Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sugyi napísal: Pi 31. Jan, 2020, 15:42 Broslo... Pokial ja viem, na stavbach je normalne ked sa uctuju prace naviac. Nepamata sa na vsetko pri projekte. To je nemozne. Ani dokonaly projekt este nik nespravil. Aspon pokial mam ja skusenost so stavbou vacsou ako rodinny dom.
Avsak ked narazame na futbalovy stadion tak to je kapitola sama o sebe.
Ahoj, iba vstupim, nie, nie je.

Je to normalne ak si dohodnes zivnostnika co ti povie "bude to za XX" a potom zisti sam ze nebude.

Ak si das napriklad postavit dom na kluc firmou kde podpisete zmluvu o dielo v ktorej je jasne zadana konecna cena, popripade aj datum odovzdania a pokuty za nedodrzanie podmienok tak sa s cenou nehybe a ako pise broslo, za zly odhad si moze firma sama a ide do minusu.

samozrejme taka stavba je prvoplanovo "drahsia", ved clovek si to prepocita a povie si ze to postavi o 15% lacnejsie no potom chyby v logistike, personalistike atd. tu cenu zvysia, nehjovoriac o nervoch co s tym idu ked dva roky stavias dom cez 20-tich zivnostnikov (kamosova skusenost ktorej sa ja chcem vyhnut).

Takze taky stadion tiez, zmluva o dielo a ides, nema sa co navysovat. nevies vopred nacenit? nerob to....

Ale tu sme opat pri otazke trestnej postihnutelnosti SRO, halvne takej co ma riaditela a konatela a berie statne zakazy takze debata by sla do kruhu...len som chcel povedat, ze da sa aj dopredu dohodnut, nacenit a urobit. ako pisal kolega vyssie, vela veci sa da robit dobre a poctivo len treba chciet :good:
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

sugyi, mozes mu napisat, preco neobsiahol vsetkych 24 subjektov
imho, ze sa do zoznamu dostali len tie strany, ktore maju aj realnu sancu mat nad 5%

a co za chybu povazujes v tom prvom bode?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa stiv »

Mne vyslo vcera:

1. MKS - Názorová zhoda: 72.4% coz je teda divne. Za tym sla SaS a kotleby na konci s 33%.
.
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sugyi »

Jednoduska napísal: Št 06. Feb, 2020, 10:10
Sugyi napísal: Pi 31. Jan, 2020, 15:42 Broslo... Pokial ja viem, na stavbach je normalne ked sa uctuju prace naviac. Nepamata sa na vsetko pri projekte. To je nemozne. Ani dokonaly projekt este nik nespravil. Aspon pokial mam ja skusenost so stavbou vacsou ako rodinny dom.
Avsak ked narazame na futbalovy stadion tak to je kapitola sama o sebe.
Ahoj, iba vstupim, nie, nie je.

Je to normalne ak si dohodnes zivnostnika co ti povie "bude to za XX" a potom zisti sam ze nebude.

Ak si das napriklad postavit dom na kluc firmou kde podpisete zmluvu o dielo v ktorej je jasne zadana konecna cena, popripade aj datum odovzdania a pokuty za nedodrzanie podmienok tak sa s cenou nehybe a ako pise broslo, za zly odhad si moze firma sama a ide do minusu.

samozrejme taka stavba je prvoplanovo "drahsia", ved clovek si to prepocita a povie si ze to postavi o 15% lacnejsie no potom chyby v logistike, personalistike atd. tu cenu zvysia, nehjovoriac o nervoch co s tym idu ked dva roky stavias dom cez 20-tich zivnostnikov (kamosova skusenost ktorej sa ja chcem vyhnut).

Takze taky stadion tiez, zmluva o dielo a ides, nema sa co navysovat. nevies vopred nacenit? nerob to....

Ale tu sme opat pri otazke trestnej postihnutelnosti SRO, halvne takej co ma riaditela a konatela a berie statne zakazy takze debata by sla do kruhu...len som chcel povedat, ze da sa aj dopredu dohodnut, nacenit a urobit. ako pisal kolega vyssie, vela veci sa da robit dobre a poctivo len treba chciet :good:
Nevravim, ze sa neda, ale teda obstaravas aj projekt od tej istej firmy. Ked mas projekt od inej tak uz zmena v projekte, nieco sa podla toho neda postavit a mas. Pripadne pocas vystavby si vsimnes, ze toto a tamto by si chcel inak. Ja som v podstate len chcel upozornit, ze dom na kluc je dom postaveny za par mesiacov kdezto stadion je vec ina. A mozno sa zacina stavat este predtym ako mas finalizovany projekt. Samozrejme, 28melonov navyse co vypytali teraz je cista zlodejina. Ja sa bavim o radovo mensich ciastkach. Ale ano, v principe s tebou suhlasim.
paranoid.asian napísal: Št 06. Feb, 2020, 10:40 sugyi, mozes mu napisat, preco neobsiahol vsetkych 24 subjektov
imho, ze sa do zoznamu dostali len tie strany, ktore maju aj realnu sancu mat nad 5%

a co za chybu povazujes v tom prvom bode?
jasne, chapem pohnutky preco sa tam dostali iba tie strany. Ja len, ze takto znevyhodnujeme aj ostatne a trosku si zabijame demokraciu. Teda rec typu, ze nenadavaj chod nieco zmenit. Je clovek chyti, zalozi stranu a chce nieco zmenit.

V prvom bode to, ze vlastne tam moze byt zaujatost.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

no ale tu svoju "zaujatost" ked to tak chces nazvat, podlozil aj objektivnymi argumentami (ktore mu mozes nemusis verit ofc)

ten kto voli strany ktore nemaju taky politicky vytlak, ich program asi aj velmi dobre pozna aj tak.
ale mohol im mozno venovat po jednej vete, aj ked, mne to nevadi. nemam pocit, ze by som bol o nieco ukrateny ale viem pochopit, ze niekomu to moze vadit ofc.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

sugyi: v podstate je to jedno ci je to dom na kluc, alebo stadion. Ak projekt robi clovek co s tym ma skusenosti, tak dokaze projekt velmi presne nakreslit. A ohladne toho stadiona, v susednych krajinach podobne stadiony stavaju po 50-60 milionov, alen u nas to robia za sto :D

a k tej zmene v rojektoch. Samozrejme sa to stava, aj robi, ale predtym ako sa projekt schvali, sa odkuminukje, kontroluje ludmi za kazdu oblast (stavebna cast, elektrikary, vzduchari, slaboprudy ......). To nie je len tak ze hura ideme nieco stavat a pocas stavby uvidime co dalej.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

wingo napísal: Št 06. Feb, 2020, 09:28Samozrejme odporúčam nedávať svoj hlavný mail, očividne ich zbierajú za nejakým účelom keď to nechcú zobraziť hneď, mne fungoval napr. 10minutemail.com v pohode.
menej konspirovania: https://www.aktuality.sk/clanok/761949/ ... od.c.x...A.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak u nas mame profi robotnikov, na hodinu berie kazdy fero aspon 20 eur tak jasne, ze stadiony su drahe :D

alebo to bude X nasobnym outsorcingom a tehly uklada Jozko za 20 eur, ale na den? :D

Hadajme...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5884
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Jožko bude rád ak vôbec dostane zaplatené za faktúru o 2 roky a neskončí ako veritelia Váhostavu :)
Peniaze samozrejme skončia "v tých správnych rukách".

Beardie - nejde o žiadnu konšpiráciu, nehľadám za nimi Soroša/Putina. Nedávať hlavný mail každej stránke na internete ktorá si ho pýta je základé pravidlo pre ochranu osobných údajov na internete a mail bez spamu ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sohi »

https://www.aktuality.sk/clanok/762708/ ... H5t11Gih38

Toto už začína smrdieť. Aby sme ešte neboli prekvapení z výsledku volieb. To že SMER sa spojí aj s diablom, aby si zachránil krk, to už dávno vieme. No nevieme, akí ľudia môžu manipulovať s hlasovacími lístkami.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

hlasil si sa do volebnej komisie, aby si mohol tych ludi kontrolovat?
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Tam ide skor o listky zo zahranicia, ktore sa lahko mozu zamenit po ceste.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

listky sa zasielaju na mestsky urad, nie na ministerstvo
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa stiv »

ktore ako

jedne idu na urad a druhe na ministerstvo
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

vzhladom na nedostatok interpunkcnych znamienok si nie som isty, ci sa pytas, alebo len pritakavas
kazdopadne, pri volbe postou mas prave jednu sadu hlasovacich listkov, z ktorych vyberies prave jeden, ktory nasledne v zapecatenej obalke posielas na adresu sidla obecneho uradu obce

to o ministerstve teda fakt nechapem

Návrat na "Debata o všetkom"