy den vozi x ludi, ktorych vytoci len to, ze ma zapnute radio kde sa hovori o pandemii, minule mu nejaky pripecenec zacal dokonca na drzovku z ksichtu stahovat dole rusko.

Uz som sa tak nejak vnutorne zmieril s tym, ze si budeme musiet zvyknut na opakujuce sa cykly nejakych obmedzeni/mensich lockdownov, kedze tu v dohladnej dobe budu hufy ludi, ktori sa nedaju zaockovat ani za svet a s virusom sa este nestretli. Cynik by povedal ze ved ok, virus ich chyti a skosi/hospitalizuje, akurat mam tusak, ze tí najvacsi vypatlanci z toho vyviaznu len s mild symptomami a budu sa dalej utvrdzovat vo svojich bludoch.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa dendroid »

Co je na tom diskutabilne ? Dnesna doba je komercna tak, az to je chore, ziadne hodnoty nic. Media, televizia a aj vsade inde len honba za ziskami bez chrbtovej kosti a planeta v srackach. A ano, suvisi to s tym sakramentsky. Pretoze ludia ako Sp(rostas) zamerne siria bludy kade tade a maju z toho zisky. Pokrok a praca by tu boli tak ci tak a boli tu aj v minulosti. A prepac, ale nemam dojem, ze by bol vo vsetkom pokrok. Pozri si, co ide v televizii a ako ludia spolu komunikuju cez tie stupidne chaty, infantilizmus, demencia. Jeden z prikladov, dali by sa menovat dalsie a dalsie. A slobody nie su off topic. Dajme slobodu rizikovym skupinam, co nemaju, pripadne nedokazu pouzivat rozum, sa nezaockovat. A postavme cely stat kvoli ich slobodam hore nohami a pripravme o zakladne ludske slobody tych, co su v tom nevinne. Ja kvoli slobode niekoho nenechat sa zaockovat budem s nie malou pravdepodobnostou pripraveny o slobody skoro vsetky. O slobodu vyjst z domu po 21 00 alebo ist do ineho okresu. Teda dufajme, ze sa nezopakuje to, co tu bolo naposledy, ale zatvaraniu sa aj tak nevyhneme. Tak mi povedz, ze toto nie je postavene na hlavu. Liecba tu je preventivna, by som im dal podpisat papier, ze sa odmietli dat ockovat a tym padom sa vzdavaju naroku na liecbu a dovidenia. Ostatne uz sa nasli demokraticke krajiny v EU, co zvazuju povinne ockovanie rizikovych skupin. A nespominajte mi tu znova ludi, co fajcia a su obezni a piju alkohol. Lebo zatial som kvoli ziadnemu alkoholikovi alebo obeznemu cloveku nemal zakaz vyjst z domu po 20 00. A ani operaciu mi nepresunuli, lebo mali prave vsetky lozka obsadene grcajucimi alkoholikmi.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Mani napísal: Ut 29. Jún, 2021, 10:49tí najvacsi vypatlanci z toho vyviaznu len s mild symptomami a budu sa dalej utvrdzovat vo svojich bludoch.
statisticky, ak su pod 50 rokov, tak ano - asymptomaticky az mierny priebeh, po tento vek je hospitalizacia skor vynimkou

Návrat na "Debata o všetkom"