E-Shop, ktorý je najlepší

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa steel »

Gabo ma pravdu, treba kupovat u overenych obchodoch. Uz davno neplati, ze kupit VO sa viacej oplati. Uz len kvoli zaruke napr. Netvrdim, ze tichepc je najlepsi obchod a ani mu nechcem robit reklamu, ale gabove sluzby za to stoja. Este keby otvoril pobocku v BA tak by to bolo dokonale :)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa dexterav »

poprípade v Seredi :hysterical:
TichéPC je ukážka toho že dobré si robí reklamu aj samo :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa GABO »

Občas sa pritrafí a môže to byť aj konateľ spoločnosti viz. http://obchody.heureka.sk/tichepc-sk/re ... -z-6152223 proste na niekoho je lepšie podvodníkov a nereagovať vôbec, lebo aj keď dostanú informácie na podnose (priamo od človeka nie z automatu) tak im to dobré nie je :).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa mino_85 »

jessy napísal:No to si píš že z týcfh 3 spomínaných je najdrahšie. Netvrdím že úplne zo všetkých eshopov, aj keď ja osobne som na drahší nenarazil, a to som už nakupúoval asi v 7-mych.
Ja len u nás v PO viem zfleku vymenovať tri e-shopy, ktoré sú cenami úplne mimo, ponukou tovaru biedne, o komunikácii a kompetentnosti predajcov ani nehovorím. Takže tichepc rozhodne nepatrí k najdrahším shopom vôbec, povedal by som, že skôr k tým lacnejším. To len ľudia porovnávajú s tromi-štyrmi inými, ktoré sú asi najznámejšie. Ale skúste si len tak námatkovo vygooglovať miestne IT shopy a budete sa veľmi čudovať aké cifry tam lietajú v porovnaní s tými, ktoré poznáme zo známych obchodov. To čo bežne poznáme je skôr to úplne najlacnejšie... vrátane tichepc. Na SK sú desiatky iných totálne nekompetentných shopov s brutálnymi cenami.

Celkovo čo to sledujem dlhšie, tak alza a tichepc sú viac-menej o tom istom. Sú fázy keď niekde to na istú dobu vyskočí vyššie alebo klesne. Je pravda, že v tichepc bývajú základné komponenty o čosi drahšie /MB, CPU, VGA/ a to ľudí pri porovnaní hneď odradí, ale často sa ten rozdiel kompenzuje na skrinke, zdroji, chladení... Už som na fórach dal dokopy veľa zostáv, kde to cenovo vyšlo veľmi podobne, pričom v tichepc bol podstatne lepší výber či už zdroja alebo chladičov, skrinky... Len ľuďom sa často nechce si to celé nahádzať do košíka a porovnať, skončia pri povedzme o 20 € drahšej VGA a ďalej neriešia.

Osobne ak skladám niečo sám, tak zvyknem kombinovať Datacom /dobré ceny bežných komponentov a komunikácia či RMA vždy bez problémov, plus viem si to prevziať priamo v PO/ a tichepc /hlavne chladenie a fany/. A ak si niekto chce dať zložiť zostavu v shope, tak tam nie je o čom, jednoznačne tichepc. Už len kvôli ponuke tovaru - netreba robiť pri výbere kompromisy len kvôli tomu, že to musí byť v jednom shope /taký kompromis na zdroji alebo CPU chladiči vie sprzniť ináč pekne vyskladanú zostavu/ a pozornosti ktorá sa tomu venuje.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
take-it
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ne 26. Aug, 2012, 11:11

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa take-it »

naozaj nerozumiem preco sa tu stale dookola riesia otazky okolo roznych Eshopov :facepalm: ano, uznavam ze nizsia cena je isty faktor pri vybere ale rozhodne by to nemal byt ten najdolezitejsi faktor. Skuste komunikaciu s roznymi eshopmi a skuste komunikaciu s Gabom /tichepc.sk /a zistite ten obrovsky rozdiel v celkovej komunikacii a vystupovani. Kym vela predajcov ani netusi co vlastne predava a casto vo svojich vyjadreniach zavadzaju, Gabo VZDY na 100% vie co predava a ci to bude pasovat do tej alebo onej zostavy. Ak vahate co kupit, VZDY je ochotny poradit a informacie si necuca z palca ale zo svojich bohatych skusenosti. Gabo nepredava preto ze potrebuje nieco predat, ale vzdy na 100% poskytuje svoje sluzby a skusenosti. Aj tu na tomto fore sa riesili problemy okolo RMA napr v Alze .. a je zaujimave ze nik tu nebol nuteny zalozit Topic o RMA Tichepc ... preco asi ?? odpoved je jednoducha, Gabo sa jednoducho snazi byt vzdy 100%ny ci uz pri predaji alebo naslednej RMA.
Treba si uvedomit ze rozdiely cien budu vzdy, niekedy viac, niekedy menej,ale co usetrite pri nakupe niekedy mozete velmi rychlo prerobit pri naslednej RMA. Majte na pamati ze pokazit sa moze uplne vsetko, ci to bude napr "USB za 5centov" alebo VGA za 1000e a potom plakat a nadavat pri nevybavenej RMA uz bude neskoro.
MaYoR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: Ut 19. Júl, 2011, 16:16
Bydlisko: Žilina

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa MaYoR »

gabo @ tichepc.sk or bazar @ pretaktovanie.sk ;) da best
Spoiler: ukázať
PC
CPU : Intel Core i5-14600K
AIO : ARCTIC Liquid Freezer III 420 A-RGB Black
MB : ASUS TUF GAMING Z690-PLUS
RAM : Corsair DOMINATOR RGB DDR5 32GB KIT (2x16) 6200MHz CL36
GPU : GAINWARD GeForce RTX 4070 Ti Panther 12 G
SSD1 : Kingston 128GB
SSD2 : Crucial MX500 1TB SSD
PSU : ADATA XPG CORE REACTOR 850W
CASE : Phanteks Eclipse P600s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja som nedavno pisal skusenosti a pravdepodobne som spomenul aj ferraristore.com :D, no pri momentalnej skusenosti napisem len to opat co som pisal vyssie.. cim vacsi shop, cim viacciferne sumy, tym viac bordelu.. momentalne mi tento obchod dlhuje viac stvocifernu sumu za objednavku, ktora bola zaplatena, avsak kvoli nedostupnosti tovaru aj ked tam svietilo Available tovar uz nebol. Bordel c.1. AKo maju prepojene systemy, ked ich net system dovoli predat nieco co uz fyzicky na sklade nieje?? :)) Bod2: 4x bola komunikacia v anglictine cez chat, stale dookola sa pytaju, ci mam zaujem zrusit objednavku, 4x bolo odpisane ze ano. No dodnes sa nic nedeje, suma bola zauctovana na kreditke, tovar nedodany, a ked sa zajtra opytam co sa deje, uz vopred cakam otazku ci chcem zrusit objednavku :D Takze, sa opat a zas znova ukazuje, ze je to asi jedno kde sa objednava.. Akonahle je velky obchod, ma objednavky za miliony eur /lebo ked si clovek kukne sortiment tak je to viac nez jasne/, tak je bordel, a problemy :D Detto alza, shoppie. Ano, tichepc.sk je vynimka, jasne, vzdy odpovedia, dojde mail, prevzatia atd. Ale, stale si budem mysliet jedno, a to nech mi nikto nema za zle, ani gabo :) Cim vacsi obchod, tym vacsi bordel tam je. Ano, jedine vtedy, ked majitel obchodu exponencialne so svojim rozsirovanim bude najimat ludi aby stihal riesit objednavky a reklamacie, iba vtedy ma sancu to ako tak udrzat. Ale ked ma obchod napr shoppie teraz tipnem 20x viac poloziek v ponuke, a 100x viac objednavok denne na cokolvek napr v porovnani s tichepc.sk, nieje mozne, aby mal len 15-20ludi. Proste, potom je bordel, aj z mojich skusenosti, vec sa posle, zavola sa, jeden povie A, druhy clovek vo firme povie B, proste, bordel. Detto to iste zazivam z talianskym obchodom, ktory je official obchod spolocnosti pre ktoru su stovky tisic € kazdodennym prijmom, a o ktorej som si to ani ja sam nemyslel. Clovek uz nevie ci si ma mysliet, ze je to naschval, alebo o co im ide. Clovek zaplati za tovar, nemaju ho, ok, nedodaju, a love stale visia vo vzduchu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa tarezni »

No preto si treba dobre zvazit,ci za tovar zaplatit predom,pokial sa da,nikdy dopredu neplatim.
A shoppie je velky shop?Ako neviem ci sa nieco zmenilo,ale ked som tam bol rok dozadu (sidlia na rovnakej adrese),tak to bol shop asi ako moja izba,tulal som sa po tom baraku,ziadne oznacenie,vosiel som do dveri,kde bol jeden stol-prepazka a jeden pracovnik,zdrzal som sa tam asi 10 minut a bol som jediny zakaznik,takze ak obrat nestupol o 300% tak je to len mala diera.
A dalsia vec,cim vacsi shop,tym drahsi,vid. velkosklady (ano,Datart tam rad nakupuje,lebo ma trosku ine ceny,nez obycajny ludia),Alza to iste a aj Gogastore to caka,len to hce svoj cas ;)
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa LordKJ »

shoppie = nay.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa felipe25 »

No dobierka sa z Talianska neda... Teda mozno hej, ale oni tak neposielaju. Nemal som tam nikdy problem, kupoval som tam x veci, vzdy vsetko prislo ako malo, + posta zadarmo vacsinou, tracking v cene takze som presne vedel kedy mi to pride, no teraz sa stalo ze tovar nemaju ktory je uz zaplateny, a uz je tu problem.
Ja viem ze shoppie je nay, neviem jak to vyzera, ale ked pozeram polozky, ak si ich objemovo predstavim, su dost velke. Pochybujem ze maju jednu izbu ako predajnu, kde by to asi dali? Ak je to nay, neda sa to porovnavat, moznoze idu do nay skladu pre veci a posielaju ako shoppie :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa tarezni »

No vidis,to som nevedel ze shoppie je nay.Pozeram,ze vacsinu tovaru maju skladom,mozno maju pod tou predajnou sklad ktory zasobuje aj nay,ale to poxybujem :D Skor by som teda povedal,ze maju niekde "poruke" sklad ktory zasobuje obe predajne,dal som si do kosika ladnicku,ale k sposobu dorucenia a trvanie dorucenia som sa uz nedostal,nehcelo sa mi vypisovat vsetky udaje.
Ja som si objednal z pixmanie na dobierku repraky Z-5500 a az neskor mi doslo,ze v pripade reklamacie sa mi to mohlo nevyplatit,takze odvtedy je pre mna prvorada reklamacia.Inac uz si tam nieco reklamoval?
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa felipe25 »

Hej, pisal som to inde.. Tovar co dosiel bol po vybaleni prasknuty... a jeden som chcel vratit v 7dnovej lehote.. poslal som to tam.. ziadny email nic neposlali, absolutne vobec, akurat poslali novy tovar na vymenu a love na ucet, bez akehokolvek dokladu a komunikacie :D Ked som zhodou nahod volal a pytal sa co s tym je, jeden o tom vobec nevedel. O 15min dosla SMS ze love su na ucte a na druhy den novy tovar. Takze asi tak. Poriesili, ale komunikacia na urovni mrazu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa tarezni »

Predpokladam ze doklady si im poslal spolu s tovarom,takze tie mali.Akurat na svk si niektore shopy davaju podivne podmienky vratenia penazi do 7 dni,napr v gigastore musis s tovarom poslat presne znejucu ziadost,inac ti tovar vratia a ty platis dalsie postovne,ak to ovsem cele stihnes do 7 dni.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ako tak čítam...bože, to je čalamáda :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa felipe25 »

Jasne, ja som pisal listy ako dement, dokonca to poslal zvlast vo dvoch balikoch, nech nieje problem a mam doklad od tovaru co vraciam a toho co reklamujem ze prisiel prasknuty, a oni neposlali ani len fakturu, alebo storno faktury, alebo doklad o vymene tovaru. Proste nic :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"