Hlasovanie - LCD vs. CRT

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...

Aký máte doma monitor?

LCD
186
57%
CRT
117
36%
Veštiacu gulu...
22
7%
 
Celkom hlasov: 325

Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Príspevok od používateľa Lycan »

benq ,19´ FP91G+ ... zatial nerozmislam nad novym :roll:
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
Používateľov profilový obrázok
martin007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 13. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa martin007 »

gomez napísal:jedina vyhoda CRT oproti LCD jeobnovovacia frekvecia ktoru sem tam postradam pri FPS hrach, hlavne CS.. ale ked dam nizsie rozlisenie a 75Hz tak mi to celkom zlepsi dojem.. ale len CS, ostatne radsej hravam v nativnom rozliseni
To si nevies na CSku nastavit 100 FPS ? Toto co spominate ze od obnovovacej frekvencie zalezi fps je blbost , kedze v 99 % to mozes vypnut v hre , alebo sa to da vypnut natrvalo v ovladacoch grafiky.

LCD vs CRT ?
U mna je to LCD kedze dlhe roky ma piekli oci na CRTcku ( 17 palcovy samsung) co u LCD nemozem povedat...
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Príspevok od používateľa Lycan »

FPS = Frame per sec. / znemana to ze kolko krat ti graficka obnovy obraz za sekundu ...ked mas fps 1 hra je takmet nehratelna (velmi seka) ako keby si si pozeral kazdu sec iny obrazok ...ked mas 50 tak mozes v pohode hrat lebo tvoje lagy (medzi pc a lcd alebo crt)su 2 ms ...a ked si to nastavys na 100 a nejde ti to to znamena ze grafa ti to nezvlada _
obnovovacia frekvencia ,Hz = kolko krat ti blikne, monitor za 1 sec. nezavisle od pc ...ked chces mat minimalne lagy : kup lepsu grafu :!: ,nastav obnovovaciu frekvenciu na maximum :!: alebo zmensi rozliseni :!: (neodporucam)
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

FPS = First-person shooter / znamena to ze chodis s panakom, vsetko vidis z prvej perspektivy a strielas a strielas :lol:

Lycan pouzil si uplne nepresne a neodborne vyrazy a je mi to jedno ty taso.

mam 14" CRT Philips 104B uplne ho nemam rad ale nikdy by som ho nevymenil za shitne 20" LCDcko. Ved CRT sa neda porovnavat s LCD, CRT maju uplne spickovy obraz a kratsie sa zhavy elektronka, ktoru LCDcka ani nemaju...neni tam ani elektronovy luc, ktory posoby na luminoforum, ktore nasledne emituje elektrony a tie podrazdia sietnicu oka, ktora je citliva na elektromagneticke ziarenie s vlnovou dlzkou v rozmedzi cca 400-650 nm...takze LCD je uplne nevyuzitelne lebo nepouziva tento princip
Naposledy upravil/-a prepelica v St 02. Apr, 2008, 17:52, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

prepelica napísal:...
Presne tak! Ja to tiez tvrdim, mozem sa ja vys*at na plazmovu telku, najlepsie sa filmy pozreaju na mojom mobile, ani za nic by som to nevymenil, to sa neda porovnat!

Chlape, buD sa teraz doma sulas od smiechu ake koniny si popisal a ludia na to vobec reaguju alebo si fakt tak .... ako Tago.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

2Prepelica: A ty si uz videl/pouzival LCD ? Skus si pozicat na par dni LCD, s uhloprieckou trebars 22 palcov, poloz ho vedla toho svojho vyhrievaca miestnosti a potom si utvor nazor...
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Shoty »

tak mne doporucil Biker HP w2207h 1680x1050 16:10

nadherne farby,lesky obraz je u mna + ,nadherna ostrost

a som max. spokojenej :D
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

MBG napísal:2Prepelica: A ty si uz videl/pouzival LCD ? Skus si pozicat na par dni LCD, s uhloprieckou trebars 22 palcov, poloz ho vedla toho svojho vyhrievaca miestnosti a potom si utvor nazor...
ved prave ze mam LCD 19" wide ale nepouzivam ho lebo ten 14" CRT je uplne spickovejsy.....lepsia technologia
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

prepelica napísal:FPS = First-person shooter / znamena to ze chodis s panakom, vsetko vidis z prvej perspektivy a strielas a strielas :lol:

Lycan pouzil si uplne nepresne a neodborne vyrazy a je mi to jedno ty taso.

mam 14" CRT Philips 104B uplne ho nemam rad ale nikdy by som ho nevymenil za shitne 20" LCDcko. Ved CRT sa neda porovnavat s LCD, CRT maju uplne spickovy obraz a kratsie sa zhavy elektronka, ktoru LCDcka ani nemaju...neni tam ani elektronovy luc, ktory posoby na luminoforum, ktore nasledne emituje elektrony a tie podrazdia sietnicu oka, ktora je citliva na elektromagneticke ziarenie s vlnovou dlzkou v rozmedzi cca 400-650 nm...takze LCD je uplne nevyuzitelne lebo nepouziva tento princip
no tak o odbornosti tvojho prispevku by som tiez pochyboval no ale mi vysvetli aka elektronika sa zhavi v LCD ked pises ze v CRT sa zhavi kratsie...za dalsie, to ze v LCD monitore nie su elektronove luce neznamena ze nemoze vytvarat obraz a je nevyuzitelny, pracuje na uplne inom principe ako CRT
co som dalej nerozumel je, ake elektrony emituje luminofor do tvojho oka? jedine co sa emituje je rada elektronovych lucov z elektronoveho dela a ked tie vrazia do luminoforu tak ten sa rozsvieti

Ano, mas pravdu s tym ze CRT monitor je lepsim zobrazovacim zariadenim ako LCD monitor, no tvoje padne argumenty ohladom principu by technologiu CRT velmi neobhajili, a ak by som si mal vybrat medzi tvojou 14" vesteckou gulou a 20" LCD tak by som bral urcite LCD.

konkretne mna tema LCD vs CRT tak netrapi pretoze mam LCD a CRT monitor vedla seba a mozem teda vyuzit obidve technologie, no doteraz som nikdy nepouzival len LCD pretoze je LCD alebo CRT pretoze je CRT mam ich v dual view a to je vse...
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

jedine co sa emituje je rada elektronovych lucov z elektronoveho dela a ked tie vrazia do luminoforu tak ten sa rozsvieti
noa ved to je emisia.....

a ver tomu ze by si moj 14" CRT monitor nevymenil za nic na svete
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Samozrejme vsetci verime a aj ti co neveria verit budu naveky AMEN!
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

prepelica napísal:
a ver tomu ze by si moj 14" CRT monitor nevymenil za nic na svete
taketo 14tky jak mas ty sa vyrabali mozno pred takymi 8-10 rokmi, vies aka je to doba? nehovoriac otom ze monitor starne a obraz je kazdym rokom horsi, samozrejme zalezi to aj od uzivatela ale to je uz ina vec, a ked uz ides ten svoj monitor obhajovat, mozno keby bol novy a bavili by sme sa o nom v roku 1998 tak ti iluzie brat nebudem, ale momentalne co som sa posledny krat stretol s rovnakym monitorom ako mas ty, no nehnevaj sa, na ten obraz som opravdu nevydrzal pozerat dlhsie ako hodinu...
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

:lol: radsej tie OT premazte...robil som si z vas <> ... niektory to vsak zobrali vazne :)
Používateľov profilový obrázok
Romik84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Ut 05. Feb, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Romik84 »

Nebudem reagovat na ziadny z predoslich prispevkov a rovno poviem svoj nazor. Pouzival som CRT od 1995 do tohto tyzdna, ked som obdrzal novy 22" LCD Samsung. Za cele tie roky som si skor poskodzoval svoje oci ako by mi to malo byt k uzitku. Je sice pravda ze na CRT vyzera obraz "celistvejsie" a farebny prechod je taktiez rovnomernejsi no LCD opat prinasa nove technologie v podobe lepsieho podania farieb, vysokych pomeroch kontrastu co vyuzijeme my vasnivy sledovaci filmov a nakoniec su aj setrnejsie k nasim zrakom. Takze hold LCD...Vitaj nova technologia, bud zbohom ty stara :wink:
MB: GIGABYTE P35-DS4 rev. 2.1 CPU: Intel Core 2 Duo E8400 + Noctua NH-U12P RAM: A-DATA DDR2 2x 1GB 800+ MHz Vitesta Extreme Edition GPU: GIGABYTE GeForce 8800GT 512MB + AC Accelero S1 + 2x Noctua NF-S12-800 PSU: Corsair 520 Watt HXEU HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB DVD: ASUS DRW 1814BL LS BLACK LCD: 22" Samsung SyncMaster 226BW
Používateľov profilový obrázok
bako84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re:

Príspevok od používateľa bako84 »

Romik84 napísal:Nebudem reagovat na ziadny z predoslich prispevkov a rovno poviem svoj nazor. Pouzival som CRT od 1995 do tohto tyzdna, ked som obdrzal novy 22" LCD Samsung. Za cele tie roky som si skor poskodzoval svoje oci ako by mi to malo byt k uzitku. Je sice pravda ze na CRT vyzera obraz "celistvejsie" a farebny prechod je taktiez rovnomernejsi no LCD opat prinasa nove technologie v podobe lepsieho podania farieb, vysokych pomeroch kontrastu co vyuzijeme my vasnivy sledovaci filmov a nakoniec su aj setrnejsie k nasim zrakom. Takze hold LCD...Vitaj nova technologia, bud zbohom ty stara :wink:

HA ze lepsie podanie farieb no neviem ale 24bit je sale viac ako TN 6bit,PVA 8 az 10bit alebo IPS 16bit.Najviedsia slabina LCD je prave v podaní farieb proti CRT :rolleyes:

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"