Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

ani mne nevadi sneh a kasa, ale toto uz bolo pre mna neprijemne jazdenie. Auto smykalo a islo kam sa mu zachcelo. Mozno som to vnimal citlivejsie, lebo som mal aj rodinu v aute. Kamiony to uz nedavali, parkovali na benzinke alebo pri krajnici.
ABS uz mam par rokov, ale tiez som zaninal na aitach, kde nebol ani posilnovac riadenia
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hmm, my sme dnes otocili kosice hrebienok, alenon14:00 sme palili naspat do kosic.

Prsalo cely cas ale nestihlo este mrznut asi, slo sa dobre. Mozno hodinla dve neskor a nadaval by som.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Podla mna je ten pocit bezpecnosti pri 4x4 dost falosny. Brzdi a zabaca to rovnako uboho(ak neratam zakruty pod plynom) akurat ti to umozni sa bezproblemovo rozpeckovat na rychlosti z ktorych potom brzdis 300m.

Vo stvrtok som sa vpodstate vozil do 3rano(o 3 uz bola vacsina ciest posypana a nebolo sa kde smykat... :( )

Najviac si clovek mohol dovolit s fwd.
Najpraktickejsie bolo quattro. Ale ked sa splasilo, bolo to ovela tazsie zachranitelne ako fwd :D
Haldex v jednotkovej octe oproti quattru nic moc. Raz ho aj trebalo tlacit na mieste kde quattro ani nepresmyklo.

Najzabavnejsia bola zadokolka so zavarenym difom a vranik HPL 4 protektormi.

-------------

Tie ruky na dverach: Je to zivotna zbierka 4 zo 4 aut ktore mi zacali velmi aktivne branit v predbiehani. Nefotim si nahodnych ludi, len tych ktorych sa oplati si zapamatat ak by si ich nahodou znova stretol :) Svet je maly, trebars toho v bielom aute som nahodne nasiel parkovat pred jednou firmou ktoru som v dany den navstivil. Chcipak len cez nadriadeneho odkazal ze nemam obehovat cez plnu ciaru a o 16 zdrhol bocnym vchodom kym som ho cakal pri hlavnom. Popritom mu hrozilo maximalne par neprijemnych otazok.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Pisali ze v poprade padal mrznuci dazd, tak ste asi mali stastie.

Ja vela veci odpustim, prehliadnem, prisposobim sa menej skusenym ale nie ked sa niekto nevie zmestit do vlastneho pruhu na rovnej ceste alebo nebodaj v protismere. To uz ani nevravim, ze dnes kazde druhe auto pipa pri opusteni pruhu, len si to treba zapnut.

Impreza mala 50/50 permanent AWD to slo v takomto pocasi jak tank po rovnej ceste aj na vyjazdoch zo zakrut. Co neubrzdis to neukecas tam ale plati. S FWD je to absolutne neporovnatelne uz len za dazda a nie to este na snehovej brecke, ked clovek ani netusi co ma pod kolesami. Tiez nemuselo takto fajne nasnezit tyzden po predaji ale co uz...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

4x4 ma svoje opodstatne a vyhodu v urcitych situaciach oproti FWD. Tiez zalezi od auta, niektore maju 4x4 fajn, ine za moc nestoja
Ked som isiel do Martina cca o druhej po obede, tak bola na ceste kasa. Striedal sa dazt so snehom. Isiel som v kolone, ale dalo sa. Kasa nie je problem, nebola este namraza. Spat som siel o siestej a na istych usekoch to uz bolo zle. Zamrznuta cesta a stale prsalo
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ale ved ist sa da to hej. Akurat so 4x4 vies ist slusne bomby, ked mas aj nejaky vykon nie 1.6i. Jedina nevyhoda 4x4 je spotreba. Take reci, ze fwd a rwd je rychlejsie tam a tu... to sa moze merat stopkami na trati ale bezne aj ked si viac do zakruty pribrzdis, tak na vyjazde das take bomby za dazda a snehu, ze sa pohonu jednej napravy moze snivat. Predbiehanie s vyjazdenymi kolajami je tiez lahodne, najme ked vies, ze predbiehat budes len ty, lebo ostatne auta to proste nedaju.
To uz ani nehovorim o tom ( obcas az falosnom) pocite bezpecia.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Pani dnes sa takto jazdilo asi vsade akurat som dosiel zo Svedska a vysledok vsade je to rovnake narazil som tam na poladovicu smykajuce sa kamióny zasnezene neupraveme dialnice dnes Rostock - ZA od Wroclavi sa v podstate išlo 70-80km ... upraveny len jeden jazdny pruh detto na ceskej strane a pokracovalo ma slovenskej .... Nevidel som ziaden rozdiel .... Vlastne videl vo svedsku to mali ludia na salame a isiel sa pekny vlacik podla najpomalejsieho
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cize kultura, klidek a rozvaha.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Jop
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

michalesku napísal: So 02. Dec, 2023, 21:24 Tie starsie Volva, ktore este nerobili Cinania, davaju pri jazde vediet, ze ich vyvijali Svedi a je predpoklad, ze sa so snehom stretnu..
Mam 1. gen. V70, po neupravenych cestach vo stvrtok to drzalo stopu uplne krasne.. Bez ESP, DPH, jediny asistent tam je ABS..
Nebyt cinanov spominame na volvo ako na nokiu. Stastie ze doniesli peniazky a nechali dalej vyvyjat svedov. Ved tie auta maju super ohlasy. Viem si zivo predstavit vlastnit novu xc60, keby nemali blbe ombedzovace rychlosti. Ved aj to fejkove volvo co mam je super auto, nedivim sa ze sef vw grupy hovori ze nie su konkurencie schopny lebo ma pravdu, nie su. A ked sem pustia viac cinanov co si kupia know how zo zapadu a potom sem donesu lacno vyrobene, budu nacisto v keli.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

kamo ale to volvo zas dnu bolo uber male. jedne cas som zvazoval xc40 a to bolo jak fabia. ale zas nepridu mi svedi ako mali sikmaci ze divne ze take male auto robia./robili.
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Nie len XC40, aj Polestar2 je velmi prijemne auto, ale vnutri velmi stiesnene. Ja so 178cm som sa citil natesno ako vodic, velky stredovy tunel, obostavane, tesne sedacky,...
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

odhadujem bezpecnost, ved tie dvere su hrube ako pancierove. som porovnaval lynk s a6 s metrom v ruke :D sice je lynk sirsi asi o 5 cm ako a6, ma asi o 10cm menej miesta vzadu na sedackach na sirku
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Daron »

werwest napísal: Ne 03. Dec, 2023, 17:50
michalesku napísal: So 02. Dec, 2023, 21:24 Tie starsie Volva, ktore este nerobili Cinania, davaju pri jazde vediet, ze ich vyvijali Svedi a je predpoklad, ze sa so snehom stretnu..
Mam 1. gen. V70, po neupravenych cestach vo stvrtok to drzalo stopu uplne krasne.. Bez ESP, DPH, jediny asistent tam je ABS..
Nebyt cinanov spominame na volvo ako na nokiu. Stastie ze doniesli peniazky a nechali dalej vyvyjat svedov. Ved tie auta maju super ohlasy. Viem si zivo predstavit vlastnit novu xc60, keby nemali blbe ombedzovace rychlosti. Ved aj to fejkove volvo co mam je super auto, nedivim sa ze sef vw grupy hovori ze nie su konkurencie schopny lebo ma pravdu, nie su. A ked sem pustia viac cinanov co si kupia know how zo zapadu a potom sem donesu lacno vyrobene, budu nacisto v keli.
aj sajomy telefony zacinali na 200€. Cinska vlada to trochu podotuje a potom pojdu ceny hore. A ked bude rovnaka cena za cinske auto ako za necinske auto, tak si to uz az tak vela ludi nevezme.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len aby este existovali nejake nečínske auta pokial cinska vlada skonci dotovat ich...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"