Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal:odpoved ? :D bude ti to lagovat aj keby si bol na spolocnej wifi. Z internetu si to neviem ani predstavit, ale rad sa necham prekvapit :)
j, to už by bol overkill :D, ale čo sme skúšali crysis na tenkých klientoch tak to šlo fajn (nevravím o odozve, hrateľné to nebolo).





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale teoreticky by to moc lagovat nemuselo. pocitac napichnut na optiku. Tablet nepripojit cez wifi, ale do USB strcit adapter na RJ45 a pichnut sa kablovy net. tym padom lag by mohol byt skutocne maly :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Snake »

ono ani nejde tak o to aký tam je sieťový lag, ale skôr vykreslovanie a podobne, aj keď medzi zariadeniami máš na paketoch 1-2ms, tak nevieme vykreslovať s menej než 16ms, takže minimálne by si sa dostal na takých 20ms odozvu, plus si tam zarátaj overhead, kontrolne framy, prenos ovládania a podobne, síce nové RDP vie burstovať cez UDP, bohvie kam by sme sa dostali :-)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa HellAngel »

docital som akurat jeden clanok de to skusali na lokalnej sieti cez 1gbit/s siet, a nemalo to ozaj vplyv

inac snake sprav recenziu na ten surface,foto, co si na tom rozbehal
Naposledy upravil/-a HellAngel v Pi 28. Dec, 2012, 17:00, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa shiro »

co myslite, preco onlive skrachovalo? aj ked dnes mame dostatocne rychly net?
je zbytocne riesit hry beziace na vzdialenom pc ktore ma vykon....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa dexterav »

s tým netom dosť súhlasím, je spústa miest kde je net taký sračkový že všetko čo spolieha na net je úplne vyradé z prevádzky
preto ani nevidím nejakú budúcnosť v tom, všetky tie rečičky o tom ako sme úžasne pokritý 30MB/s oprikou sú iba čistá demagogia :D
stačí ked človek prekročí hranice a je po ultrarýchlych internetoch hlavne ked treba iba tak na týždeň, poprípade to stojí nie moc pekné E
raz niekto odpojí ten úžasný net a bude aj po úžasných zariadeniach. ono stačí ak to nepôjde jeden deň a človek by to ozaj potreboval je to čistá katastrofa kedže zistíte že všetko sa chce pripájať na net a on žiaden nieje alebo je taký pomalý že akoby nebol.
zrazu držíte v ruke tehlu za 1000e :cool:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Chris »

takze vratme sa kde sme boli pred par stranami a par dnami.
(ziadne machrovanie pred klientom s tabletom ako z futuristickych filmou sa nebude konat a pekne budete chodit s laptopom)

naco tablet dobry ? na surfovanie/chatovanie/pozeranie videi/obrazkov/pustanie hudby/ako remote ovladac/hranie hier co zvlada kazdy maly smartfone, ale chyba mu velkost displeja :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano je to vacsi smartphone , na doma fajn, do postele na prezeranie webu pohoda , vyuzivam moju 10tku tablet aj ked mam velky telefon (4.65") :)
Používateľov profilový obrázok
Brian_643
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 20. Júl, 2011, 01:15
Bydlisko: Humenne

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Brian_643 »

dostal som k vianociam tablet, (neziadal som on, hoci som nejaky tablet aj chcel... mam ajfon) uplne zakladny nic extra,,,cenova relacia cca 100+/-, dvojjadro 1.6, baterka hoci len nejake 3 - 5 hodin prace ale postaci to.
ano je to zvacseny smarfon, ja mam 7" je to pohodlnejsie a ide o tu praktickost a rychlost, pridem stlacim jeden gombik, potiahnem a som online vsade, automaticky sa mi kontroluju maily, pozrem si pocasie, FB a ostatne socialne sra*ky, + novinky na oblubenych strankach...nejaka hra na zahnanie nudy vo vlaku v buse al. videjko...je to lahke, skladne oproti ci notasu normalnemu alebo aj netbooku. :)
ASUS N55SF(i5,4gb,500gb,GT 555M Cuda 2gb) + Roccat Kone & Taito, Microsoft SideWinder X4, Sennheiser HD 428
Apple iPhone 4S
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Papek »

Ja by som to zhrnul asi takto ... naco mi je tablet? resp. naco mi je ipad? hmm... nah*vno, na nic, proste len tak aby ste mi mohli zavidiet, aby ste mali o com kecat a na co kydat, hejtovat a mudrovat tu, aky som n0Ob. Aby ste si mohli honit ego na tom, aky som ja len blby a primitivny, ze mam taku neuzitocnu konzumnu vec. Neprinasa mi to nic navyse do mojho pracovneho zivota a akurat to stalo prachy, ani mi kvoli tomu lepsie nestoji, dokonca na to ani zensku nezbalim, mozno keby som si dal namiesto home buttonu znak BMW. Ano, som neskutocne lenivy a nechce sa mi zapinat PC, ked sa mozem vyvalit pred telku a pokukat si emaily, pred spanim si pustit serial a potom to hodit na zem vedla postele a chrapat. Pripadne si z dlhej chvile ci z nostalgie pustit nejaku hru. Ono je to vlastne take nanic zariadenie, ale pokial ho chcete, tak preco si neurobit radost a nevykaslat sa na ostatnych?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mikeBoss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 18. Máj, 2009, 18:43

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa mikeBoss »

Ked uz tablet tak rovno taky co ma pripajatelnu klavesnicu a je to teda kvazi notebook. K tomu este stylus a je to.

Take nieco hladam uz dlhsie a este si pockam lebo zatial som nenasiel nic co by stalo za to. Tablet nepotrebujem, ale obcas mam chut si sadnut a len citat spravy, prezerat stranky a videa bez klavesnicu a prave na to je tablet vhodny.
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Tibor26 »

Aj by som napisal ze naco, no nechcem byt vulgarny :D
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Chris »

vsetko zalezi ako sa si vies specifikovat tvoje potrebe, predtym som mal podobny nazor, ale po par tyzdnoch pouzivania nexus 7 som zmenil nazor.

Naco je to dobre ? to sa da tiez povedat o smartfonoch, kedze okrem klasickej funkcii telefonu ponukaju rovnake vlastnosti ako tablet, len v mensom. Kdezto na tablete sa robia veci prijemnejsie ako na telefone, lb to je vacsie.

Da sa robit na tom vsetko, kedze uz existuju substituty ku skoro kazdej desktopovej aplikacii. Avsak niektore cinnosti su dost komplikovanejsie ako na pc, kde si to rychlo vyklikas.

Vyhoda tabletu je, ze to mas male, tenke lahke a ultra-portable. Na surfovanie, hry a sledovanie nejakych informacii je uplne fpohode. :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6872
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak tak, s nexusom je to pohode, to len ludia placu bo sa nudia na nete. ked to dakomu treba a bavi ho to tha preco ne
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa djkakadu »

Ja som chvíľu rozmýšlal kde by som tablet využil, nakoniec som to spravil takto:

http://www.youtube.com/watch?v=Vhh5BybObNM
djk@k@du ! oNLy All

Návrat na "Mobilné PC"