Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady,Predaj, Paypal atd

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa mbc »

celkovo 104 objednavok/balikov, vacsinou UK,DE... drobnosti z China,HK
2 nedorazili, peniaze vzdy vratene
max cena jednej objednavky 400Eur, priemer cca 30Eur/balik
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa sanjuro »

nechce sa mi cely tento flejm citat, ale ebay a hlavne paypal je absolutne bezproblemovy, staci si pozriet reputaciu predavajuceho, ja som nemal nikdy s ebayom problem vsetko prislo vzdy tak ako malo

ku tej prvej otazke aj ked je uz dost stara ako rada pre ostatnych userov, ze ci sa oplati kupovat macka vo vreci na ebayi. Nie neoplati sa v 95% sa jedna o pokazenu vec, tym ze napise ze nevie ci je ok alebo nie chce predavajuci bez toho aby dostal negativny feedback zdvihnut cenu pokazenej veci. Uz som sa stretol s takym predavajucim ked som chcel kupit graficku kartu. Treba kupovat len ked napisu ze je vsetko v poriadku.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

Ahoj,

Chcel by som sa podeliť aj o moje skúsenosti a zároveň sa niečo opýtať.

S dealxtremom mám relatívne veľké skúsenosti. O čase doručenia rozhoduje niekedy viacero faktorov. Dokonca kupoval som dva balíky jeden ťažší a jeden ľahší a ten ľahší prišiel omnoho skôr (neviem či rozhodovala hmotnosť alebo len blbá náhoda). DOba doručenia je veeelmi individuálna. Čína má veľa sviatkov, HK pošta má denne 1 milion balíkov na spracovanie a stačí aby deň nerobili kvoli sviatku a doba sa predĺži aj o niekoľko týždňov.

Ďalšou vecou je aj to kade váš balík ide. Ak ide cez Moskvu, rátajte 1 mesiac+ (v ojedinelých prípadoch 3 týždne). Ak ide kdesi spodkom tak je tu relatívne rýchlo do dvoch týždnov. Od určitej sumy má balík aj tracking number (myslím, že 19 dolárov) kde môžte aktuálnu polohu balíka sledovať.

Pri kúpe tovaru je dobré si prečítať diskusie pod jednotlivými položkami. Tam ludia čo už daný tovar kúpili píšu o jeho kvalite lebo vela vecí je tam šmejd.

Priam kuriózna je reklamácia. Stačí napísať, že výrobok vám nefunguje a oni pošlú automaticky druhý :D Ale netreba to zneužívať pri každej druhej veci lebo oni si to všimnú.
(Napr wifi anténa 12 dcb externá, ktorá mi prišla, síce fungovala ale mala menší výkon než moja linksysacka na wifi karte (3dcb) meral som to) Jednoducho treba čítať hodnotenia tovaru pred tým než si to kúpite.


EBAY.

Som relatívne novým členom. Kupoval som odtial už pár vecí. Všetko prišlo OK až na dve veci. Opasok - prišiel so zlomenou prackou, vyfotil som to, predajca vrátil peniaze. Tričká - prišli flakate stretol som sa bohužial s negatívnym prístupom. Čo mám v takomto prípade robiť? Prišli ale sú to nepodarky, na koho sa mám obrátit? Resp mám nejaké šance?
A dalšia kuriózna vec čo sa mi stala... Objednával som parochnu avšak predávajúca nemala tú farbu ktoru som chcel ale ja som to už zaplatil. Vrátila mi peniaze a parochna za 2 týždne bola doma:)


Ospravedlnujem sa za diakritiku a zároveň aj za gramatiku, hlavne čiarky, ale píšem to narýchlo.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa icefire »

S tou parochnou nerob nic. Ak by to chcela vratit, nech ti najprv zaplati postovne.

Ohladom toho tricka - otvor si na PayPal dispute, vyfot to, popis a cakaj.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

No dobre, to by som mohol spraviť. Len ten dotyčný mi peniaze vrátit nechcela teraz keď mu ich zoberiem takpovediac nasilu, nebudu z toho zbytocne opletacky?
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa zwARO »

nie to uz si riesi paypal, napises tam v com je problem
a oni ti do 30 dni daju tie peniaze na tvoj ucet, nie na paypal, ale musia samozrejme suhlasit s tym, ze si bol podvedeny, ale nevidim problem, ved ti poslal vec co bola istym druhom poskodena.
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

Stretol sa uz niekto na ebay s tym, ze bola pri polozke sialene nizka cena a pri postupnom prihadzovani automaticky po mne prihadzovali uzivatelia s nickmi, ktore boli vsetky na jedno kopyto?
Prakticky hned ako som stlacil bid a confirm, uz mi vyhodilo hlasku "sorry...." Ani na sekundu to, ze mam zatial najvyssiu ponuknutu sumu.


Co to je? Lebo nemyslím si, ze to prihadzuje clovek, skor nejaky automat alebo ako to nazvat.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

to bude asi to, ze dotycny si nastavi max. kolko za to da a ono to biduje automaticky ked niekto bidne
tusim maximal bid sa to vola
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Daniel3266
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2008, 15:09
Bydlisko: Piestany

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Daniel3266 »

No to ma napadlo lenze tie nicky su u kazdej polozky co to robi vzdy take iste napr:

x******y
a******f
etc....
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa commodore64 »

Ano, je to normalne. Tie nicky nie su podobne, to su skryte nicky, tebe ich meno neukaze. Iba prve a posledne pismeno. No a preco to robi automaticky? Ak je napr. aktualna cena 20€ a ty prihodis rovno na 30€, tak system tam neda tvojich 30, ale da 21. Potom niekto da 22€, system za teba da 23 atd az dojde po 30€. Tzn., ze takto mozes tu vec kupit napr. za 25€, aj ked si najprv bol ochotny dat aj 30. Ale nikto nedal viac ako 25. Ak rad bidujes, tak ja pouzivam taku fintu, ze si dopredu urcim max cenu, za aku item chcem a tu sumu tam hodim 10 sekund pred koncom. a) system nahodi prvu nutnu sumu; b) nikto ta uz neprebiduje, lebo je pozde ;-D
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa materik »

neviete aky kurz pouziva Paypal na prevod EUR na USD, teda ked ja nakupujem z USA?
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa commodore64 »

Vcera som nakupoval v kurze kopirujucom NBS, teda 1:1,28
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nemas pravdu commodore64. Zavisi to od mnohych faktorov :
1) umoznuje tvoja karta cerpanie priamo v danej mene - ak ano, tak sa pouzije taky kurz, aky pouzije banka, nakolko banka posle von priamo danu menu
2) neumoznuje cerpanie v danej mene - PayPal stiahne danu sumu v EUR a prekonvertuje to ich kurzom, kde je zaratany aj ich poplatok 2,5% za konverziu :
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... es-outside
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... rt-outside
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa commodore64 »

U mna to tak bolo pri MasterCard debit card / Tatrabanka.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

Este raz, ebay ziadny NBS kurz nepouziva. Tvoja karta umoznovala priamo platbu v USD, a teda si isiel podla bodu 1 - podla kurzu banky. A to, ze aky kurz banka aplikovala je uz vec specificka pre danu banku - to co platilo pre teba nemusi platit pre inych.

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"