Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Furt mi to príde ako argument typu "odkedy máme kalkulačky ľudia otupievajú lebo nemusia cibriť mozog, zakážme ich".
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

mp3turbo vies co by sa dialo keby nebolo denne svietenie no nic chodili by bez svetiel ..... je to o luďoch aj ked ano zas suhlasim ze ludia sa az prilis spoliehaju na asistentov na druhu stranu asisteti pomahaju a vychovavaju napr. line asssit pouzivam zasadne len na dialnici predsa len ak chces ist predpisovov aute sa nudis a pozornosť ide dole ci mas v aute asistentov alebo nie .... na druhu stranu aj vychovavaju lebo ked mas line asist je pre mna pohodlnejsie dat vzdy smerovku ked prechadzam do druheho pruhu ako sa hadať s asistentom ktorý ma chce v pruhu udrzat
denne svietenie je super ale treba pouzivat aj hlavu ... taka kia to ma fajn vyriesene ze pri dennom svieteni a pri polohe packy na auto svieti predok aj zadok.
Vseobecne asistenti maju záasadný vplyv na bezpečnosť ale som za to aby sa dali vypínať resp. upravovať ich citlivosť ....
btw https://zive.aktuality.sk/clanok/gLgJ2s ... -page-post už sa teším na lapače brzdneho prachu a gumy z penumatik ktoré auto zas a znova predražia
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

asi tak. Vzhladom na pocet aut na ceste su asistenti viac ku prospechu. Eliminuju demenciu vodicov. Doba sa meni, kes sa na starej tatre daval medziplyn, lebo inac si nezaradil a musel si si este vediet hadzat ci ides na rychlom alebo pomalsom stupni, su davno prec
A asistenti namozu za to, ze ten co ma drzat volant, drzi akurat kacera v ruke alebo mobilny telefon. Nemoze za to, ze sa ma venovat tomu co je prednim, zanim, vedla neho, ale radsej tuka do niecoho do coho nema
Tvoja zena vie zaparkovat 5 metrovy vozik vie to este par ludi. Dnes je ale trend taky, ze uz to nemusis vediet, staci si kupit to srpavne auto a bude ti aj parkovat same.
Dnes ludia neberu auto ako nieco brutal, je to len pomocnik, ktory ti pomaha prechadzat z bodu A do bodu B. Je doba konzumnej spolocnosti. Bohuzial
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak hlavne davnejsie soferovali ludia ktori soferovat chceli, bavilo ich to. Mali cit pre techniku. Dneska soferuje kazdy kto ma doprdele dieru. Auto je pre nich vec, trebars ako pre teba pero, alebo kuchynsky stol. Zazivam to pravidelne ked niekomu vysvetlujem ze nie je vporiadku buchat do cudzich aut pri vystupovani. Nechapu ako mi to moze vadit. Nechapala to ani ta pani co suchla naraznik na nasom 2tyzdnovom aute a proste odisla.


Inak k tym silnejsim zadokolkam, ono to je celkom zakerne ked clovek na to nie je zvyknuty :D

Pred kosicami je taka odbocka... z nej vyjdes a ides na najazd na rychlostku do prudkeho kopca. S beznymi autami idem od vyjazdu az na vrchol kopca(2.5km) s plynom na podlahe. Trebars toyota tam ide po 2.5km plynu na podlahe ledva 150.

No spravil som to iste na 340i(odsoferovane asi 3km), ESP v sport mode, mozno na 3/4plynu. Uz v zakrute o 350m dalej som mal cez 170. Zistil som to az ked sa zadok zacal hrnut von a mrkol som na budiky... Dovtedy by som odprisahal ze viac ako 120nejdeme.

Nakoniec som to presiel s mierne rozoviatym zadkom a tvaril sa ze to bolo naschval. Keby moje vtedajsie hobby nebolo jazdit desiatky kol na BMW M3 E92 po nurburgringu v Assetto corse, asi by to neskoncilo uplne pekne.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby sme mali asistenta driftu hore kopcom ktore eliminuju demenciu vodicov, tak by komplet vsetci tahali s rozviatym zadkom a usmevom k tomu !

dobre pisem ? normalne tlacitka :

DRIFT LEFT
DRIFT RIGHT
DRIFT UPHILL
DRIFT DOWNHILL

nieeee, pockat, ziadne tlacitko : pekne v menu na displejíčku. Tretia/stvrta uroven aby to nevedel zapnut uplne kazdy dement, to by bol pruser. A pre pokrocilejsich vodicov by sme tam mohli dat mesacne predplatenu funkciu SWING LEFT RIGHT nieco na tento sposob https://youtu.be/EDn_EJ3NnLQ?t=78
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Golf R 8. generácie má zabudovaného Drift asistenta a nová M3/M4 Drift analyzer ;)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

wingo napísal: St 20. Dec, 2023, 11:05 Furt mi to príde ako argument typu "odkedy máme kalkulačky ľudia otupievajú lebo nemusia cibriť mozog, zakážme ich".
Netusim preco to vzdy niekto zvrtne na podobny totalny extrem. Asistenty ano, ale take, co maju zmysel. Nie na kadejaku zakladnu blbost, ktoru ma robit predovsetkym vodic, pretoze na to je tam vodicom.
lopo1 napísal: St 20. Dec, 2023, 11:10 je to o luďoch aj ked ano zas suhlasim ze ludia sa az prilis spoliehaju na asistentov na druhu stranu asisteti pomahaju a vychovavaju napr. line asssit pouzivam zasadne len na dialnici predsa len ak chces ist predpisovov aute sa nudis a pozornosť ide dole ci mas v aute asistentov alebo nie
na druhu stranu aj vychovavaju lebo ked mas line asist je pre mna pohodlnejsie dat vzdy smerovku ked prechadzam do druheho pruhu ako sa hadať s asistentom ktorý ma chce v pruhu udrzat
denne svietenie je super ale treba pouzivat aj hlavu
Vodic sa v aute nema co nudit ale sledovat veci co sledovat ma. Hadzat smerovky alebo prepnut z DRL na stretavacky ma vodic robit automaticky. Bez toho aby ho do toho cokolvek vychovavalo. Ved su to elementarne veci. Hlavne s tymi DRL v hmle. Senzor meria len svetlo, uz nevie, ci je hmla. Ak je to taka ta presvietena hmla od slnka nad nou, tak ti to proste stretavacky nezapne, lebo sak svetla dost. Ze viditelnost je 30m, to ho uz netrapi.
HellAngel napísal: St 20. Dec, 2023, 11:16 asi tak. Vzhladom na pocet aut na ceste su asistenti viac ku prospechu. Eliminuju demenciu vodicov.
A asistenti namozu za to, ze ten co ma drzat volant, drzi akurat kacera v ruke alebo mobilny telefon. Nemoze za to, ze sa ma venovat tomu co je prednim, zanim, vedla neho, ale radsej tuka do niecoho do coho nema
Praveze mozu. Navadzaju ludi aby nedavali pozor, lebo auto sa postara.

Za posledny tyzden som videl kopu expertov so zadnymi hmlovkami, aj ked clovek videl v pohode 300m pred seba. Vyzera to, ze nam tu rastie novy narodny sport. Ruky im lamat za to.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

vcera predomnou islo auticko so zadnou hmlovkou... v podzemnej garazi:)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

shiro napísal: St 20. Dec, 2023, 12:38 .....
Vodic sa v aute nema co nudit ale sledovat veci co sledovat ma. Hadzat smerovky alebo prepnut z DRL na stretavacky ma vodic robit automaticky. Bez toho aby ho do toho cokolvek vychovavalo. Ved su to elementarne veci. Hlavne s tymi DRL v hmle. Senzor meria len svetlo, uz nevie, ci je hmla. Ak je to taka ta presvietena hmla od slnka nad nou, tak ti to proste stretavacky nezapne, lebo sak svetla dost. Ze viditelnost je 30m, to ho uz netrapi....
Samozrejme že máš davat pozor lenže proste psychologia je svina a človek ma tiež obmedzenu dobu kedy sa dokaze plne sustredit potom ho už vyrušuju veci okolo ako hudba krajina okolo a pod ..... su o tom kde jaké články aj trasovanie dialnice (čo sa europy týka) sa volí tak aby nedochádzalo k monotónnej lebo proste psychológia preto ked si všimneš naša dialnica je prakticky samá zákruta až na pár rovných úsekov ktorá sú plánované ako provízorna letisková dráha. Taktiež by mala byť trasa vedená tak aby si mal výhľad na zujímavé krajine prvky ako napr. hrady panormy a pod .... proste mysel cloveka usís zamestnávať rôznymi podnetami .. horšie je ked tou trasou chodíš pravidelne a často a vtedy začína to nebezpečn ...... isto si zažil situáciu že chodíš úseky prakticky po pamäti nevnímaš značky a zrazu niečo zmenia zmení sa hlavna s vedlajšou prípadne pribudne zákaz odbočenia a ty tam vbehneš odbočíš lebo však si takto chodil už XY rokov .... preto tie kecy o tom, že človek sa nemá v aute nudiť beriem ako dristy do vetra
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

No raz nam v meste na jednej notoricky znamej krizovatke zmenili smer hlavnej. Tyzden sa tam kazdy den buralo, kym ludia zistili.
Preto by mal vodic vzdy davat pozor. Aby rozptylovanie sa vecami okolo cesty nedopadlo ako vo Vesnicko ma strediskova - vy jse ste se kochal, pane doktore :-)
https://youtu.be/i3kPEg59b4s?si=br9-LMeGWE5v48HQ&t=72
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

borco neviem zamknut soferove dvere na karowu cez keyless ale otvorit idu. kolko si mam pripravit?central cez kluc funguje len ked chcem z vonku zsvriet tak na dotyk nereaguje
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

diel 201,51 € s DPH + práca
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

uff ta to kaslem. ako sa vola diel? kuknem v cz shope
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Nemoct zamykat cez klucku ale vytahovat kluce je strasna otrava. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

to bola moja veštecká gula Štefan :D prepáč mi... alebo jej? Myslím, že kým sa na to niekto nepozrie, tak ťažko budeme strieľať takto od stola, či je to iba vadný gombík na kľučke, káblik, vlhkosť prípadne celá kľučka ;)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"