Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

4500km je dost. Takyto najazd by bol v pohode absolvovany asi v S500vke, alebo podobnom aute

inac ku tej kii. Neprekvapujema, ze si citil rozdiel
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Bude palivo platit firma? Ma na vyber vplyv zostatkova hodnota po X rokoch? Leebo celkom zaujimava volba by mohlo byt 2.0TSI :)

1. Seat tarraco, za 40k€ sa da vyspekulovat kludne nieco take https://skladove-vozidla.seat.sk/car/S-2022-0134321-SK
2. VW tiguan sucastna odchadzajuca generacia by sa dala tiez DSG, 4motion a 150hp dizel, R18 a nejake tie basic ledky (zo skladovych vozidiel)

Toyota asi len rav4 ale na to nie je rozpocet, zbytok japonci jedine ze chces nieco z minuleho desatrocia, FR gang tiez nema nic zaujimave ak teda nemas zaujem o nejaku mrzku 5008 s 1.5HDI... Zabudol som na nieco?


Touran je fajn auto, nas mame od 2016 a zrejme bude jazdit az kym nas STK nerozdeli :D
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ako čo sa tyka jazdy to sa dalo prežiť ale tie veci ako napr ze auto/infotaiment? zahadne odpoji usb port cez ktory vie fungovat AA po vypnuti auta a infotaimentu to zas nabehlo automaticka klima sa ani nahodou nechova ako automaticka ale tak ze pri nastavenych 22°C ti išli zhoriet nohy ale ruky mrzli v manualnom mode ked som si nastavil kde co ma fukat a ako silno sa to uz dalo vydržať.....ako detail pri aute za 53tis€ zistis ze sa usetrilo a nespravili sa vyduchy kurenia pre zadnych pasazierov cize ked vonku bolo -8 na zadnych oknach bola seriozna námraza ..... Ale malo to aj pozitiva po celodennnej kazde si si vedel zozadu zobrat vychladene pivo 😀
Ono tych 4500km jasne ze nerobim kazdy tyzden ale za posledne 2 mesiace som v tom aute stravil 100hodi a celkovo 8000km cize dost dlha doba aby clovek zistil co ho ma tom aute vytáča
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Palivo z 90% plati firma zostatkova hodnota na konci ma netrapi
Kukal skladové zasoby Tiguanov ale to su vsetko ceny cez 45tis ..... Novy tiguan sa s 2.0tsi da konfigurovat az od vybavy elegance co je zas 42tis zaklad (aj ked bohaty) ale ak tam chcem pridat par veci ako tazne (must have) vyhrievanie sedaciek tak sa stale dostavame niekde k cenovke 45+, Zvladtne je z v konfiguratore je vybava first edition len pre motory 1.5tsi a 110kW naftu (tam je to zas +2000€ oproti benzinu)
Mazda CX5 nebola schvalena ..... Stellantis group ma akosi neláka. Tucson detto chybaju mi matrix svetla
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No tiguan by bol len 2.0TDI 150HP... Je nejaky problem zobrat seata?

1.5TSI by som v tiguane nechcel, bude to pomale. V golfiku to ide dobre, v tourane akceptovatelne... Tiguan je s tym uz otravny.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Tarraco je zbytocne velke potom mi uz zostavalen Ateca a to je uz vidiet ze je to aute je uz nejaky ten piatok na trhu ak idem do auta ktore bude jazdit nasledne min 4 roky z tohto smeru sa mi paci jedine fourmentor ale tam pri tej cene zas skoncim len s 1.5kou
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Tarraco zas take velke nie je. Velmi to necit.
HellAngel napísal: Ut 06. Feb, 2024, 19:17 4500km je dost. Takyto najazd by bol v pohode absolvovany asi v S500vke, alebo podobnom aute

inac ku tej kii. Neprekvapujema, ze si citil rozdiel
Ludia to jazdia na scalach, ale neva. :D Mozno by obchodakom mali davat S580 nech sa im necestuje podpriemerne.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak co ja viem ci velke, oproti tiguanu to je o par cm dlhsie... nic viac. Ono tiguan mi pride ako celkom male auto, hlavne vzadu.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak pockaj, firemne auto pre obchodaka je o niecom inom. Obchodak nepride do firmy, ze chce jazdit na takom aute s takou vybavou. Vacsinou proste nafasuje co firma ma, a ta vacsinou setri pri nakupe auta, takze nafasuje lacnu fabku v takmer holovybave :)

Ak uz riesim auto pre seba, tak uz chcem nieco lepsie ako scala
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Asi musíš o triedu nižšie aby si šiel výbavou vyššie.

Nejaká oktávka 2.0 Tsi nabúchaná za niečo cez 40?

Inak čo znamená CX5 neprešla? máš konkrétne nejaké obmedzenia? len ma to zaujíma :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

no v seate neboli donadavna matrixy/iq light. ci uz davaju? skilex ma recht s tym 2.0tsi ale vraj papa
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Papa, ale ked 90% paliva plati firma tak neriesis
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

1.5 tsi tiez nebude jazdit za 5
.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Co sa tyka obmedzenia ten co sedi na budgete jazdi ma Santa fe cize obmedzenie je ze jazdit v rovnakej triede ako majitel nie je kosher to ze mazda nepresla znamena ze počas debaty mi bolo naznacene ze mazda ee....
Tiguan Tarraco mi posobi vacsie Tarraco ktore je podobne Kodiaqu Tiguan posobi mensie. Aj ked som fakt zvedavy na ten novy tiguan kedze zatial su len prve videa ....octaviu mechcem chcem vyssi posed. V podstate obmedzenia nie su co sa tyka znacky tiez nie su obmedzenia. V novom tiguane pomaha motoru aj elektromotor s vykonom 14kW ak som spravne pochopil inak 80% casu jazdim sam pretekat uz nemam potrebu ak to pojde po dialnici 150 160 som spokojny. K paluvu mesacny limit mam 400e s najazdom okolo 2500-3500km kia zerie v priemere 7l
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Stále nerozumiem, kedže Tiguan Je väačší ako CX5, nieto ešte Kodiaq/Tarraco, preto sa pýtam, aby si rovnako nenarazil ak ide o meranie pipíkov so šéfom, preto píšem o oktávke :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"