Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízorov

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa Odar »

Tak ked mu bolo 20 EURo malo, bude to teraz viac a mozno este bude mat aj opletacky :wallbash: BTW poznam "expertov", co chodili na neplatny ISIC 3 roky po dokonceni VS :D Akurat nemali "stastie" na revizora :rofl:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
skyfall
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 15. Mar, 2014, 00:37

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa skyfall »

dostal som odpoveď:

"ak ISIC nema validacnu znamku, tak nie je platny a teda ako doklad je uz bezcenny, mozes ho zahodit alebo skartovat...

ak by ti aj dosla nejaka vyzva na zaplatenie pokuty (co podla mna urcite nedojde), tak proste podas staznost a budes sa odvolavat na to, ze sa jedna o podvod / zneuzitie ISICU, nie si student, ISIC mas uz davno neplatny a pred nejakou dobou ti ho ukradli alebo si ho stratil...

pokutu bez relevantneho dokladu (obciansky, u cudzincov pas) ti proste revizor vystavit nemoze, dokonca myslim, ze na ten pokutovy listok potrebuje aj tvoj autogram...

ISIC je z hladiska prava absolutne bezcenny doklad, jeho kradez alebo strata sa nahlasuje na studijnom oddeleni a ma to zmysel jedine v pripade, ze si stale student a potrebujes si vybavit novy...inak to proste zmysel nema, jedine ak by ti vadilo, ze potencionalny pachatel si bude do konca skolskeho roku nakupovat knizky s 5% zlavou vo vybranych knihkupectvach..."



v podstate to dáva zmysel a zariadim sa podľa toho...ISIC som stratil, bol už neplatný, čiže som nenahlasoval ani stratu a je mi u ritného otvoru, že nejaký mladý delikvent ho zneužil, pretože to už nie je moja vec...
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa kovinator »

V podstate ano ak nebudu brat tvoj predchadzajuci prispevok ako vypoved
Aj tak si myslim ze si sa mohol lepsie zachovat :-) hlavne zodpovednejsie
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1476
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa Sangala »

presne ... taka chyba nehavat jej isic ... si ho mal ziskat az potom utekat
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa mirjak »

...pripadne v tom buse bola kamera, alebo "dobrak" kamarat, co potvrdil revizorovi totoznost utecenca...
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa BlackAngel »

a co tak sa k tomu postavit ako chlap a niest za svoje ciny nasledky ?
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa landrower »

som este na slovensku? to mi je divne, ze mu neradite ako lepsie s nimi vybabrat ale nechsa zachova zodpovedne :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa Andre »

kolko ludi by tu s radostou napchalo revizorovi peniaze do vacku :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa kovinator »

tak vies keby sa mi stalo to co broslovi tak sa na to pozeram uplne inak :D
nechcem davat peniaze revizorovi do vacku, dokonca jedenkrat mi pokutu odpustili ked som im tam napisal neaky dojimajuci list :laugh:
ale proste ked viem ze jazdim na ten neplatny isic a k tomu ho ma revizor v ruke tak urcite nezdrham(teoreticky sa to da pochopit pokial ho este nevidel ale aj tak sa mi to nepaci ako cloveku)
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa SurrendeR »

cele je to o zodpovednosti..
keby sa s nim dotahoval a revizor mu pokutu odpusti, je to ina vec, ako takto zbabelo zdrhnut..
ale tak od deti sa moc zodpovednosti necaka :good: preto to revizor ani riesit nebude..
ano mozes sa teraz chvalit pred 15r babenkami aky si ty rebel :laugh:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa Papek »

Chjo ... stalo sa a teraz tu mudrujete. Kazdy sa snazi vydrbat so systemom, jemu sa to ako-tak podarilo, nikoho pri tom fyzicky nenapadol. Pomocou ISICu mu budu tazko nieco dokazovat, pravdepodobne z toho nic nebude. Alebo keby ste uz isli na cierno, tak by ste poslusne zostali v autobude a isli sa hned priznat revizorovi, ze aha ja nemam listok a zerie ma svedomie?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Neviem, ja som mal od začiatku roku už dve pokuty. Akurát keď povedal "Dobrý deň, kontrola cestovných lístkov" tak som nasrane povedal že "ako pre koho" a dal som mu občiansky. A to som nastúpil aby som sa odviezol jednu zastávku.

Aj tak mám dilemu...preťože DP BA sa platí aj z našich daní, tak prečo mám platiť pokutu keď si to vlastne aj tak platím?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa zwARO »

lebo si cierny pasazier a cestujes za nase peniaze! nie my za tvoje :D
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ja by som to povedal takto:
MHD je sluzba verejnosti, rozdiel medzi listkom a skutocnou cenou na KM doplaca kazdy z nas bez ohladu na to ci to vyuziva alebo nie.
Ma pravdu je to platene z nasich dani. Bohuzial sa akoze jedna len o rozdiel ceny, problem vidim v definici toho slova rozdiel. Ak si zoberieme to, ze v BA jazdia autobusi na CNG, ktore maju nizsie naklady na prevadzku ako standardne predrazene mercedesi tak sa mi to zda pre mna, ktory nevyuziva MHD dost nefer, ze si MHD zo mna robi prdel a kupilo autobusi, ktyore zeru 58 L/100 KM :!: Zaital co autobusi na CMD maju 1/3 spotrebu. Takze ja by som sa skor isiel spytat naseho skveleho premiera preco by som ja mal platit za MHD ktoru nevyuzivam, alebo preco ma clovek, ktory v nej je platit iba urcite %. Ja by som to zrusil a cele MHD by krachlo zo dna na den. Prisli by mali prepravcovia, ktory by si konkurovali cenami a jadne by bolo s vyspokou pravdepodobnostu rovnake, alebo lacnejsie. Kazdy kto chce mat zisk hladi na naklady. Uz teraz je jadza MHD (skor MHP) hroza. Mal som auto v servise a doslovne som penil. Grafikony sa nedodrzaviaju +- 5 min je normal, ved naco pojde presne, staci cca, ved je to autobus (tiez ozn. pre bulharsku konstantu). V autobude sme sa tlacili ako sardinky (z takehoto niecoho som uz naozaj vyrastol). Som si tak pomyslel, aj ta krava, ktoru vezu na bitunok ma viac miesta ako ja :( Smute na celej veci je, ze ak sa chcete niekam mimo centra dostat musite 3-5 x prestupovat a cesta trva aj 90 min. Skuste sa dostat z dubravky do vrakune (zazitok na cely zivot). Je by som veducim MHD zobral sluzobaky anech teda vyuzivaju skvelu MHD v BA a hned by sa diali veci. Zurim, ked vidim akykolvek autobus v BA hlavne prezentovany ako skvelo novy, ktory stal min o 30% viac ako by mal stat. Nic by som MHD nedal nic, potom nech kupuju predrazene zrave autobusi. Zaujimave na tom je, ze som si cital clanok v ktorom sa hneva veduci MHD v Brne, ze najzravejsi autobus, ktory tam maju zerie 25 L/100 a ze ho potrebuju prerobit na lacnejsie palivo, lebo nemaju na kupu new busov, lebo sa im vzdy prihlasila len 1 firma a zavazuju rozsirenie trolejbusov, aby setrili nakalady. Inde sa to da, ale v nasom bananistane sa to neda :( Hruzaaaaa Hamba vsetkym smradom, ktory tam iba zahrievaju sedacky :(
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravný podnik Bratislava - správanie a postup revízoro

Príspevok od používateľa Shatterhand »

K+.
K tým trolejbusom - na toto by som s istotou nestavil, elektrina je najdrahšia široko-ďaleko. Súhlasím, financovanie zrušiť, pretože čo keď niekto chodí len autom? Prečo to má platiť?

Prečo chcú kupovať tie Bombardier električky, čo skúšali minulé leto? To ako lebo sú pekné a nove??? Nevidím žiadny dôvod to kupovať, nič sa nezlepší.

Príklad - pracovné dni ráno - Račianska zacpatá od 7 do 9:30 naisto; električky plné jak sviňa hlavne pred 8-ou, za Mladou Gardou už aj tak nie je možné nastúpiť...na Garde je to možné len preto, že študenti sú zvyknutí a proste sa tam narvú.

31 a 39 ani nekomentujem - tento školský rok sa strašne často stáva, že vynechá v rannej špičke spoj. No comment.
A dnes to bol najväčší vtip, človek čaká pri zástavke Zoo, a príde 31 totálne plná, a je malá jak 37-ička. Akože dobrý pokus o joke.
...a to majú fakt spotrebu 58l / 100km? Si robia srandu :facepalm:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push

Návrat na "Debata o všetkom"