COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa CageJ »

scream napísal: Ut 17. Mar, 2020, 19:48 Ale uz im to aspon rastie konstantne a nie exponencionalne.
No mna vcera zacalo drazdit na kasel, dnes laringitida, nemam hlas kaslem zelene ale teplota nic, dychanie v pohode az na tu bolest v hrdle mi ani nie je zle. Aj som rozmyslal, ci nie je vhodne sa niekam ozvat ale vzhladom na to, ze som necestoval, #somdoma a hlavne nemam teplotu by mi test na corona aj tak nespravili....aspon podla toho, co som sa docital. Na druhu stranu mozno by bolo fajn si prejst lahkou formou teraz, kym clovek je este brany za cloveka a dokaze poskytnut v pripade nudze taku zdravotnu starostlivost cloveku ako len clovek cloveku.

Este taka uvaha. Veganov musi riadne srat, ze toto je kvoli masozravcom.
Ja beriem neo-angin
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa dendroid »

maniak napísal: Ut 17. Mar, 2020, 20:33
Dendroid: cina nic neututlavala, hlasenie do who bolo poslane tusim 29.12.2019. Az teraz vystopovali spatne uplne prveho pacienta 0 niekedy do polky novembra.
A to mas odkial, ze to neututlavali ? A co ten lekar, co na to upozornoval kolegov davno pred vypuknutim a nakoniec zomrel ? Je to fakt, ze to spociatku ututlavali.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Jasne že ututlavali. Rovnako čísla môžu byť skreslené a pod. Tuším im tam na začiatku poskočili úplne iné cifry. Tam by som fakt neveril každé slovo a číslo čo prezentujú.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ututlavali ako ututlavali, hlaseni a podozreni na nieco podobne pri tak obrovskej krajine musi byt neurekom. A preverit to ci ide o naozajstnu hrobu, alebo len o nejaku "blbost" chvilu trva. Ja osobne som nazoru, ze Cina neskutocne zabrala pri tomto viruse, dokazali ju potlacit behom par mesiacov a z obrovskych cisel sa dostali na skoro menej pripadov ako mame momentalne na slovensku.


Scream: ziadna panika, ja som ochorel od maleho a denne som do seba daval 5 cajov s medom a citronom a k tomu paralen 500. Ak sa ti neulavi ani po dvoch dnoch a nastupia horucky, radsej zavolaj.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ale ten tvoj názor je len na základe čísel ktoré oni samotní zverejnili. Áno ak sú pravdivé tak ok. Ale sú? Je to Čína.

Ináč hej ak nemáš 39+ tak proste vylezat. Zaberá aj zázvor buď vo forme čaju ale ideálne kúpiť koreň a spraviť si sám - to má neskutočný pozitívny vplyv
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa maniak »

Dendroid: teraz je kazdy general, ked vidime, ako sa to siri a ako je to tazke v populacii vcasne detekovat, potom prichadza naraz naval pacientov s ARDS. Tu mas pekne zhrnuty priebeh: https://www.wired.co.uk/article/china-coronavirus
Prve pripady v Cine boli hlasene niekde k polke decembra (nasiel som aj 1.12.). V tomto bode si treba uvedomit, ze o tom nic nevedeli. Mali tam prvy pripad cloveka s tazkym zapalom pluc (ARDS), co moze byt z cohokolvek (fakt tych pricin su tisice). WHO office v Cine dostal prve hlasenie uz 31.12. (chyba o 2 dni u mna). Vsimni si, ze hned 1.1.2020 bol podozrivy trh so zvieratami (wet market) zavrety a dezinfikovany. Vzhladom na maly pocet pripadov dlho odmietali autority (a to moze byt aj samotne WHO China office, ako aj politicke autority) pripustit prenos medzi ludmi. 21.1. uz WHO prijalo na zaklade prvych studii moznost prenosu medzi ludmi. Z pohladu vedca, je pochopitelne, ze dlho sa neverilo prenosu medzi ludmi. Pozri sa dnes na cisla chorych pacientov, ako rychlo naskakuju, ze inkubacna doba je az 2 tyzdne, ze vela ludi je bezpriznakovych, ... Cina si spravila svoju pracu velmi dobre, mozno nie vynikajuco, lenze dnes sa nam lahko hodnoti. V porovnani so SARS-om 2002/3 je toto velka otvorenost ciny.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ano, vychadzam z uverejnovanych cisel, iny zdroj nemam. Mame aj nejake kontakty v cine, obchodne a oni to tam naozaj brali vazne. Striktne nariadenia statu ale aj disciplina ludi v cine je velmi velka.

Myslim si, ze WHO si dava pozor na cisla, ktore su nahlasovane a v tomto stadiu by Cine asi nepreslo nejake utajovanie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hlavne v Cine mali uz naskladnene prostriedky na monitoring a testovanie obyvatelstva uz z cias SARSu, ako napr termo kamery pre policajtov a pod....
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa maniak »

Tak teraz na inu notu. Dnes sme dostali do schranok letak, zlavy az 55% na nahrobne kamene, dodavka zo Slovenska: https://photos.app.goo.gl/H12dDoWKe2rvXdjT6
Nj, pohrebnictvam idu zlate casy. Uz vieme, kto ten virus vypustil.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Toto sme dnes s polovickou cumeli tiez, reku ci cierny humor. Inac dnes som vybral opatovne hrbu letakov zo schranky. korona, nekorona letaky, ktore su maximalne otravne a zbytocne v schrankach musia byt
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa kllr007 »

MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Corona pred rokom



berte z nadhladom
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

z pohladu mortality je korona stale menej zaujimava. Pri pohlade na cisla, je umrtnost na tento virus relativne maly a casom by sa tieto cisla mali este znizit, lebo liecba sa bude zeefektivnovat.

Umrtnost na chripku je vysoka aj z dovodu podcenovania. Noze ruku hore, kto v dobe chripkovej epidemie nosi rusku, alebo si berie PN pri prvych priznakoch?
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa maniak »

kllr007: Cina len reciprocne reagovala na krok zo strany USA (nevravim ze primerane).
FVE 12.45 kWp V/Z
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa maniak »

Inak, ak si chcete este nieco precitat (ala podcenovanie situacie po Rakusky), odporucam toto: https://www.t-online.de/nachrichten/pan ... uropa.html
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"