T-Com DSL - info, novinky,...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Rano som nahodou stretol technika, lebo tu bol niekomu odniest modem. Pýtam sa, že jak s tými rýchlosťami. Hovorím mu, že zrýchlovať staré programi nebudete? :D A on, že už viac sa nedajú. Tak som sa pýtal, že jak by to bolo keby som objednal nový XL program,... či by som dostal 15 mbit. Tak že ani vtedy :D Vravím mu, že ja mám skoro 11 mbit, a že všetci naokolo 5mbit :D,.. tak že môžem byť rád, že keby ešte dakomu tu dal 10 mbit tak som v riti, lebo by znížil aj mne na 8,... ale že mi nechá zatiaľ ako to je :D

... potom mi hovoril, že do konca roka by mala byť natiahnutá optika (susedné obce už všetky majú) a že tam je rýchlosť 300mbit. Tak som na neho kukol najprv či sranduje alebo čo, a 3x som sa spýtal na ten 300mbit. A on 3x odpovedal, že hej fakt tak pôjde :D No neviem ... :D
.
Kaper

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kaper »

To co bolo za "technika"? Nejak som nepochopil preco povedal ze ak by aj im dal 10Mbit tak si v riti, co tym chcel povedat nerozumiem. A v okolitych obciacg mate fakt optiku? Boha kde to všetci byvate pri jakých papalášoch...?
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Eddward »

on ti to necha, ale ked ti skonci zmluva, ked mas teda viazanost tak budes musiet prejst na 8/1 ci chces alebo nie... teda pokial nebude ta optika :D

ja som sa tiez pytal ze co a ako u nas... odpoved som dostal, do konca roka 2017 sa tu nic stavat ani vylepsovat neplanuje...
nevadi... ked dozijeme tak do 2025 chce EU 100mbit do kazdej domacnosti, takze tesim sa ze to vyjde :D dovtedy asi 4Mbit
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa filipec12 »

Kaper napísal:To co bolo za "technika"? Nejak som nepochopil preco povedal ze ak by aj im dal 10Mbit tak si v riti, co tym chcel povedat nerozumiem. A v okolitych obciacg mate fakt optiku? Boha kde to všetci byvate pri jakých papalášoch...?
Tym chcel povedat asi to , ze na ustredni uz nie je vela kapacity a keby chcel niekto 10 mbit net tak na ukor Leona by mu ho zriadili, s tym ze jemu by museli znizit profil
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Edd ale aspoň to bude pre Teba zážítok potom takýto upgrade :D

Na 8mbit si myslím, že neprejdem,... už teraz som rok bez zmluvy. Proste mi viazanosť skončila, kurier doniesol papiere na predlženie záruky, ale nejak sa nato vyprdlo a neposlali sme ich. Faktúry platíme, internet ide, takže pohoda :D

kaper : asi to myslel tak, že vyťaženosť linky už by bola strašne veľká na mojej ulici a nevydržalo by to stabilne. Tá nová optika nebude optika ako ju opisoval on. Mám veľa kamarátov v susedných obciach, a je to VDSL, ktorá ide 20 alebo 50mbit. Nechápem prečo sa splietal a dušoval, že to pôjde 300 :D Preto som sa aj 3x radšej pýtal.

schválne idem písnuť kamošovi čo býva pár metrov od ústredne optiky ako mu to fachčí.
.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Eddward »

aha takze si bez viazanosti... no da sa aj tak, len mesacna cena je o dost vyssia ako ked si viazany... ale ked vam to nevadi :)
ja by som im neplatil ani euro navyse ked nemusim
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa stiv »

Nejaky dobu po skonceni vyssia este nieje.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Nie neplatíme navyše nič. Program ostal aký je, aj s cenovkou (máme v jednom magio tv, net aj pevnú linku). To sme sa dohodli ešte telefonicky keď nám skončila viaznanosť pred rokom a pol, či chceme ostať na tom istom. Len zmluvy sa im nejak už neposlali. Ja sa len smejem, že kým im chodia peniaze, tak sa o nič nestarajú :D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Ja len hodím taký malý update, ktorý sa Vás vôbec netýka ale som naj*baný, že až :D ... tak ten kamoš zo susednej dediny má fakt normálnu optiku. klasickú optiku podotýkam,.. nie nejaké lepšie káble aby to dalo VDSL speed,... ale origo 300 mbit do boha :D

tu je jeho speedtest http://www.speedtest.net/my-result/5712597754 KILOMETER A POL odomňa ! :smutny:
... má Lko internet, 60/6, ale reálne, že mu to ide cca 70. A že si teraz priplatil 5 eur na 300mbit. Čo nechápem jak je možné, že už to dávno neurobil. :laugh: :laugh: Tak ja platím 13 eur za 10 mbit ku*va. Tak ale aspoň technik nekecal. My sme tu 7 sedín pokope, že nás oddelujú iba značky obcí, takže tie káble im idú z dediny do dediny, zo stĺpa na stĺp jak po masle. Asi sa im to muselo sakra vyplatiť, ťahať kábel až z Košíc do ústredne.
.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa josa »

Tak ono do kazdej ustredne kde je dsl je optika dotiahnuta. Problem je potom rozvod kablov po obci.

Telekom ma na webe planovanu mapu pokrytia, tak skus mrknut ci tam si.
Ja nie :D a to mam pred barakom tu ich krabicu do ktorej zrejme davaju dslam. :(
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Ktorá to je mapka ? toto ? https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia
.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa josa »

Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Ale to sú len nové pribudnuté služby na ktorej akej ulici. Nieje to mapa plánovaného rozšírenia, jasne, že si tam potom nepozrieš :D
.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa josa »

Dostal som sa tam cez ich menu Podpora-> Pripravovane lokality
Takze su to planovane
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

j ale poklikaj si po mapke a uvidíš, že to sú už dostupné služby :) .. žiadne ktoré sa plánujú tam nie sú.
.

Návrat na "Siete"