Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kde si pýta pošta ešte raz už zaplatenú daň? Veď ty máš faktúru na Ali, že si zaplatil daň.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

V práci, na pošte, ja som ju platil na ulici. Platil som 2x daň ak som chcel balík. odfotím ti žltý lístok
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Je to napikaču. SunYou Special Economy si nedávajte ak nechcete platiť poplatky. So SP nechcete riešiť reklamáciu. Nakoľko tam musíte ísť osobne na každý balík osobitne všetko vypisovať. No nervy mám. Uvidíme čo aliexpress ku tomu.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Dnes prišiel balík s koncovkou ...CN a platil som 2€. To čo tu prevažne píšete - že pošta vyberá ďalšiu daň, to je nezmysel, to je len poplatok pošte že vám to "vybavila" žiadna daň. Link kde je to vysvetlené som už posielal, pošta ŽIADNU ďalšiu daň NEVYBERÁ.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 812
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Len skoda ze posta nevybavuje nic pretoze colne konanie za ktore teraz platis znizenu sadzbu 2€ je robene automaticky
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Bol som na Tomášikovej na colnom oddelení. Viem čo mi povedali. Vyberá to pošta a je potrebné to riešiť s poštou. Platí sa tam 2€ colný poplatok plus DPH. Môžem si nárokovať plnú sumu ak odložím, že daň už bola zaplatená. Úprimne j*bem na nich.
Čo automaticky? Veď keď to príde z Holandska tak nič nepýtajú. Oni to kontrolujú podľa nejakého čísla, ktoré by malo byť na balíku. Avšak na tých zo šalamúnskych ostrovov to nie je.

V zmysle bodu 2.3. Reklamačného poriadku reklamácie na zásielky medzinárodného styku nie je možné podávať elektronicky, reklamácia sa podáva prostredníctvom Reklamačného listu medzinárodného styku osobne, na ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty, a. s.

Tlačivo Vám pripájam v prílohe. Váš problém s colným poplatkom prosím popíšte do poľa OBSAH. Na každú zásielku je potrebné podať reklamáciu osobitne.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Odkazy - odkazy - čitajte ktoré som sem už dal. Všetko je presne a jasne napísané a aj to tak funguje. Všetko je legislatívne v poriadku, ale ako vravím čítajte odkazy ktoré som sem už dal, kto to nepochopí má smolu (alebo IQ húpacieho koníka).
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

bepetko napísal: Ut 24. Aug, 2021, 18:51 Bol som na Tomášikovej na colnom oddelení. Viem čo mi povedali. Vyberá to pošta a je potrebné to riešiť s poštou. Platí sa tam 2€ colný poplatok plus DPH. Môžem si nárokovať plnú sumu ak odložím, že daň už bola zaplatená. Úprimne j*bem na nich.
Čo automaticky? Veď keď to príde z Holandska tak nič nepýtajú. Oni to kontrolujú podľa nejakého čísla, ktoré by malo byť na balíku. Avšak na tých zo šalamúnskych ostrovov to nie je.

V zmysle bodu 2.3. Reklamačného poriadku reklamácie na zásielky medzinárodného styku nie je možné podávať elektronicky, reklamácia sa podáva prostredníctvom Reklamačného listu medzinárodného styku osobne, na ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty, a. s.

Tlačivo Vám pripájam v prílohe. Váš problém s colným poplatkom prosím popíšte do poľa OBSAH. Na každú zásielku je potrebné podať reklamáciu osobitne.
Automaticky je tiež tak, že asi fakt nalepia nálepku a zaplatíš im za nálepku 2€ :D Inak ani na NL/BE/GE balíkoch nie je žiadne číslo čo by identifikovalo, že bola zaplatená DPH, prípadne to bolo preclené. Jedine, že by to nejako bolo zakomponované v sledovacom čísle.

Tiež by som im inak kašľal na reklamáciu, ktorá by bola bohvie kedy vybavená a nebodaj by si našli niečo čo ide im do kariet a proste by som to aj tak musel zaplatiť, prípadne ak už to bolo zaplatené im to ešte viac hrá do kariet.
Rasto napísal: Ut 24. Aug, 2021, 20:13 Odkazy - odkazy - čitajte ktoré som sem už dal. Všetko je presne a jasne napísané a aj to tak funguje. Všetko je legislatívne v poriadku, ale ako vravím čítajte odkazy ktoré som sem už dal, kto to nepochopí má smolu (alebo IQ húpacieho koníka).
Fajn, ale aj tak kvôli čomu je to potrebné colné vyhlásenie? Ako potom to rieši Aliexpress cez NL/BE/GE forwardy, že to dokáže zdarma zjavne precliť a k nám poslať už preclené, alebo možno pri extrémnom množstve majú lepšiu cenu na preclenie... ťažko povedať. Ale proste toto je čistý biznis zo strany pošty, prílžežitosť zarobiť si. Mimochodom, nehovorilo sa, že VŽDY sa bude podávať colné vyhlásenie buď elektronicky cez tú ich úžasnú stránku alebo iným spôsobom? Ešte som kvôli tomu riešil elektronický podpis, a zjavne zbytočne, keď 99% prepúšťajú ich automatizovaným spôsobom. Ako fajn, že nemusím nič riešiť, automaticky to prepustia, ale platiť za to v akcii 2€ a neskôr 4€, keď predtým mi takéto balíčky prišli BEZ POPLATKU? Lebo je to také... zaplatím si za tú dopravu na Aliexpresse aj 3€ a potom na SK ďalšie 4€, to je už 7€ za dopravu, čo je dosť vysoká doprava na pomery Aliexpressu, a ak to je pri veci do 5€. Plus Aliexpress v svojom FAQ o tomto celkom píše, že bez ďalších poplatkov je doručenie, takže peniaze by som mal pýtať od Aliexpressu teda.
Kiryu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 09. Sep, 2020, 02:19

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Kiryu »

Rasto napísal: Ut 24. Aug, 2021, 20:13 Odkazy - odkazy - čitajte ktoré som sem už dal. Všetko je presne a jasne napísané a aj to tak funguje. Všetko je legislatívne v poriadku, ale ako vravím čítajte odkazy ktoré som sem už dal, kto to nepochopí má smolu (alebo IQ húpacieho koníka).
Nie, poplatky SP nie sú v súlade s pravidlami EÚ:
IOSS sprostredkúva priznanie a úhradu DPH pre predajcov,
ktorí uskutočňujú predaj dovezeného tovaru na diaľku pre
kupujúcich v EÚ. IOSS uľahčuje tento proces aj kupujúcemu,
ktorý tovar uhrádza už v čase nákupu, preto mu pri dodaní
tovaru nebudú hroziť žiadne prekvapujúce poplatky.
Ak
predávajúci nie je registrovaný v IOSS, kupujúci je povinný
uhradiť DPH a aj zvyčajne poplatok za colné odbavenie, ktorý
si účtuje prepravca v čase dovozu tovaru do EÚ.
https://op.europa.eu/sk/publication-det ... aa75ed71a1

Tu je príklad z Belgickej pošty, ako to má správne fungovať:
A registered webshop has adapted to the new EU legislation and implements the European One-Stop Shop (IOSS) system. The webshop includes the VAT and import charges at sale. No additional charges are due when your shipment enters the country.
https://www.bpost.be/en/shopping-outside-eu
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 812
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Kiryu, konecne rozumna rec. Pridal som link kde sa da podat oznamenie eu komisii ze u nas porusuju pravidla nastavene europskou uniou. Je to jednoduche vyplnit. Cim viac podani bude tym vacsia sanca ze sa tym budu zaoberat.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Ja som hovoril aj na pošte, že porušujú pravidlá a idú proti eú. Pani stále žila v tom, že od 1.7. vyberajú z každej zásielky poplatok. Oni sami nevedia čo majú robiť.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1910
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa zodiaq »

skill3r napísal: St 25. Aug, 2021, 06:54 Kiryu, konecne rozumna rec. Pridal som link kde sa da podat oznamenie eu komisii ze u nas porusuju pravidla nastavene europskou uniou. Je to jednoduche vyplnit. Cim viac podani bude tym vacsia sanca ze sa tym budu zaoberat.
Obrázok
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 812
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Inak dnes ďalší balík mi prišiel cez AliExpress Saver Shipping (BE forward) bez žiadneho ďalšieho doplatku, poštárka hodila do schránky a hotovo. Čiže zatiaľ to vyzerá s touto dopravou úplne super, ešte čakám tri ďalšie balíčky touto dopravou tak uvidím ako to dopadne.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Tie forwardovane v eú sú okej. Lebo ostatné krajiny to vedia nejakým spôsobom vybaviť. Slovensko má s tým značný problém. Čo sa mi páči, že spájajú viac zasielok do jednej
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....

Návrat na "Debata o všetkom"