AMD vs. Intel - nekonecny thread ...

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

> stale mi nedochadza o co ti ide moze mi to niekto vysvetlit?


akoze nie, naco mas straznu vezu na krku? Mas tu toho sest stran:

- nebude ziadna realna konkurencia
- nikto nedonuti intel zvysit technologicke tempo
- intel nebude musiet inovovat produkty a vymyslat nove featury takym kvaltom ako doteraz
- intel nebude musiet znizovat ceny tak ako doteraz [a uz je to tu, na rok 2008 ohlaseny roadmap!!!]
- intel si bude robit co chce, kukni sa co sa stalo na trhu notebookovych chipsetov. Mas jednu firmu ktora ovlada 99% trhu a ostatne su sra*ky.
- intel si bude moct diktovat veci tak ako sa mu zapaci

vsetky hentie body su zle pre teba aj pre mna, MY ZAKAZNICI na tom budeme urcite horsie ako keby tu boli DVE SILNE firmy, ktore si DOKAZU navzajom konkurovat. A fakt mam dojem ze AMD sa chysta predat svoju procesorovu diviziu... lenze nikto na tejto planete NEMA skusenosti na vyvoj tychto procesorov co zase hraje do kariet intelu.

Kukni sa co bolo pred tromi rokmi ked Nvidia nemala ziadneho konkurenta. Zrazu do tmy vypalilo ATI salvu jak howado a za tri roky sa vykon grafickych kariet zdvihol dvadsatnasobne - pred tromi rokmi si nesnival o tom ze sa budes hrat nejake hry 1280x1024 a dneska sa bezne gamesi 1920x1200. Keby nebolo AMDcka, este dodnes fungujeme na sprostych netburst pentiach IV [kukni si clanky z tej doby - pretocene pentia III na dvoch ghz mali vacsi vykon skoro v kazdej aplikacii ako pretocene netbursty na 3.5ghz s patnasobnou spotrebou energie !!!!].

A presne o toto ide. Nechces mat na konci buduceho roku v desktope u seba doma [!!!!] stvorjadrovy procesor s priblizne tromi ghz, pretocitelny samozrejme aspon na 4ghz, za nejakych 3000,- ?! Mozno chces, ale NEBUDES. Pretoze nic neprinuti intel aby nieco take spravil. Vyroba procesoru stoji par stokorun [je to len posrany kremik], vsetko ostatne su naklady na vyvoj, tovarne, OBROVSKY ZISK atd.

Mozes si povedat : no big deal at all, namiesto krasneho procesoru za 3k si ho kupim za 8k a serem na to. Ano, lenze tam ide o dlhodoby efekt. Nikdy v zivote by ste v rodine nemali dve alebo tri auta keby existovali dvaja alebo nedajboh jeden jediny vyrobca na svete - tie auta stali by tri miliony najlacnejsie [kukaj, dneska autiaky stoja aj dvestotisic [thalia] a moze si ich v nasej krajine dovolit fakt naozaj kazdy kto zaraba]. A ked ropu bude tazit iba jeden shejk Ali Hafan sukan Muhabad, tak benzin bude stat dve kila za liter. Rozumies? Presne o toto ide.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

je sice pekne, ze tu pises !!! o tom ake !!! strasne veci !!! sa deju v tomto !!! svete, ale !!! co chces akoze od !!! nas, aby sme !!! spravili?


taketo vylevy si chod pisat na pokec, tu to nikoho nezaujima, lebo je kazdemu jasne, ze to nemoze ovplyvnit
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

misog co sa ti nelubi, sun masiny vedia pracovat aj s oknami, hoc iba tie x86 pokial viem a to su vlastne opterony od amd. hoc robili sa teraz nejake zmeny a mozno uz aj sparcy vedia okna. vlastne myslim ze to je jediny ich uspceh spravit fuziu so SUNom na dodavku procakov.

technoboy - kolko ich chces? fujitsu, sun, via, SGI ma urcite nieco svoje na trhu, samo ze intel ma svoje spolu s amd, dalej arm, motorola je velky vyrobca procesorov. vyrobcov je po <>, rozdiel je len co vsetko s tym chces robit. to som nehladal vobec nic ohladom specializovanych procakoch o ktorych viem asi nic dokopy.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Dobry clanok ohladom AMD a buducnosti , inak AMD (aj s ATi) ma uz cenu nizsiu ako za ktoru kupilo ATi
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

fobos napísal:...inak AMD (aj s ATi) ma uz cenu nizsiu ako za ktoru kupilo ATi
...to uz vieme ;-)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

socket napísal:neviem preco si to myslim ale myslim si ze pre AMD bude osudny februar :red:
A teba este stale tyraju? :) Som tu davno nic od teba nevidel

Na pct vysiel vysoko infantilny clanok o preslapoch AMD a Intelu... preco vsade pisu o niecom, co myka rucickami v agonii?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Nanajvys to s AMD dopadne tak ako s 3DFX - kupi ju Intel...
3DFX tiez kupila Nvidia a ma potom o konkurenta menej.
Lenze ako pise kajfun, bude to pre nas maximalne blbe, pokial sa nenajde nejaka konkurencia.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

shiro napísal:Nanajvys to s AMD dopadne tak ako s 3DFX - kupi ju Intel...
3DFX tiez kupila Nvidia a ma potom o konkurenta menej.
Lenze ako pise kajfun, bude to pre nas maximalne blbe, pokial sa nenajde nejaka konkurencia.
Tak Intel AMD n ekupi aj keby sa zem trhala napolky. Protimonopolny urad by to nedovolil ani po desiatom pive.

Bude to kua zaujimave ako to dopadne. Som velmi zvedavy, ci nebudu procesory Samsung AMD :o
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Ja to AMD prajem, nech je to Samsung, nech sa uz z tych sr*ciek vyhrabe a len potom sa bude Intel bat , keD bude Samsung do AMD pumpovat peniazky
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
snap
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: St 05. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa snap »

len aby ho nekupil intel :D
CPU:E6600@3.4@1.4V,Mugen 2 ,RAM:Corsair4GB/800[5-5-5-15],GPU: Sapphire HD5770, MB:GigaByte P31-DS3L, Zdoj:Forton BS2 500W,
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

nekupi, antimonopolne urady by to nepovolili
Používateľov profilový obrázok
snap
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: St 05. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa snap »

aha to je tez pravda :)
CPU:E6600@3.4@1.4V,Mugen 2 ,RAM:Corsair4GB/800[5-5-5-15],GPU: Sapphire HD5770, MB:GigaByte P31-DS3L, Zdoj:Forton BS2 500W,
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 857
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Príspevok od používateľa MoQwai »

AMD nekonci ....ja verim tomu ze nieco vyrobia....Musia !!! Odkedy mam comp mam len AMD a som snim velmi spokojny ... AMD the best ...Mozno teraz sa im nedari ale po case zase nieco vyparatia nieco :8O: a intel bude mat po chlebe e a AMD bude zase 1st ! :) :E
Používateľov profilový obrázok
snap
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: St 05. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa snap »

nj AMD vie zabrat ked sa im kuri pod zadkom :)
CPU:E6600@3.4@1.4V,Mugen 2 ,RAM:Corsair4GB/800[5-5-5-15],GPU: Sapphire HD5770, MB:GigaByte P31-DS3L, Zdoj:Forton BS2 500W,

Návrat na "Procesory"