x-computers

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa GABO »

No Fero to napísal veľmi dobre, len to bolo zle pochopené Lezgy ;). Je podľa teba normálne ak už koncové eshopy predávajú bežné komponenty s 1-2 percentami? Uchylné...ono sa to dá na niečom také marže hádzať, ale odchádza dnes všetko a hlavne bežné komponenty a ak máš na HDD pri tej marži horko ťažko 0,60E tak mi potom povedz ako to vykryješ pri RMA. Ja veľmi dobre vidím koľko predáme bežných komponentov a aký pomer je na nich RMA (niečo strašné ak to porovnám so špeciálnymi vecami). Také marže si môžeš hádzať ak si veľmi silné VO s pôsobnosťou vo viacerých krajinách EU.

2Vior95: máš to nejako prosím Ťa zmapované, že preto krachli, lebo neboli v najnákup a pod? To by krachli asi všetci a prežila iba Pixmania, ktorá predáva s DPH ako bez DPH ... lebo inak sa tie ceny vysvetliť nedajú. Je XX obchodov, ktoré nepotrebujú najnákup a podobné veci pretože si vystačia veľmi dobré s kvalitou, ktorú poskytujú.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Jeremi »

Vior95 napísal:SAmozrejme ze krachli ked na weboch tipu najnakup, heureka o nich nebolo ani chyru... o tom eshope som sa dozvedel az ked som prisiel sem na forum :rolleyes:
No mne sa zda ze si dost mimo! Neverim ze to ze je niekto na spomenutych weboch je nejaka spasa!

Ako tu uz niekto pisal tie veby to nerobia zadarmo a zviditelnit sa na webe veru nieje az take lacne!
Ked ma kamenny obchod dobre poriesenu regionalnu reklamu vacsinov mu to staci aj ked zalezi od velkosti firmi v xku som v zivote nebol ani nic nekupil takze neviem aka to bola firma ani kolko ludi mala.

Je mi ludo ze krachli s komentarov je jasne ze ta firma bola na urovni a iba prinosom.
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Vior95
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 368
Dátum registrácie: Št 17. Dec, 2009, 14:28
Bydlisko: Piešťany/Praha

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Vior95 »

No zle som sa vyjadril proste dokym som neprisiel na toto forum nevedel som o nich ani ň kedze maju po nete malo reklam a prave reklama prilakava najviac zakaznikov.. a pre mna je hlavna reklama prave tie weby typu najnakup...
MB GIGABYTE Z87X-D3H CPU Intel i5 4460 3.2 Ghz GPU AMD RX 480 8GB Nitro+ RAM Kingston 2*4GB DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series HDD Seagate 1TB HDD Barracuda ST1000DM003 PSU Oľga 500B 500W LCD Dell E228WFP 22" Potkan Razer Deathadder KB Acer 6312-K (r.v. 1994) OS Win 10/Arch Linux Sound Card Asus Xonar D1 Speakers SL220/2K 110w Headphones Superlux HD660 Case Cooler Master K280
cube
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 17:32
Bydlisko: Bratislava a okolie

Re: x-computers

Príspevok od používateľa cube »

No to neznamena ze mali nulovu reklamu..
Skus toto:
http://www.google.sk/#q=%2Bwww.x-comput ... 723f619e2b
(pagerank mali 4, cize backlinky mali)
len tak namatkovo, aj vyrobcovia mali ten x-computers e-shop v zoznamoch predajcov, atd..atd..
mozno stavili na strategiu ze nebudu platit za reklamu, ale namiesto toho znicia cenu, a reklama sa spravi uz sama..
napriklad.. odkedy som ich nasiel (nie som si isty ako), tak si vdaka "mojej reklame" (resp. odporucaniu) kupili pc od nich dvaja-traja ludia.. (mozno len 1000eur zakazka spolu, ale kvapka sem, kvapka tam...), uricte som nebol jediny kto im priniesol par kvapiek, (uz sa z toho da spravit obraz)
a su spokojny az do dnes..
tiez som mal stastie a co som od nich pokupoval, nic som do dnes nemusel reklamovat. hold, mozno len stastie..

skusme si polozit otazku, co je lepsie ?
reklama na billboarde o rozmere 5x5 metrov niekde pri ceste typu "SUPER PC LEN ZA 399EUR!!!!" (radsej nebudem menovat ten obchod), kde su samozrejme super integrovane grafiky a podobne...
alebo reklama aka bola tu na fore, tj. dobre skusenosti, pozitivne hodnotenie a podobne..
samozrejme, ta druha je mozno nanic, pokial je zakaznik retardovany (bez urazky, staci pocuvat ludi "ja mam 1 gigovu grafiku a ty?", skor ide o tu pointu)

z mojich skusenosti by som x-computers hodnotil tak na 98% :)

A great loss. R.I.P
Gigabyte GA-P35C-DS3R, E4400 @ 2GHz, 2GB RAM DDR-800, 7600 GS, Seasonic S12II-430 430W.
http://www.speedtest.net/result/520731820.png

Orange Mobilny Internet po 18:00 http://www.merac.sk/rs/20100738156.png" onclick="window.open(this.href);return false; za 33 Eur mesacne v HSPA (3G) technologii.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa GABO »

Po stránke prístupu sa na nich samozrejme nedalo stažovať ...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Eddward »

Nebol sa tam nikto pozriet? Ci nieco nemaju vylepene na dverach...
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Rozok »

Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: x-computers

Príspevok od používateľa zachary »

:hysterical: kurnik šopa, ráno so zalepenými očami som fakt uveril, že to tam majú
sorry, je smutné že skončil ďalší seriózny predajca, ale tento posledný post ma dostal :good:

inak nemôžem len súhlasiť s názormi Gaba a faugusztina - obaja vešmi dobre vedia, ako to v biznise chodí a jednoducho takýto malý shop, ktorý predáva s minimálnou maržou nemôže dlhodobo fungovať bez problémov
Naposledy upravil/-a zachary v Ne 29. Aug, 2010, 14:19, upravené celkom 2 krát.
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: x-computers

Príspevok od používateľa lezgy »

ja to skor zovseobecnoval
neviem ako su marze postavene v KE ale tuna v kolitych mestach maju celkom slusnu ryzu
ale to je uz na inu debatu
jasne ze ked predava s nizkym ziskom nevyda mu to.....
preto som tam pisal tych rychlopodnikatelov....
vsetci asi vieme akych mam na mysli

co ale pozurujem ze celkovo v priemere zlepseny pristup k zakaznikovi...hlavne komunikacia...uz ked tomu moc nerozumie co rpedava apson su usluzni ..
niekedy som mal som dosel do vezenia po nepodarenej veceri
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: x-computers

Príspevok od používateľa gammaray »

lezgy napísal:niekedy som mal som dosel do vezenia po nepodarenej veceri
No ale toto mi preloz :D (lebo nerozumiem reci tvojho kmena)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa valistar »

to si robil ty? :hysterical: lol... kiezby to bolo kvoli dveram.
ked pojdem okolo sa pojdem pozriet
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa felipe25 »

nerobte si z chudakov srandu :)

Maju tam toto:

http://img687.imageshack.us/f/snmka0402.jpg/

A k tym marzam :) Kto by chcel zacat podnikat s IT teraz v tejto dobe - je to takmer nemozne. Firmy ktore su v meste maju svojich stalych zakaznikov, myslim tym firmy ako napr Datacom, Focus... Ja tiez nakupujem takmer vylucne iba v jednej nemenovanej firme, lebo viem aky sposob reklamacie maju. Ak nieco kupim a je to zle - co sa NIEKEDY stane, pridem na predajnu a ak to maju skladom vymenia mi to hned. Nic napr proti tichepc, ale ak objednam RAM, tak ak bude zla, prepokladam ze budem cakat 30dni. Alebo, ak mi ta RAM v PC nepojde, vezme mi ju tichepc.sk naspat? V predajni kde beriem pridem, poviem ze mi nepasuje a vymenia mi ju.
Som nazoru, ze "novovzniknuta" firma nema sancu ziskat si zakaznikovm a stara sa musi starat o svoju klientalu aj sposobom reklamacii a udrziavat si klientelu. Pokial si ma udrzia, nemam problem menit. Ale aj keby neudrzali, urcite nepojdem kupit k firme ktora je drahsia... a nepoznam ju. A preco pisem aj o novovzniknutej firme? Lebo to aku kto ma marzu zavisi aj od dlzky podnikania. Nova firma ak neda nizke marze si zakaznikov neziska. Ak da vysoke - co je podla mna priklad tichepc.sk, clovek si rozmysli kde to kupi. Nemam zaujem ist proti nikomu, ale ak si tichepc vravi ze ma lepsie marze ako 1%, riesi aj reklamacie "nadstandardnym sposobm" aky som opisal vyssie?
O tom pochybujem.

Cize: 1. nova firma nema sancu sa presadit, 2. myslim si, ze vacsiu sancu prezit ma firma s 1% rabatom a 150 objednavkami za tyzden, ako firma s 10% rabatom a 15stimi objednavkami za tyzden :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa GABO »

Čo je podľa teba RMA nadštandardným spôsobom? Priemerne vybavujeme RMA ak neberiem cestu tam a späť od dodávateľa bežných komponentov v priemere za 10dní, tak neviem o čom sa bavíme. Samozrejme už vidím, ako ten tvôj obchod mení kus za kus napr. grafiky za 35 000 sk (5970 4GB Vapor-X napr.) a hlavne, že takto pristupuje ku každému zákazníkovi, že kus za kus. Možno to máš s nimi takto dohodnuté ty .. ale pochybujem, že takto pristupujú pri bežných komponentoch k viacerým. Položilo by ich to tiež, pretože ak aj berieš komponenty od VO ktoré má najlepšie RMA, nie stále Ti pošlú nový kus, alebo teda nie stále dôjde k RMA vysporiadaniu tak, že bude oprávnená. Ja veľmi pochybujem, že prídeš do obchodu napr. s ATI 5870, ktorá sem tam robí vady v obraze, povieš im to a oni sa na kartičku pozru s rotngenovými ocami zistia do minúty, že čo jej je a z toho dôvodu Ti dajú nový kus, alebo peniaze. Ak je to tak, pošlem SS a nakúpim si tam tým pádom komponenty aj ja pretože to by boli s takýmto prístupom ku každému naozaj najsilnejším hráčom na trhu a Alza by si mohla ist venčiť... :rolleyes:

U nás čo sa týka RMA z GRO vecí čo distribuujeme a predávame (chladenie a iné špeciality) aj je skladom ide to kus za kus. Ak sa jedna o bežné komponenty pamäte a pod. žiaľ musí to overiť dodávateľ aj keď zistíme ktorý kus z kitu napr. je vadný. (to trvá podľa závažnosti bez prepravy takto: disky sa menia za nové kusy v priemere 3-5 dní RMA, pamäte podľa toho či im zistíš vopred, ktorý kus je chybný cca 7-10dní, grafické karty kde nie je jednoznačná vada ...overuje servis výrobcu, rovnako aj dosky a tam to ide v závislosti aj od značky...ale stále je buď dobropis, alebo nový kus). Potom samozrejme pošle nový kus. Neviem teda aký si v IT podnikaní a v zahraničnom podnikaní zbehlý, ale žiaľ naozaj zlý úsudok a zlé predpokladanie - nič v zlom.

Ešte EDIT k tomu tvojmu poslednému :) že aká šanca ...mno iste si nečítal čo sa píše vyššie. Je jasné, že pri 150 obj. sa bude dariť :) len dovtedy kým neprídu problémy s reklamáciami a pod. pretože to nevykryješ ... fakt neviem či máš pojem aké ma firma bežné náklady (nehovorím o firmách kde si to nekontrolujú a neoptimalizujú...).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa felipe25 »

Jednu vec chapem a uznavam. Tichepc.sk je obchod zamerany NAJMA na speciality - chladenie a ine veci, ktore ine obchody objednat nevedia, alebo nechcu. Lebo by nemohli brat zo skladov z ktorych odoberaju vacsinu veci, kedze tie sklady to nedrzia, lebo si to objedna 5ludi na Slovensku za mesiac.
Ja som tu napisal len pretoze, ze napr. Ty si myslis, ze x-computers krachli lebo mali 1% rabaty. No a? Stavim sa, ze zakaznikov ktorych mas (najma tu z fora a podobne) - su dost IT zamerany ludia, a ked nieco kupia pozru si par obchodov co kde co stoji, a u Teba malokto kto sa vyzna objedna CPU, RAM a HDD, kedze su takmer vsetky drahsie ako konkurencia, ktora existuje viac rokov ako tichepc.
A jedna vec sa musi uznat, ak by kamenne predajne zacali brat specialny tovar ktory mas Ty, nic v zlom, ale dopadnes inak ako x-computers? Datacom by napriklad vec ktore mas za 100e mal v ponuke za 95€, to som si isty. Takze tichepc by som bral skor ako predajnu specifickych veci pre specificke potreby, ale nie ako predajnu PC komponentov.
A s tou reklamaciou. Pride k tebe 40rocny muz, objedna si komponenty pre syna na PC, a zisti ze RAM a HDD je zle. Tebe to da na reklamaciu, a uz ma novy PC a uz musi cakat ze kedy sa to vyriesi. Firma kde kupujem by to vyriesila po odskusani kus za kus. Ty na predajni urcite nedrzis desiatky CPU a HDD, cize nemozes konkurovat kammenym predajniam, uz len kvoli sposobu reklamacie.

a k tomu doplnim.
nie v zlom, ale cital som viacero prispevkov, ze za POZITIVUM tichepc.sk povazujes, ze mate vacsie rabaty a teda prezijete. Ale jak som pisal hore, tie vyssie rabaty by sa na niecom mali odrazit, pre zakaznika. Ja som presvedceny, ze 70% toho co predas je tovar, ktory nikto iny nezozenie. Preto mas velke rabaty, lebo si ich mozes dovolit, lebo nemas konkurenciu. Ja by som to ale takto verejne nepisal, lebo ludia potom ked verejne napises ze mas viac € zisku za kus ocakavaju nejake "pridane sluzby".
Co ponuka tichepc? Ked reklamacie su jak si pisal hore, ze to posielas dodavatelovi, ale napr. obchod kde kupujem ja, nema az take vysoke rabaty, a napriek tomu ked kupim RAM a ta je zla, on si moze dovolit mi ju vymenit kus za kus lebo vie, ze mu ju dodavatel tak ci tak zreklamuje. Ty mas vyssie rabaty, ale toto nemozes "garantovat".
Proste, z toho mi skor vyplyva, to nic v zlom, ale ak clovek ekonomicky uvazuje, tak z toho vyjde, ze napriek tomu ze mas vysoke rabaty a "pises ze skor prezijes", nemozes si dovolit nieco zreklamovat kus za kus dopredu, aj ked vies ze Ti to Tvoj dodavatel zreklamuje, lebo jednoducho nemozes. Tak? Potom kde je pravda?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa felipe25 »

no nechajme to tak, ja sa nechcem hadat ani utocit na tichepc.sk. Faktom je ze mas stovky poloziek ktore inde niesu. Ale niekde su sialene ceny. Napriklad regulator Scythe mas za 45€ ci kolko, a inde je za 25€. Nezaskodi kontrolovat ceny, alebo na web pridat odkaz: nasli ste nizsiu cenu? Napiste nam.
Mam svoj obchod kde nakupujem, a zmenil by som ho mozno vtedy, keby CPU za 95€ mi niekto iny dal za 89€. tichepc ale podobne veci ma za 105€. Takze na beznych komponentoch tichepc.sk nezije, lebo by neprezilo.
Len sa mi nepaci, ze verejne pises ze Ty mas vacsia rabaty ako x-computers a ze oni tak dopadli. No, Ty mas vacsie stastie, lebo to co Ti tvori 70% predaja - na tom v podstate nieje co reklamovat. Na skrinke sa nema co pokazit, ani na ventilatore. Cize v podstate, tichepc.sk sa neda porovnavat ani s x-computers ani s datacomom. Ale to vies aj sam.

Je to specificka predajna, a pravdu povediac jasne za aj ja objednam cez tichepc.sk tovar, ktory nevie dodat nikto v KE. Tu uz ani nejde o cenu, ale o moznot to vobec objednat. A z toho tazi tichepc.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Debata o všetkom"