Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

jedna modra beha aj na zapade a mali by byt dve :D a jedna cervena este..inak je to RSQ3
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

jedna modra je na vychode s MI znackami. neviem ci druha, alebo ta co bola v ba s prehodenymi znackami
Obrázok
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

My tu mame nejaku q3 na MI spz. VT octaviu, BT sup, vcera SC C-wagon, strieborne bawo kombi, cervene bawo…

Sak kludne nech ma namera +6, +13 alebo kolko chce. Zaplatim mu to v drobakoch ked mu to za to stoji. Policajny stat. Za 5-10km jazdu stretnem 2 radary. :D
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

este legendarny cerveny okreskovy passat :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

scream napísal: St 19. Máj, 2021, 22:28 za 60+ v meste pokuta uplne bezne, vcera sa cvakala za 65km/h na jantarovej.... kamos dostal svojho casu za +6km/h na watsonke :D

Inak vsimli ste si ake pekne AUDI QRS3 fasovali policajni meraci? :D
Uplne im drbe, celu dialnicnu kobru tu nasackovali

QRS3, modre Cecko, strieborne bawo combi(tusim dvojka?) a k tomu strieborny superB...

nova modra octa s VT/TT znackami, cerveny passat VR6 a sivy leon som ale od zaciatku tyzdna v KE nevidel, vyzera ze ich vymenili za premiovu trojku z vrchu(asi?)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Na trase KE-BA-KE 13 radarov. Ides cez nemecko pohodovych 190, zrazu dodavka, plne brzdy, 130, a pokracujeme dalej. Safety first.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

chce to antiradar, aspon nejake genevo na ramery... takto sa uz neda jazdit
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Cierny golf kombi ked vidim v spataku, tak mam mdloby :D Vraj to su inak nejake auta zhabane statom od dphckarov. Ale s max speed 250km/h slabota na vybavu poniektorych miestnych :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Hej, golf kombi ked vidim v spataku mam chut pribrzdit. Pozries do zrkadla a vidis celne okno.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hej, meter za naraznikom zeby ta vyprovokoval nad 71 a mohol buchnut 3cifernu pokutu

Potom na nich nepozeraj jak na kus hovna na podrazke
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

tak sa netreba nechať vyprovokovať 😃 keď sa na mňa niekto lepí, tak nech sa lepí ... nevšímam si ho. Zvykol som si nastaviť prostredný späťák trochu vyššie, aby som nevidel svetlá auta za mnou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

to stazovanie sa na pokuty za rychlost nejak nepochopim. Isiel si rychlejsie ako si mal, isiel, tak nes nasledky.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nenavidim ked sa na mna niekto brutalne lepi

Mam rad poriadny prehľad okolo auta, jazdim defenzivne, vzdy pri brzdeni davam pozor ci stiha brzdit aj ten za mnou, rad niekoho pustim ked vidim ze ide rychlejsie ako ja atd...

A takto mi narusa moj osobny priestor, viem ze ked budem musiet z nejakého dovodu skocit na plnu brzdu, tak on to neubrzdi, a pri takomto rozostupe to neviem ovplyvnit, neviem co od takeho vodica cakat...

Proste take auto chcem co najrychlejsie striast... Nastastie som ich zatial vzdy prekukol



debatu o zmysluplnosti MPR na niektorých miestach a o tom ze pri merani ide o vsetko len nie o bezpečnosť tento krat vynechavam, nemam na nu naladu
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Blackhawk napísal: St 19. Máj, 2021, 23:36 to stazovanie sa na pokuty za rychlost nejak nepochopim. Isiel si rychlejsie ako si mal, isiel, tak nes nasledky.
Nezacinaj s touto temou zasa prosim. MPR. prekrocis minimalne pri predbiehani..ak teda nemas spravenu lobotomiu alebo bicykel. Niekedy je ziaduce prekrocit mpr. v prospech plynulosti a hlavne bezpecnosti cestnej premavky. Pokutovany ale za to budes.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5882
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Klasické výhovorky čo počúvam všade a potom tých istých počúvam ako sa sťažujú že ich chytili policajti 70-80 v meste alebo 130 na okreske (a nebolo to počas predbiehania) a či nemajú nič lepšie na práci ako ich merať, ale tak keď si to potrebuješ hovoriť aby si sa cítil lepšie... Keby si aspoň na rovinu povedal ako chlap že jednoducho chceš ísť rýchlejšie a si ochotný znášať následky ;)

Skilex tiež neznášam keď sa na mňa lepia, mám z toho blbý pocit lebo už dvakrát sme boli nabúraní zozadu keď sme si auto za nami nevšímali (raz mňa raz manželku), pritom nešlo o žiadne výnimočné situácie - oba razy sme brzdili lebo pred nami bola stojaca kolóna. To už chce fakt spiaceho šoféra aby toto nevidel a nepredvídal, ale tak aspoň pekne vidno akí šoféri reálne jazdia. Nechcem byť zlý ale oba prípady boli mladé baby :D
Ak vidím že ma nepredbehne ani ja sa od neho nemôžem odlepiť, tak občas odrazu krátko pribrzdím. Len treba veľmi rozmýšľať a mať dobrý odhad aby do mňa nenabúral, žiadne "testovanie bŕzd" na nulu ako robia retardi kamionistom, len krátko na pol sekundy aby zasvietili brzdy a všimol si že odrazu som omnoho bližšie, aby som ho/ju vyľakal. Ak je na bezpečné pribrzdenie moc blízko dobré je na chvíľu zrýchliť aby sa človek odlepil a až potom pribrzdiť. Väčšinou to funguje a potom si už drží väčší odstup.

Čo sa MPR týka občas vyzerajú byť nelogické, to však neznamená že žiadnu logiku nemajú, ale na to som tiež prišiel až neskôr dlhodobým sledovaním zmien na úsekoch. Také srandy ako križovatka hlavnej s vedľajšou s vážnou nehodou (ťažké ublíženie na zdraví, smrť...) každý polrok-rok-dva, po nahodení 70 ktorá tam každému vadí sa to už nestáva apod. Vieš, ono tebe osobne môže byť jedno či máš šancu na vážnu haváriu 1:100 000 alebo 1:1 000 000, ale štatisticky to je hneď jedna ročne vs jedna za 10 rokov. Na jednej jedinej križovatke, nie celom úseku. Alebo nezmyselná 50 na moste kde sa donedávna veselo chodilo 90 a z vrchu vyzerá v pohode, akurát keď sa pozrieš zospodu tak rozmýšľaš či nedrží pokope už len zo zotrvačnosti :)
Samozrejme nevravím že nie sú aj nezmyselné, moje obľúbené sú dočasné cestárov ktorí tam už dávno nie sú, ideálne keď zabudnú dať ich ukončenie...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"