Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

za reklamu treba zaplatit :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mne to tiež tak jaksiktaksik prišlo ako reklama. :laugh:
Ako nie že by som chcel niekomu do niečoho kydať ale mne to nedá nepovedať, že to vyzerá ako úplne obyčajná stolička, akurát namiesto normálnej mechaniky tam je pružina za 400€...nie že by mala takú hodnotu ale to si pýtajú navyše oproti obdobnej stoličke s normálnou mechanikou. No neviem neviem...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

šalamon napísal: Ut 31. Máj, 2022, 14:21 bla bla bla
mna by zaujimalo, co robi stolicku zdravotnou?
ze sa pod nu podpise lekar ako z reklamy na zubnu pastu?
alebo ju najdeme v obchode so zdravotnymi pomockami vedla podritnikov na hemoroidy?
ked mi ju predpise lekar, preplati ju poistovna?
pruzinou to nebude, lebo su aj zdravotne bez nej a za menej nez polovicu ceny
inak je to pre mna len buzzword ako napr gamerska stolicka
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Papek »

Davam tip na kozenu Ikea Hattefjall za 149 € v Rakusku. Ak mate alebo si zalozite Ikea Family kartu v AT, tak dostanete dalsich 10% zlavu, tj. vysledna suma 134,10 €. Da sa to dat dorucit na vydajne miesto (Abholstation), napriklad Billa v Hainburgu alebo Billa v Kittsee za 6,90 €. Podla mna super cena. Ja som s tou stolickou spokojny.

https://www.ikea.com/at/de/p/hattefjael ... -00428318/
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Ahojte,
Stale som sa nerozohol, do ktorej stolicky pojdem. No rozmyslam uz len medzi Alba Game Sef VIP a Emagra X5H/X5M.

Pri Alba neviem, ktoru mechaniku vybrat, Synchro / T-Synchro / TB-Synchro, je lepsie si priplatit za T/TB? Nie je podla vas ten posuvny sedak vo vacsine pripadov zbytocny?

Pri Emagra X5M sa zas bojim, ci ten sietkovy sedak nebude nekomfortny, predsa len je to iba sietka, ci skor nezobrat X5H.
A taktiez, ci priplatit 40e za tu synchronnu mechaniku, kde je regulacia pritlaku operadla podla hmostnosti.

Emagra by vysla o 50-100e viac.

Budem vdacny za kazdy nazor.
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Reco »

Sietka ti moze byt neprijemna iba ak na nej budes sediet s holym zadkom a pretlacat cez sietku gulky. Nemam sice emagru, ale sietovy sedak pouzivam 2 roky a neviem ci by som sa chcel vratit este ku latkovemu - to len ku skusenostiam. Posuvny sedak nastavis raz a uz sa k tomu velmi nevracias (ale otazka je, ci to uz v standarde vyhovuje). Nastavenie regulacie pritlaku povazujem za podstatnejsiu vec.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Reco napísal: St 08. Jún, 2022, 06:48 Sietka ti moze byt neprijemna iba ak na nej budes sediet s holym zadkom a pretlacat cez sietku gulky. Nemam sice emagru, ale sietovy sedak pouzivam 2 roky a neviem ci by som sa chcel vratit este ku latkovemu - to len ku skusenostiam. Posuvny sedak nastavis raz a uz sa k tomu velmi nevracias (ale otazka je, ci to uz v standarde vyhovuje). Nastavenie regulacie pritlaku povazujem za podstatnejsiu vec.
Presne toho sa bojim, dakujem za radu :-D

Tak teda dam na teba a skusim tu X5M aj kvoli sietovemu sedaku. Dufam, ze ta opierka hlavy nebude moc vpredu a nebude ma tlacit. Volal som do Emagry a ta priplatkova mechanika ma o 1 polohu viac a komfortnejsie riesenie regulacie pritlaku ako ta zakladna. Najlepsiu cenu som nasiel tu http://zdravesedenie.eu/sk/stolicky-a-k ... _2215.html kde je moznost priplatit si za iny typ latky. Viete niekto, co to je za latku, ci si radsej priplatit? Z obrazkov to nevyzera tak priedusne ako Fabric G. A tiez by ma zaujimalo, ci je dobre brat z tohto e-shopu. Dakujem

BTW, Game Sef VIP nema pruznu sietovinu?
Naposledy upravil/-a ToxiD v So 11. Jún, 2022, 02:14, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pokiaľ nebudeš sedieť stále vzpriamene, tak ja by som odporúčal priplatiť za mechaniku - tá jedna poloha aretácie navyše môže byť užitočná (napríklad ja mám na Ergohumanke prakticky 3 a bral by som viac (rokmi zmenili mechaniku a nové majú teraz viac polôh..asi 5)).

Prečo riešiš látku, keď berieš celosieťovú X5M?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Reco »

No ja mam tiez ergohuman a pouzivam zakladnu zamknutu polohu a potom odistenu bez polohy :D
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Ja to tiez vidim tak, ze budem mat zakladnu polohu, kde budem sediet vzpriamene vacsinu casu (dufam) a sem tam sa vyvalim dozadu bez polohy a tuhost nastavim podla mna len raz a uz to nebudem menit. Ale ak ten system regulacie pritlaku je ako na athene co som mal, tak to sa mi pacilo, bolo to prakticke, hned po ruke.

K tej latke, ja som to bral tak, ze to je stale nejaka sietovina, len iny typ, ale nevyzera to moc priedusne, tak zostanem pri Fabric G
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Famous »

Uz si objednal a mas to doma?
Vedel by si dat nejake dojmy, pripadne postrehy?

Zhanam nieco k PC, kde teda travim denne dost casu, tak sa necham inspirovat.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Famous napísal: Št 21. Júl, 2022, 21:42 Uz si objednal a mas to doma?
Vedel by si dat nejake dojmy, pripadne postrehy?

Zhanam nieco k PC, kde teda travim denne dost casu, tak sa necham inspirovat.
Ano, v piatok mi to prislo. Vsetko super, stolicka vyzera solidne, az na tu hlavovu opierku, ktora je dost vpredu a tlaci mi na trapezy. Ono by ma to ani netlacilo, keby je o kusok vyssie alebo ja som nizsi. Ja ju budem kvoli tomuto pravdepodobne vraciat, ale aj kvoli tomu, ze mi ju inak vyskladali ako mali a asi pojdem do Game Sef VIP, ktora ma opierku hlavy viac vzadu. Takze az na tu hlavovu opierku je to dobra volba.
Naposledy upravil/-a ToxiD v Ut 26. Júl, 2022, 00:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

daj si spravit na 3d tlaciarni klip, ktory das na stolicku a nan potom uchytis opierku
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
šalamon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2022, 22:55

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa šalamon »

Andre napísal: Ut 31. Máj, 2022, 18:11
šalamon napísal: Ut 31. Máj, 2022, 14:21 bla bla bla
mna by zaujimalo, co robi stolicku zdravotnou?
ze sa pod nu podpise lekar ako z reklamy na zubnu pastu?
alebo ju najdeme v obchode so zdravotnymi pomockami vedla podritnikov na hemoroidy?
ked mi ju predpise lekar, preplati ju poistovna?
pruzinou to nebude, lebo su aj zdravotne bez nej a za menej nez polovicu ceny
inak je to pre mna len buzzword ako napr gamerska stolicka

Myslím si, že rozumiete v čom by mala byť pridaná hodnota zdravotnej stoličky. Rozporovať slovo zdravotné v spojitosti s nejakým predmetom je možné aj pri zdravotných obuvi atď. Ja však ani nepíšem, že slovo zdravotné je pre mňa nejako rozhodujúce, ale kúpil som jednoducho tú Adaptic a som maximálne spokojný. To je všetko.
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

ja sedim za pc vela casu ... tiez som pozeral "zdravotne" stolicky ale mne to vsetko pride ako strasne niekde inde ... ono je to pre mna tak aj s matracmi a vsetkym ... hej je to pekne ked ma neviem kolko zon a podla toho ako spis alebo sedis ... ale aj tak je to cele na nic ked mam skoro 2m a 100kg a nesedi mi nic :D ...

ale musim osobne priznat ze DX RACER IRON latkovy je za mna stale asi najlepsie sedenie ku ktoremu som sa dostal ...

Návrat na "Nákupná poradňa"