Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No, takže...neviem ako si oboznámený s cenou kože ale predný poťah (pozor, zo zadu stále používajú PUčko) takej veľkosti aj s dodatočným prešívaním by už vo svete výslednej ceny mal znamenať max. 100€ príplatok, nie 210€ príplatok.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Tonci20 »

omg...neriesim taketo veci. Pohodlne sa v tom sedi a vyzera namakane a reprezentativne. Ked som si kupoval S clasu tiez som tam v mercedese nestonal ze vyrobna cena auta je 20k ale predavaju ho za 90k a priplatok za exclusive kozu je 5k ( aj ked hodnota je 2k) kurnik mal som sa oboznamit najskor s cenou koze, v tomto smere som totalne pochybil. A v podstate mi je jedno na com sedis ty alebo ostatni, treba kupit dreveny stolcek tam bude najlepsi pomer cena/vykon/kvalita.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nerob teraz, že ty vieš, o čo ide a my to nedokážeme doceniť.

Príklad:
noble - 370€ klasická verzia > 580€ kožená = je 57% príplatok,
S-ko - 90k nejaká výbava > 95k s exkluzívnym koženým interiérom = 6% príplatok.

Pomohlo ti pochopiť, o čo mi ide?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Chris »

budem sa opakovat, ale neni lepsie kupit stolicku, ktora posilni spodne chrbtove svalstvo ako gaucovku ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa elementar »

neviem o com hovoris ale "hracske kresla" su ergonomicke a maju dobru oporu "krizov" kazdy si nastavy ako potrebuje ja mam teraz sedenie velmi dobre
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak tak, na to sú tie vankúše, aby si ich človek nastavil presne pre svoju výšku a pre jeho potrebu, to akurát na ilustračných foto výrobkov často nie sú. Plus niekomu môžu byť priveľké ale to sa dá riešiť nožom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Thorner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 03. Jún, 2017, 18:18

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Thorner »

Tiež by som sa chcel vyjadriť k stoličke SpinaliS, už asi 2 roky na nej sedím v práci, takže som ju našťastie nemusel kupovať za takú strašnú sumu, je to konkrétne SpinaliS Hacker. Pri tejto stoličke si dajte pozor, lebo zo začiatku môžete mať bolesti chrbtice, záleži ako zle na tom už váš chrbát je. Ja som pvé 2 mesiace sedenia mal také bolesti, že som sa v noci budil 3-4 krát, čo ma tak bolel chrbát. Takže určite nestačí vyskúšať stoličku pár dní alebo týždeň, každý si bude zvykať rôzne dlho. A tí čo tu vo fóre písali, že táto stolička je blbosť a vyhodené prachy, tak určite na nej sedeli tak maximálne niekoľko sekúnd. Tiež som bol najprv skeptický, keď som si prvý raz sadol, bol to taký divný pocit na tom sedieť, myslel som že spadnem. Keď si ale na to zvyknete a napraví sa vám chrbtica a spevní svalstvo, absolútne už nebudete vnímať sedenie na tej stoličke, netreba sa na to vôbec nijak sústrediť ako mnohí nepravdivo písali, sedíte na tom úplne automaticky a prirodzene.

Takisto to prosím neporovnávajte s fit loptou, stolička má síce pružinu ale nepruží to ako na lopte a nebudete skákať na tom ako autobusár keď ide po rozbombardovanej okreske, pružina je iba na nakláňanie do strany a navyše je aj dosť tuhá. Denne na nej sedím cca 8-10 hodín a nemám žiadne bolesti z dlhého sedenia. Stojí síce strašne moc, ale som rozhodnutý, že si ju kúpim aj domov, lebo určite ma vydrží 10+ rokov a idem na istotu. Toto je môj osobný názor a skúsenosti s touto stoličkou, a tí čo vravíte, že DXRacer, Noblechairs alebo iné, tak prosím, kúpte si teda tie, ak máte radi masívne kreslá, kožené, luxusné, ego dvíhajúce, je to na vás, pokiaľ nebudete mať z toho bolesti chrbta. Každý predsa nech sedí na tom čo mu je príjemné, no pre tých čo sa rozhodujú pre SpinaliS, tak môžem jedine odporúčať.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Chris »

Thorner: dik,presne s takymito reakciami som sa stretol, preto mi bolo divne ze tu sa tlacia fotelky ako zdrave a pohodlne sedenie.
Ked raz mas vadne drzanie tela a slabe spodne svalatvo tak nic ine nepomoze.

Mne sa najviac poznava ergonomis, ne to kopia spinalis ale s tym rozdielom ze si vies davkovat a postupne privykat chrbat.
Pohyblivy sedak sa da locknut a vtedy to je ako klasicka stolicka...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Thorner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 03. Jún, 2017, 18:18

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Thorner »

Chris - tiež by som tie ozrutné kreslá nenazval zdravým sedením, určite sú pohodlné a dobre sa v nich sedí/leží/spí, ale pravidelné dlhé sedenie bez pohybu sa po rokoch určite prejaví, ale tak vieš ako to dnes je, ľudom je prednejšie ako zdravie to, aby sa mohli pochváliť akú majú noble stoličku z ťavej kože prešívanú zlatými cvernami (prípad Tonciho), veď keď už dá za to prachy tak nech to predsa nevyzerá tak žebrácky ako SpinaliS alebo iné zdravotné stoličky, že ano ...

Súhlasím, že je cena za SpinaliS dosť premrštená a každý si radšej 2x zváži či to kúpi, no ja som mal to šťastie skúsiť to bez kúpenia a nepotrebujem už nič iné hľadať. Takisto kolegovci a ďalší ľudia, čo na tom seriózne sedia už dlhšiu dobu majú len pozitívne názory, nestretol som sa s tým, že by to niekomu vyslovene nevyhovovalo, takže efekt je tam zaručený a rozhodne by som sa nebál kúpiť to.

Čo sa týka toho Ergonomisu, to vyzerá tiež dobre, keďže je to viac menej rovnaký princíp, no jedna vec ma zarazila, konkrétne s tým lockovaním sedáku píšu, že "nedochádza k preťažovaniu svalov ako na iných konkurenčných typoch stoličiek s podobným štýlom sedenia", tak to mi už pripadá ako strašne nasilu sa niečím odlíšiť od konkurencie, teda priznám sa, že nijaké preťažovanie svalov som ešte nezaznamenal. Neviem, či to majú tiež nejak vyskúmané alebo to je naozaj len marketingový ťah, ale je to vlastne jedno, keď to lockovanie je aj tak optional funkcionalita. No každopádne nemusia byť zlé ani tieto stoličky, navyše keď cenovo sú skoro na polovici SpinaliS-u.
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Tonci20 »

zbehnite si radsej 4-5x tyzdenne do fitka a raz do tyzdna na nasaz+ daka sauna a budes ako novy aj so zidlou z tesca
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak to je rada nad zlato ako tie tvoje noblechairs.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Tonci20 »

ano je...myslim si ze stolicka ma byt ako doplnok...ale ak mas nadvahu ako bravciak 150kg si lenive hovado(nemyslim teba) tak ti ani stolicka nepomoze
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A prečo myslíš, že len nejaké "hovädá" potrebujú zdravé sedenie? Ak máš sedavé zamestnanie, tak tú stoličku potrebuješ.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@tonci skus sa 3-4 krat zamysliet nad tym co chces vypustit predtym nez to naozaj vypustis, budes respektovany a nie za uplneho kkta z tesca.
Spoiler: ukázať
::: ...
Thorner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 03. Jún, 2017, 18:18

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Thorner »

presne tak Tonci, chalani majú pravdu, predstav si že takú stoličku dosť ocenia aj ženy, ktoré čakajú/majú deti a tým trpí chrbtica podstatne viac, ale to ťa nenapadlo, lebo všetci sú pre teba 150kg bravčiaci, že? A inak sranda, že o tom hovoríš, napríklad ja chodím 5x týždenne do fitka a nevieš si predstaviť aká je to radosť v robote si potom sadnúť na takúto stoličku, vedel by si, ale to by si nesmel byť taký noble ako tvoje noblechairs

Návrat na "Nákupná poradňa"