Klimatizacia do bytu - mobilna

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pri 37C vonku chladit na 25C vnutri je akurat tak na prechladnutie.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Toman »

to som akurat len skusal ze "co to da" ak to ide na plne gule....

T. :rep:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

faugusztin napísal:Pri 37C vonku chladit na 25C vnutri je akurat tak na prechladnutie.
Urcite nieje,treba si to len vhodne nacasovat,pridem domov z roboty,dam si sprxu,najem sa a potom vojdem do izby,ktora ma 19-20°.Uplne idealne.Klimu pustat,ked niesi prave v miestnosti a robit podobne obkluky,aby si predisiel prexladnutiu ;)


Toman: To kolko mas ° v miestnosti potom,ja som mal v obyvacke 23,5 a isiel som skapat :OO=
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

V Rusku je vsetko mozne... :DZem bez obmedzeni...
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Tak a je hotovo.

Obrázok

Mam to pekne nad sebou, takze studeny vzduch mozem fukat popri plafone za seba, alebo teply vzduch zase dole priamo na mna. Zatial je vonku celkom chladno, takze este to neviem uplne ocenit, ale od buduceho tyzdna sa ma zacat dost oteplovat (30+ °C), tak potom uvidime.
Co sa tyka tichosti, tak 21 dB(A) je dost v pohode na to, ze to mam nad hlavou. Rozhodne ma to nerusi a je to malicko tichsie ako moj pocitac (vodnik). Takze spokojnost.

Idem sa hrat a objavovat funkcie.
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

Super pekna,cierna ale na moj vkus dost hranata,aka znacka a typ to prosim ta je?
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Toman »

instaloval si to sam alebo si to dal robit firme?
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

zom - nechapem.. kde su vyduchy z tej klimy? :) to si sekal a maloval az potom ci ako? :) vyzera to skvelo, ale aj vonku je jednotka nie? ci? :)) ani po liste nevidim stiahnutu elektriku.. nechapem :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

tarezni: Je to Mitsubishi MSZ-EF35VEB [link], alebo inymi slovami dizajnova seria od Mitsubishi. Vybral by som si novsiu a vyssiu triedu od Mitsubishi, ale cierna farba bola podmienka. Ako vidis kusok izby, je bordova s ciernym zavesom + cierny nabytok a biely koberec. Biela klima na stene by tam bola ako past na oko. A akonahle ides zhanat ciernu klimu, mas na vyber Samsung (smejd), LG ArtCool (smejd) a tuto Mitsubishi, nic ine som nenasiel. A ja zase strohy technicky hranaty dizajn mam rad (HP monitory, starsie ThinkPad notebooky, atd).

Toman: Samozrejme firma to instalovala. Okrem toho, ze som manualne nesikovny, tak ani nemam vybavenie na vakuovanie okruhu, plnenie chladiva, a tak.

felipe25: Je prevrtany otvor do druhej izby, takze z klimy idu vsetky potrubia a kable do izby sa stenou a tam je to trapne tahane v normalnych listach po stene cez celu izbu, kde je to zase prevrtane az na balkon. Mojou podmienkou bolo, ze v tejto (bordovej) izbe sa nebude nic tahat po stenach, lebo je vystierkovana a vymalovana. Naproti tomu, ta druha izba, kde su vedene listy, sluzi ako taka storage izba, takze mi to tam az tak nevadi. A este kupim nejaku skrinu ci regal a postavim to tam, kde su tie zlaby a bude pokoj. Nie je to najuzasnejsie riesenie, ale sekat cosi v panelaku do betonu je o drzku a to ja mozem osrat.
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

Aha,ja som tiez pozeral po Mitsubishi minuly rok a 1. vonkajsia jednotka a 2. vnutorne jednotky by ma vysli cca na 3000 €,kolko si dal za to ty?Prave HP monitory sa mi nepacia koli ix dizajnu,ale cele je to o vkuse.Cize ak by si xcel,mohli by tie "potrubia" co mas natiahnute v storage izbe supnut v tehlovej bytovke aj do steny?Tiez mam takto okno a takto isto by sla aj klima,uplne pod strop (myslim ze vyssie sa uz dat neda,koli prudeniu vzduxu) a tak isto uplne k stene s oknom,tiez asi s 5 cm medzerou.Presne na druhej strane bude v rovnakej polohe druha jednotka a tam sa cela klima napoji na elektrinu + vnutorne jednotky sa v tej izbe spoja s vonkajsou.Este otazka,ako ju mas napajanu,klasicky kablom do el. zasuvky?
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mna by este zaujimala fotka z druhej strany, kolko veci je tam potrebnych... Aj fotka na vonkajciu jednotku :))
Ako dlho to instalovali a co to cele stalo?
Dik :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

tarezni: Tato zostava (vnutorna + vonkajsia) stoji cca 1600-1700,- € (1320,- € klimatizacia, zvysok montaz, ktoru este nemam presne vyuctovanu). Takze si viem predstavit, ze do 2500-2700,- € by si sa mohol zmestit so vsetkym. Samozrejme mas aj lacnejsie klimy, mozes vziat nejaky Daikin a tak. Pokial ti nevadi biela farba, tak je na vyber podstatne viac jednotiek.
Pokial by som mal tehlovy byt, tak celkom urcite by som potrubia nechal zasekat do steny. Ale to zase predrazuje celu montaz a musis to cele malovat a mozno stierkovat ten kusok... neviem, tazko radit. Ja som to bral tak, ze byvam v plesnivom panelaku a tuto bordovu izbu nechcem nicit. Co je na druhej strane steny v storage roome, ma az tak netrapi.
Napajana je externa jednotka normalne zo zastrcky na 230 V.

felipe25: Fotku zrovna nemam a nechce sa mi pobehovat s fotakom, ale je to tam tak klasicky slovensky spravene, najlacnejsie, len aby bolo. Nejake obycajne lacne biele plastove listy s kolienkami, ktore nie uplne priliehaju a tak. Vobec to nie je pekne. Akoze nie ze zle, ono to drzi, neohyba sa, potrubie je upevnene riadne, nic nevypadava, samospad funguje, len to nie je pekne a precizne. Ja tie biele listy plastove este nafarbim na podobnu farbu, ako ma stena a zakryjem ich nejakou skrinou ci regalmi.
Vonkajsia jednotka vyzera asi takto. Vlastne ta vertikalna biela lista, co ide poza jednotku je to iste, co je v tej izbe (cca 5×7 cm).

Obrázok

Ja som to tahal takto cez izbu, lebo som chcel mat klimu na balkone (kvoli servisovaniu a ohladuplnosti, aby neodtekal kondenzat po fasade niekde na chodnik dole). Inak je samozrejme najlepsie natiahnut potrubie k najblizsej stene a na fasadu budovy vycapit vonkajsiu jednotku.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

No jedna nasa suseda na 8p to ma tak ze to kvapky krizom cez vsetky balkony.. Kto vykloni hlavu ma smolu hh... Zaujimalo by ma, preco to nema vyriesene tak aby to nekvapkalo, hlavne ked byva na najvyssom... Balkon mame zaskleny, a to je asi problem nie? SIce u mna ak to bude v izbe to bude aj tak na opacnej strane...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

No ved hovorim ze okolo 3000€,siel by som prave do Mitsubishi koli tomu,ze firma mi ponukla 5 rocnu zaruku a kazdorocny predsezonny servis,aku mas ty zaruku?Klimu xcem jednoznacne bielu a izba kadial budu viest vsetky potrubia a kable sa bude i tak stierkovat cela a malovat samozrejme,takze predtym by som tam xcel supnut tu klimu.Ja to mam presne jak ty,klima na rovnakom mieste a tiez mam da sa povedat nanovo vymalovanu a vystierkovanu izbu do ktorej nexcem zasahovat,cize preto sa to vsetko bude diat vedla a este aj zasuvku mam hned pod klimou v stene,cize ani s tym nebude problem,pekne kabel zamurujem do steny a pri el. zasuvke zo steny vyde a zapoji sa do zasuvky.
zoom napísal:Ja som to tahal takto cez izbu, lebo som chcel mat klimu na balkone (kvoli servisovaniu a ohladuplnosti, aby neodtekal kondenzat po fasade niekde na chodnik dole). Inak je samozrejme najlepsie natiahnut potrubie k najblizsej stene a na fasadu budovy vycapit vonkajsiu jednotku.
Ja byvam na prizemi,cize vonkajsiu jednotku dam na fasadu a vzdialenost medzi jednotkami bude len hrubka steny,medzi vnutornimy jednotkami je to tusim 18 cm a medzi vonkajsou jednotkou betonovy mur (co pracu urcite predrazi) ma cca 30 cm,takze dlzka vsetkyx kablov a potrubi nepresiahne 2 metre,bude to taky trojuholnik...

felipe25: Kvapkat to bude vzdy,bolo len na nej ako vymysli aby to nezneprijemnovalo susedov,bud to mohla dat na fasadu domu,co asi aj urobila,ale potom mohla na vlastne naklady- co nie kazdy urobi predlzit odvodove potrubie dakam za roh baraku,alebo ho umiestnit tak,aby kvapky stekali po baraku dole,co by ale malo za nasledok minimalne zaspinenie fasady.
Tym zasklennym balkonom sa asi pytas,ci tam mozes umiestnit vonkajsiu jednotku.Ak by mal kam odtekat kondenzat (dalsi zasah do zasklenneho balkona,alebo vymienat kyble :D ) tak samozrejme mozes,no nezabudaj ze z tej jednotky ide horuci vzdux,cize by si si v lete z balkonu spravil "pekelny bejvak" :rolleyes: Vonkajsiu jednotku si mozes strcit aj do vedlajsej izby,no bude ti ju nepekne vykurovat :facepalm:
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000

Návrat na "Debata o všetkom"