Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

ja mam Volmar(uz sa nevyraba), nieco ako starsia verzia
super spokojny, akurat sedak som vpredu podlozil maticami, aby bol v sklone, kedze operadlo mam v miernom sklone tiez
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

To je nevyhoda nieco konfigurovat. Byva to na konci drahe. :D

Ale ked nie si ako ja, ze som vybral vsetko, tak ta cena nie je taka hrozna za to co dostanes.

Ja ju mam uz 4 roky. Cely den sadam a vstavam, hojdam sa na nej a zatial je v rovnakom stave ako na zaciatku. Dufam ze este to tak ostane.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Papek napísal: Ut 05. Apr, 2022, 23:28 Pozeral som tie LD seating ale ceny su celkom masaker, hlavne ked si tam nahadzem v konfiguratore dalsie funkcie ... Andre ako hodnotis tu Ikeu Hattefjael s odstupom casu, isiel by si do nej znova? Ma dobre hodnotenia, ma nastavitelne operadlo aj posuvny sedak. Ako celkovo je nabita funkciami, uz sa iba rozhodnut medzi latkou a kozou. Cenu este nejako prekusnem, ak je to fakt dobra stolicka.
Hej, tá Hasselhofka..mhm, hej...určite, sedieť budeš na preglejke. Ic stadzi s takými kravinami. Toto je už cena ako Lara VIP alebo Game Šéf VIP, prípadne nejaká predskladanka od Multisedu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Papek »

ikeu by som nepodcenoval. Hlavne za tie peniaze by to mohla byt celkom dobra stolicka aj podla recenzii. Ta Lara je strasne skareda, ja mam PC v obyvacke, tak chcem aj trochu dizajn nech to nejako zapadne do okolia. V AT maju tu Hattefjall za 200. Rozmyslam ze pojdem na slepo do latkovej verzie + kolieska na tvrde podlahy za 10€ a dorucenie v ramci AT za 6,90. Prinajhorsom to viem vratit.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

loleqboleq napísal: St 06. Apr, 2022, 00:00 Hej, tá Hasselhofka..mhm, hej...určite, sedieť budeš na preglejke. Ic stadzi s takými kravinami. Toto je už cena ako Lara VIP alebo Game Šéf VIP, prípadne nejaká predskladanka od Multisedu.
zas az taky tenky ten sedak nie je, a kedze je to studená pena s hustotou 65 kg/m3, tak by hrubsi moc rozdiel nespravil, mozno tak nad 100kg

pri skusani moze posobit tvrdo, ale ked na tom sedis dlho tak je to praveze pohodlnejsie nez makke
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

keby mal niekto zaujem za 150e posunem LD Seating STREAM SYS-285 - uz skoro rok nepouzita :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Papek »

ja uz mam na ceste ikeu. zobral som nakoniec kozenu hatefjall. ak by sa mi nepozdavala tak sa ozvem
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

quicky napísal: St 06. Apr, 2022, 10:10 keby mal niekto zaujem za 150e posunem LD Seating STREAM SYS-285 - uz skoro rok nepouzita :)
Naaaajss, to je vynikajúca cena. Aká je to konfigurácia? Kúpa asi len osobne, čo? Mám takého tušáka, že si asi nenechal krabicu, čo?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
banana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2022, 10:43

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa banana »

Ahojte, riešim nove sedenie do kancelárie, je to na cca +/-8 hodín sedenia denne.. niečo som si pozrel, najviac ma asi zaujal HM mirra, ale reálne by som bol ochotný ju kupil len keď by bola v akcii okolo 700€ (cca pred rokov v takej cene na alze chvilu bola), inak mi to príde vysoká cena. Ešte niečo iné čo som pozeral a zaujalo ma su napr. tieto kusky,
https://www.alza.sk/antares-dream-biele-d5716001.htm ak by bola ina farebna kombinácia, vyzerá celkom schopne aj ked nema moc vela nastavitelných prvkov
https://www.alza.sk/antares-bat-net-bla ... 823451.htm táto ma zaujala tvarom a popisom, škoda že nema žiadnu recenziu ako su s nou ludia spojokny
Reálne som na tom nesedel a ani nvm či sa dá niekde v Žiline niečo vskušať. Môj hlavný problem je že po chvili ako by sklzavam zo stoličky a mám pocit že práve tieto typy sedákov by ma vedeli držať v spravnej polohe.
Ďakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

ta lacnejsia je smejd, ani nekukaj
kolko vazis?
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

Tie Atheny na alze už sú späť na pôvodných cenách.
Je tam aj jedna rozbalená - https://www.alza.sk/emagra-athena-siva-d6274402.htm . Neviem či je to tá čo som vrátil kedže mňa stála o 12€ menej. Asi tým vrátením stúpla cena lebo som ju zabalil do pevnejšej krabice ako mi prišla. Alebo je to iná stolička.

edit: inak tá farba sedáku je omnoho svetlejšia v skutočnosti ako je na obrázku
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
banana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2022, 10:43

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa banana »

Andre napísal: Št 07. Apr, 2022, 12:07 ta lacnejsia je smejd, ani nekukaj
kolko vazis?
85-90 kg, výška 187 cm
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

banana napísal: Št 07. Apr, 2022, 10:52 Ahojte, riešim nove sedenie do kancelárie, je to na cca +/-8 hodín sedenia denne.. niečo som si pozrel, najviac ma asi zaujal HM mirra, ale reálne by som bol ochotný ju kupil len keď by bola v akcii okolo 700€ (cca pred rokov v takej cene na alze chvilu bola), inak mi to príde vysoká cena. Ešte niečo iné čo som pozeral a zaujalo ma su napr. tieto kusky,
https://www.alza.sk/antares-dream-biele-d5716001.htm ak by bola ina farebna kombinácia, vyzerá celkom schopne aj ked nema moc vela nastavitelných prvkov
https://www.alza.sk/antares-bat-net-bla ... 823451.htm táto ma zaujala tvarom a popisom, škoda že nema žiadnu recenziu ako su s nou ludia spojokny
Reálne som na tom nesedel a ani nvm či sa dá niekde v Žiline niečo vskušať. Môj hlavný problem je že po chvili ako by sklzavam zo stoličky a mám pocit že práve tieto typy sedákov by ma vedeli držať v spravnej polohe.
Ďakujem za pomoc
Môj problém je, že linkuješ Alzu. Vy ľudia sa meníte na lajdákov, znovu musím každý príspevok písať o tom, že ako chcete mať 3, 5 a viac ročné záruky a obchody, kde v prípade akejkoľvek reklamácie nebudete nič platiť. Buď dostanete nový diel alebo predajca zaobstará dopravu na ich náklady.

Aktuálne najlepší deal je quicky-ho Streamka. Potom by mňa osobne zaujalo skúsiť Emagru X5M
http://zdravesedenie.eu/sk/stolicky-a-k ... _2215.html
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... ka-x5m.php
zo Zdravesedenie.eu je o trošku lacnejšia.

Novú Streamku by som neriešil už vôbec...neskutočne zdraželi. To nemá hodnotu tých 500€ za plne vybavenú verziu.

Ak by si sa cítil odvážny pre experimentovanie, tak mňa už dávnejšie zaujala táto
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... -s-pdh.php
nemyslím si ale, že ju tu niekto už kupoval, no dizajn operadla sa mi zahovára, môže to byť príjemne ergonomické.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

banana napísal: Št 07. Apr, 2022, 12:54 85-90 kg, výška 187 cm
skus teda ten antares za 400 a rozbalenu emagru za 200 kym je, jednu potom vratis
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

K tej Athene, ak je to môj kus, tak má úplne nový nepoužitý piest :). To je presne príklad toho ako sa v alze veci reklamujú. Keď som ju skúšal tak ten piest nešiel úplne hore čo som si neuvedomil keďže sa zastavil vždy v tej istej výške a k môjmu ideálu chýbal možno pol cm, ale potom sa prestal hýbať úplne. Vtedy som si ešte myslel, že stoličku si nechám a Alza mala jediné riešenie, doniesť stoličku a vrátia peniaze. bol som skúpy im ju nechať za takú cenum tak som z Emagry kúpil nový piest za pár eur, stále super cena keď som si to zrátal.
Ale až po pár dňoch mi prestala vyhovovať a nový piest už na ceste. Priložil som ho k tej stoličke pri vrátení nech má niekto iný radosť :).

Napríklad pre Antares má Alza uvedený autorizovaný servis takže budú chcieť aby ste reklamáciu a prípadné odoslanie riešili v Kolíne v ČR :D. Pôjde to aj cez alzu samozrejme, ale treba im celú stoličku doniesť, mesiac čakať a potom zase po ňu. Alzu by som v prípade stoličky riešil len pri naozaj dobrej cene.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10

Návrat na "Nákupná poradňa"