Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

MegatronSK: inak nechces nam robit prieskumy? ja by som bol ochotny dat 5% z vydolovaneho, keby to zarabalo viac.
mam aktualne cca 2200kHs napr :-)
len nemam cas sa tomu az tak venovat.
exminer :)
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

hornik: to by bolo pekne, ale nie.. Mam aj ine veci na praci.. Toto je len taky bocny prijem :-) Proste som v decembri zacal zhodou nahod citat informacie o kryptomenach a pozistoval som si vsetko mozne a zacal tazit.. Od januara uz tomu planujem venovat minimum casu.. mozno 1x do tyzdna menit menu... Pripadne ked sa dostanem k poolwarz, tak necham ten multipool..
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

http://www.coinwarz.com/cryptocurrency
napr. digitalcoin skace hore dole, ale robi to uz dlho... takze teoreticky 'stabilne'

Treba pozriet dlhodobu profitabilitu coinu + to kde a za kolko sa da vytradovat


... najviac ma zaujima co mi zajtra odpisu z obchodu... zdroje niesu nikde :cry:
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

Ono by to chcelo fakt nejakeho experta, co by to sledoval denne a informoval by ostatnych, co, kde a ako tazit a kde sa toho nasledne zbavit. Ja som len odsledoval od kolegu, ked sa hral s vymenami BTC na burze, ale hral sa len s minimalnymi sumami...
Ako sa da vlastne nejako mudro zbavit aj vydolovanych LTC, zmenit ich na EUR a dostat ich na svoj ucet?
cez btc-e to ide? ake su s tym spojene poplatky?
dik
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

cez btc-e to ide ale na moj vkus draho, skus kraken.com, maju fajn poplatky za SEPA vyber a momentalny stav
LTC/EUR (BTC-e): 17.199
LTC/EUR (Kraken): 16.85
teda niesu az tak daleko kurzy...
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

https://www.therocktrading.com/
2-3 dni SEPA poplatok 1€
momentalne kurz 16.62€/LTC ale dost casto tam byva kurz lepsi nez inde..
i7
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Kraken:
https://www.kraken.com/help/fees-and-pair-info#XLTCZEUR
+
EUR SEPA Withdrawal - EEA countries only (0.09€)
tiez 2 dni cca.
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

therocktrading.com
ziadne verifikacie...
rychly support :D
i7
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

To ja pockam kym trosku vybehne kurz, aspon na 30€/LTC :D
Zatial potazim, nech ich mam aspon 10
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

overlordslovak napísal:therocktrading.com
ziadne verifikacie...
rychly support :D
no to neviem ci je prave vyhra ;)
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

mtgox SEPA výber:
zadal som 28.11.2013
peniaze mi do banky dorazili: 19.12.2013 :facepalm:
ale zas tam mozem dvojfaktorovym overovanim zabezpecit nielen prihlasovanie a na vyber mam z troch moznosti:
yubikey poslu zadarmo
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

stevo_k1 bud rad, ze ti mtgox poslal prachy. co som pocul, niektori stale cakaju na prachy z predaja a jedna sa o statisice, ak nie miliony dolarov...
exminer :)
cibi15
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 21. Nov, 2013, 13:52

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa cibi15 »

Ahojte mineri/ky :)

Tazeniu sa venujem uz dlhsie a rad by som sa podelil o svoje skusenosti. Co sa tyka predaja bitcoinov si myslim ze celkom rychla metoda je https://localbitcoins.com/

Je to zmenaren,funguje ako ebay takze za kazdu transakciu dostavate feedbacky.Ak mam nejaky ten bitcoin co chcem predat alebo aj mensie mnozstvo, je to naozaj rychla cesta, staci ho hodit na trh za vhodnu cenu a kupec na seba nenecha dlho cakat.
Niektore obchody prebehli za menej ako hodinu, priemerne 3-6 hod. To iste nakup,ked spadol tak som potreboval rychlo kupit a opat to bola vhodna volba, za par hodin som ich mal v penazenke.
Vacsinou sa jedna o lokalny obchod so Slovakmi. Vyberiete si aky sposob platby preferujete, napriklad priamy vklad na ucet, alebo western union ci dokonca paypal,je tam toho dost. Paypal celkovo neodporucam, jedine v pripade ze ide naozaj o velkeho a seriozneho predajcu,s ktorym mate skusenosti,pretoze paypal stale nema osetrene kryptomeny a vela krat sa stava,hlavne na Ebayi , ze ludia, co predaju mince skoncia bez penazi a bez minci, kedze neexistuje ziadna fyzicka potvrdenka ako tracking cislo balika, co je zakladny stavebny kamen pre Paypal.
Dobra sprava je, ze Ebay zacina pomalicky pracovat na implementacii kryptomien a paypal by mal nasledovat.
Ak je niekto predajca,je to zalozene na dovere,po vlozeni penazi na ucet je dalsi krok poslat peniaze kupcovy. V pripade,ze chce niekto kupit, tak si vyberajte predajcu s vela feedbackmi,aspon sto alebo dvesto a viac ,tym padom si mozete byt takmer isty,ze obchod prebehne bez problemov.

Ja preferujem priamy vklad na ucet aj v pripade predaja aj v pripade kupy. Po otvoreni obchodu mate 180 min na to,aby ste vlozili peniaze alebo naopak prijali peniaze na svojom ucte. Potom to je uz easy.

Kto preferuje uplnu anonymitu, moze si za priplatok kupit mincu osobne, za dost velky priplatok :D

Cital som asi poslednych 20 stran a chcel by som k niektorym temam povedat tolko :

Ludia,co chcu teraz menit litecoiny,chcel by som Vam poradit ,pockajte. Vo vyvoji su cipy, ktore pridu na trh v roku 2014,tazko povedat kedy,myslim ze v druhej polovici alebo na konci roka.
Ta najvacsia spolocnost co vyvija cipy a co maju office v Manchesteri tak kamos tam bol pozriet, a vyzera to celkom seriozne.
Podla mna bude nasledovat podobny scenar ako pri bitcoine, par tyzdnov pred vydanim cipov difficulty nehorazne stupne(kedze zacnu tazit prototypy) a potom bude nadalej stupat exponencionalne,takze zatial tazkte,pokial sa da :D
Samozrejme,ze vzdy zarobia na zlatej horucke predajcovia lopat a krompacov co bude aj ich pripad, no kto bude medzi prvymi tiez bude moct slusne zarobit.
So stupajucou difficulty pojde hore cena, nebudem vestit z gule a hovorit hodnoty no kludne mozeme vidiet litecoin v stovkach $ a bitcoin nad 10 000$ v 2014/2015.
Takze nevidim dovod teraz predavat,aby sa niekomu vratili pociatocne investicie, bud zarobit poriadne alebo vobec kedze sa nam krati cas,kedy budu GPU moct tazit.
Robim s burzou uz dlhe roky a su tu urcite psychologicke a finacne prvky ,ktore su vsade podobne. Vela ludi hlasa,ze sme v bubline, ano v bubline sme,no sme iba na jej zaciatku, momentalne este vela ludi nevie co je bitcoin a nevie s k nemu dostat,stale sa tomu venuju viac menej geekovia.
Cital som taktiez velky report z USA, preco sa USA nevyjadruje negativne ku kryptomenam,ba prave naopak,chysta sa tam zivna poda na vacsie zavedenie pre masy(velky retailer zacina akceptovat bitcoin, vyjadrenia vlady atd.). No hlavny dovod je ,preco este uvidime narast ,je ze este malo spekulativneho kapitalu z wall street zasiahlo tieto trhy, a banky si budu chciet uchmatnut tucne profity,ako je to vzdy. Prave sa prijmaju regulacie,ako sa to bude posudzovat,taktiez ze sa to velkym bankam zdani .

Sice svet stratil velkeho hraca, Cinu no kapital si vzdy najde cestu a o to viac pri bitcoine, ani vladne regulacie vela nezmozu,krasny priklad je India, uvalene brutalne cla na import zlata no cierny trh vzkvieta(jeden z dolezitych faktorov pri prepade zlata),tazko ovplyvnit niektore sily v ekonomike.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

cibi15 napísal: Ludia,co chcu teraz menit litecoiny,chcel by som Vam poradit ,pockajte. Vo vyvoji su cipy, ktore pridu na trh v roku 2014,tazko povedat kedy,myslim ze v druhej polovici alebo na konci roka.
Ta najvacsia spolocnost co vyvija cipy a co maju office v Manchesteri tak kamos tam bol pozriet, a vyzera to celkom seriozne.
Alpha technology vyzera absolutne neseriozne, stranka plna gram. chyb, nerentabilne ceny, pripadna refund policy je uplne proti pouzivatelovi postavena, taktiez ked firma vyhlasi cenu, a potom na druhy den sa rozhodne, ze ta cena bude bez DPH tak pekne tajne zvysil cenu o 20%.

a osobne vravim, ze mozeme zabudnut na raketovy vystup ako pri BTC, tentokrat uz je kapital vo viacerych menach, takze sa vsetko nesustredi v jednej...
Takze nevidim dovod teraz predavat,aby sa niekomu vratili pociatocne investicie, bud zarobit poriadne alebo vobec kedze sa nam krati cas,kedy budu GPU moct tazit.
uz len 3/4 roka :laugh:
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

ku tomu cakaniu poviem jedno...Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche(ano,pockat na kus lepsi kurz je jedna vec,ale cakat roky druha, par percent minci ale nechavam aj na roky...)
i7

Návrat na "Kryptomeny"