COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mirjak »

napr. ked Ti zhori auto

EDIT: ...to bol pokus o vtip... ja som toto leto otocil autom Sardiniu
Naposledy upravil/-a mirjak v So 21. Aug, 2021, 20:44, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

podla mna najvecsi fail boli majstrovstva vo futbale a ze idu desatisice na papeza to tam bude isto menej jak na plazi v turecku. ak su tie R cisla a delta info korektne tak to clovek chyti/uZ chytil kazdy, ak hoc pojde do lidlu a bude stat pri pokladni. ja som toho roku asi najviac pochodil za cely zivot. tam vikend tam toto tam taky horsky dom a mne ozaj chyba take nudenie sa s pivami a valanim sa asi 2m vo vode. dam kalap na gebulu a clupkamm sa. juj minule jak som kusa pijamy sa valal na vlnach a bum zrazu okuliare dioptricke clup a uz som skulil zvysok dofci jak cinan
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Neplatim prave malo za poistky aby to aj v takych pripadoch (zhorenie auta) bolo oki. Naviac v chorvatsku su vzdi nejaki znami, takze sa to da tiez vseliako poriesit.

Inac niekedy za tyzden auto prejde par krat tolko ako trva cesta do chorvatska, takze by zhorelo uz u nas.

Proste zijem si svoje kratkozrake sny. :rep: clovek robi cely rok aby potom nikam nesiel. Nikam nesiel minuly rok, nikam nesiel tento a nikam mozno ani na dalsi rok. Cool. Este rizikova destinacia ako chorvatsko co v noci vyrazim a rano macam nohy.

V jeseni skapem na deltu a uzijem si aj dlhozrake sny. :D

//edit: A take veci ako defekty, roztrhnute koleso na voziku co tahal lod a podobne sa vsetko dalo vyriesit pomerne jednoducho.
Naposledy upravil/-a stiv v So 21. Aug, 2021, 21:01, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mirjak napísal: So 21. Aug, 2021, 20:03 napr. ked Ti zhori auto
1. Poistka a garancia mobility
2. Ci som 300 alebo 950km km domu uz taky rozdiel nie je
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Blackhawk »

SKiLEX napísal: So 21. Aug, 2021, 19:40 Akych problemov
Co nevies v akom vlakne si? Ved posledne dve strany sa to tu rozobera.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

dobre viem v akom vlakne som

akurat mi nejde dohlavy ako sa da dosiahnut to aby ta cez hranice kvoli korone nepustli napr. z chorvatska

1. na hraniciach nekontroluju nic, len obcianske
2. nemas sa ako stat oficialne pozitivnym, kedze sa tam nikde netestujes
3. aj keby si sa stal oficialne pozitivnym(co neviem ci je vobec realne), a zaroven to kontrolovali tak im ukazes ze si zackovany, pozitivnost zamlcis a ides spokojne domov


sorry jako, ale pride mi to ze by sa clovek musel dost snazit + mat obrovske "stastie" aby sa mu podarilo neprejst cez hranice domov :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

egypt co myslite zatajuje pocty?pozeram na gugli ze dnes 120psipadov novych a turecko 2tis
ta neako mi tych 120 nzsedi. uz len ked si kahiru predstavim
hry- ps5
doma-HP probook
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

stefan222 napísal: So 21. Aug, 2021, 15:45 platinovku mi toho roku zamietli :(
Z toho si nič nerob, aj tak v tom nevidím nejaké extra výhody. Inak skús si ju kliknúť v appke ak ju máš teraz v ponuke v rámci kampane, že vraj je to menej striktné ako návšteva na pobočke. (Ajkeď v appke ti dajú nižší úverový rámec, ale to sa dá navýšiť potom...)

Tie dva litre čo musíš minúť aby bola bez poplatku, ja už neviem minúť len v potravinách takže som si pomaly musel začať sledovať aby som ich naozaj každý mesiac minul, a už tým platím skoro všetko aby sa to tam nazbieralo... Lebo však nebudem platiť 20 euro mesačne za kartu. Bezúročné obdobie rovnaké ako zlatá takže žiadna extra výhoda. A ten nižší úrok je mi skoro jedno pri 100% inkase, za 10,9% by bo boli aj tak drahé peniaze. Jedinú výhodu vidím v tom, že sa tam dá šľahnúť slušný denný limit, narozdiel od iných kariet od TB, takže čo ja viem napríklad v hodinárstve nemusíš deliť platbu na poli a podobne, inak žiadne nejaké výhody moc nevidím.
HellAngel napísal: So 21. Aug, 2021, 15:28 Fuha, tak to je celkom sila
No to je... Ale čo už, komu niet rady tomu niet pomoci, rok predtým presne v tom čase kedy začínal Covid, som ich zase ledva dostal domov z Kuby, museli ísť skôr, lebo za dva dni by ich už čakala štátna karanténa... Ja môžem omieľať koľko chcem, že to nie je najvhodnejšie momentálne ale je to hrach na stenu... A to ja som nebol na dovolenke vyše 7 rokov :D

AD poistka a garancia mobility:
Chlapi to je všetko pravda a pekné, ale netreba zabúdať na to, že žijeme na Slovensku. Kde sú aj ľudia čo majú už moc staré auto na nejakú garanciu mobility... A aj taký ľudia čo idú na dovolenku a nad budget do ďalšej výplaty majú 200-300 eur. Ich proste dokáže takáto situácia potopiť.
Tak to proste je, že na pos.... aj hajzel padne. A okrem toho je to logické, že skôr sa pokazí 10 ročné auto niekde na ceste ako nové.
Na firme sa nám pokazilo minulý mesiac v Nemecku auto. Žiaden problém zobralo sa druhé, na tom sa nabehalo 4 tisíc kilometrov, všetko sa vybavilo
a po dvoch týždňoch sa prišlo naspať po firemné opravené. Oprava prevodovky štýlom výmena za novú, skoro 7 tisíc, vôbec ich nezaujímalo riešiť či odišiel iba hydromenič, alebo mechatronika proste celá nová. A to už je proste suma ktorá by tomu bežnému občanovi mohla spraviť problém, a asi nie len tá, v niektorých prípadoch by stačil asi len odťah z DE...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

skillex: nebavime sa tu o chorvatsku a opisujes zrejme cestu autom. Pretoze letecky je to uz ina kava. Z chorvatska sa momentalne dostanes domov autom v pohode. Zatial. Staci ked sa chorvatsko, madarsko, rakusko zavedie priprechode povinny covid negativny test. Ockovanie nie je vsemohuce a ochoriet mozes aj ked si plne zaockovany a taktiez mozes virus sirit.

Ale spet k turecku. odtial sa nedostanes len tak, da sa aj po ceste autom, ale to dobrovolne neabsolvujes. Drviva vacsina chodi lietadlom a tam su uz kontrolz o niecom inom ako na hraniciach z chorvatska. To ze si zaockovany neznamena, ze pri vstupe do lietadla sa nebudes musiet preukazat aj negativnym testom. Bez neho sa do lietadla nedostanes. A ked zoberiem do uvahy infekcnost Delty, tak to bude postupne skor o stasti, ze sa nenakazis. A zazit nieco podobne ako sajba bezny clovek nechce. Uz take predrazenie dovolenky o 500€ moze byt pre niekoho velky financny problem
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

SKiLEX napísal: So 21. Aug, 2021, 18:12 Otazka je ci je nejake kupkanie v mori rizikovejsie ako napr. Bojnice
By som povedal ze ani nie
Asi ako si už dostal odpoved, z Bojníc sa presunieš domov a karanténu vyriešiš doma. Tak isto by si sa dostal z Chorvátska ak by si bol autom, ale z Turecka ked ti náhodou potvrdia covid tak máš trošku väčší problém, lebo tam autom nejdeš...

Ja nikoho neodhováram od dovolenky v turecku a ani nenahováram aby dovolenkoval na SK, len píšem čo sa reálne môže stať...
Jediné čo ma prekvapuje že to niektorým automaticky nedopáli ako sa v tejto nepredvídatelnej dobe môže zvrtnúť situácia.
Ja som stihol tesne po novom roku 2020 lyžovačku v AT a za tri mesiace už bol chaos, v lete som nebol nikde ani minulý rok a ani tento rok a čo ako?
O to viac trávim času na wakeboarde a stojí ma to viac ako dovolenka pri mori, teda sa nedá povedať že by som si nedoprial
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa faugusztin »

stefan222 napísal: So 21. Aug, 2021, 21:26 egypt co myslite zatajuje pocty?pozeram na gugli ze dnes 120psipadov novych a turecko 2tis
ta neako mi tych 120 nzsedi. uz len ked si kahiru predstavim
Ked netestujes, tak ani nemas pripady v oficialnej statistike.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

no kym to je tak este chapem ale zas media t by kricali ze su zaplnene nemocnice?,to ze neaky klud je vsade
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa werwest »

Aktualne sa napr ako zaockovany dostanes lietadlom z turecka do nemecka bez problemu, nevyzaduje sa vobec test. Kontroluju len ci si zaockovany
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Aktualne, za tyzden to moze byt inak. To je prave to, ze behom par dni sa moze situacia zvrtnut
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

toto je uber pravda. a toto ma najvoac tak kusa irituje, ze clovek zacina prezivat strach. ze sa moze hocico stat.bud sme uz zhickani boli alebo to tu bude navzdy ten pocit sak moze covid 20 moze prist kedykolvek. a zavru hranice. ten blby pocit neistoty je strasni. aspon ja co mam sem tam depresie a uzkost mi to nepomaha na zdravi. nastastie mam vela veci na salame ale taky karibik by som ozaj nedal z toho strachu. to turecko mi predsa len pride ako tak ok a hlavne cez cestovku. na vlastnu pest je to horsie. chorvatsko za mna toho roku vyhodene peniaze. psychopati balkanski si uz nevedia co pytat.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"