Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepozeral som odkial je zahranicny zdroj toho clanku. A to co som ti hore napisal nie su ziadne bludy, europska zelena politika si nemoze dovolit pochybovat o svojom smerovani za kazdu cenu. To je realita, laska moja.

Ze niekto nerozmyslal nad elektropoziarmi pri preprave alebo pri nabijani 5 rokov dozadu ked sa zacal fanatizmus ? Samozrejme ze nerozmyslal. Pretoze vtedy sa nedalo rozmyslat v takych intenciach. Vtedy to proste nikto necakal ze az kam sa da zoptimalizovat lithiova bateria.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

Prosím ta, nezavadzaj a prestaň z odborníkov robiť neschopakov, ty, čo nevieš odhaliť ani úbohé klamstvá z istých stránok
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je nevies odhalit - to je nepreverujes si v zivote absolutne kazdu jednu informaciu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

"Kontrola teraz odhalila, že spodné štyri z dvanástich palúb sú z veľkej časti nepoškodené. Asi tisíc áut vrátane 500 elektrických je na prvý pohľad v dobrom stave, povedal šéf záchrannej spoločnosti Boskalis Peter Berdowski." Stále však nie je jasné, ako ich možno získať späť.

mp4 bude mat nejaku teoriu aj ked ich budu vykladat v prístave :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a urcite vieme ze je to tak ako to napisali ? Pretoze ked napise nieco autoforum tak je to zle. Co ked je toto zle ?
Bol si tam a osobne si videl neporusene vsetky elektrovoziky ? Co ked to nie je pravda ? Ja som nebol tam odkial autoforum berie "ich" informacie. Ja som nemal dovod pochybovat o ich cislach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

zdroj informacie maš doslova uvedení
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie je to vzrusujuce ?

Buducnost kde potrebujes 50x vacsiu plochu aby si dosiahol 5x kratsi dojazd za nejaky cas (za hodinu atd) obsluzenych aut. A to neviem ci som nenapisal malo, ale urcite si v ramci antipatie voci mojim prispevkom spravis presny prepocet.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo, ale nepotrebujes tam nabijat vsetky auta. Vela sa kludnr nabije doma a na menších nabijackach. Btw, 970km do Toskanska na 3x 30 min nabijania.
FVE 12.45 kWp V/Z
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

mp3turbo napísal: Ut 15. Aug, 2023, 19:01 nie je to vzrusujuce ?

Buducnost kde potrebujes 50x vacsiu plochu aby si dosiahol 5x kratsi dojazd za nejaky cas (za hodinu atd) obsluzenych aut. A to neviem ci som nenapisal malo, ale urcite si v ramci antipatie voci mojim prispevkom spravis presny prepocet.
počítaš aj ropne veže, tankeri, rafinerie ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, pretoze ropnu vezu nemam pri Auparku.

A na to nabijanie sme pocitali aj slnecne/veterne elektrarne ? (jasne, slnecne panely ma henta velkostavba na streche, ale nedodaju potrebny vykon a uz vobec nie v zime, uz vobec nie v noci blablabla) pripadne semtam nejake uhlie a atomka. Nejak sa mi zda, neviem preco, ze slnecne elektrarne nedosahuju "energeticku hustotu" cojaviem atomky a ze potrebuju daleko viac miesta na dosiahnutie rovnakeho vykonu (okamziteho) a navyse, z rovnakeho instalovaneho vykonu dosiahnu rocne alecojaviem 6x mensiu total produkciu nez atomka rovnakej sily.



>> 970km do Toskanska na 3x 30 min nabijania.

toto je v plnej miere akceptovatelne akurat to zdaleka nedokazu vsetky elektromasinky (povedzme 100-150kW nabijanie). Ano vieme ze spalovaky prejdu do Toskanska a aj polovicku cesty naspat bez zastavenia (chlapcisko na Pežote 508 2.0d, 1600km na nadrz) ale to naozaj nie je podstatne.

Podstatne je ze nejde o to ci potrebujeme nabijat vsetky auta. Podstatne je, ze 100 nabijacich stojanov bolo z nejakeho dovodu vybudovanych - keby ich nebolo treba, henta megastavba by neexistovala. Zabera daleko vacsiu plochu a napriklad sa nedaju vybudovat ako naftova pumpa pri Auparku. Podstatne je, ze natankovať bzučiak na 1000km trva dve hodiny, kdezto spalovak dve minuty. Ano, uznavame fakty ze naftu si doma nevyrobim kdezto elektriny mam v zasuvke na bezne jazdenie a kazdonočné nabijanie dostatok ; ano v plnej miere uznavame fakt ze netreba nabijat za dve minuty.

Avsak ked chceme zmenit celu spolocnost a kontinent ako taky, toto masove nabijanie pre kazdeho bude vcelku zaujimava problematika. Hlavne pre tych panelakovych ako to zatial vyzera.


Tesime sa na dalsie generacie lacnejsich bzučiakov ktore budu lepsie napriklad v tom, ze sa budu dat nabijat rychlejsie. Lebo ked si clovek dnes kupi cojaviem za 35.000 eur Nissan Leaf, asi nedosiahne taky vysledok nabijania ani jazdenia do Toskanska ako 60.000 eurova Tesla 75kWh ci co to tam mate.

Nehovoriac o kravinach typu Hyundai Ioniq nejaky ten 2018 s ktorym chlapcisko isiel nejakych 2000km do Skandinavie a 20x alebo 21x po ceste nabijal. Slovom DVADSAT. To uz je masochizmus a rozvinuta psychicka porucha.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

najlacnejšia tesla (s menšou bateriou), teraz v auguste uz začina vyroba upgradnutej 3ky, ktora bude mat este lepšiu efektivitu a cena by mala podliezať 30k prvých 7000ks ma byt vyrobených ešte v auguste :good:
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> teraz v auguste uz začina vyroba upgradnutej 3ky, ktora bude mat este lepšiu efektivitu a cena by mala podliezať 30k

hmmmm povedzme trojrocna ojazdena za 17.000 ? Okej to by slo.
Zobudme ma, ked tam budeme ale mohlo by to byt fajn.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

ukaž mi 3r jazdenku s 300konmi za 17k
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na bezne jazdenie netreba 300 koni, preto ich kazdy nemame a spalovacia technologia tam nie je, preto ich nemame tiez. Podstatne je ze tento uzasny technologicky pokrok nam umozni kupovat nove Trojky pod 30k ako pises, a teda 3rocne budu pod 20k.

No nikto rozumny nekupi 3rocnu za 24k ked za 30k je nova. Takto to nefungovalo, nefunguje ani nebude fungovat.
A prave preto je nova faceliftovana trojka vyrabana od augusta - ktora bude mat 10 rokov prakticky ten isty design - uzasna.
A preto sa na nu vsetci tesime.

PS : s tristo konami vykonu nezajdeme daleko ked sa budu vyuzivat. Ono tych tristo koni treba aj z niecoho nakrmit a 50kWh baterka to teda rozhodne nebude. Ale to je zase nepodstatny plač pretoze v beznej premavke nikto 300 koni nepotrebuje a vyuzivat nebude na 100%
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"