Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

stiv napísal: Ne 03. Apr, 2022, 02:11 Este tam je aj langfjall.
Takze vyskusal som v ikeye vsetko co som chcel.

LANGFJALL - sedak velmi biedny, asi ako "kuchynska" stolicka. Nic na com by som chcel sediet dlhsi cas. Pocitovo malo peny.
MARKUS - ten mal sedak prekvapivo lepsi nez som cakal, ale operadlo nebolo nic moc a nevyhovovalo mi.
HATTEFJALL - ta bola najlepsia. Pocit zo sedenia ako na streamke (kusok viac peny by to tiez znieslo), nastavitelne vselico, vyhotovenie bez nejakych vad. Dizajnovo pekna. Podrucky by nemuseli chodit dopredu dozadu. Takze na nej chvilku intenzivnejsie posedim a uvidime. Keby niekoho nieco zaujimalo, tak sa moze pytat.

Este by ma zaujimalo ako funguje ta zaruka. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

IKEA má záruku podobnú ako Alza :D vymenia čo treba, takmer všetko okamžite. Mne dokonca doviezli nový kus domov a starý zobrali naspäť na ich náklady.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

V Ikei sa dá v návode pozrieť či má daný diel svoje číslo. Ak má tak tie vie Ikea vymeniť v záruke, prípadne skrutky a podobné drobnosti niekedy dajú len na požiadanie, že stratil som a tak. To platí aj na nábytok. Na niektoré stoličky majú 10-ročnú záruku inak. Škoda, že mi nesadnú, ani Markusa už by som nechcel znova (aj keď za tú cenu neviem či by som dačo iné bral).
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11506
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

ze je 10rokov zaruka na HATTEFJALL som si ani nevsimol :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Pri vsetkych troch co som pisal hore pisu 10r. :D

Preto som sa pytal, ako to s nou je. Lebo je to cool. A aj za cenu ze ju hodis auta a pojdes reklamovat.

A tiez je zaujimave, ze aj pri lacnej stolicke ako FLINTAN za 100vku maju 10r. :D
» MARKUS, VOLMAR, LÅNGFJÄLL, kancelárske stoličky
Záruka 10 rokov

Na čo sa vzťahuje táto záruka?:
Záruka sa vzťahuje na chyby v materiáli a vypracovaní nasledujúcich súčastí:

rám,
pohyblivé súčasti.
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7288
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Papek »

Mne prišla včera kožená Hattefjall. Pevná, zatiaľ nevŕzga. Sedenie tvrdšie ale príjemné aj po dlhšom čase. Posuvný sedák šiel hneď najviac dopredu ako sa dalo - toto mi vadí na mnohých stoličkách, že majú krátke sedáky začínajúce hneď pod operadlom a končiace v trištvrťke stehien. Tu to nie je problém.
Trochu mi len prekáža sklápanie operadla, ktoré sa dá zafixovať iba vo zvislej polohe. Uvítal by som keby som ho vedel fixnúť napríklad aj v polovčnom náklone, ale na druhej strane operadlo kladie taký odpor, že sa viem zastaviť v akejkoľvek polohe. Zatiaľ si na to zvykám, ale celkovo som spokojný.

Ešte dodám že som zobral verziu bez podrúčok, čo mne osobne viac vyhovuje.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dizajnovo má do seba veru niečo ale ten sedák sa mi aj tak nepáči, studená pena nie je imúnna voči deformácii, i keď omnoho odolnejšia, no stále by som tam chcel vidieť dobrú hrúbku, aby to malo dlhšiu životnosť (to nezreklamuješ). Taktiež by som ocenil ako aretáciu operadla, tak nastavenie tuhosti pri hojdaní.

Ako je na tom s oporou v bedrovej časti a tvrdosťou operadla?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Na streamke je sice sedak tuhy, ale po chvilke sedenia zmakkne (viem ze to tak ma byt), ale kludne by az tak nemusel. Som zvyknuty (hlavne z germanskych aut), ze sedaky su tvrdsie a take mi vyhovuju. Tento takto nemakkne a nemam s tym problem. Zase je mozne ze ked sa to casom vysedi tak to bude tvrde (na dreve), ale kto vie. A operadlo je dost tuhe a vyhovuje v polohe akej je. Ale to sietkove na markuse mi teda nevyhovovalo ani nahodou. :D

Zatial ak by som ju mal miesto streamky, tak by som vobec nebol smutny a stoji sotva polku. :)

Pisem to mozno tak, ze obhajujem nakup, ale je mi to v podstate sumak. Len pisem pocity kym ju mam.
.
banana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2022, 10:43

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa banana »

loleqboleq napísal: Št 07. Apr, 2022, 15:58
banana napísal: Št 07. Apr, 2022, 10:52 Ahojte, riešim nove sedenie do kancelárie, je to na cca +/-8 hodín sedenia denne.. niečo som si pozrel, najviac ma asi zaujal HM mirra, ale reálne by som bol ochotný ju kupil len keď by bola v akcii okolo 700€ (cca pred rokov v takej cene na alze chvilu bola), inak mi to príde vysoká cena. Ešte niečo iné čo som pozeral a zaujalo ma su napr. tieto kusky,
https://www.alza.sk/antares-dream-biele-d5716001.htm ak by bola ina farebna kombinácia, vyzerá celkom schopne aj ked nema moc vela nastavitelných prvkov
https://www.alza.sk/antares-bat-net-bla ... 823451.htm táto ma zaujala tvarom a popisom, škoda že nema žiadnu recenziu ako su s nou ludia spojokny
Reálne som na tom nesedel a ani nvm či sa dá niekde v Žiline niečo vskušať. Môj hlavný problem je že po chvili ako by sklzavam zo stoličky a mám pocit že práve tieto typy sedákov by ma vedeli držať v spravnej polohe.
Ďakujem za pomoc
Môj problém je, že linkuješ Alzu. Vy ľudia sa meníte na lajdákov, znovu musím každý príspevok písať o tom, že ako chcete mať 3, 5 a viac ročné záruky a obchody, kde v prípade akejkoľvek reklamácie nebudete nič platiť. Buď dostanete nový diel alebo predajca zaobstará dopravu na ich náklady.

Aktuálne najlepší deal je quicky-ho Streamka. Potom by mňa osobne zaujalo skúsiť Emagru X5M
http://zdravesedenie.eu/sk/stolicky-a-k ... _2215.html
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... ka-x5m.php
zo Zdravesedenie.eu je o trošku lacnejšia.

Novú Streamku by som neriešil už vôbec...neskutočne zdraželi. To nemá hodnotu tých 500€ za plne vybavenú verziu.

Ak by si sa cítil odvážny pre experimentovanie, tak mňa už dávnejšie zaujala táto
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... -s-pdh.php
nemyslím si ale, že ju tu niekto už kupoval, no dizajn operadla sa mi zahovára, môže to byť príjemne ergonomické.
Tá Emagra vyzerá dobre a aj ta možnosť konfigurácie je fajn, určite sa na nu bližšie pozriem, cenovo tiež sa dá ísť do 400€ s nou v pohode, diky za dobrý tip
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa steel »

Ahojte,

Vidim, ze to tu mate nabehane. Neviete odporucit nieco na 190cm vysku s nosnotou min. 130kg? Idealne aby sa to dalo vyskusat lebo som bol pozriet Alza showroom ale tam to bolo zalostne.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kolko penazi si ochotny pustiť ? Pri 130kg je strasne dolezite ako mas usporiadanu šírku tela kvoli sedakom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa steel »

Videl by som to tak, ze 300-500 ale samozrejme ak to bude trocha viac ale bude sa mi dobre sediet tak to bude trocha viac ... Teraz tu mam dosluhujucu DX racer nejaku 10th aniversary edition a ta mi celkom vyhovovala. Ale bohuzial uz dosluhuje :)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11506
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa steel »

Ta streamka vyzera ako nieco co by mi nesedelo. Celkovo tie hlavove opierky na takom stojianiku su podla mojho nazoru nanic lebo ked ti to nesedi tak tak mas potom smolu lebo s tym nevies moc pohnut + podla webu 120kg. Kedze mam skoro 127kg tak preto som pisal ze aspon 130kg nech to unesie nieco...

Ta emagra vyzera celkom v pohode. Tie opierky na ruky vyzeraju dost vzadu co mi nevyhovuje. Daju sa dat aspon do stredu sedaku? Neviete ci ju niekde maju vystavenu, ze by sa tam dalo sadnut? Ako nerad kupujem taketo veci ked sa to neda skusit. Som v tomto taky staromodny.
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

Samotný ten držiak na athene sa pod sedákom dá posunúť do strán a zväčšiť/zmenšiť priestor. Potom sú inak 3D alebo 4D alebo čo - hore dole celý držiak a samotné podrúčky do všetkých strán a ešte s nimi točiť o pár stupňov. Mne to vadilo lebo pre mňa sú hlavne ako opierky pri vstávaní tak sa to stále posúvalo.. Athenu nemá nikto pokiaľ viem vystavenú na Slovensku. :(

Web Omega má hlavovú opierku aj možnosť takej pevnej (stále sa dá na skrutke s ňou potočiť), stolička je 150kg a vydrží omnoho viac lebo má kovovú konštrukciu.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10

Návrat na "Nákupná poradňa"