CHLAPI ZMENME SVET

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Mimiik »

V skratke nechcem sa hadat o tom ze manazer a pod. si peniaze nezasluzi, ale ak dostava 3000-5000€ a pracovnik kt. nan robi dostane 400 v cistom tiez nieje fer.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
ANONYM_a7

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak zasa... v 21tke už vieš byť teoreticky zahojený, poznám nejedného samouka či už z IT - kóder, alebo elektronik, začínať v 21tke niečo riešiť je v dnešnej dobe žiaľ neskoro. Ideálne je začať riešiť špecializáciu ASAP. Tiež som mohol byť na tom tak, no vybral som si VŠ :D tak teraz musím ešte pol roka počkať a možno sa dostanem o rok tam, kde je wizo teraz.... možno ;)

Škola skutočne nieje všetko, no aspoň pre mňa osobne znamená viac. Nepotrebujem si machrovať s titulom pred kočičkami či robošmi, je však fakt fajn že keď prídeš napr na takú FEI STU, veci tam fungujú, ľudia sú normálni, nikto ti tam nezačne len tak pindať, a hlavne ak chceš, vieš sa skutočne veľa naučiť.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Wizik »

Mimiik napísal:Co som asi mal spravit? Mam 21, pred rokom som skoncil skolu, hned som nastupil do prace. Myslis ze bol niekedy/niekde cas a prilezitost? Na to aby som sa niekde dostal a niekde zacal potrebujem mat nejaky zaklad, nic nieje zadarmo. Niesom niekto kto ma bohatych fotrikovcov, kto po skonceni skoly dostane po znamosti dobru pracu, auto od rodicov.

Btw celkom rad by som sa posunul dalej, ale na to ziadny navod nikto nikde nenajde.
Nevyhovaraj sa na vek, tiez mam 21 rokov a na to ze som pred dvoma rokmi odisiel zo skoly (rok od vysky) tak mi vobec nie je zle.

A to ze manazer ma 3-5 a mukel len 400, to je chyba mukla, nie manazera.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Mimiik »

Chyba mukla? Aka chyba? Taka ze nie kazdy sa dostane na ten post a tych miest je minimum, ze je pomaly 20% nezamestnanost a uz len najst si pracu je celkom hardcore? Vyjadrujes sa ako posledny namysleny primitiv pre koho neexistuje nic ine len ja.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Wizik »

Vobec nie, vramci firmy som tiez v podstate len mukel, ale snazim sa aby to bolo casom lepsie, ale ty pre to zjavne nerobis nic.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mimiik napísal:V skratke nechcem sa hadat o tom ze manazer a pod. si peniaze nezasluzi, ale ak dostava 3000-5000€ a pracovnik kt. nan robi dostane 400 v cistom tiez nieje fer.
Pracovnik ktory "nan robi" ? To je primarny omyl.

Manazer potrebuje robotnikov/podriadenych, ktory pozadovany produkt vyrobia v pozadovanom termine.
Robotnik/podriadeny potrebuje manazera, ktory mu pracu zozenie.

A tie platy ze 3-5 tisic, no na tom sa musim smiat... Mesacne prijmy nad 3000€ z pracovenho pomeru ma na Slovensku 3% pracujucich. Vacsina tych "manazerov" je rada ak zarabaju medzi 1 az 2 tisickami v hrubom.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Mimiik »

Ak si nepochopil tak tu vobec nejde o mna ale ok :good: je to tvoj nazor, kazdeho bavi nieco ine, toto ma bavi tak som si vybral tuto cestu ale je trosku blbost ked ti maju po roku zdvihnut plat, sef sa na teba usmeje a povie ti ze vie ze ti dava malo, mysli si ze sa k tebe chova ako ku kamaratovi, vychadza s tebou dobre a dava ti nejake € bokom+ na paske minimalnu mzdu a ma 3 auta, obrovsky novy dom a pod. tak si o tom nieco asi pomyslis, o pracovnom case ani nehovorim. :)
Naposledy upravil/-a Mimiik v Ut 22. Jan, 2013, 14:06, upravené celkom 1 krát.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
anonym_a8

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Presne tak, v normalnej firme je 1500top plat, do 2000 vo velmi dobrej firme, zahranicne do 3000 (hrube, krat 0,73 na ciste).
Naposledy upravil/-a anonym_a8 v Ut 22. Jan, 2013, 15:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Snake »

Mimiik napísal:Co som asi mal spravit? Mam 21, pred rokom som skoncil skolu, hned som nastupil do prace. Myslis ze bol niekedy/niekde cas a prilezitost? Na to aby som sa niekde dostal a niekde zacal potrebujem mat nejaky zaklad, nic nieje zadarmo. Niesom niekto kto ma bohatych fotrikovcov, kto po skonceni skoly dostane po znamosti dobru pracu, auto od rodicov.

Btw celkom rad by som sa posunul dalej, ale na to ziadny navod nikto nikde nenajde.
Mam 21, a nestazujem sa, ale asi to je o pristupe ze? :-)





.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Mimiik »

Uviedol som to ako priklad, zase tak vazne to neberte. Je jasne ze nie vsade a kazdy manazer ma taky plat, kazda praca ma svoje pre a proti a az taketo platove rozdiely by podla mna byt nemali, samozrejme tym ze to rozoberame tym aj tak ziadnu revoluciu nezacneme. :D

Nechapem ako si to myslel s tym pristupom :)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
ANONYM_a7

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Asi tak že pozeráš na šefa ako vie že ti dáva málo, pozeráš mu na dom a 3 autá, a vobec netušíš koľko ho to stálo úsilia dostať sa tam kde je.

Pracujem od 14 roku života, od nelegálneho okopávanie buriny v Čledinciach za neuveriteľných 1000 SK za 2 týždne mukloviny od svitu do mrku, až cez všakovaké brigády, autoservis, ale aj bežnú office prácu, momentálne by som rád skúsil niečo s manažovaním :) Dá sa všetko ako vidíš, šancu ti dajú na rôznych pozíciách, skús si to :) Len musíš byť samozrejme ochotný čo to odmakať zadara
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Wizik »

Broslo by bol dobry manazer, ale nemoze. Lebo je chudak. :D
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa HellAngel »

:D pockaj broslo dostuduje, nasere sa a potom si nas kupi :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ináč pri celej tej debate o manažéroch zabúdate aj na to, že to nie je len o nejakom odmakaní si a potom vás tam presunú. Ty niečo na to aj musíš vedieť a musíš mať na to aj povahu. Sú aj také typy, čo si čas zariadiť nevedia...lebo proste lebo. Takí manažérmi jednoducho nebudú.

Keby to bolo len o odmakaní, na čo by ľudia chodili do škôl? Na linke sa nenaučíš 3 jazyky, nenaučíš sa účtovníctvu a pod. Taksito logickému mysleniu sa dá tiež len ťažko naučiť...hold, s niektorými vlastnosťami sa proste musíš narodiť.
Každý manažérom nebude a tak je to správne. Lebo rovnako potrebuje "robotník" manažéra a naopak (hovorím o závislej práci). A je kopa zamestnaní, kde máte platy väčšie ako manažéri(ak zrovna nešéfujete nejakej ExxonMobile alebo dákej veľkej banke)...v jadrovej elektrárni, vysoko špecializované zamestnania....lež na tie všetky sa náročne študuje.
Čisto manuálnych robôt, ktoré dnes ešte pekne vynášajú je málo a bude ešte menej - stroje sa zdokonaľujú, avšak stále ich vymýšľajú ľudia.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa killswitch »

a s tou afrikou co teda? :laugh:

Návrat na "Debata o všetkom"