AMD/ATi Eyefinity

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa SpQx »

Takze, kúpil som si tú redukciu z DP na HDMI (kábel) PC mi identifikuje všetky displeje, ale v Cataliste neviem nastaviť iba 2 displeje do eyefinity, nejakým spôsobom by som potreboval aktivovať aj tú tretiu, neviete mi v tom poradiť?

Edit - Ak by som mal 1x HDMi 1x DVI a 1 monitor by som zamenil za monitor s DP vystupomj, fungovalo by to bez problémov?
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 998
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa ps47 »

ano, mat jeden monitor s dp portom by to urcite vyriesilo. pripadne este zvaz tu FLEXku - to su jedine dva sposoby ktore budu fungovat na 100%, s adaptermi boli vzdy potiaze (preto v mojom predoslom poste najdes "malo by to fungovat", a nie "bude to fungovat").
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa SpQx »

Dakujem za radu, volal som do alzy, vraj mi to zamenia, takze uz aj letim do BA, a potom sa ozvem ako to vlastne dopadlo, ak to nepojde, tak moja t62A a jagpzE100 budu velmi nestastny :-) a ja sa rovno zastrelim ze ma to vyslo nad 1k a nic z toho, no dakujem zatial :-)
otamko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 23. Jún, 2013, 17:17

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa otamko »

chlapci chlapci uz rok a pol fachcim na 3 monitoroch na vapor X 6770 mam 3 monitory 24 palcove

takze ak chcete nejake rady poradim vam mam to spravene s najlacnejsou verziou

1. DVI DVI a HDMI tak to nepojde vobec musi tam byt jeden DP

2. ide to tak ze kupite redukciu z DP na VGA nemusi to byt mini DP ale kabel napajaci monitoru nesmie byt dlksi niez 2 metre
lebo sa potom straca signal kvalita obrazu vtip je v tom ako uz asi viete ze VGA je analog a DVI je digitalny tym ze date
redukciu DP na VGA (analog ) tak tym nepotrebujete aktivnu redukciu lebo grafika nedokaze zasobovat stavou DVI
tak sa v PC vzdy jeden monitor chova ako by tam nebol
3. to co tu hovorite ze VGA budete mat mensie rozlisenie je aj pravda a je aj pravda v tom ze to nemusi niekomu ist
ale skutocnost je ina v Catalyste si date ignorovat par veci pri VGA a v tom pripade vysolite z VGA rozlisenienormalne
a aj vam to bude splavat

mam to tak spravene a slape to celkove rozlisenie mam teraz 6048x1080 funguje to aj vo vsetkych podporovanych hrach to znamena v hrach kde sa da nastavit 3 monitory GTA 4 crysis 2 NFS most wanted a podobne monitory mam odlsine znacky lae rozmer je rovnaky a aj rozlisenie je rovnake na jednom je tusim ine idealne by bolo kupovat monitory s rovnakym rozlisenim ak by boli hociake otazky na zapojenie nastavenie kontaktujte ma ;)
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 998
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa ps47 »

ziadne novinky, a na mojom odporucani to nemeni nic - jedine dva spolahlive sposoby su bud FLEX edition graficka karta, alebo mat (aspon jeden) monitor s displayportom. vsetko ostatne moze, ale aj nemusi fungovat (a moze, ale aj nemusi mat nezelane vedlajsie ucinky).

ozaj, pokial som to nespominal - win xp eyefinity nepodporuje (max dva lubovolne aktivne vystupy na jednej karte), vista je obmedzena (rozlisenie, ziadna kompenzacia ramcekov, obmedzene moznosti konfiguracie rozlozenia displayov), takze ak uvazujete o eyefinity a mate v plane pouzit nejaky starsi OS ktoreho licencia sa vam vala v sufliku, tak na to rychlo zabudnite, je nutne mat win7 alebo novsie.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
otamko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 23. Jún, 2013, 17:17

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa otamko »

jasne jasne na XP to veru nejde som to skusal ale na win 7 to ide 100% ale tak nevadi win 7 staci bohate treba prejst na win 7 kto chce 3 monitory

a co sa tyka monitora je pravda ze ked mate monitor na DP tak to ide urcite pre tych ktory su tie monitory drahe mozu napojit aj na VGA alebo DVI

a co sa tyka Flex tak to je hadam jedina verzia karty ktora to zapojenie dost ulahcuje takze ak ju niekto ma tak nema tolko starosti aktivny Dp pasivny a podobne a pokial ide o DVI DVI a DP na VGA tak mne to funguje nic to nerobi neblika ani nic a to rozlisenie treba nastavit v catalyst zozaciatku mi to tiez neslo monitor ktory bol pripojeny na VGA blbol a zobrazovalo sa to divne bud to bolo vecsie alebo normalne ale zase na ostatnych monitoroch to bolo mensie trebalo nastavit pohrat sa v catalyste a uz to splape ci pri hrach filmoch alebo len pri praci :) ty cos a boja ze sa im zmensi kvalita ked to pojde cez VGA tak s aboja zbytocne skusal som aj to ze som dal kabel dlski niez 2 metre a tam bolo videt chyby obrazu bol i zle farby a kockovany takze musite mat kabel kradsi niez 2 metre ;) staci standardny kabel ktory dostanete k monitorom
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 998
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: AMD/ATi Eyefinity

Príspevok od používateľa ps47 »

troska gramatiky by ale ozaj neskodilo.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.

Návrat na "Grafické karty"