Skusenosti s PC predajnami v KE

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
NaWaReZ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ne 25. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NaWaReZ »

Ja som kupoval pred 2 tyzdnami v datacome cpu, mb, zdroj a hdd, vsetko som mal den dopredu vyhliadnute (hlavne ceny), prisiel som tam okolo 10tej v pondelok, bolo som sam v predajni, vsetko som objednal, zaplatil zalohu 1000sk, dal som mob. cislo, chlapik mi vytlacil fakturu a pripol vizitku,povedal ze to dojde za 1-2 dni, ze mozme zavolat ked sa oni neozvu, o 2 dni som vsetko bez problemov kupil.
Dalej som v ten den kupoval v abcome na sturovej 33, kde som bral skrinu, chladic, ramky a este par veci, tam som ziadnu fakturu nedostal, len mi ten chlapik co tam bol povedal ze o 2 dni to dojde, vynutil som si odneho nech aspon vezme moje cislo a nech zavola kedy to pride, o 2 dni som bolo kupovat, ale nemaili citacku na kreditky, nakoniec mi to zdarma doviezli pred blok, de som aj zaplatil.
S datacomom aj abcomom som zatial spokojny, aj ked, hdd sa mi tizden od kupi pokazil a teraz ho pojdem reklamovat, dufam ze nebudu s tim problemy, jak tu pisete
Používateľov profilový obrázok
Mato
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Št 14. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Mato »

trosku tu napisem nejake moje osobne nazory snad to pomoze, aj aby sa tu len neohovarali predajne a predajcovia a aj preto ze viem ako to chodi kedze pracujem v oblasti predaja.
nakupujem po vacssine vyhradne v predajniach kde poznam predavajucich lepsie sa mi s takymi ludmi komunikuje... je to ine ako ked pridem niekde kde ma vidia prvy krat a aj posledny... (konkretne antik - kamos ktory tam pracoval ma zoznamil s veducou predaja setko bolo vzdy okej ako sme sa dohodli - az po reklamacii dobre vztahy skoncili nie mojou chybou / vinou na predoslej stranke si mozte precitat post ako to prebiehalo mna osobne by sra... to ze ked niekoho poznam tak mu tu reklamaciu posurim nech to nema na 30den, nieto ze to este nestihnem. ja ako kupujuci som sa tiez zle citil ked som siel do atk s papierom o odstupeni od zmluvy koli tomu ze nestihli reklamacnu dobu ale proste som videl ze ma tahaju za nos a aj tak ma odrbali a dosiahli to co chceli jasny priklad zakaznik = odpad)
ale tato skusenost nemeni nic natom ze antik povazujem za dobru spolocnost, s tym ze uz si v tej firme asi nikdy nic nekupim a ked tam budem este nieco niekedy reklamovat tak tam ja osobne urcite nevkrocim ale poslem nejaku osobu aby to vybavila.
co sa tyka reklamacii (priatelske vztahy idu bokom respektive musia sa riadit zakonom!) osobne ako kupujuci/zakaznik mi je absolutne jedno ze ako sa reklamacie riesia kym su dodrzane zakony nemam namietok aj ked dostanem reklamovanu vec v 30ty den ale v 30ty! nie 32 alebo 56 vtedy uz zakrocim a nezaujimaju ma veci okolo ze ci mi vyssiel predavajuci vustrety alebo nie proste ja som si dany zakon nevymyslel a ked si to predavajuci nevie ustriehnut tak ma smolu proste tak ako plati 30dni pre MO tak tych istych 30dni plati aj pre VO kde tovar nakupuje a ked si chce udrzat dobre vztahy tak nech nato aj dba pretoze su predajcovia ktory si toto dokazu ustriehnut!
v inych predajniach som zatial nemal zle skusenosti, este raz ked som si objednal hdd z CR tak tam nastal jeden problem ale vyriesilo sa to +- k mojej spokojnosti
:D
i5 11600K | ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI | 32GB DDR4 | ASUS Phoenix GeForce GTX 1650 OC | 32" Philips 4K LCD | Logitech G900 & G840 XL |
ADAPTEC 7805Q | 2x WD Ultrastar DC HC550 16TB RAID1 | SAMSUNG 970 PRO NVMe M.2 512GB |
Seasonic Prime 850W Titanium | Fractal Design R4 - shit | Cooling NZXT kraken X62 + 2 140mm NZXT fan | 5x Noctua NF-A14 PWM |

trueNAS server i3 10100 + BOX :P | gigabyte B560M AORUS PRO AX | 64GB DDR4 | UHD630 |
2x 480GB KIOXIA EXCERIA + WD101KRYZ backup | fractal design ion+ 2 platinum 860W | Fractal ARC midi + FD 140mm fan |

_pentium G6405 | ASUS TUF GAMING B560-PLUS WIFI | 32GB DDR4 | UHD610 | Lian li PC-7 plus | seasonic M12II 520W evo |
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

mna osobne serie to, ze aj keby mohli reklamaciu vybavit za par minut, alebo dni, tak to natahuju na tych 30 dni.

priklad ten moj monitor, ked pri prvej reklamacii nezistili len jeden vadny pixel, a praca, ktora bola potrebna na to zistenie je podla mna casovo menej narocnejsia ako vypisat vsetky tie papiere okolo toho, ale ked maju zakaznikov v pazi, tak aj naopak to bude platne.
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

po vyse 2 tyzdnov sa este k mojej reklamacii zo Shark Computers neozvali ..
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
sohoenter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / PP

Príspevok od používateľa sohoenter »

Neboj shark sa ti do 30 dni urcite neozve, to je moja skusenost s reklamovanym monitorom, trvalo to 32 dni, tak som vlastne z 19 palcoveho monitoru urobil 21 za tu istu cenu. Cize taketo reklamacie sa predsa len niekedy vyplatia, hlavne aj skusenost ze tam uz nakupovat nepojdem.

K datacomu neviem ci sa tu oplati na nich este kydat, ale tiez skusenosti take ze ten obchod radsej po spodnom chodniku hlavnej obidem
Spoiler: ukázať
CASE:Lian Li PC-P50WB!PSU:Cougar GX600!MoBo:DFI LanParty UT P45 T2RS!CPU:iCore2Quad9650!RAM:CORSAIR DDR2 2x2048MB, 2x1024MB 800MHz TWIN2X C4DHX!GPU:GAINWARD GTX460GS 1024MB !HDD:WD 150GB velociRAPTOR,WD 2TB WD2001FASS,WD 640GB!ODD:Samsung SH-S203D!LCD:Samsung T220!Sound:SB X-Fi Fatality Titanium + Logitech Z-5500
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Ja mam zaujmavu skusenost s reklamaciou v Carfoure...

bolo to niekedy v lete 1998... vtedy z nicoho nic trasne zdrazeli RAMky... 128Mb sa predavalo v Ageme z 6000 bez dane (2 mesiace predtim stali polovicu...

Vedla vtedy postavili Carefour a cerstvo ho zasobili aj PC komponentami....
Idem si tak kupit tresku a rozky a kukam 128Mb ramka za 3200Sk, bombova cena, berem.... zaruka 24 mesiacou.

- po 22 mesiacoch sa pamet pokazila... (slo nacitat len polovicu)
- odniesol som ju na reklamaciu, za tyzden som za zastavyl, reklamacia bola uznana, vratili mi 3200Sk
- tak som obratom hnet kupil jednu 512 a ostalo mi aj na flasu rumu...

Mal som s postupu reklamacneho oddelenia radost... kiez by tak vseci postupovali....

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa 0Ro! »

takze sa pridam do diskusie aj ja

x-computers: prijemny pristup k zakaznikovi ako po stranke komunikacie cez net ale aj priamo na predajni, pracuju na predajni rychlo nikdy nemusim dlho cakat...pri zistovani dostupnosti HW mi mail pride do 1-2 hodin, objednany tovar je na predajni na prevzatie do 24hodin...pridem na predajnu, poviem cislo objednavky, pripravia mi tovar, zaplatim a idem prec (rychlo, jednoducho 10min. :) )...na reklamaciu som zatial nic nemusel davat (klop klop klop na drevko :D ) ceny maju prijatelne, takze najcastejsie nakupujem u nich

qcomp: pristup k zakaznikovi vyborny...ceny pri niektorych produktoch nizsie ako v inych shopoch...akurat co ma zarazilo, tak ked som si nedavno objednaval wifi kartu tak mi povedali, aby som prisiel o tyzden, ze by tam uz mala byt, tak som prisiel, ale nemali ju...prisiel som zasa o tyzden, a zasa tam este nebola, nastal dalsi tyzden cakania, kde som sa opat prisiel spytat, ci uz prisla karta dostal som odpoved, ze uz zajtra by mala byt na predajni...na druhy den mi zazvonil telefon a oznamili mi ze karta je na predjni, ze si ju mozem prist vyzdvihnut..prisiel som tam zaplatil, dali mi kartu a isiel som

datacom: predjana malicka a vzdy ked sa ponahlam tak natrafim, ze v predajni je tolko ludi, ze sa ledva zmestim do predajne...najviac ma vie nastvat ze cakam v rade asi 15min. a ludia predomnou si pytaju 1CD/DVD :E ... so zistovanim dostupnosti cez net nemam velmi dobre skusenosti...mal som u nich vyhliadnuty book, tak som im na icq napisal, ze do kolkych dni po objednani by mohol byt teoreticky na predajni, a ani po dvoch dnoch mi nedokazali odpovedat...normalne som stratil chut ho odtial kupit

digitec: kupoval som u nich book...nemal som tam nijaky vyhliadnuty...zasiel som tam nahodou...bol som tam asi pol hodky, lebo som sa rozhodoval ci ho vezmem alebo nie...nakoniec som zistil, ze aj tak nemam pri sebe tolko cash, tak mi chlapik spravil zlavu asi 8kil, takze som bol rad ja, ze som nakonic nejaky kupil a bol rad aj predavac, ze nejaky predal...

schorpio: tu staci jedna veta...mala predajna, na predajni skoro nic, v ceniku nie je skoro nikdy to co hladam a ceny velmi vysoke

inak zatial som ziaden kupeny HW nemusel reklamovat (klop klop klop na drevo)...asi mam stastie na zakupene kusy HW :D

P.S. u Gaba som este nebol, ale to budem musiet zmenit a niekedy sa tam ist pozriet(pocujem len same chvaly na neho :) ), len skoda, ze ma shop tak od ruky a kedze niesom priamo z KE, tak je to dost problem sa tam dostat, kedze neviem ake elektricky/busy tam chodia :red:

fuha nemyslel som ze napisem nieco az tak dlhe :lol:
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

ku Gabovi chodi autobus c 29 smer ZOO

inac uz aj ja najviac nakupujem v X-ku

super komunikacia po ICQ :wink:
...
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

nuz chlapci skuste mi poradit..

konci sa cas na vybavenie mojej reklamacie notebooku, kupeneho v shark computers..

ako to je? dneska je 28.den odkedy je v reklamacii (nepocitam den kedy som ho tam dal reklamovat)

mozem si prist vyziadat aby mi vratili peniaze teda na 30ty den alebo az na 31.?

30teho je 13..
31 den reklamacie .. je .. Valentina :D (omg.. :red: )
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
dragula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: So 16. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dragula »

NuSuey: no ja to chapem tak, ze az na 31 den. V zakone je 30 dni na vybavenie reklamacie. Takze aj vratane 30 dna. Ale ja niesom pravnik, tak to nieje na stopercent...

co je zle na valentinovy? mozno ti nejaky darcek pribalia :lol:
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

ked nebude vybavena v 30 dni tak mas pravo ziadat peniaze. takze ked prides v 30 den pred zaverecnou a nebudu to mat tak mas pravo.
| CPU: AMD Athlon 64 X2 4800+ EE | MB: ASUS M2N-E | VGA: ASUS 8600GTS | RAM: 2x1GB DDR2 CORSAIR 800@1005 XMS2 CL 4-4-4-12 1.8V| HDD: Hitachi 160GB SATA | Zdroj: Fortron 400W | Chladic: AC Freezer 64 | LCD: Samsung 223BW 22" wide| Repro: Logitech Z-4e black 2+1 |
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

ehm no toto je .. :E :red: :x :lol: :D

volal som..ze vraj book bol vyreklamovany v zmysle vymenou za novy kus .. zajtra alebo pozajtra budem mat book na predajni.. z blavy to uz bolo odoslane ;)

jedna vec sa mi pacila, ze pri tom RMA kode vedel historiu kedy odoslany z tamadial ..atd to sa mi pacilo :)

cize je mozne ze to tak dlho trvalo kym zohnali novy kus :)

kazdopadne moj pribeh sa blizi ku koncu :) snad uz ten book budu mat zajtra .. drzte palce :roll:
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

ak by ti nahodou akoze nestihol dojst mas rpavo brat prachy aj keby ti vraveli ze uz je v aute na dvore

takze ku kosickemu datacomu poviem len to ..... odkedy vzniklo toto vlakno nahanal som nejake suciastky uz parkrat....
ale ani raz mi neodpovedali ani po icq....
tak ked uz su tak lenivy ze od 10 00 do zaverecnej ani raz neodpovie tak ja na nich pausal nicit nebudem....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

Notebook uz mam na byte, dali mi teda NEW kus toho isteho typu (EX610) .. pohoda funguje.. akurat nan instalujem OS (dam vistu, xp, ubuntu - xp & vistu na zistenie co bude lepsie slapat (lebo som predtym nedokazal sa zhodnut na ktorom)) ..

cize .. stihli to na 30ty den..

ale nejako ma to teraz ani velmo netrapi..mal som ako taku ocistu od pc aspon (sice v robote som tiez len za pc)

kazdopadne, co vsetko sa zle povedalo na shark computers, tak stihli to dodat do 30 dni ..
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho a dnes ma nasralo imperko. pred vyse mesiacom som im doniesol reklamovat znameho grafiku (nejake artegakty a tak). v pohode mi ju zobrali. datum reklamacie 14.1 s tym ze pojdem na 2 tyzdne mimo krajnu nech mi do 3.2 nevolaju, urobil si poznamku na reklamacny blok a s tym sme sa rozlucili. z nemecka som sa vratil no nemal som nejak casu, dnes som si ho nasiel pridem tam a oni ze grafika sa nedala reklamovat ze este oni su skodovi 200sk na postovnom, pretoze grafika mala koli tomu ze je bulk zaruku iba 6 mesiacov. a ja som to doniesol 4 dni po skonceni zaruky. tak nech mi niekto povie ako mohla zaruka 4 dni po mojom doneseni ked bola kupena 16.6.2007, cize aj keby mala 6 mesiacov zaruku co je nemozne uz minimalne 2 roky. tak som im ju donesol minimalne 29 dni po skonceni tej zaruky. za 35 dni co j u tam mali sa mi nikto ani nic neozvali, dal som im cislo na ktorom som 24/7.

kde sme v bananovej republike kurna? ja debil som nemal pri sebe blocik, nemal som jak argumentovat v tej sekunde, no nepodpisal som prebratie grafiky?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"