LHC - spustenie dnes o polnoci

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

je to mozne ze som to vcera cital v novom case?celkom rychly bulvar
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tie prilby su normalne, aj ked som robil na civilke, tak mali rovnake pracovné prilby, ze to malo nejaky vnutorny drziak... Vyzera to na chuja, ale zjavne to nejaky dovod ma :D
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Ondro1 »

OT***
MBG napísal:Teória relativity skôr nebola dokázaná...toto je pomerne zaujímavý článok, ťažko však určiť či sú použité reálne fakty...
Tak zasa neviem, či sa dá veriť článku na stránke, ktorá zabudne pár núl (skutočná rýchlosť svetla je 299 792,458km/s a nie 298,051km/s), tvrdí, že mesiac je dutý(pritom zabúda na fakt, že aj napriek jeho malej hustote, cca 3,3g/cm3, je druhý najhustejší v slnečnej sústave) a niektoré stránky má prebraté z českého Jitřní země, len poopravované naprosto fatálne chyby(ako napr. JZ tvrdí, že mesiac nerotuje a je jediný v našej SS, ktorý nerotuje, pritom má ale viazanú rotáciu a tiež aj Charón má viazanú rotáciu a ten je dokonca statický, čiže to je väčšia, povedané ich slovami, "anomália"), ale článok je to naozaj zaujímavý. Ide o to, že vtedy neboli ľudia natoľko vyspelí a preto, aj keď dnes sa snažíme potvrdiť či vyvrátiť Einsteinovu teóriu(alebo kohokoľvek iného) bude buď platná len sčasti, alebo vôbec, predsa len, ako povedal Seneca "Errare humanum est"(mýliť sa je ľudské), hlavne, keď nemáte k dispozícii techniku a fakty. Ja osobne na Einsetina se... kašlem, pre mňa je dôležitejší chlapík, ktorý púšťa elektrinu do servera, na ktorom je moja stránka a do môjho PC. :laugh: Ale tiež si myslím, že ak by to nebolo nanič, tak by to nerobili.
***OT

Btw, má niekto nejaké info o pokrokoch?
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa UFO »

Ondro1 napísal:...(skutočná rýchlosť svetla je 299 792,458km/s a nie 298,051km/s)...
OT: V tom clanku pri tom cisle 298,051 tu ciarku zrejme nemysleli ako desatinnu, ale ako "americky oddelovac troch cislic", teda v m/s by to bolo takto 299,792,458.
Naposledy upravil/-a UFO v St 14. Jan, 2009, 00:03, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa faugusztin »

UFO napísal:
Ondro1 napísal:...(skutočná rýchlosť svetla je 299 792,458km/s a nie 298,051km/s)...
OT: Rychlost svetla je 299 792 458 m/s, nie km/s ako si napisal, takze v tom clanku je to (takmer) dobre.
Nie je. Bacha na ciarky. 1km = 1 000m a nie 1 000 000m.
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa UFO »

faugusztin napísal:Nie je. Bacha na ciarky. 1km = 1 000m a nie 1 000 000m.
Lol, to mi je jasne. Ale az po odoslani prispevku som si vsimol, ze ondro pri svojom cisle uvadza len jednu ciarku, cize v tomto pripade naozaj desatinna :D Teda sorry, ondrov udaj je tiez spravny.
Chcel som povedat len to, ze autor clanku zrejme skopiroval to cislo s ciarkou z nejakej americkej stranky, co malo za nasledok nedorozumenie. Nuz, takto je to, ked amici musia byt vo vsetkom opacni...
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa yesper »

Ozvivim trocha starsiu temu, dnes po zopar problemoch su tu prve zrazky pri 7TeV. :dance:
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa Borec »

sranda bude, pokiaľ sa im opäť niečo posere a náhodou vymkne spod kontroly :red:
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa zwARO »

to je predsa podla nich "nemozne" :-)
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: LHC - spustenie dnes o polnoci

Príspevok od používateľa miso2911 »

faugusztin napísal:Tie prilby su normalne, aj ked som robil na civilke, tak mali rovnake pracovné prilby, ze to malo nejaky vnutorny drziak... Vyzera to na chuja, ale zjavne to nejaky dovod ma :D
ved jasne ze tie prilby tak maju byt a to preto aby si mal medzi hlavou a prilbou nejaku tu medzeru naschval aby ked ti nieco padne na hlavu tak ti to mohlo pruzit kebyze mas ten kusok plastu nacapeny na hlave tak ti to nijak nepomôze, kazda prilba to tak ma aj vojenske vsetky proste
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp

Návrat na "Debata o všetkom"