Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Cafte chalani,
poradte mi prosim ako dosiahnem, aby sa mi zobrazovalo podtaktovanie CPU (tak ako ma faugusztin) v HWInfo32. Vsetky setriace rezimy mam zapnute (dokonca aj ked dam bios default) a ani za boha neviem docielit, aby mi tento soft ukazoval, ze sa cpu podtaktoval :E
Stale ho mam na 3,4 GHz a volty na 1,2...skace to len o nejake desatinky. Aida64 mi ukazuje, ze v idle ide na 1,6Ghz a 0,9V, no to je jediny program ktory mi to ukazuje. Este aj turbo boost gadget mi ukazuje od 3,4 - 3,8, obcas to na sekundu skoci uplne dole, ale v zapati hned hore. CPU-Z mi pre zmenu nefunguje vobec :cry:
Neviem akym programom si to mam zmonitorovat, aby som sa uistil, ze sa podtaktuvava. Uz som kua aj windows na cisto preinstaloval (ale aj z ineho dovodu) :x
Naposledy upravil/-a Kyselinka v Ne 10. Apr, 2011, 23:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8171
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Nainstaluj si Gadget : All CPU Meter 3.5 .... Ten pekne detekuje frekvenciu CPU ( pri zapnutom Coretemp aj teplotu CPU ) ....

http://addgadget.com/


Osobne mam vsetky setriace fukncie vypnute .... Zapnute TURBO + nastavene dynamicke V a CPU sa pekne podtaktovava na 1,6Ghz pri 1 V :)
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Kyselinka, a mas fixnu voltaz alebo dynamicku ? Pretoze ak mas fixne nastavenu voltaz, tak ti ju nic nenit nebude. Musis pouzivat volbu Dynamic Voltage (DVID).
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

faugusztin napísal:Kyselinka, a mas fixnu voltaz alebo dynamicku ? Pretoze ak mas fixne nastavenu voltaz, tak ti ju nic nenit nebude. Musis pouzivat volbu Dynamic Voltage (DVID).
Nooo teraz akurat studujem manual a vidim, ze CPU Feature ma dost dalsich podpoloziek.
Spoiler: ukázať
CPU Feature
Press <Enter> to enter the sub-menu and the following screen appears:
Active Processor Cores
This item allows you to select the number of active processor cores.
Limit CPUID Maximum
It is designed to limit the listed speed of the processor to older operating systems.
Execute Disable Bit
Intel’s Execute Disable Bit functionality can prevent certain classes of malicious
“buffer overflow” attacks when combined with a supporting operating system. This
functionality allows the processor to classify areas in memory by where application
code can execute and where it cannot. When a malicious worm attempts to insert
code in the buffer, the processor disables code execution, preventing damage or
worm propagation.
Intel Virtualization Tech
This item is used to enable/disable the Intel Virtualization technology. For further
information please refer to Intel’s official website.
Power Technology
This item allows you to select the Intel Dynamic Power technology mode.
C1E Support
To enable this item to read the CPU power consumption while idle. Not all processors
support Enhanced Halt state (C1E).
OverSpeed Protection
Overspeed Protection function can monitor the current CPU draws as well as its
power consumption. If it exceeds a certain level, the processor automatically reduces
its clock speed. If you want to overclock your CPU, set it to [Disabled].
Intel C-State
C-state is a power management state that significantly reduces the power of the
processor during idle. This field will appear after you installed the CPU which supports
c-state technology.
Package C-State limit
This feild allows you to select a C-state mode.
Long duration power limit(W)
This feild allows you to adjust the TDP power limit for the long duration.
Long duration maintained(ms)
This feild allows you to adjust the maintaining time for long duration power limit.
Short duration power limit(W)
This feild allows you to adjust the TDP power limit for the short duration.
1/2/3/4-Core Ratio Limit
These feilds show the 1/2/3/4 core ratio limit of CPU.
Tam som akosi este nezabludil :red:
Takze dynamic voltage? Musim vyskusat (zrejme to bude tu, ze? Power Technology - This item allows you to select the Intel Dynamic Power technology mode)....neviem ako je tato funkcia nastavena, mam vsetko na default. Vzdy ked som OC-ckoval, nastavil som iba pozadovany nasobic, CPU voltage, RAM XMP na enabled (to mam vzdy), EIST disabled, C1E disabled (tieto setriace rezimy som vypinal cez polozku Green Power) - to je vsetko co som nastavoval. Ked som to vracal do defaultu, dal som jednoducho restore defaults a nastavil iba RAM XMP enabled a boot priority HDD. Skusim ako mi radite, ale az rano lebo som v praci....zatial diky moc.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ani jedno z tych. Bohuzial na MSI ti nepoviem kde to je, ja nemam MSI.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa dexterav »

msi žiadnu dynamickú voltáž nemá :-(
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Vyskusal som dat bios na default cez CMOS a podarilo sa, aspon nieco :)
Konecne som rozchodil CPU-Z a budem verit jemu. Ten HWInfo32 proste u mna nejak zle ukazuje:

Obrázok
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa Brandoo »

Brandoo napísal:BTW, moja dosla sla na RMA. Nepresvedcil som ju, aby sa znova schopila.
Doska zreklamovana ... ze vraj je uplne dead. Nic na nej nejde a asi ani netusia co jej je ... kazdopadne vymena kus za kus ... no to este skusim poriesit, kedze taku dosku ja nepotrebujem.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja len davam link na celkom fajn gadgety, ak o nich niektori nevedia (maju priame citanie teploty bez potreby softu, je tam CPU aj GPU gadget)

http://orbmu2k.de/
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa MaceKx »

čaute po dlhšej dobe som sa zasa hral s procesorom

http://imageshack.us/f/571/asasasac.png/ iba 4,7 GHz ale na dynamickom napätí, na tom screne je napätie 1,428 V nieje to moc na 4,7 GHz ? (nejako mi vychádza že od hodnoty 4,5 GHz na každých ďalších 0,1 GHz potrebujem 0.030 V) v idle sa pekne napätie zníži na 1.068 V a takt 1.6 GHz

Bude to chcieť ten lepší chladič lebo Freezer už má dosť :)
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa Brandoo »

Mas velmi podobny kusok ako co mam ja ... Tiez mi ide na 4.7GHz pri podobnom napati. Radsej ho drz pod 1.4V. Mne konkretne ide na 4.6GHz 1.375V-1.384V uz viac ako 24 hodin pod zatazou F@H sucastne s hrou BC2 :D

Aby to kazdy chapal ... mam velku ulohu, SMP 8 a sem tam si zahram aj BC2 so zvysenou prioritou hry. Obcas zacne posekavat ... zvysim prioritu a je to lepsie :)


Je pre mna vyhodnejsie znizovat vykon vo F@H ako pauzovat ulohu. Pri pauze sa straca viac kreditu ako pri spomaleni.

Len takato enormna zataz na PC ma aj svoje dosledky. Ako napr.

Obrázok

Teploty 128C, 123C, 0C, -60C su na mojej doske bezne

Obrázok
:D
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa MaceKx »

presne tak ho mám a ja na 4.6 GHz takže radšej pod 1,40 V ? Máš zvlášnu dosku :) skorej by som povedal program
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa Brandoo »

To mi grafika zblbla ... jeden restart a je to v poho. Ale zrejme korenom problemu je zase len doska. Teplotne cidla na doske su tiez onicom.

No jo, neexistuje taky komponent co by nemal dake "muchy".

J radsej pod 1.4V, cim vyssie pojdes, tym viac problemov sa moze vyskytnut.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa MaceKx »

Caute, tak konečne som aj ja prelomil 5 GHz hranicu a to aj s chladičom AC Freezer tep. max čo som zaznamenal 80 °C, otázka znie je možné provozovať dlhodobo tento procesor na 5 GHz ? Lebo napätie je 1,375 V + 0,150 V dynamické je to pekne stabilné (snáď vo všetko nemal som čas zatiaľ na testy) :) ale je to dosť vysoká hodnota, nieže by som 5 GHz potreboval ale keď je to stabilné prečo nie a 80 % času je PC na nete a kanc. práca to znamená že CPU je podtaktované. Ďakujem za odpoveď.

P.S. dôkaz :) http://img121.imageshack.us/img121/8394/sasay.png
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Intel Core i7-2600K: OC mu veľmi nevonia

Príspevok od používateľa Gudas »

Môj názor? Späť na 4,2 až 4,5GHz pri oveľa nižšom napätí...aj tak ti 80% času mašina "chrápe" ;)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Procesory"