T-Com DSL - info, novinky,...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

Moja skusenost s Telekomom...

Zaciatkom roka 2011 umoznili zvysit upload na 512kbps za 2€, tak som to vyuzil, samozrejme ako inac - babraci. Heslo a prihlasovacie meno zmenili, musel som volat to ich zazracne 7mickove cislo.. Rychlost bola cca 0,40mbps. Samozrejme som volal hned poruchy, ze co to.. pretoze ako inac, rychlost linka bola 512kbps. Najprv mi tvrdili, ze je zmenene ale prd.. Tak mi vravi, ze pockajte zmenia vam to do 2dni a ja, ze naco mam cakat.., ze som si to objednal uz pred 3 tyzdnami :facepalm: .... Tak nakoniec zvysili ten profil pre upstream.
IP profil som mal nastaveny na 4160/640kbps.(SNR = 16.5dB, ATT=37dB) V decembri/januari sa vyskytnu prve problemy s DSLkom.. Pingy skacu od 500ms do 2000ms, stranky neotvara, problem trva tyzden i viac.. Volam tu ich 7-ckovu podporu, tak vraj ci sa mi to zda vela.. :facepalm: A mu vravim, ze prosim vas mne nic nejde.. dobre, pozrite na prikaz tracert.. Ok, konecne inteligent.. ze ozve sa vam technik(bola sobota) v pondelok vola.. Vravim, ze dnes to uz nerobi.. A on ? - este sme s tym nic nerobili.. A co za problem.. no ping atd.. OK, resetneme port.. Ok, v pohode.. ide dalej..
Ok, Orange zacina cca o 1,5mes. neskor ponukat DSLko, uz mi bezal 28. mes. vyssiu rychlost ci HARD kampan mi neponukli... a chcel som no FUP..pretoze bezny traffic byval tych 90-105GB. Podpisal som, vsetko atd.. + modem hned na predajni E367..

3 tyzdne neskor :

Prisiel technik(telekomacky) povedal,ze... mate zlu linku v DSLAME sme dosahovali 1,5-2,0mbps.. a kukam na neho a hned technicke veci, ze to nie je mozne...atd.. :furious: ze som doteraz mal 2-2,3mbps.. ze sak i profil mam dostatocny a dristal svoje..
Ci nejake meranie prebehlo o tom dost pochybujem, kedze po 3 tyzdnoch!! Mi pride povedat, ze neda sa... Vraj orange vyzaduje 3mbps..
Dodam, u mna doma nic merat nebol.... Asi len v ustredni(domienka)
Nepriamo mi povedal od nich sa da ale od orange nie.. Nic, spisala sa na neho staznost bez odozvy.. zrusili mi zmluvu, bo vraj nejde ....
Volam 939, ze preco mi nebola ponuknuta moznost s 2048mbps.. takze, ze vraj minimum 3072kbps... ale cennik daco ine vravi.. oki, vola mi o hodinu, ze novu zluvu ci chcem, ze hej.. Prejde 10dni nic.. ideme podpisat novu...o 7dni nato dojde postou nova uz tretia... Nic, poriesilo sa to..

Opat cca 20dni vola technik, ze nie. Vravim,ze nam staci aj 2mbps.. nakoniec sa to hned poriesilo a zapaja s profilom 2560/512kbps.. Pytam sa ho, ze preco nejde viac, ked IP profil 4160kbps som roky pouzival stabilne, lebo, ze DSLAM, agregacia, rusenia aj ked priznava, ze 3mbps linka potiahne. Vravim, ze sak aj nove kable tu mate vsetko natahane 5r max. On, ze ano to je pravda ale 100m je stary a rusi ho zeleznicne el. vedenie) OK, uz mam nervy nech to spusti aj s 2mbps, hlavne prakticky no FUP(aj ked asi 270GB cim sa ORANGE nechvali a hlavne nizsia cena nez ma HARD ponuku Telekom). Aspon je zhovorcivy a tiez sa pytam na zrychlenie.. Odpoveda, ze mmt nevie, ze uvidime. Pytam sa, ze preco nezapajaju uz aDSL2+, ze zatial je to iba ma IPTV MAGIO a 12mbps sluzby internet ale, ze mate to na vasej ustredni nasadene..

OK, prejde asi 20dni od zapojenia(vykyvy rychlosti a pingov su 7dni) zrazu opat IP profil na 4096kbps.. Ale o 15dB pada attetuation a narasta o 14dB SNR Margin.. Vravim si parada, uvidime, ze asi zrychlia..(Linka podla odhadov presunuta asi o 600-700m na iny DSLAM alebo postaveny lokalny DSLAM)
V pondelok naskakuje hned v noci aDSL2+ 5760kbps profil rychlost v priebehu dna je zvysena na 3mbps.. Dnes pozeram v routri pise SMT TRAP: link up.. :dance: .. V noci nabehla na 4,5mbps cca rychlost a cez den uz je 4,8-5,02mbps..

Takze moje skusenosti - cim viac odrbat a oklamat zakaznika... :E

EDIT : 3 tyzdne po zrychleni ziadam zrychlenie na 10mbps, bez odozvy, volam 939 - neda sa, nesplna technicke moznosti ustredna.. :furious: Pyta sa ma pan na 939, ze ake ma parametre, poviem mu a vravi, ze tak tomu nechape.
3 mesiace nato opat skusam stastie a davam si cez web poziadavku. Uz ani neverim a 3.9. mi je zvyseny profil zazracne !
O 2dni mi bezi uplne bez problemov linka !! Nepocitujem ziadnu agregaciu ani vykyvy :good: .

Downstream Upstream
SNR Margin: 13.5 15.9db
Line Attenuation: 26.3 14.5db
Data Rate: 11520 573kbps
Max Rate: 18688 1534kbps
Naposledy upravil/-a CageJ v Pi 07. Sep, 2012, 18:57, upravené celkom 1 krát.
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Dreamer »

Zdravím,

momentálne nám končí viazanosť na Magio internet od Telekomu a rozhodujem sa, čo bude najvýhodnejšie riešenie vzhľadom na novú akciovú ponuku od Telekomu, ktorá platí od dnešného dňa - 1.6.2012 do 31.7.2012. Chválabohu som sa nenechal prehovoriť tou otravnou slečnou z Telekomu pred mesiacom, aby som si dal novú viazanosť s naj-naj-naj...výhodnejšiou ponukou :furious2: . Kedže akciová cena internetu platí aj 6 mesiacov po skončení viazanosti, nechal som to tak, že ak sa objaví zaujímavá ponuka, že sa rozhodnem potom a oplatilo sa :laugh:

Spravil som si taký sumárum výhodnosti medzi Orangeom a Telekomom:

Telekom Internet

Variant - Turbo 3 (Max. do 10Mb/s)

Celková cena - 656,65 EUR (viazanosť: 2 roky)

- Notebook Asus X53U (S OS) (Skutočná cena: 314 EUR bez OS) alebo tablet Huawei Mediapad 7 (Skutočná cena: 300 EUR)
- Router D-LINK DIR-600 (Skutočná cena: 20,16 EUR)

Cena internetu po odčítaní ceny NTB: 342,65 EUR
alebo
Cena internetu po odčítaní ceny tabletu: 356,65 EUR
================================================

Variant - Turbo 2 (Max. do 5Mb/s)

Celková cena - 531,66 EUR (viazanosť: 2 roky)

- ZTE Light Tab 2 (Skutočná cena: 199 EUR)
- Router D-LINK DIR-600 (Skutočná cena: 20,16 EUR)

Cena internetu po odčítaní ceny tabletu: 332,66 EUR

================================================

Orange Internet

Variant - Základný balík (Max. do 5Mb/s)

Celková cena - 287,76 EUR (viazanosť: 2 roky)

- bez zariadenia
- bez routera (voliteľné: na prenájom za 0,99 EUR/mesačne - 23,76 EUR na 2 roky)

================================================

Variant - Rožšírený balík (Max. do 10Mb/s)

Celková cena - 407,52 EUR (viazanosť: 2 roky)

- bez zariadenia
- bez routera (voliteľné: router na prenájom za 0,99 EUR/mesačne - 23,76 EUR na 2 roky)

================================================


Teraz už iba ostáva sa rozhodnúť, čo by vyhovovalo najviac :-). I keď viem, že s Telekomom boli nejaké problémy, myslím si, že ja som s nimi až také problémy nemal až na reklamáciu routera a s deb*lnosťou niektorých zamestnancov :D

Dúfam, že toto porovnanie niekomu pomôže, kto sa rozhoduje tak ako ja (ak má tiež možnosť :D, pretože tablety a ten NTB od Telekomu si môžu vziať zákazníci, ktorým skončí viazanosť medzi 1.6. až 31. 7. a noví zákazníci).

Do tabuľky som zahrnul najlacnejšie voľby - to znamená tablety a NTB do 1 EUR bez ďalších príplatkov.

Ak by ste niekto mali ešte výhodnejšiu variantu, prosím hoďte to tu, ďakujem :)
Naposledy upravil/-a Dreamer v Pi 01. Jún, 2012, 18:32, upravené celkom 1 krát.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

Akcia je určená výhradne pre nových zákazníkov. Nedá sa využiť pri predĺžení zmluvy, dokonca ani ak zmluvu zrušíte a následne podpíšete novú. Potvrdili to predstavitelia spoločnosti.

Toto si cital ? :)

+

Pre tie tablety plati toto :

Poplatok za doručenie kuriérom je 4,99 €. Cena DSL Wi-Fi routra pre Magio internet je 49,90 €.

Cize musis mat ten VIGOR nie, D-link.. okrem toho tu 600vku ani nemusia mat..
Teda aspon ja som tak pochopil.

EDIT :

Dalsia vec za 21,97€ mas v ORANGE 15mbps. A zadarmo mozes ist hore i dole kazdy mesiac podla potreby..

Podla mna jasna vec..
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Dreamer »

Pre zákazníkov, ktorým skončí viazanosť to neplatí, pretože ked viazanosť skončí, nieje to žiadne porušenie zmluvy a ani jej zrušenie. Jednoducho sa to spraví tak, že po skončení viazanosti zákazník ukončí poskytovanie internetu. A hneď ako ukončí pripojenie sa považuje za nového zákazníka a môže podpísať zmluvu o pripojení (NIE DODATOK!!!) :-)

+ Volal som aj na zákaznícku linku, že mám počkať na uplynutie doby viazanosti a že podpíšeme novú zmluvu o pripojení a dostanem ku tomu tablet alebo NTB. Mimochodom tá pani vravela, že router za 49,90 EUR je ten D-Link a nie Vigor, pretože ku tomu dávaju ten tablet alebo NTB...
CageJ napísal: EDIT :

Dalsia vec za 21,97€ mas v ORANGE 15mbps. A zadarmo mozes ist hore i dole kazdy mesiac podla potreby..

Podla mna jasna vec..
A načo mi bude 15Mb/s, keď to nevyužijem, dokonca uvažujem, že mi bude stačiť tých 5Mb/s
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

''Akcia je určená výhradne pre nových zákazníkov. Nedá sa využiť pri predĺžení zmluvy, dokonca ani ak zmluvu zrušíte a následne podpíšete novú.''

Podla mna to je jasne... A uvedomujes si kolko stoji po skonceni viazanosti internet T2/T3 ? Toto si over a tak ta porazi :hysterical: .....

Zmluvu predlzujes uz vtedy ak skonci viazanost, pretoze stale je rovnaka zmluva o poskytovani sluzieb ale viazanost uz skoncila.. Pani podla mna zavadza.. Pretoze 24mesiacov viazanost + 6mes. rovnaka cena(zmluva je ta ista). ZMLUVA NEKONCI DNOM SKONCENIA VIAZANOSTI ANI 6MES. Je uzavreta na dobu neurcitu.
Ok, takze tebe skonci zmluva dajme tomu, t.j. = zmluva sa zrusi + ty ju nasledne obnovis a zase to neplati.
Okrem toho cena po 30mes je horibilna...

Moj nazor.. Telekom = podvod zarucene.. Nenalet.. Urcite aspon 2-3 predajni chod, ale bude to mat zadrhel...
A dokonca, takze ten za 50€ je D-Link..

Ak ti mam poradit.. ZTE urcite neber, ten Huawei som pozeral, da sa pouzit ale je to male a ten Galaxy tiez nic moc...
Nie som zastanca APPLE ale iPad2/3 je jasna volba aj ked cena je inde, aspon neprides o nervy.. Ja tiez idem kupit trojkovy iPad.

EDIT : http://mobil.bazos.sk/inzerat/15709927/ ... -TAB-2.php
EDIT2 : http://www.techradar.com/reviews/pc-mac ... 694/review
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Dreamer »

Tak teraz už nechápem, veď mne skončí viazanosť práve 24 mesačná a ďalej môžem ísť ešte 6 mesiacov po skončení viazanosti na internete s akciovou cenou, ALE ak nechcem môžem ju uzavrieť. Oni mali namysli tí predstavitelia toto? Že tí nemôžu mať tablet alebo NTB, ktorí ukončia zmluvu po skončení viazanosti alebo tí, ktorí ukončia predčasne zmluvu vrátane zaplatenia pokuty? Už som z toho mimo :? :? :?

No možno aj zavádza, v Telekome je možné všetko , sú to re*ardi :x .
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

zmluva na poskytovanie je ta ista na dobu neurcitu(viazanost nema vplyv na poskytovanie sluzby iba na jej cenu)

PROSTE TABLETY/NTBKY SU URCENY IBA PRE UPLNE NOVYCH NOVOZAVADZAJUCICH ZAKAZNIKOV.

Len tak medzi nami.. iPad2 si kupis uz za 387€...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa shajek »

Ako tak sledujem, uz mam zvysenu rychlost. Turbo 2 a taham tych 410kb/s. Byvam v Pravenci (8km od Prievidze)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa L4j3c »

okres Stará Ľubovňa zatial nic ? byvam v Kamienke no zatial ziadny narast rychlosti som nezaznamenal mam 12 Mbit slovanet :facepalm:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

sak vyckaj, a potiahne linka 20mbps ?

jo edit :

http://www.telekom.sk/subory/0206101171 ... 2b16257b31

pozrite si tu nove cenu T4...vlastne aj ostatnych :hysterical: :facepalm:
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa L4j3c »

to nwm modem mam Glitel GT-318RI ktory je ADSL2+ a ide mi teraz 1.5 Mb/s takze by mal v pohode ist 2.5 Mb/s
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

vymen ho uz..
Teraz ti ide iba 1,5.mbps ? Uff... To som zvedavy ako po zrychleni, potom napis...
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa L4j3c »

nie mbps ale mb/s mbps mi ide 12
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

jaaj, no to samozrejme nie je iste, ze pojde 20mbps :)... Aj ked linka by pretlacit mala teda..
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa valistar »

L4j3c napísal:nie mbps ale mb/s mbps mi ide 12
to co si napisal je to iste, spravte si uz poriadok v tych jednotkach ;)

ten smerodajny rozdiel je ci je B velke alebo male. (teda b=bit, B=bajt)

teda 8Mb/s = 1MB/s
a alternativne je spravne aj 8Mbps-1 = 1MBps-1

Návrat na "Siete"