Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa bepetko »

maniak napísal: Pi 31. Jan, 2020, 13:12 bepetko: pridem k tebe domov s listom vlastnictva, na ktorom bude moje meno a poziadam ta, aby si mi dal kluce od neho a vystahoval sa. Mna nezaujima, ze mas svoj list vlastnictva. Spravis to, das mi kluce od tvojho bytu a odstahujes sa dobrovolne?
nechápeš, nevadí. Vybral si si len časť, ktorá ti vyhovovala.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Mando prepac ale ty totalne netusis o com je podnikanie, ako sa podnika, a co je cielom podnikania. Ak sa mozem spytat kolko mas rokov? Ak chces nieco komentovat/diskutovat/vyjadrit sa k niecomu, prosim najskor si bud kua isty, ze do danej problematiky vidis. Z tvojho vyjadrenia je uplne jasne, ze podnikaniu na Slovensku vôbec ale vôbec nerozumieš.

Pises LEN o politicky exponovanych prikladoch a temach, si totalne utopený v propagande a realitu si asi nikdy nevidel/nezazil - co je v poriadku. Len prosim nepouzivaj tuto propagandu na argumentáciu v rozumej spoločnosti, robis zo seba horšieho človeka, akým možno si/niesi.

Len chcem dodať že ťa nechcem hejtovať a nie je mojim cielom napadat tvoju osobu, chcem ti len otvorit oci v tom, že ak do niečoho nevidím, nekomentujem to, neargumentujem, nehádam sa, ale radšej si to naštudujem...

A ta posledna veta "je to moj nazor"- na zakony a fakty nemôžeš mať názor. Máš názor aj na gravitáciu? :) Je to básnicka otázka samozrejme.. nazor mozes mat na politiku, ci je modra krajsia ako cervena, ci je koriander nechutný alebo najlepsie korenie na svete.
Používateľov profilový obrázok
Mando
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 14. Okt, 2019, 11:43
Bydlisko: DT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Mando »

Podnikanie je o tvoreni zisku ale nie cez tri firmy aby sla zakazka. Ten kto to vyhra to ma zrealizovat a maju si ho preverit. Potom sa nikdy nevedia dostat ku korenu veci a zodpovednosti. Vacsina firiem je len umelo vytvorena ked sa naskytne nejaka velka zakazka a potom ukonvia zivnost. Doprastav je v konkurze a vyhraju vsetky zakazky, zahadne tam potom nevidno ani jedno auto s ich logom alebo nejakeho ich menezera. Kvalita potom odpoveda rozkradnutej ciastke, ktora ostane na realizaciu.
Pozri sa na podnikanie v zahranici a u nas. Kym neskonci taketo rodinkarstvo uz u malych podnikatelov tak nikdy nebude ani vo vlade poriadok...
LENOVO Ideapad Yoga 2
HUAWEI P20 Lite
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nie, nie je vacsina firiem umelo vytvorena - ukaz mi cisla uverim.
Ano to ze je to o tvoreni zisku sme si tu uz precitali, nie je to vsak vsetko ani z daleka.
Druha veta pojednava o vyberovom konani, co to ma s podnikanim?
V akom zahranici konkretne, co mam konkretne sledovat v podnikatelskom prostredi akeho statu pre porovnanie?

Jedine co opisujes je korupcia, ano to je velky a mozno aj hlavny problem Slovenska. Co to ma ale spolocne s podnikanim? Myslis ze len zivnostnici a SROcky korumpuju? :) Myslis si ze to, ze je niento podnikatel ho predisponuje k tomu ze bude korumpovatelny? Mozno by si sa sakra cudoval ako tomu je v praxi.

Co ma rodinkarstvo spolocne s podnikanim? Ze ak robim rodinnu firmu hirujem rodinu? Alebo ze ak chcem dat niekomu spravit biz, dam to radsej rodine ako degesovi co nepoznam? Ano ako podnikatel si mozem vybrat a kazdemu komu sa to nepaci mi moze oblizat paty od spodu. AK sa vsak bavime o STATNYCH ZAKAZKACH pri ktorych platia urcite pravidla pri vyberovych konaniach, to je uz ina debata..a opat ako podnikatel si mozes vybrat ci CHCES bojovat o statne zakazky, alebo nie. Ja som si vybral jasne, a mozes si aj ty, ak si zalozis firmu/zivnost.

Opat si zisiel a spojil nespojitelne :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

kazdy rok vzniknke cca 20.000 firiem, to chces povedat ze vacsina z toho je pre nejaku statnu zakazku? vsak tu na fore je nas x co mame firmy alebo zivnosti (mozno je nas vacsina) a okolo nejakych tvojich "zakaziek" sme nikdy nesli
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sugyi »

Mando napísal: Pi 31. Jan, 2020, 14:07 Podnikanie je o tvoreni zisku ale nie cez tri firmy aby sla zakazka. Ten kto to vyhra to ma zrealizovat a maju si ho preverit. Potom sa nikdy nevedia dostat ku korenu veci a zodpovednosti. Vacsina firiem je len umelo vytvorena ked sa naskytne nejaka velka zakazka a potom ukonvia zivnost. Doprastav je v konkurze a vyhraju vsetky zakazky, zahadne tam potom nevidno ani jedno auto s ich logom alebo nejakeho ich menezera. Kvalita potom odpoveda rozkradnutej ciastke, ktora ostane na realizaciu.
Pozri sa na podnikanie v zahranici a u nas. Kym neskonci taketo rodinkarstvo uz u malych podnikatelov tak nikdy nebude ani vo vlade poriadok...
V zahranici sa kradne tiez. Ked na blizkom vychode niektora krajina mala nakupovat vybavenie pre elektrarne od Nemeckeho Siemensu tak sa do nich Trump obul, ze bud to kupite od nasho GE alebo na vas uvalime sankcie.

Podnikatelov nehadz vsetkych do jedneho vreca. U jedneho si pravdepodobne zamestnany. Co si spomenul SZCO je len jedna z mnohych sposobov podnikania. A nie, vacsina firiem na Slovensku nie je Vahostav. Je to jedna z mala. Dokonca su stavebne firmy ktore sa snazia spravat trhovo ale trh ich zato tresta.
Rodinkarstvo ked robis B2B je jedna vec. Rodinkarstvo ked robis Stat vs Business je vec druha.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

bepetko napísal: Pi 31. Jan, 2020, 13:54
maniak napísal: Pi 31. Jan, 2020, 13:12 bepetko: pridem k tebe domov s listom vlastnictva, na ktorom bude moje meno a poziadam ta, aby si mi dal kluce od neho a vystahoval sa. Mna nezaujima, ze mas svoj list vlastnictva. Spravis to, das mi kluce od tvojho bytu a odstahujes sa dobrovolne?
nechápeš, nevadí. Vybral si si len časť, ktorá ti vyhovovala.
no tak to prosim ta vysvetli ako si myslel s tym ak. o ktory pozemok konkretny sa jedna?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Mando
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 14. Okt, 2019, 11:43
Bydlisko: DT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Mando »

Staci sa pozriet na Nemecko/Rakusko a ich dodavatelov stavevnych prac na dialniciach. Tam spravia od zakladu vsetko kvalitne lebo niekolko rokov plati zaruka a musia pripadne chyby opravit na vlastne naklady. Takze si rozmyslia ako a co. U nas su v dezolatnom stave a stale v oprave co len vykrada statnu pokladnicu.
Nevravim, ze podnikatelia si predisponovani na korupciu. To uz zase len otacas proti mne :) Maly podnikatel ktory je rad, ze ma zisk a robi pre seba si take veci nedovoli ale milion firiem o ktorych ani netusis robia velke zakazky za velke peniaze preto aby na tom odliali co najviac.
Napriklad ked sa stavia statna budova ktora ma X poschodi a kancelarii tak to vyhra velka firma a uleje si na vsetkom lebo kto bude zistovat kolko sa realne pouzilo farby, podlahy a kadeakeho uzitkoveho materialu. Su si isti tym, ze to uz nikto netrata a skutocne si nikto neda tu namahu. Keby to robili mensi podnikatelia, kazdy jedno poschodie tak to stoji ovela menej pretoze taky clovek by bol rad keby to dostal a chcel ukazat, ze aj do buducna je spolahlivy.
LENOVO Ideapad Yoga 2
HUAWEI P20 Lite
Používateľov profilový obrázok
Mando
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 14. Okt, 2019, 11:43
Bydlisko: DT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Mando »

molnart napísal: Pi 31. Jan, 2020, 14:14 kazdy rok vzniknke cca 20.000 firiem, to chces povedat ze vacsina z toho je pre nejaku statnu zakazku? vsak tu na fore je nas x co mame firmy alebo zivnosti (mozno je nas vacsina) a okolo nejakych tvojich "zakaziek" sme nikdy nesli
Kolko z tych firiem zanikne do piatich rokov? Pretoze kazdy chce podnikat ale zial nemaju do buducna perspektivu.
LENOVO Ideapad Yoga 2
HUAWEI P20 Lite
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

mando, to prostredie ulievajuce. kto to vytvara? kto ma tu moc to cele riadit, a menit?
Spoiler: ukázať
::: ...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa shajek »

inac neviem ci si nahodou nemylis ulievanie a vytvaranie zisku, to co tu chces celu dobu povedat je ze sa nejake firmy vytunelovali. Co to ma s firmami a "podnikatelmi"? Nieje chyba inde, ze niesme schopny dostihnut a postihnut takych KONKRETNYCH ludi, ktory za tym stoja ? A ked sa aj vie kto to je, tak ho potom tahat po sudoch 10r kym nevznikne "procesna chyba"?

sorac, ale mam pocit ze si nesiel este okolo obchodu ani maleho s koncakom, nebodaj b2b a uz vobec nie o verejnom obstaravani pre stat, ktoremu sa snazia vsetky firmy vyhnut :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

snazim sa diskutovat korektne nic nechcem otacat proti tebe, ak to tak vnimas ospravedlnujem sa. Ja som bol maly podnikatel (zivnost SZCO) a teda fakt som nebol na tom tak ze by som bol rad ze mam co robit, mohol som si vyberat, VZDY si mozes vyberat, ak vies ako podnikat. Teraz som na TPP ale budem coskoro zakladat S.R.O., a brutalne sa na to tesim ;)

Preco by mala firma fungovat xyrokov? Ved to je zaklad biznisu, drzis su dovtedy dokedy je to financne relevantne. Zasa zaklady, uplne zaklady, kazda jedna firma prechadza niekolkými štádiami a každá jedna firma na svete je predurčená na zánik. To ze nieco zanikne nie je spatne nie je na tom nic zle, ak pocas fungovania spravis + nie - = bol si uspesny. Transformacia firmy je vo vela pripadoch omnoho nakladnejsia ako zanik a vytvorenie inej, cize ak menis content podnikania, posobisko, radsej firmu zavres/predas ako transformovat ala Nokia..

Co znamena buduca perspektiva? Akoze budem drzat firmu nazive aby co? Som siel donekonecna do minusu lebo podnikam v printe ktory umiera ale lebo moj pradedo vymyslel tlaciarensky stroj zadlzim celu firmu a budem klamat zamestnancov ze pohoda a znicim sa pozickami? Tak ci tak zbankrotujem.. transparentnost, agilita, toto su hodnoty, nie "buducna perspektiva" ved to slovo snad ani nic neznamena v podnikatelskom prostredi..
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Mando robíš základnú chybu, dávaš rovnítko podnikateľ=zlodej a ako príklad dávaš rozkrádané štátne zákazky. Lenže to nie je chyba podnikateľského prostredia, to je chyba korupcie v štátnej správe - tie firmy čo si spomenul sú len prejav/dôsledok, zredukuje sa korupcia, zmiznú aj také firmy lebo zanikne aj dôvod ich existencie. Veci treba vedieť správne pomenovať a riešiť príčinu, nie následky.

Ver či never, na SK je kopec poctivých podnikateľov len sa k štátnym zákazám nedostanú lebo nie sú ochotní podplácať. Posledné roky sa už o to ani nesnažia lebo výsledok je dopredu jasný. Treba súčasnú zberbu na čele s Ficom a Dankom poslať do <> lebo to sú ľudia čo korupciu nielen pasívne ignorujú, ale aktívne presadzujú a kryjú. Harabin nie je alternatíva, lebo ten sa k svojim majetkom tiež nemohol dostať poctivo a tie jeho majetkové priznania sú výsmech. A Kotleba sa vo VÚC tiež "predviedol" až tak že ho sami ľudia ktorí ho predtým zvolili poslali kade ľahšie, len ľuďom mimo kraja to očividne nedošlo.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sugyi »

Inak premyslal nad tym niekto kolko by sme na SK usetrili keby nebola korupcia? Kolko to robi z nasho rozpoctu?
Len tak sa zamyslam. Lebo ked u nas nebude korupcia ziadna tak si nemyslim, ze budeme mat zivotnu uroven Norska. Musime si asi ujasnit aj ocakavania aby sme neboli sklamani.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mando: staval si niekedy nieco? videl si vymer, vykaz prac?
Mozem ti povedat, ze dnes sa da velmi dobre odhadnut material na stavbu. Ano, moze nastat nieco neocakavane a narazi sa na problem a danu vec bude treba riesit inak, co moze zdvihnut naklady. To sa ale da tiez dodatocne doplnit do rozpoctu a tieto veci obhajit.
Ked ides doma malovat, miestnost o vymere 30m stvorcovych, nekupis si 100kg primalexu. Kupis si tolko kilogramov, kolko si vyratas ze budes potrebovat a pripadne malu rezervu, keby nieco. Ked sa teda chce, vies ist hodne presne, nech sa jedna o skoro akukolvek cinnost.
Ty hodnotis podnikatelov na zakladne clanku v Novom case, ako nejaka firma tunelovala statny rozpocet a podobne. K takymto zakazkam sa ale bezna firma alebo zivnostnik ani nedostane. Im neprejde par "mega" naviac na farbach na stenu :D

suygi: neverim ze sa niekedy podari korupciu uplne vytlacit z trhu. Ta tu bola, je a bude a nie je to len problem Slovenska. Problem je, ze dnes su vo vlade ludia co ich uz neuspokojuje par eur naviac na ucte, ale bavime sa o milionoch a miliardach. A neboja sa
ALe odpoved na tvoju otazku by bola, ze by sme asi zili raji :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"