Windows 8 Release Preview

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa Snake »

PCT a jeho novinárčina, AERO ostáva :rolleyes:

A vyzerá to slušne :-). Podobne vyzerá aj Win Server 2k12





.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa CageJ »

nie som presvedceny o tom Snake, vsade o tom citam, ze vo final release nebude...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa Snake »

Aero bude, priehladnosť nebude.





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa faugusztin »

@CageJ: je rozdiel medzi Aero a Aero Glass.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa CageJ »

takze takto :).. transparency nebude a bude to otrasne...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa shiro »

dost ze to vyzera jak windows 3.1 (hnusna somarina) a chcu z toho uplne vysekat efekty ktore windows robili peknym a pozeratelnym? omg...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa Mimiik »

Nic no ako pozeram W8 bude krok z5 pre Microsoft, vsetko to co z W7 robilo TOP OS cele aero, krasna grafika, bombove uzivatelske rozhranie, ked to zrusia tak je to fail. Max. na tablety, mozno tie mobily. Idem si to akurat nainstalovat na virtualbox, uvidim co to je zac ale neocakavam nic prijemne.


/Doinstalovalo sa mi to a transparency tam mam.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa Papek »

Ja si uz pomaly zvykam a nepripada mi to take hrozne, najma ak sa programy a ich ikony prisposobia rozhraniu Metro - live tile, cize nahlad aplikacie, kde je mozne toho vykreslit ovela viac ako na nejakej ikonke v taskbare. Cize sa prechadza z klasickej zapratanej plochy na system dlazdic, kde mas vybrane aplikacie, ktore sa daju roztriedit do skupin. V podstate to zbavuje bezneho uzivatela od nutnosti vyznat sa v adresarovej hierarchii alebo ako to nazvat. "Nam" to mozno pride prirodzene, ale mnoho ludi akosi nevie pochopit ten stromovy system ukladania suborov, kde sa nachadza plocha v ramci tohoto systemu, kde sa uklada ktory subor, co a naco je disk a este k tomu ktory disk, atd. Takze sa to snazim vnimat z pohladu bezneho uzivatela, pre ktoreho to bude tak ci onak kulturny sok rovnako ako prechod z XP na Vistu/7, len si myslim, ze si na to skorej zvykne a zbavi ho nutnosti hlbsie sa vyznat do svojho PC.
Uvidime, zatial neodsudzujem, ved si staci pozriet jednoduchost rozhrani na telefonoch a tabletoch - kazda appka ma svoje subory, svoj priestor, kde pracuje, moze pristupovat na zdielane dokumenty a viac clovek neriesi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa LordKJ »

no ja nemam paru co si prave teraz napisal :red:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa shiro »

metro na klasickom pc s velkym LCD monitorom nema co robit, nech si kto chce co chce tvrdi. Je to tam zbytocne. Metro patri na mobily a tablety. Dnesny svet ide do peknych sracek co sa PC tyka, pretoze vobec neuci ludi rozmyslat a za 5r tu budeme mat kopu hlupych hovad co nebudu veciet co je to adresar a disk c:\.

Nejake znalosti su proste pre pouzivanie PC potrebne, a vsetko takto zjednodusovat len preto ze ludia su lenivi a aby sa nedajboze nieco nemuseli ucit, je zcestne.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
ANONYM_a7

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

preboha shiro....ty sa nezapres chlape.

Predsa ako používateľ chcem mať OS čo možno najjednoduchší. Áno zlenivel som, lebo ja chcem na PC pracovať, nie sa s PC hrať, keď chcem spraviť elementárnu operáciu ;) Teraz ma had asi úplne pochová ale asi si po lete kúpim na robotu macbook. Na stolnom však zostane W8 ak ho MSDNAA ponúkne alebo bude študácka verzia za normálne prachy (čo zatiaľ vždy bola :good: )
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa shiro »

Podla tohoto principu by sa potom napr. auta mali vyvijat tak, ze mu povies "odvez ma k babicke" a ono sa zastavi az pred branou do jej domu :-)
Myslienka dobra, no ako bude takato spolocnost existovat? zdegenerovane opice neschopne pouzivat mozog a rozmyslat.
Uz dnes to vidno, staci citat fora, vzdy sa najde nejaky truhlik neschopny rozmyslania. Ten potom napise dotaz typu "monitor pise no signal, co mam robit? " No co mas robit, daj si hambac a cigaro, ne? :laugh: Nieze by pouzil hlavu a este pred napisanim testol kontakty kabla alebo restartoval, alebo skusil monitor na inom pc....normalne veci ktore napadnu kazdeho kto rozmysla a pouziva hlavu.

Proste ked s niecim pracujem, tak to nemam vediet len zapnut, ale aj zhruba vediet co je tam ako robene a organizovane.
Auto tiez nesoferujes ked nevies co je spojka, plyn a radiaca paka. Uzivatel pc by proste mal bez debaty vediet, ze pc sa nejak ovlada, ma to disk a pamat a co je drzane na disku a v RAM. Nepozadujem po sekretarke hex adresy bootloaderu v RAM ci podobne veci. Len nech proste ludia vedia, ze moje dokumenty su na C a co to je to "c:\", ze existuju adresare a podobne. Zakladne uzivatelske veci ktore sa ucia na kazdom pc kurze.

Ide ma porazit ked vidim ako to dnes bezi napr pri smartfonoch. Nabehnem na sdcard v mobile a tam totalny bordel, kazda appka si veci uklada po svojom, uplne inde, clovek sa tam nevie vyznat a daco najst. Casom to s tymto pristupom zjednodusovania ovladania pc bude aj pri pc podobne. Omg.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa Papek »

shiro napísal:Podla tohoto principu by sa potom napr. auta mali vyvijat tak, ze mu povies "odvez ma k babicke" a ono sa zastavi az pred branou do jej domu :-)
Ano, presne tam smerujeme. Ak ma byt PC dostupny pre co najviac ludi, musi to smerovat tymto smerom. Je jednoduchsie urobit intuitivny klikaci system, ako skolit miliony (ci miliardy) ludi po celom svete. To, ze si pokrocili uzivatel, ktory si vie sposobit problem a potom si ho aj vyriesit, je len a len tvoje plus.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa dexterav »

žeby bolo metro nejak intuitívne na normálnom desktope...
je to akoby si chcel mobil cez myš ovládať
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 8 Release Preview

Príspevok od používateľa shiro »

PC moze byt dostupny uz dnes pre celu planetu, problemom su napr. cesty a elektrina v afrike :-) A nie to, ze sa ludia nemozu ucit ho ovladat. Neni to nic zlozite uz teraz. Uvidime kam to dojde.

Co sa ergonomie metra na velkom LCD tyka, je to blbost a vzdy to blbost bude. Vymenuj mi zopar normalnych veci, preco by malo metro byt na normalnom desktop pc. Podotykam zemyslim normalne dektop pc, a nie nejaku all-in-one 20" dotykovu kravinu, co je dalsia blbost sama o sebe. Lebo uz vidim ako budu ludia cely den smatrat rukami :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Operačné Systémy"