Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Nechcete to tu rozvetvit na viacej vlakien ? Akoze info tu je zaujimave ale kto ma preboha hladat medzi 530 prispevkamy ze aky olej alebo wax ? Teraz to je tu ale teraz to ani nepotrebujem (nehladam).... Aj ked na to asi su ine fora... :facepalm:
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Je normálne, že ma baví jazdiť stále viac a viac?

Inak šiel som teraz na nákupy ( odteraz chodím prevažne ja, aby som mohol ísť autom ) no a prvýkrát som sa musel vyhnúť, lebo nejaký magor vychádza z parkoviska do protismeru... Ale som bol až prekvapený, ako som rýchlo zareagoval :) ( vyzeralo to tak nejako, ako keď Snake natáčal video.... ) :)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Na ten Quixx som čítal aj ja dobré názory, ale väčšinou na takých stránkach, že to môže byť čistá reklama len. Osobne vyberám medzi Quixx alebo Autoglym Super Resin Polish. Len sa bojím že tá Quixx pasta nebude stačiť na celé auto.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Krutibrko napísal:Je normálne, že ma baví jazdiť stále viac a viac?

Inak šiel som teraz na nákupy ( odteraz chodím prevažne ja, aby som mohol ísť autom ) no a prvýkrát som sa musel vyhnúť, lebo nejaký magor vychádza z parkoviska do protismeru... Ale som bol až prekvapený, ako som rýchlo zareagoval :) ( vyzeralo to tak nejako, ako keď Snake natáčal video.... ) :)
je to normalne :)

ja jazdim uz 8r, posledne 3r kazdy jeden den a stale sa tesim ked sadnem za volant :)
ak ma niekto zobudi o pol noci ze sa ide do pariza autom, budem prvy pri garazi :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

na 10r metalizu s par skriabancami z umyvarky atd specialne vosk na metalizu by bolo treba>?

doteraz som mal http://www.olejshop.sk/autokozmetika/p/ ... lic-500ml/

bol by lepsi
http://www.olejshop.sk/autokozmetika/p/ ... ml-70-070/
http://www.olejshop.sk/autokozmetika/p/ ... ko-tw6144/

co myslite?
dikes
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

a co takto na krym? s qq sa chystame buduce leto, po mature :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ak sú to škrábance z umývarky dá sa to vyleštiť jedine strojovo





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

nechcem to vylestit uplne aby to nebolo vidiet...ale co najviac zakryt v podstate..skrabance su vidiet len z blizka..
len neviem ci sa zamerat na vosk ktory je specialne na metalizu alebo netreba
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Mne ide o toto isté. Zbaviť sa škrabančekov a dodať autu lesk. Buď to vyriešim tým Turle wax black box-om, alebo potom quixx/autoglym + autoglym HD wax (len to už je finančne náročnejšie). Zišlo by sa mi vedieť, či ten black box dokáže fakt odstrániť škrabance, ale nikde nič.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Krutibrko napísal:Skúšal už niekto toto? http://www.youtube.com/watch?v=lb1awXgo ... re=related
na snehu sa tak da celkom dobre otocit o 180 stupnov na molom priestore, rucna, vytocit volant a plny plyn, ale take parkovanie by som urcite neskusal, pri mojom stasti by som bol ako ta dievcina na medaku co oklepala plechy dvom autam pri parkovani

@wizik, hawk - skuste pokukat stranky, ktore sa venuju detailing-u, napr. toto: http://www.detailingworld.co.uk/forum/index.php
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Vďaka za tip. Prebehol som to fórum a vcelku ten quixx chvália za tie prachy.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Krutibrko napísal:Skúšal už niekto toto? http://www.youtube.com/watch?v=lb1awXgo ... re=related
jasne, ved mam civic xP ale nerobil by som to, dost to dere gumy (hlavne na hrbolatych parkoviskach) a spojka sa ti tiez nepodakuje

Ja som mal dneska adrenalinovu cestu do roboty. A to mam len 3 km. Najprv ma skoro zostrelili policajti, ktori si to v zone 30 j*bali tak 60-70 z neprehladnej zakruty. Navyse cez tu cestu chodievaju ludia so psami, s detmi ... kkti no (o tom, ze nemali pustene majaky ani sirenu snad netreba ani pisat) ... o par metrov dalej magor na fieste cuval z parkoviska stylom co dokaze semir z cobry, zvladam 3x rychlejsie. O par metrov v ceste prekazka na lavej strane, predomnou semir na fieste, a oproti zo zakruty dalsi magor (zhodou okolnosti na bmw, ale to je uz len taky maly bonus), co nepozna zonu 30, takze sa zastavili na nasej strane cesty a kukali na seba ako pakovia, kto teraz narychlo cuvne - na moje velke prekvapenie to bol semir aj napriek tomu, ze prekazka bola v protismere. A samozrejme, semir zabudol na 8. pravidlo rychlokurzu geniality (niekedy nazyvaneho aj autoskola) a ani ho len nenapadlo pozriet za seba. Ale kedze som sikovnejsi ako vecsina ucastnikov cestnej premavky s vlastnictvom vodicskeho opravnenia menej ako 10 rokov (tolka skromnost, ja viem), behom 16 ms (milisekund, je to spravne) som tam mal spiatocku a v 32. ms som spolu so spojkou a plynom stlacil klakson, na co nam pan semir spanikaril a este viac na to dupol. Nastastie mu to zdochlo par centimetrov od mojho predku. Bonusom uz bola totalna ignoracia na dolnozemskej, kde si to autobus s cislom "sluzobna jazda" j*bal v lavom pruhu 50. :furious2:

pardon za slohovu pracu, ale potreboval som pustit paru ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

asi ide jar, alebo ja neviem čo, včerajšok bol veľmi podobný aj na D1, do tých luxusnejších áut nejak zabúdajú dávať smerovky (asi je to dosť drahá príplatková výbava)...





.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

S tými smerovkami je to jednoduchá matematika, priama úmernosť. Čím drahšie auto, tým menšia šanca že niekedy uvidíte blikať smerovky. Ale nad týmto sa už nepozastavujem, v Bratislave som si na to už zvykol.

Príhoda zo včerajška, nech vidíte aký jeb_utý vodiči existujú :

Priateľkina mama včera mala haváriu pri Tescu v Lamači. Zbadala oranžovú, začala brzdiť, zastala. Po_ebaný, sk_rvený k_kot na náklaďáku si myslel, že ona ešte prejde na tú oranžovú a on za ňou (zrejme už na slušnú červenú), tak sa ani neunúval brzdiť. Na poslednú chvíľu to strhol, ale bolo neskoro. Auto som ešte nevidel, ale čo vravela, tak zadná časť totálne v prdeli, nemá zmysel opravovať, auto môže ísť do šrotu. Ani nie dvojročný Ford Fusion ( Fufo :-( ). Teraz len dúfať, že vrátia z havarijnej poistky čo najviac peňazí. :facepalm:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"